Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901823 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4995 Dátum: 2010.03.06 07:01:25 »
ez durva. nekem rézből vannak az olajleengedő menetek. de nálam is kivannak már. nagyon finoman kell visszakapatni a csavart
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4996 Dátum: 2010.03.06 08:36:23 »
Szerencséd, hogy maradt egy kis ép menet a házban.
Minden alkalommal új volt a tömítés a csavaron ?
Mindig új réztömítést kapott...

Miért?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4997 Dátum: 2010.03.06 11:38:10 »
Ma higgadt fejjel nekiálltam kicsit gondolkodni.

Végülis 2 féle megoldás létezik. Az első, amit már említettem, egy csőtoldat, amellyel a meglévő menetet kivezetem kicsit és a végén egy csavarral lezárom.

A második megoldás, hogy finom kézi esztergagéppel lekapatom a maradék menetet, aztán így hozzá lehet férni az alsó 1 cm-nyi menetrészhez. Csak ugye azt nagyon finomra kell csiszolni, hogy azon a rézalátét tömítsen rendesen...

Hezitálok, hogy melyik megoldást válasszam. A csöves jár a legkisebb váltó faragással, a másik megoldás viszont olyan lenne, mint a gyári, csak éppen rövidebb menettel...

Szerintetek?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4998 Dátum: 2010.03.06 12:26:24 »
Ma higgadt fejjel nekiálltam kicsit gondolkodni.

Végülis 2 féle megoldás létezik. Az első, amit már említettem, egy csőtoldat, amellyel a meglévő menetet kivezetem kicsit és a végén egy csavarral lezárom.

A második megoldás, hogy finom kézi esztergagéppel lekapatom a maradék menetet, aztán így hozzá lehet férni az alsó 1 cm-nyi menetrészhez. Csak ugye azt nagyon finomra kell csiszolni, hogy azon a rézalátét tömítsen rendesen...

Hezitálok, hogy melyik megoldást válasszam. A csöves jár a legkisebb váltó faragással, a másik megoldás viszont olyan lenne, mint a gyári, csak éppen rövidebb menettel...

Szerintetek?

 

Fémragasztó?
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.06 12:31:13 írta Kisfiatal »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4999 Dátum: 2010.03.06 12:38:16 »
Fémragasztó?
Nem játszik sajnos, mert a megmaradt menetrész is ki van hajolva, meg van repedve. Ha vas lenne, akkor még lenne esély, de ez az alu pillanat alatt eldeformálódik. Kétlem, hogy használható lenne a menetem, ha visszaragasztanám a kitört részt.

A másik meg, hogy én nem hiszek a fém ragasztásában. Lehet, hogy le vagyok maradva, de nem tudom elképzelni, hogy annyira megfogja a fémet egy ragasztó, hogy az egy menetes vascsavart kibírjon...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5001 Dátum: 2010.03.06 12:47:53 »
Beleteszel egy ilyen betétet, és kívülről ráragasztod a letört részt. És eszetergáltatsz bele csavart.
Lehet hogy hülyeség :)

HUNited

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • SE-Smart - Minden ami SonyEricsson Okostelefon
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5002 Dátum: 2010.03.06 12:48:34 »
2002-es (E12) Kombi Corollához keresek hátsó ablaktörlőt, jó minőségű acél vagy alufelnit (175/70R14 gumihoz, 5.5x14, 4x100x54 felniméret, 39 ET.), használt jó állapotú nyári gumikat.

Ajánlatokat ide, pübe, vagy hunited@gmail.com

Köszi :)
Okos autóhoz, okos telefon. Ha SonyEricsson Okostelefon tulaj vagy, vagy érdekelnek ezek a készülékek, látogasd meg az én közösségi oldalam, az SE-Smart oldalt.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5003 Dátum: 2010.03.06 12:50:45 »
Nem hülyeség. Afelé hajlok, hogy azt a meglévő 1 centinyi menetet kellene felhasználni. Akkor meg nem kellene a külső menetrészt helyreállítani.

Meg én nem értek ehhez a betétes cucchoz. Azt sem tudom, hogy mennyi lenne egy szett. Mert ugye ehhez nem csak a betét kellene, ahogy nézem, hanem egy full szerelő szett.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5004 Dátum: 2010.03.06 12:51:29 »
2002-es (E12) Kombi Corollához keresek hátsó ablaktörlőt, jó minőségű acél vagy alufelnit (175/70R14 gumihoz, 5.5x14, 4x100x54 felniméret, 39 ET.), használt jó állapotú nyári gumikat.

Ajánlatokat ide, pübe, vagy hunited@gmail.com

Köszi :)
Töröld ki ezt itt és rakd át a adok-veszek topikba.  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5005 Dátum: 2010.03.06 15:36:24 »
2002-es (E12) Kombi Corollához keresek hátsó ablaktörlőt, jó minőségű acél vagy alufelnit (175/70R14 gumihoz, 5.5x14, 4x100x54 felniméret, 39 ET.), használt jó állapotú nyári gumikat.

