Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887110 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4350 Dátum: 2009.10.05 23:42:46 »
Találtam egy linket ahol erről csacsognak,de nem igazán értettem,ennyire nem jó az angolom,meg műszakilag se vágom a dolgot úgyhogy nehézkes,de a kérdező ugyanerről érdeklődik a solutiont már nem értem.
Nem maradtál le semmiről... Aszondja a válaszadó, hogy visszább kell venni az előgyújtást  :sorcerer: ... Jó vicc.

Csak azt tudom javasolni, hogy első körben hívj fel több szervízt. Pl. a kaposváriakat is - elég kompetensnek tűnnek. Hát ha van valami, az ECU-cserénél egyszerűbb megoldás a problémára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4351 Dátum: 2009.10.06 08:29:43 »
Találtam egy linket ahol erről csacsognak,de nem igazán értettem,ennyire nem jó az angolom,meg műszakilag se vágom a dolgot úgyhogy nehézkes,de a kérdező ugyanerről érdeklődik a solutiont már nem értem.
Nem maradtál le semmiről... Aszondja a válaszadó, hogy visszább kell venni az előgyújtást  :sorcerer: ... Jó vicc.

Csak azt tudom javasolni, hogy első körben hívj fel több szervízt. Pl. a kaposváriakat is - elég kompetensnek tűnnek. Hát ha van valami, az ECU-cserénél egyszerűbb megoldás a problémára.

Azért az ECU-ban lehet programot is frissíteni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4352 Dátum: 2009.10.06 09:02:58 »
Azért az ECU-ban lehet programot is frissíteni!
A benzines esetében nem vagyok ebben biztos. Azt tudom, hogy ez nagy macera, elképzelhető, hogy nem is lehet... Diesel-re tudom, hogy van új szoftver, azokat szokták is frissíteni.

A másik dolog pedig, hogy a Toyotának is lehet nagyobb business, hogy ha veszek 250-ért egy új ECU-t, mint egy szoftvert frissíttetek 20-ért vagy ne adja Isten, ingyért...

De ha lehetne mégis csak frissíttetni, annak örülnék, mert én is berakatnám az új cuccot az ECU-mba. Azért nálam is érezni, hogy néha 140 körül rántgat...

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4353 Dátum: 2009.10.06 10:55:09 »
Sziasztok!

Ok,megkérdezek több kereskedést is ezzel kapcsolatban.
Amúgy ez az egész azért vicces,mert Toyota,Honda flashloaderesként dolgozom egy német multinál, ami fékszoftvereket és ecu-kat gyárt.
A flashloader pont a fékszoftver lecserélésére való,úgyhogy gondolom kell legyen ilyen engine ecu-ra is.De majd megkérdem a japán kollégákat is.


barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4354 Dátum: 2009.10.06 11:00:27 »
De majd megkérdem a japán kollégákat is.
Jó lenne! Köszönjük.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4355 Dátum: 2009.10.06 11:21:30 »
Hahó!

Pár hete jelentkeztem,hogy a 2001-es corollám az 1.4 vvti,érdekes hangot ad a motorból,mert alacsony fordulaton nem húzza rá  az előgyújtást az ecu,és ez szériahiba,éljek vele együtt mondták a szervízben.
Nos,követtem az itt kapott utasításokat,magasabb oktánszámú benzin,majd ecu reset.Hát nem használt,sőt,az idegeimre megy már hogy jön egy kis domb és máris csörög mint az ökör.
Nem akarok ezzel együtt élni,nagyon bosszant hogy egy japán,megbízható autó ilyet csinál,milliomos pedig nem vagyok hogy lecseréljem másikra.
Ötletem sincs már.Találtam egy linket ahol erről csacsognak,de nem igazán értettem,ennyire nem jó az angolom,meg műszakilag se vágom a dolgot úgyhogy nehézkes,de a kérdező ugyanerről érdeklődik a solutiont már nem értem.
Hátha valaki.
Köszi

Helo!
Én a múltkor írtam be egy ötletet erre: a holtpont jeladót kellene valahogy arrébb tenni, hogy kicsit később adja a gyújtást az ECU. Ezzel át lenne verve végülis. De hangsúlyozom: ez nem tényszerű kinyilatkoztatás, hanem csak egy kósza ötlet. Annak kellene utánajárni, hogy hol van a holtpontjeladó, és hogy valamilyen módon arrébb lehet-e tenni? Talán a befecskendezés időzítése is változna, de sztem ez nem lenne probléma.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4356 Dátum: 2009.10.06 11:50:24 »
Na én úgy nézem, hogy lent van az ékszíjtárcsánál a szenzor, belülről van egy fogazott tárcsa a főtengelyen. Így ránézésre sztem nem lehet variálni vele.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4357 Dátum: 2009.10.07 17:47:13 »


Ezt fel lehet Corollára szerelni a szenzorokkal ?

