Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902422 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4155 Dátum: 2009.09.01 13:18:37 »
Kisfiatal, kérlek ne haragudj, nem akarok okoskodni, de én így látom a helyzetedet:
Sok autóvásárló(én is voltam így) beleesik abba a hibába, hogy beleszerelmesedik egy autóba (és/vagy árába) és elhomályosodik a tisztánlátása, mert érzi, hogy ez az autó kell neki. Ez szerintem nálad is előjött az első teszt után.
Előtte nagyon óvatos voltál és mindennek próbáltál utána járni, de ahogy megtetszett az autó ez az alaposság alábbhagyott.
Sajnos lehet, hogy kifogtál egy problémásabb autót (bár ez még nem bizonyított).
Itt a fórumon én csak segítségnyújtást és jó tanácsokat olvastam.
Az olajfolyás megjelenése óta már több tanács és javaslat érkezett:
- Előző tulaj kivallatása, a nála tapasztalt olajfolyásról (tudom hantázhat, de valami vélemény azért kialakul az emberben a beszélgetés után)
- Olajfolyás kiderítése a kocsi alá tett papírral.
- Másik minőségi olajjal kipróbálni.
- Szakszervizben átnézetni, szaktanácsot kérni.
- THM-nél érdeklődni a méltányossági cseréről.
Elnézést az OFF-ért.

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4156 Dátum: 2009.09.01 13:18:50 »
Ugyan már, bármilyen típushibát pedzegettem, te lehülyéztél, nagy arcon leszóltál..
Egyébként meg nem is láttad magát az autót, akkor meg mit pampogsz itt átgondolatlan vételről?

Nem vagy beszámítható.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4157 Dátum: 2009.09.01 13:21:08 »
Személyeskedést most kéretik abbahagyni!
         

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4158 Dátum: 2009.09.01 13:25:16 »
Sziasztok!

Na hazajöttem a kirándulásból. Amik történtek:
- Mentünk 12.000 km-t.
- Olajfogyás most nem volt vészes, ma fogom majd megnézni, de kb. 3-5 deci lehet, már nincs a maxon, de min-max jel között van felül a felénél.
- Sajna a kicserélt xenon izzó is kiégett a 18. napon, így "félszeműen" közlekedtem. Nem volt olyan príma, de szerencsére nem büntettek meg sehol. Ez gondolom már nem normális, szervízben mondták ha még 1x előfordul megnézik az elektromos rendszert.
- Sajna padkáztam 1et bal első kerék puklis lett, szerencsére a helytől 3-4 km-re volt 1 gumis, ott kaptam 2 új continental gumit, és szerencsére nyitva volt még péntek 6 után:D Futóműnek nem lett baja, de majd megnézetem szervízbe jövő héten.
- Többi dolog minden príma, 4,7 literes az átlagfogyasztás a computer szerint. Ha csal egy kicsit akkor is jó:D Tényleg amúgy mennyire pontos ez az adat amit a computer ad?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4159 Dátum: 2009.09.01 13:27:04 »
- Olajfolyás kiderítése a kocsi alá tett papírral.
- Szakszervizben átnézetni, szaktanácsot kérni.
- THM-nél érdeklődni a méltányossági cseréről.
Elnézést az OFF-ért.

Egyáltalán nem OFF, ezek igenis megfontolandó tanácsok.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4160 Dátum: 2009.09.01 13:28:54 »
Valaki adhatna még tanácsot, hogy pontosan melyik szervizt és ott kit javasolna Kisfiatalnak, aki tuti nem csak elhajtja a másfél hónap miatt, hanem érdemben tesz is valamit az ügy érdekében. Gondolok itt azokra, akik hasonló gondban voltak és nagyon jó véleménnyel voltak valakiről/vmelyik szervizről hozzáállás terén.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4161 Dátum: 2009.09.01 13:31:30 »
Kisfiatal, kérlek ne haragudj, nem akarok okoskodni, de én így látom a helyzetedet:
Sok autóvásárló(én is voltam így) beleesik abba a hibába, hogy beleszerelmesedik egy autóba (és/vagy árába) és elhomályosodik a tisztánlátása, mert érzi, hogy ez az autó kell neki. Ez szerintem nálad is előjött az első teszt után.
Előtte nagyon óvatos voltál és mindennek próbáltál utána járni, de ahogy megtetszett az autó ez az alaposság alábbhagyott.
Sajnos lehet, hogy kifogtál egy problémásabb autót (bár ez még nem bizonyított).
Itt a fórumon én csak segítségnyújtást és jó tanácsokat olvastam.
Az olajfolyás megjelenése óta már több tanács és javaslat érkezett:
- Előző tulaj kivallatása, a nála tapasztalt olajfolyásról (tudom hantázhat, de valami vélemény azért kialakul az emberben a beszélgetés után)
- Olajfolyás kiderítése a kocsi alá tett papírral.
- Másik minőségi olajjal kipróbálni.
- Szakszervizben átnézetni, szaktanácsot kérni.
- THM-nél érdeklődni a méltányossági cseréről.