Ablaktörlőt kereskedésben vegyél (Optifit, gyári utángyártott) vagy bármilyen márkásat. Nagyon olcsó nem lesz, de vészesen drága sem.
Felnit pedig a gumik és felnik topicban valszeg találsz, ha visszaolvasol pár oldalt.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5006 Dátum: 2010.03.06 17:41:18 »
barna:

Vagy nagyon peches (anyaghiba) vagy vagy az a csavar valamikor iszonyat meg volt tépve. Egypár váltóolaj már le volt cserélve nálunk a szervízbe, de ilyet még nem láttam  :eek:

Én a következőt próbálnám meg: megkeresnem a célnak leginkább megfelelő Loctite fémragasztót, majd esztergáltatnék egy betétet, ami kívülről és belülről is menetes. Kívülről ugyebár akkora mint a leeresztő csavaré, a belső pedig valamivel kisebb, amibe aztán majd kell egy új (leeresztő)csavar. Ezt belehajtanám a megmaradt menetbe (persze elötte kennék rá egy kis ragasztót) majd fémragasztóval köréragasztanám a letört részeket úgy, hogy mindenhová jusson ragasztó (tehát a letört részeket a betéthet is rögzítse+a váltóházhoz is. Száradás után mehet a belsejébe egy alkalmas csavar, az funkcionálna ezentúl leeresztőcsavarként. Ha jól dolgozol ezzel 100%-os megoldás érhető el.
Xanyi

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5007 Dátum: 2010.03.06 17:58:19 »
Előtte már cseréltem benne többször váltóolajat, de nem téptem meg sosem, eddig probléma sem volt soha. gyanakszom az anyaghibára. A csavart sem rakhattam bele rosszul, mert szorulásig kézzel csavartam be könnyedén. Után a beállítot nyomatékkulccsal elkezdtem meghúzni, aztán már viszonylag kis erőnél éreztem, hogy gond van, hirtelen "megkönnyebbült" a tekerés... Elképzelhető, hogy már lelazításkor elrepedt a menete, csak betekeréskor jött ki.

A megoldást, amit mondasz, azt már leírtam előbb, örülök, hogy egyre gondolunk. Igazából a közös megoldás és a másik lehetőség között hezitálok: azt is lehetne, hogy a kiálló maradék részt levágom, majd a maradék 1 centis menetbe csavarom bele a csavart... Mondjuk ahhoz sokat kellene bontani, mert a csavar feje nem menne be odáig a váltó merevító bordáig miatt sem... Mégis csak az első megoldás lesz a jó, amit te is írtál.

Annyit módosítanék a leírásodon, hogy én nem ragasztanám a csőcsonkot, hanem van egy spéci olaj és hőálló tömítő pasztám, ami olyan, mint a sziloplaszt, csak fekete. Az olajkarter tömítésére találták ki. Szerintem az lenne a jobb, mert az oldható, ha nagy a baj vagy szivárog vagy ilyesmi... Szerinted ragasszam vagy pasztázzam le ezzel? Illetve jobb-e a csonkos megoldás, mint a kiálló rész eltávolítása?


jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5008 Dátum: 2010.03.06 18:14:10 »
Szeva! E12-es Corollára nem raknák a helyedben 14-es kereket, ha egyáltalán rámegy nem tudom. Meg a gumi méret is bőven alatta van a gyári méretnek. De te tudod.

2002-es (E12) Kombi Corollához keresek hátsó ablaktörlőt, jó minőségű acél vagy alufelnit (175/70R14 gumihoz, 5.5x14, 4x100x54 felniméret, 39 ET.), használt jó állapotú nyári gumikat.

Ajánlatokat ide, pübe, vagy hunited@gmail.com

Köszi :)
Corolla TS, Facelift

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5009 Dátum: 2010.03.06 19:37:40 »
Szeva! E12-es Corollára nem raknák a helyedben 14-es kereket, ha egyáltalán rámegy nem tudom. Meg a gumi méret is bőven alatta van a gyári méretnek. De te tudod.

2002-es (E12) Kombi Corollához keresek hátsó ablaktörlőt, jó minőségű acél vagy alufelnit (175/70R14 gumihoz, 5.5x14, 4x100x54 felniméret, 39 ET.), használt jó állapotú nyári gumikat.

Ajánlatokat ide, pübe, vagy hunited@gmail.com

Köszi :)
A 175/70-R14 mérete az E12-nek-legalábbis a kezelési könyve szerint! Az valóban igaz, hogy a többi méret a könyvben 195/60-R15/az enyém ilyen/, ill. 195/55-R16/TS-é/,
pedig átmérőben van köztük külömbség: 601mm-615mm-621mm.
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna