Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901651 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3615 Dátum: 2009.06.15 23:11:06 »
De van még egy ismeretlen az egyenletrendszerben. a GÁTLÓ.

Igen, és pont ezért fontos, hogy a rugó mérete ne térjen el jelentősen. Ezért nem tartanám jó ötletnek egy lényegesen rövidebb rugó beszerelését, mert az ilyet a gyári telókkal kombinálni nem jó ötlet. Ezért jó, hogy a TS rugók alig változtatnak a felfüggesztés magasságán, vagyis nem barmolják el a futómű geometriáját.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3616 Dátum: 2009.06.16 03:24:51 »
Hú. Jól kiveséztétek :)

A rugó kompatibilis dízelbe is, tudom, volt benne. 15ezer km-t használtam őket, optikailag gyakorlatilag észre sem lehet venni, hogy lejjebb lenne az autó, az 1cm katalógus adat, de valamelyikőtök írta, hogy a facelift során ez változott talán. Az biztos, hogy feszesebb, mint a gyári rugó.
Vannak képek carstylingon (user id: 8640/ az adatlapomon a link. Mozzila nem tölti be a képeket !!!), amelyik képeken a 16" felnik vannak az autón, akkor/ott voltak bent a TS rugók, lehet szemméricskélni :)

Palaczk, ha gondolod, megkérjük Gabe-t, hogy vigye el alkalmasint, leméricskélitek, ha gondoljátok beszereltetitek, kipróbáljátok, ha tetszik, akkor utal(sz) pénzt, ha nem tetszik, akkor futunk még egy kört Gabe-nál pontpontpont
kisa
born to ride

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3617 Dátum: 2009.06.16 08:26:56 »
Haromreszes olvasmany, kotelezo:
http://www.ae86.hu/2008/05/27/tapadasrealizalas-azaz-alapkerdesek-a-futomu-korul-3-resz-az-ordog-a-geometriaban-rejlik/

Erdemes elolvasni a szurke dobozos "Túlzott ültetés: ne csináljátok, hülyeség!" reszt is. Itt meglesz a valasz arra is 2cm miert lehet jo es 3cm miert nem. Mar korabban is irtam valamelyik topikban: Austria hegyi ut elottem Focus RS atomra ultetve. Akkor meg sima 1.6-os volt nekem. Elol toronymerevito, minden mas gyari. 205/50R16 gumik. Az ellenfel 225/akarmin ment, alapallapotban olyan 2-3cm lehetett a gumi pereme es a sarvedo kozott. A kanyargos uton minden egyes kanyarban szo szerint letoltam az utrol, az egyenesekben viszont meglepett, de kezdett nagyon idegesiteni, hogy nem tudok rendesen autozni, hiszen a kanyarokat szeretem igazan.

Jobban ratapadtam, hogy elozhessek amit ugy vett, hogy versenyzunk. Kozben az ut a teli felfagyasoktol hepehupas lett, a kanyarok csucspontjainal nagyon sok hossziranyu kb 25-40cm szeles javitas csik. Ahogy ratpadtam a Focusra latszott hogy total leul a futomuve kanyarban es a hepehupakon mar elpattogtak a kerekei, gyakran 5-10cm-t is arrebb vandorolt az egesz kocsi pillanatok alatt. A srac mar idealis iven ment (mashogy nem birta bevenni) en meg sajat savban es meg csak meg sem csikordultak a gumijaim. Volt hogy sima kanyarban 20 metert hoztam rajta. Mivel az osztrak srac mar kezdett tul veszelyesen menni (volt forgalom) es egyenesben nem volt eleg motorerom elozni ezert megalltunk egy kajaszunetre inkabb.

Ekkor dontottem el, hogy nem lesz ultetve a kocsi, csak komplett futomu szettel. Mi volt a Focus baja? Csak ultetorugot vett es total K.O. volt a geometriaja terhelve. Azota nagyon sok ilyen kocsival futottam mar ossze, nem csoda hiszen a komplett futomu jo 5-8x annyiba kerul, mint az ultetorugo.

