Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901984 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5670 Dátum: 2010.09.16 07:06:14 »
helló nincs vkinek tapasztalata h e12 corollának milyen szabványú az obd csatija? mert az van h szeretnék venni egy ELM327 obd2 kábelt a kocsihoz és szeretnék itthon diagnosztikázni vele csak nemtom h jó e hozzá esetleg vkinek vmi tapasztalat?
OBDII csatlakozó jó hozzá, nekem is ELM327 van, sima vezetékes van és tökéletes. A vaterán vettem 9000 forintért, volt bt-s is de drágábban.
köszi akkor megveszem :)
megjött a ketyere :) te milyen progikat használsz és melyik a legstabialabb?
moDiag-t használok, nekem megfelelő, többivel nincs tapasztalatom
KÖszi:)
'03 Corolla E12 4zz-fe

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5671 Dátum: 2010.09.18 17:29:06 »
Heló!
E12 HB corinál a csomagtérben a hátsó üléssor mögött és a pótkerék közötti részen nekem lehajlik a szőnyeg és oda kisebb dolgok be tudnak esni. Lehetséges,hogy onnan hiányzik valami elem ami pótolná ezt a részt és a csomagtér szőnyeget vízszintesen tartaná?
corolla 1.6 HB terra 2004

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5672 Dátum: 2010.09.18 20:12:54 »
Egy szürkés fekete nikecell anyagnak kell ott lennie! Ha esetleg vmi okból volt szétszerelve a kocsid, lehet, h nem rakták vissza!
Heló!
E12 HB corinál a csomagtérben a hátsó üléssor mögött és a pótkerék közötti részen nekem lehajlik a szőnyeg és oda kisebb dolgok be tudnak esni. Lehetséges,hogy onnan hiányzik valami elem ami pótolná ezt a részt és a csomagtér szőnyeget vízszintesen tartaná?
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5673 Dátum: 2010.09.18 20:37:00 »
Egy szürkés fekete nikecell anyagnak kell ott lennie! Ha esetleg vmi okból volt szétszerelve a kocsid, lehet, h nem rakták vissza!
Heló!
E12 HB corinál a csomagtérben a hátsó üléssor mögött és a pótkerék közötti részen nekem lehajlik a szőnyeg és oda kisebb dolgok be tudnak esni. Lehetséges,hogy onnan hiányzik valami elem ami pótolná ezt a részt és a csomagtér szőnyeget vízszintesen tartaná?
Köszi a választ!
corolla 1.6 HB terra 2004

petak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5674 Dátum: 2010.09.19 11:35:05 »
Sziasztok!

E11 Corollámból sajnos péntek éjjel kilopták a bal első ködlámpát, így kénytelen vagyok beszerezni egy újat. Sajnos a 4 nagy (Bárdi, Lang, Birner, Unix) webshopjaiban egyáltalán nem találtam ködlámpát:( Persze lehet, hogy van, csak tapasztalatom szerint ők kevésbé mennek utána az egyedi dolgoknak, vagy van, vagy nincs...

Pár éve a Sakura, illetve utódja a Sztarlet szerzett be nekem eredetivel megegyező dísztárcsát. Email címük sajnos nem elérhető. Megszűntek?

Esetleg tudnátok javasolni Toyotára specializálódott kereskedőt, ahol normális a kiszolgálás, és nem lehúzós az ár?

Sajnos, illetve épphogy szerencsére:)) ehhez a géphez nem nagyon kell szűrőkön, ékszíjon, olajon kívül más, így nem vagyok képbe, hogy speckósab cuccokat hol lehet beszerezni.

Előre is köszi.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5675 Dátum: 2010.09.19 11:42:39 »
Esetleg tudnátok javasolni Toyotára specializálódott kereskedőt, ahol normális a kiszolgálás, és nem lehúzós az ár?