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4358 Dátum: 2009.10.08 08:43:39 »
De majd megkérdem a japán kollégákat is.
Jó lenne! Köszönjük.

Sziasztok!

Megkérdeztem a japán kollégákat,hogy a toyotánál tudnak e vkit,akinek
elmondhatom problémám és megtudja mondani,hogy van e új szoftver az ecu-ra.
A válasz a következő volt:
"They will never accept and answer for such personal question."
Szóval ez bukta.Bár nem hagyom annyiban,egy contactom nekem is van magánál a toyotánál,rákérdek,de ez nem túl bíztató.
Kíváncsiságból leellenőrizném a szelephézagokat(bár biztos hogy nem az,de rend a lelke mindennek alapon).
Vki tudja,hogy mik a megadott értékek(szelephézagok) vagy hogy hol tudok ennek utánanézni?
model:2001 1.4 vvti

Köszi!
Bé!

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4359 Dátum: 2009.10.08 10:34:49 »
szívó: 0.15-0.25
kipufogó: 0.25-0.35

HIDEG motornál.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4360 Dátum: 2009.10.08 10:55:40 »
Megkérdeztem a japán kollégákat,hogy a toyotánál tudnak e vkit,akinek
elmondhatom problémám és megtudja mondani,hogy van e új szoftver az ecu-ra.
A válasz a következő volt:
"They will never accept and answer for such personal question."
Szóval ez bukta.
Bekaphassák! Nem tudom, miért olyan marha nagy titok ez. Egy sz.ros iPOD-hoz is van firmware update, akkor egy autóhoz miért ne lehetne...

Majd akkor titkolózzanak, ha nem csörög a motor senkinek sem az ECU hibája miatt, meg ha senkinek sem hagy ki a motorja az ECU miatt sosem...

A másik meg, hogy egy ECU frissítés akár környezetbarátabbá is tehet egy autót, a vezérlő program áthangolásával...

Bár nem hagyom annyiban,egy contactom nekem is van magánál a toyotánál,rákérdek,de ez nem túl bíztató.
Ő sem fogja tudni, mert szerintem neki sem kötik az orrára. Diesel-hez van új cucc, azokat használják is, mert sok 177 LE-ssel gond volt, ezt tudom. De a benzines esetében nem szeretnek erről beszélni, inkább vedd meg az új ECUt több mint 2 kilóért... :fuk2:

De hátha mégis!

Kíváncsiságból leellenőrizném a szelephézagokat(bár biztos hogy nem az,de rend a lelke mindennek alapon).
Vki tudja,hogy mik a megadott értékek(szelephézagok) vagy hogy hol tudok ennek utánanézni?
model:2001 1.4 vvti
Elvileg a kocsihoz adott vastag könyv végében benne van minden szükséges adat. De látom már más be is írta.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4361 Dátum: 2009.10.09 18:48:06 »
szívó: 0.15-0.25
kipufogó: 0.25-0.35

HIDEG motornál.

Köszi az infót.nekem sajna nincs könyvem hozzá.
Most elvileg kapok egy bontott autóból,2002 márciusában lett beszerelve az autóba,abban is cserélték.
Azt mondta az illető a szervízkönyben mint motorkód ez van: 4zz-u
Ez is 1.4es vvti,de ha jól tudom az 4zz-fe,akkor mi az az u?Vagy van különbség?

Balázs

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4362 Dátum: 2009.10.10 17:47:13 »
mintha csereérett lenne a féktárcsa a corimon.... :ph34r: :ph34r:
http://kepfeltoltes.hu/view/091010/SNC00035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Textart ajánlottak (tárcsa is meg betét is) nekem az egyik autosboltban.
Szerintetek mit érdemes venni?
vagy hagyjam rábeszélni magamat a textarra?

köszi


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4363 Dátum: 2009.10.10 17:52:15 »
Mindenki másra esküszik, de a jók között szerepel a Textar is. Ahogy látom, a tárcsát is viheted rögtön szabályoztatni.  :surrender: Nagyon furán kopott össze a betéttel.
Trotter szokott jóárasítani, a fékbetét miatt írj neki PÜ-t, hátha tud.
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4364 Dátum: 2009.10.11 13:25:19 »
mintha csereérett lenne a féktárcsa a corimon.... :ph34r: :ph34r:
http://kepfeltoltes.hu/view/091010/SNC00035_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Textart ajánlottak (tárcsa is meg betét is) nekem az egyik autosboltban.
Szerintetek mit érdemes venni?
vagy hagyjam rábeszélni magamat a textarra?

köszi



Sztem csak akkor vegyél textart ha kedveled a csikorgást még akkor is ha az autód éppen áll ;)