Egyeduli kisertes Andras TS rugoi voltak, de aztan arrol is letettem, nem akartam szetszedni nagyon a kocsit amig ki nem tudom probalni az erosebb stabilizatort.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.16 08:46:16 írta mozso »
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3618 Dátum: 2009.06.16 10:05:23 »
Haromreszes olvasmany, kotelezo:
http://www.ae86.hu/2008/05/27/tapadasrealizalas-azaz-alapkerdesek-a-futomu-korul-3-resz-az-ordog-a-geometriaban-rejlik/

Erdemes elolvasni a szurke dobozos "Túlzott ültetés: ne csináljátok, hülyeség!" reszt is. Itt meglesz a valasz arra is 2cm miert lehet jo es 3cm miert nem. Mar korabban is irtam

A Toyota gyárilag adja a TTE rugókaz az ültetéshez, ami eleint 2-2.5 cm lesz csak bizonyos idő után beáll 3 cm-re. Hogy ne legyen gond a geometriával ell kell vinni futóműbeállításra és kész. de ezt írtuk is. Ott belövik a kormánygeometriát , nem kell túlragozni ezt.

A TS rugókat nem ismerem, azok lehet hogy csak lineárisak csak nagyobb a rugóállandójuk, a TTE rugók viszont progresszívek , tehát minél jobban összemják őket az összenyomáshoz szükséges  erő nem egyenletesen, hanem négyzetesen nő. Ezért mondják, hogy keményebb.
Az 1 cm-es ültetés szerintem felesleges, semmi értelme, azárt kár szétszedni a futóművet.

ui: múltkor kint volt a mekinél vagy 5-6 Scion, ők pl. "kiröhögtek" a 3 centis ültetéssel, szerintük az ültetés 8 centinél kezdődik. Persze azt is elmondták, hogy a padkákat kerülik.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.16 10:22:27 írta tutinet »

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3619 Dátum: 2009.06.16 20:57:11 »
ui: múltkor kint volt a mekinél vagy 5-6 Scion, ők pl. "kiröhögtek" a 3 centis ültetéssel, szerintük az ültetés 8 centinél kezdődik. Persze azt is elmondták, hogy a padkákat kerülik.

Nagyon érdekes a cikk, az esztétika miatt szerintem olyat ültethetsz amilyet csak akarsz, viszont ha gyorsan akarsz menni szerintem megszívlelendő a tanács.  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3620 Dátum: 2009.06.16 21:56:42 »
Haromreszes olvasmany, kotelezo:
http://www.ae86.hu/2008/05/27/tapadasrealizalas-azaz-alapkerdesek-a-futomu-korul-3-resz-az-ordog-a-geometriaban-rejlik/

Zsír, köszi  :yes: ! Megerősítette a tegnap esti beszélgetésünk nyomán kialakult elgondolásaimat. Jó lesz az a TS rugószett!

Örültem annak az infónak is, hogy a nevesebb rugógyártók kínálnak kvázi mindenféle átmérőjű és hosszúságú rugókat, különféle keménységekben. Azért volt ez jó hír nekem, mert a Camryn hamarosan esedékes lesz elöl egy rugócsere, és bár ültetni nem szeretnék rajta semennyit (így is elég alacsony), viszont örülnék, ha keményebb lenne a rugózása - most ugyanis eléggé dőlős, billegős. Eszerint könnyen lehet, hogy a bele való utángyártott rugók helyett inkább majd vmi ilyesmit szerzek be  :yes: ! Van hozzá amúgy is egy pár használt rugóm, kiszerelve - így nem lesz nehéz lemérni sem, hogy milyenre is van szükségem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3621 Dátum: 2009.06.16 22:31:07 »
Hú. Jól kiveséztétek :)

Palaczk, ha gondolod, megkérjük Gabe-t, hogy vigye el alkalmasint, leméricskélitek, ha gondoljátok beszereltetitek, kipróbáljátok, ha tetszik, akkor utal(sz) pénzt, ha nem tetszik, akkor futunk még egy kört Gabe-nál pontpontpont
Pénteken megyek Pécsre, aztán augusztusig nem...Ha gondoljátok, szívesen viszem.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3622 Dátum: 2009.06.16 22:32:23 »
Pénteken megyek Pécsre, aztán augusztusig nem...Ha gondoljátok, szívesen viszem.