Elnézést az OFF-ért.

Igen, részben igazad van. De nem tudom, anno olvastad-e, hogy le lettem osztva valaki részéről, hogy aggodalmaskodni merek, most ezzel nem fogom rá a dolgot természetesen, de elárulom, hogy valamennyire ez is közrejátszott abban, hogy "beleszeressek" az autóba. Maga az autó, minden körülmény, a tulaj stb, pozitív benyomást keltett. Persze bennem volt a kisördög, hogy miért tukmálja ennyire, lehet hogy át akar verni, de lehet hogy kellett neki a pénz stb. Sztem ez nem nevezhető rossz vételnek, mert nem neppertől vettem, egy családon belül volt új kora óta, és a km sem sok, és valósnak is tűnik. És tényleg nagyon jó állapotban van az autó. Szóval a full szk-et leszámítva ideális vételnek tűnt. Azt nem tudom, és pl. ilyenekben vártam volna tanácsot, hogy ez "normális"-e, hogy ennyi km-nél előjöjjön az olajfogyi? Vagy pedig kezdjek arra gyanakodni, hogy több van benne.
Olajfolyása sztem nincs, mert száraz az alja, és anno aknán is átt lett nézve, és ennyi folyásnak látszódnia kéne, nem maradhat rejtve sztem.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4162 Dátum: 2009.09.01 13:37:18 »
Ha olajfogyasztásos gondod lesz (neadjisten), akkor "normális".
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4163 Dátum: 2009.09.01 13:43:10 »
Kisfiatal kevesebb vételárat fizetett, cserébe nagyobb kockázatot vállalt. Ugyan ez van az üzleti életben, vagyis már az ablakzsiráfban is megírva vagyon, kis kockázat kis pénz, nagy kockázat nagy pénz.
Amennyiben hibátlan a kocsija, nyilván 10X leírta volna magát dicsőítve, milyen jól vásárolt. Amennyiben szívás a kocsi, satriani a hibás :D
Kisfiatal védelmében: tényleg nehéz kiszűrni az olajfogyasztást, vagy éppen a túlfogyasztást is. Az meg az ő döntése volt, hogy vesz egy nem 100%-ban leinfózható autót óra szerint 85ezer km-el 1,5M-ért, vagy vesz egy 100%-ban leinfózhatót 125ezerrel 1,7M ért.

Satrianira mutogatás csak poén volt, mert ő kardoskodott a legjobban hogy minden típushiba városi legenda :) Csak nagyon a szívére vette..

vagy vesz egy 100%-ban leinfózhatót 125ezerrel 1,7M ért.

Ilyen nem volt, és sztem nincs is. Ennyiért legalábbis biztos nem. Asszem meséltem, mennyit leinfoztam. Amattól azért tanácsoltatok el mert törött volt, a nagyja meg tekert órájú volt, ez meg jónak tűnt, jó árban. Civic megintcsak nem volt..

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4164 Dátum: 2009.09.01 13:46:48 »
Satrianira mutogatás csak poén volt

 :clap:

Kicsit túlspiláztad azzal, hogy 1-1 hozzászólásomra 2-3 vicceset is válaszoltál.

Állj le tényleg.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4165 Dátum: 2009.09.01 13:47:37 »
Mostantól minden személyes jellegű hsz-t szó nélkül törlök a témában.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4166 Dátum: 2009.09.01 13:48:47 »
Györgyi, drága, az elsőt kellett volna...

Felőlem nyugodtan.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4167 Dátum: 2009.09.01 14:07:05 »


"vagy vesz egy 100%-ban leinfózhatót 125ezerrel 1,7M ért"

Ilyen nem volt, és sztem nincs is. Ennyiért legalábbis biztos nem. Asszem meséltem, mennyit leinfoztam. Amattól azért tanácsoltatok el mert törött volt, a nagyja meg tekert órájú volt, ez meg jónak tűnt, jó árban. Civic megintcsak nem volt..

PL:
http://www.hasznaltauto.hu/3141172_toyota_corolla_2003

Persze a hihető százXezres futásnál mindig vonzóbb a kis fantáziával hihető 60ezres futás. Sokan így gondolkodnak. Ettől a tiedben még simán lehet 80ezer, nehogy félreérts.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4168 Dátum: 2009.09.01 14:21:55 »
- Többi dolog minden príma, 4,7 literes az átlagfogyasztás a computer szerint. Ha csal egy kicsit akkor is jó:D Tényleg amúgy mennyire pontos ez az adat amit a computer ad?
Nagyjából pontosnak tekintheted  :) ... Pár decinél többet nem szoktak csalni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4169 Dátum: 2009.09.01 14:24:46 »
Ugyan már, bármilyen típushibát pedzegettem, te lehülyéztél, nagy arcon leszóltál..
Egyébként meg nem is láttad magát az autót, akkor meg mit pampogsz itt átgondolatlan vételről?

Nem vagy beszámítható.
Az életben nem lesz vége, ha ilyen stílusban válaszolsz. Függetlenül attól, hogy igazad van-e vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )