Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901860 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

nym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4980 Dátum: 2010.02.08 15:56:43 »
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy milyen méretű ablaktörlőkkel szerelték gyárilag a 2006-os Corollákat? Jelenleg egy 600/400-as pár van fent de elég hülyén néz ki. Ahogyan néztem talán a 550/450 méret lenne a gyári, de nem vagyok biztos benne.
ezt nem értem....mi néz ki hülyén?  :helpsmilie:

Mert szemre más méret való oda szerintem, ráadásul van egy fehér pont a szélvédőn, elvileg odáig kell érnie a vezetőoldali lapátnak, de az túlnyúlik rajta.
Misi - Corolla Wagon 2006

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4981 Dátum: 2010.02.08 16:14:57 »
A kocsimra ezt a 40/60-ast rakta a szakszerviz az általuk forgalmazott Toyota Optifit ablaktörlőkből. Nekem sok minden feltűnik az autómon, de az még sosem, hogy az ablaktörlő 60-40cm-esek e vagy 55/45 cm vagy x.
Miért baj, ha túlnyúlik, az csak jó, nem?
Én egyszer átkutattam a netet ablaktörlő méretek után kutatva a corollára, és szerintem ez a két méretet írták a katalógusok: 40-60, 45-55

nym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4982 Dátum: 2010.02.08 19:05:39 »
A kocsimra ezt a 40/60-ast rakta a szakszerviz az általuk forgalmazott Toyota Optifit ablaktörlőkből. Nekem sok minden feltűnik az autómon, de az még sosem, hogy az ablaktörlő 60-40cm-esek e vagy 55/45 cm vagy x.
Miért baj, ha túlnyúlik, az csak jó, nem?
Én egyszer átkutattam a netet ablaktörlő méretek után kutatva a corollára, és szerintem ez a két méretet írták a katalógusok: 40-60, 45-55

Köszi a kimerítő választ :)

Nem tudom miért bántja ez a szemem, de ha a szerviz is 60/40-es méretet tesz rá, akkor nyilván az való rá...

Misi - Corolla Wagon 2006

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4983 Dátum: 2010.02.08 20:52:18 »
Ha mozgás közben sem nyúlik túl az ablaktörlő-lapát vége az üvegen, akkor nincs vele semmi gond. Az csak jó, ha nagyobb felületet töröl.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4984 Dátum: 2010.02.08 21:51:35 »
Hol lehet Pesten CO-t méretni vizsga nélkül ????

Kíváncsi lennék az értékekre.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4985 Dátum: 2010.02.08 21:53:53 »
Hol lehet Pesten CO-t méretni vizsga nélkül ????

Kíváncsi lennék az értékekre.
Ex zöldkártyások ?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4986 Dátum: 2010.02.08 21:56:30 »

Ja szerintem is, bárhol ahol volt ilyen állomás...
Toyota Yaris T SPORT
153



Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4987 Dátum: 2010.02.13 11:48:59 »
Sziasztok!

'05 1.6 hb corolla hagyományos automata.
ellenben nem ég a váltónál a világítás ami ugye a sebességfokozatokat mutatja.
120k-s szerviznél nyilván megmutatom, valami kimerült ott vagy komoly baj lehet?  :helpsmilie:
Made in Japan

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4988 Dátum: 2010.02.13 12:22:34 »
Ha a váltó jól működik, akkor valószínű csak az izzó égett ki. Azért a két biztosítéktáblát (az egyik a motortérben, a másik a bal oldali lenyitós rekesz mögött) átnézném.

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4989 Dátum: 2010.02.13 12:37:45 »
Ha a váltó jól működik, akkor valószínű csak az izzó égett ki. Azért a két biztosítéktáblát (az egyik a motortérben, a másik a bal oldali lenyitós rekesz mögött) átnézném.

a váltó tökéltesen működik, reméltem hogy valami izzó lehet.
de mivel nem vagyok nagy autószerelő, lehet hanyagolom a szervizig... bezzeg ha szgép lenne már neki estem volna  :innocent:
Made in Japan

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4990 Dátum: 2010.02.13 12:38:35 »
Ha a váltó jól működik, akkor valószínű csak az izzó égett ki. Azért a két biztosítéktáblát (az egyik a motortérben, a másik a bal oldali lenyitós rekesz mögött) átnézném.

Mögerősítem :D Valószínű csak izzó baja lehet vagy LED a fene tudja mi van ott, nem volt még '05-ös corollám. Semmi komoly.........nem kell megijedni. Viszed szervizbe oszt szólsz hogy nem ég a pilács.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4991 Dátum: 2010.03.06 01:56:05 »
Gyerekek, ne tudjátok meg, hogy hogyan jártam ma!

Úgy volt, hogy váltóolaj és motorolaj csere.

A motorolajat kicseréltem, minden OK. Leengedtem a váltóolajat, az is OK.
Akarom a váltóolaj csavarját visszatekerni, aztán a váltóból kialakított menetes furat kiszakadt vazze. Pedig a nyomatékkulcs az előírt nyomatékra volt állítva (39,2 Nm), sőt picit kevesebbre.
A menetes furat 2 részből lett kiöntve, azt a külső részének a fele kitört belőle... Majd teszek fel képet.

Annyira ideges lettem, hogy el sem tudom mondani. Ócska zárványos fos aluminium volt, ennyit az egészről. A menetből 1 centi sértetlen maradt.

Arra gondoltam, hogy leesztergáltatok egy olyan csövet, amelynek a külső fele menetes, ezt beleteszem a maradék menetebe valahogyan letömítve. A másik fele meg belül lesz menetes, abba meg megy egy csavar majd, amin keresztül le lehet engedni az olajat...

Este itthon ecsetelem, hogy a japánt mennyire jó szerelni, erre b+ beszopom, mint az állat ezzel a szarral...  :censored:

Annyira megviselt, hogy elmentem a kocsmába a haverommal kidolgozni a technológiát, úgyhogy most erősen be vagyok bacva... Elénést, ha baromságot írok.

Ennyi b+! Kitörik a menet az amúgy is akadós fos váltóból. nem hiszem el. pedig minden előírást betartottam, mindig szakszerően dolgozok. áááá faxom.


Eddig is utáltam ezt a C150-et, de most még jobban rühellem. De nem én lennék a jó szerelő, ha nem dolgoznám ki a technológiát a javítására. Hihetetelen. Egsy olajcsere, azt 1 hetes szopás lesz belőle...

esztergálni a váltóházat meg nem lehet, mert akkor ahhoz az egészet le kéne bontani, stb, valag pénz lenne. Hogy miért a szerelés a hobby, nem értem komyolan.

A sör legalább jó volt, meg a ***a pálesz...
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.06 02:12:01 írta barna.czukor »


barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4993 Dátum: 2010.03.06 02:49:46 »
Amúgy szeretem a Toyotát, még ha az idegrendszeremet teszteli, akkor is. Akkor is a legjobb gép szerintem.  :D Meg lesz csinálva okosan, aztán folytatódik az élményautózás.

Végülis pozitívan kell nézni. sztem meg lehet azért bontás nélkül oldani a bajt. Aztán végre megkapja az SMX-S-t... De ha ezzel is ugyan annyira akad, akkor... :censored:


Azért a 0W-20-ból 1 mm-t sem evett. Ez azért kárpótol a sok szívásért. Meg néha én is vagyok beteg, hát a kicsim is lehet néha rossz passzban...


Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4994 Dátum: 2010.03.06 05:09:14 »
Szerencséd, hogy maradt egy kis ép menet a házban.
Minden alkalommal új volt a tömítés a csavaron ?