Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887067 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4575 Dátum: 2009.11.22 23:18:10 »
Még ez a gumis lenne a legjobb megoldás.

Ez egyértelmű, csak nem találok megfelelő sapkákat. Bár itt, a lap alján lehet, hogy pont jó a méret, a héten lemérem.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4576 Dátum: 2009.11.22 23:32:40 »
Még ez a gumis lenne a legjobb megoldás.

Ez egyértelmű, csak nem találok megfelelő sapkákat. Bár itt, a lap alján lehet, hogy pont jó a méret, a héten lemérem.

Led miert nem jo? Tul munkas?
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4577 Dátum: 2009.11.22 23:37:16 »
Az egy dolog. Nem mind melós, mert van olyan, ami olyan foglalattal van ellátva, mint az izzós változat.

A gond az, hogy a LED más irányba világít, általában előre csak, nem dobja úgy szét a fényt, mint az izzó. És amikor berakod, akkor lesznek a műszerfalon sötét és nagyon fényes foltok...

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4578 Dátum: 2009.11.22 23:52:59 »
Led miert nem jo? Tul munkas?

Mindenképp melósabb lenne, mint kicserélni a kis kupakokat. Meglátjuk, ez ráér, most az első az autóhifi, aztán jöhet a többi.

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4579 Dátum: 2009.11.25 17:14:52 »
All,

Le akarom cserelni a szervoolajat, mert mar baromi retkes...
arra már rájöttem hogy Dextron II vagy III kell bele, csak azt nem lelem hogy mennyi olaj kell bele...
elég az 1 literes kiszerelés vagy 2 ....remélem 3 nem megy bele  ::)

köszi

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4580 Dátum: 2009.11.25 17:38:30 »
All,

Le akarom cserelni a szervoolajat, mert mar baromi retkes...
arra már rájöttem hogy Dextron II vagy III kell bele, csak azt nem lelem hogy mennyi olaj kell bele...
elég az 1 literes kiszerelés vagy 2 ....remélem 3 nem megy bele  ::)

köszi

Én már túl vagyok a cserén. 6-7 deci kell bele, elég az 1l-est megvenned. DIII-at vegyél.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4581 Dátum: 2009.11.25 17:39:43 »
All,

Le akarom cserelni a szervoolajat, mert mar baromi retkes...
arra már rájöttem hogy Dextron II vagy III kell bele, csak azt nem lelem hogy mennyi olaj kell bele...
elég az 1 literes kiszerelés vagy 2 ....remélem 3 nem megy bele  ::)

köszi
Szerintem 1 literből bőven ki kell jöjjön... De ez csak tipp.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4582 Dátum: 2009.11.25 17:52:46 »
Gracie Barna and Palaczk a very gyors valaszt ...akkor 1 literest veszek  ::)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4583 Dátum: 2009.11.25 21:09:24 »
Gracie Barna and Palaczk a very gyors valaszt ...akkor 1 literest veszek  ::)
Pl ezt: http://www.sint-oil.hu/ajanlat_lap.php?id=auto_15 kb. 1500-1600 HUF/ L kisker áron megkapod. Kiváló ár érték arány sztem...  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4584 Dátum: 2009.11.26 12:26:51 »
A gond az, hogy a LED más irányba világít, általában előre csak, nem dobja úgy szét a fényt, mint az izzó. És amikor berakod, akkor lesznek a műszerfalon sötét és nagyon fényes foltok...

Mondjuk a középkonzolban, ahol úgyis csak kapcsolók hátterének kell fényt adni, ez nem tudom mennyire jelent problémát.

Kiberheltem egy komplett kis izzót és egy sapkát a műszerfalból. Az izzó nem tűnik szétszedhetőnek (azért majd megmutatom egy szakinak), a sapka pofonegyszerűen cserélhető.

SZERK: a sapesz átmérője kb. 5mm, hossza kb. 7mm. Tolómérőm nincs, mérőszalaggal mértem.  :detective:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 12:30:09 írta Satriani »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4585 Dátum: 2009.11.26 12:31:33 »
Mondjuk a középkonzolban, ahol úgyis csak kapcsolók hátterének kell fényt adni, ez nem tudom mennyire jelent problémát.
Nálam volt vele szopás. A hátsó-ablakfűtést LED-esítettem, mert szétment a foglalata kicsit, a lényeg az, hogy ha a LED nem teljesen merőlegesen világít a kapcsoló nyomórészére belülről, akkor már foltos a kép. A gyári izzó, meg nem hosszirányban van benne, hanem keresztben... Ezt add össze.



Kiberheltem egy komplett kis izzót és egy sapkát a műszerfalból. Az izzó nem tűnik szétszedhetőnek (azért majd megmutatom egy szakinak), a sapka pofonegyszerűen cserélhető.
Nekem minden izzóm külön van, a foglalat a kocsi része... A helyzet az, hogy neked mákod van, mert gumival van színezve a fény, nálam meg egy zöld fólia van mindenhol majdnem... :(

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4586 Dátum: 2009.11.26 19:08:58 »
... A gyári izzó, meg nem hosszirányban van benne, hanem keresztben... Ezt add össze.

Nyehh...  :eek:

------------

Találtam sapeszt!  :clap: Itt van, a lap alján:

"Silicone Colored Bulb Caps"



Gyakorlatilag ugyanaz a mérete, mint a zöld gyári sapesznak az E12-ben. 29 cent darabja. Rendelek magamnak egy vörös adagot. Kér még valaki valamelyik színből? Egy rövidke leírás alapján pofonegyszerűen meg lehet változtatni a középkonzol háttérvilágításának színét, csak a kis sapkákat kell lecserélni 8 izzón. Vasárnap estig várok, gondoljátok át.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4587 Dátum: 2009.11.26 22:29:11 »
... A gyári izzó, meg nem hosszirányban van benne, hanem keresztben... Ezt add össze.

Nyehh...  :eek:

------------

Találtam sapeszt!  :clap: Itt van, a lap alján:

"Silicone Colored Bulb Caps"



Gyakorlatilag ugyanaz a mérete, mint a zöld gyári sapesznak az E12-ben. 29 cent darabja. Rendelek magamnak egy vörös adagot. Kér még valaki valamelyik színből? Egy rövidke leírás alapján pofonegyszerűen meg lehet változtatni a középkonzol háttérvilágításának színét, csak a kis sapkákat kell lecserélni 8 izzón. Vasárnap estig várok, gondoljátok át.
És mit csinálsz a gyári CD, és a digitklíma zöld kijelzőjével (már ha a tied is SOL...)??  :?:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4588 Dátum: 2009.11.26 22:30:16 »
Bocs, látom SOL a tiéd is...  :eek:

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4589 Dátum: 2009.11.26 23:01:51 »
A gyári rádió megy a levesbe. Az automata klíma kijelzőjét a 8 sapka cseréje pirosra változtatja, csak a klíma vezérlőgombjainak állapotjelzője (NEM a felirata) marad zöld.