Hú, köszi, de ez most kicsit túl gyors  ::) ... Csak kb. akkorra fogjuk kitalálni, hogy egyáltalán kell-e.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3623 Dátum: 2009.06.16 22:38:55 »
Attól még sztem el tudom vinni, Andrásnál úgyis csak porosodik, nem?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3624 Dátum: 2009.06.16 22:56:57 »
Attól még sztem el tudom vinni, Andrásnál úgyis csak porosodik, nem?

OK, csak nem tudom, mikor tudnánk beszereltetni őket! De mindegy - ha úgy alakul, majd csörgök. Mindenesetre köszi  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3625 Dátum: 2009.06.16 23:14:34 »
Camryn hamarosan esedékes lesz elöl egy rugócsere, és bár ültetni nem szeretnék rajta semennyit (így is elég alacsony), viszont örülnék, ha keményebb lenne a rugózása - most ugyanis eléggé dőlős, billegős. Eszerint könnyen lehet, hogy a bele való utángyártott rugók helyett inkább majd vmi ilyesmit szerzek be  :yes: ! Van hozzá amúgy is egy pár használt rugóm, kiszerelve - így nem lesz nehéz lemérni sem, hogy milyenre is van szükségem.
Minek lesz esedékes a rugó csere? Mi a baja? És honnan maradt neked rugód? :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3626 Dátum: 2009.06.16 23:23:42 »
Minek lesz esedékes a rugó csere? Mi a baja? És honnan maradt neked rugód? :1eye:
Elfáradtak. 371 ezer km... Megpuhultak, kanyarban úthibán felüt a futómű, ilyesmik. A másik pár meg a szétszedett donor Camrymből származik - de azok se sokkal jobbak, szóval igazából csak tartaléknak, mintának jók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3627 Dátum: 2009.06.16 23:27:28 »
Minek lesz esedékes a rugó csere? Mi a baja? És honnan maradt neked rugód? :1eye:
Elfáradtak. 371 ezer km... Megpuhultak, kanyarban úthibán felüt a futómű, ilyesmik. A másik pár meg a szétszedett donor Camrymből származik - de azok se sokkal jobbak, szóval igazából csak tartaléknak, mintának jók.
Azért az nem kevés kilométer...

Amúgy olvastam a cikket, hát oda kell figyelni, hogy megértsed...

Szerintem jó lesz egy (TS) sportrugó mindegyik kocsitokba... Nekem is kellene. Csak használtan 40 rudi a TTS rugószett...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3628 Dátum: 2009.06.16 23:55:54 »
Azért az nem kevés kilométer...

Na ja. Én 147 ezerrel vettem '98 szeptemberében (atyavilág, már majdnem 11 éve...) - a többit már én tettem bele. Ehhez képest még egészen egyben van szegénykém  :whistling: ... A rugók pl. még elöl-hátul a gyáriak, a telók is csak hátul lettek cserélve. Ha gondolod, a Camry-topikban folytathatjuk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3629 Dátum: 2009.06.17 00:08:52 »
Azért az nem kevés kilométer...

Na ja. Én 147 ezerrel vettem '98 szeptemberében (atyavilág, már majdnem 11 éve...) - a többit már én tettem bele. Ehhez képest még egészen egyben van szegénykém  :whistling: ... A rugók pl. még elöl-hátul a gyáriak, a telók is csak hátul lettek cserélve. Ha gondolod, a Camry-topikban folytathatjuk  :)
Igazából nem tudok mit hozzászólni többet. Csak belegondoltam, hogy nekem addig még van vissza majdnem 200.000 km-rem, hogy elérjem ezt.
Kiváncsi vagyok, hogy ennyi km után milyen állapotban lesz a kocsim, különösen a motorja. Lehet, hogy öntöm itt bele a nehezen kiagyalt olajat, azt ennek ellenére 200.000-nél eszi már az olajat, azt lehet felujítani.

Amúgy most néztem a neten a Toyota motorcsaládokat. Hát, eléggé későn kapjuk mi az új motorokat meg. Pl az én VVT-i motorom már '97-ben létezett, azt csak 2000 után jelent meg nálunk... Vagy a Dual-VVT-i-nél is van már újabb motorcsalád.