Ha megnézed a Toyotaclub főoldaláról a klubtag kedvezményeket, akkor ott találsz több olyan kereskedőt is, aki foglalkozik ilyesmivel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5676 Dátum: 2010.09.22 13:50:44 »
Sziasztok!
2003-as 1,4-esToyota Corollám van. A vízpumpája egy kicsit el kezdett szivárogni. Sajnos én nem vagyok benne, hogy melyik gyártótól érdemes venni, így a segítségeteket kérem. Esetleg megbízható beszerzési forrás is jó lenne. Betenni már betudom, csak a típusban vagyok bizonytalan.
Köszönöm:  Zoli

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5677 Dátum: 2010.09.22 17:54:18 »
Sziasztok!
2003-as 1,4-esToyota Corollám van. A vízpumpája egy kicsit el kezdett szivárogni. Sajnos én nem vagyok benne, hogy melyik gyártótól érdemes venni, így a segítségeteket kérem. Esetleg megbízható beszerzési forrás is jó lenne. Betenni már betudom, csak a típusban vagyok bizonytalan.
Köszönöm:  Zoli

Gyárit! Nem is tudom van-e másmilyen hozzá.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5678 Dátum: 2010.09.22 18:00:43 »
Van mindenféle, SKF, Ruville, Hepu, ezek mind jó minőségűek.
Neked mennyibe került a gyári Mondi?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5679 Dátum: 2010.09.22 18:06:27 »
Van mindenféle, SKF, Ruville, Hepu, ezek mind jó minőségűek.
Neked mennyibe került a gyári Mondi?

25 ezer. Munkadíjat nem tudok, mert úgyis cseréltek szijat, meg a fagyállót is, szóval így valószínűleg kevesebb volt, mintha külön lett volna.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5680 Dátum: 2010.09.22 18:59:08 »
Ha 25K most is még akkor meg kell venni a gyárit

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5681 Dátum: 2010.09.23 10:38:21 »
Köszönöm szépen a válaszodat. Igen már én is körültelefonáltam és a vízpumpa 25600Ft. A szíj 11102Ft /ami szerintem nagyon sok/. Plusz a hűtő folyadék ára és tényleg kijöhet 40-45E Ft-ból.

Van mindenféle, SKF, Ruville, Hepu, ezek mind jó minőségűek.
Neked mennyibe került a gyári Mondi?

25 ezer. Munkadíjat nem tudok, mert úgyis cseréltek szijat, meg a fagyállót is, szóval így valószínűleg kevesebb volt, mintha külön lett volna.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5682 Dátum: 2010.09.23 16:41:26 »
Köszönöm szépen a válaszodat. Igen már én is körültelefonáltam és a vízpumpa 25600Ft. A szíj 11102Ft /ami szerintem nagyon sok/. Plusz a hűtő folyadék ára és tényleg kijöhet 40-45E Ft-ból.

Van mindenféle, SKF, Ruville, Hepu, ezek mind jó minőségűek.
Neked mennyibe került a gyári Mondi?

25 ezer. Munkadíjat nem tudok, mert úgyis cseréltek szijat, meg a fagyállót is, szóval így valószínűleg kevesebb volt, mintha külön lett volna.

Vegyél SKF-t G Astrába kettőt rakott be a szakim. Egyet apáméba, egyet a szerelő sajátjába és olcsóbb mint a gyári, főleg Unixos kedvezménnyel:)
Halk, nem ciripel semmi, hűtőfolyxadéknak meg ott a Bárdis minek olyan drágát venni?!
Konrád

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5683 Dátum: 2010.09.24 12:04:50 »
Helo.
Tanácsot szeretnék kérni tőletek hogy milyen olajat tegyek a kocsiba most lesz 30ezres olajcsere.
Toyota Auris 1.4 D4-D.
Előre i köszi.
Toyota Auris 1.4 D-4D

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5684 Dátum: 2010.09.24 12:13:26 »
Helo.
Tanácsot szeretnék kérni tőletek hogy milyen olajat tegyek a kocsiba most lesz 30ezres olajcsere.
Toyota Auris 1.4 D4-D.
Előre i köszi.

Liqui Moly Top Tec 4300