Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887247 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3495 Dátum: 2009.06.01 12:07:27 »
Lehet hülye kérdés előre is elnézést. :) Ez már az újabb corolla vagy régebbi? Ha régebbi akkor megszeretném kérdezni hogy lehet ezt előcsalogatni mert én még nem találkoztam vele, bár lehet túl gyorsan nyomkodom a trip navi gombot és azért mert ott csak az átlagfogyit szoktam nézegetni mostanában. ::)

A mienkben nincs ilyen funkció, csak átlag és pillanatnyi fogyasztást mutat illetve az átlagsebességet.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3496 Dátum: 2009.06.01 13:08:19 »
Akkor nem volt véletlen, hogy nem találkoztam vele egyszer se. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.01 13:08:55 írta kleingy »

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3497 Dátum: 2009.06.02 11:40:47 »
Új Corolla, s ebben már benne van, nem kellett hozzá semmit bűvészkednem.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3498 Dátum: 2009.06.02 17:25:29 »
Autókozmetikák 15...25 ezer közötti összegért végzik el ugyanazt a műveletet. Én 3-4 évente végre szoktam hajttatni. Egyszer megpróbáltam magam - sikerült is, de rengeteg időm ment rá, és nem lett olyan szép, mint amilyenre a kozmetikások meg tudják csinálni (hja, nyilván a rutin).
Tudna valaki javasolni valami jó céget erre a feladatra?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3499 Dátum: 2009.06.02 18:29:22 »
Az lenne a kérdésem, hogy a Corollám központi computere mennyire pontosan tudja a megtehető kilométereket kijelezni, meg a fogyasztást mérni? Azaz ha azt mondja, hogy pl. 5 km van hátra és elfogy a nafta, azt mennyire kell komolyan venni, vagy van benne tartalék?
Illetve hogy ha véletlen kifogy az üzemanyag, az okoz-e vmi visszafordíthatatlan hibát a gépben?
Ha kifogy akkor simán megtankolom, s indítom a motort, nem kell csinálni semmi mást?
A range funkcio teljesen felesleges. Ha az uccso kocka villog meg bo 100 km felett mehetsz. (Akat 7-8 literes atlaggal is, ami a Te autod eseten mar eleg soknak mondhato)
Ha kifogy nyugodtan inditozhatsz, nem kell "pumpalni" mint a regi dizeleke, csak kell neki kis ido, mig felkapja. Amugy benne van a manual-ben. Ugye hogy elovastuk?!  :smartass:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3500 Dátum: 2009.06.02 21:17:52 »
Autókozmetikák 15...25 ezer közötti összegért végzik el ugyanazt a műveletet. Én 3-4 évente végre szoktam hajttatni. Egyszer megpróbáltam magam - sikerült is, de rengeteg időm ment rá, és nem lett olyan szép, mint amilyenre a kozmetikások meg tudják csinálni (hja, nyilván a rutin).
Tudna valaki javasolni valami jó céget erre a feladatra?
AutoMagic Kft. - Eger
Fiatalok, lazák, de korrektek és profik.
(Nem tudom, Jesse /Apolló Autó/ foglalkozik-e "belsőkörlet-takarítással"?!)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.02 21:23:32 írta hazard »
hazard

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3501 Dátum: 2009.06.03 12:58:11 »
A range funkcio teljesen felesleges. Ha az uccso kocka villog meg bo 100 km felett mehetsz. (Akat 7-8 literes atlaggal is, ami a Te autod eseten mar eleg soknak mondhato)
Ha kifogy nyugodtan inditozhatsz, nem kell "pumpalni" mint a regi dizeleke, csak kell neki kis ido, mig felkapja. Amugy benne van a manual-ben. Ugye hogy elovastuk?!  :smartass:
Öööö...hát régen nézegettem még, majd belepislantok:D
Mikor utolsó kocka villog, akkor 70km körülit mutat a range.
Köszi a helpet.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3502 Dátum: 2009.06.03 12:59:46 »
AutoMagic Kft. - Eger
Fiatalok, lazák, de korrektek és profik.
(Nem tudom, Jesse /Apolló Autó/ foglalkozik-e "belsőkörlet-takarítással"?!)
Eger még jó is nekem, útba esik Szilvásvaradra menet, vagy jövet.
Nem tudod a címüket vagy telefonszámukat? Ennyire nem vagyok ismerős egerben hogy fejből vágjam hol vannak:D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3503 Dátum: 2009.06.03 13:07:42 »
Gúglival 5 másodperc volt...  :whistling: Katt.
         

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3504 Dátum: 2009.06.03 14:03:09 »
Gúglival 5 másodperc volt...  :whistling: Katt.
Igen, erre magam is rájöttem közben...bocsi.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Velkó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3505 Dátum: 2009.06.05 19:34:55 »
Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni? 5 éves 1.4es Corollám van.
Általában 5-10 perccel a leállítás után, ha hűlt egy kicsit a motor, nem indul be - de ezt természetesen nem mindig csinálja és általában a szervízben
nem csinálja, ott engedelmes a jószág.
Egyszer sikerült kibökni a hibát - nincs fordulatszám-jel. De a hibatárolóban nincs semmi! Erre kössön valaki csomót! Kb 5 napot volt összesen szervízben - 3 helyen, ebből 1 márkaszervíz, ott is vakarták a fejüket.
- Ja és 10-20 perc várakozás után biztosan, bár kicsit nehezen -ismét indul!
Kössz előre is
Velkó

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3506 Dátum: 2009.06.05 22:47:53 »
Egyszer sikerült kibökni a hibát - nincs fordulatszám-jel. De a hibatárolóban nincs semmi! Erre kössön valaki csomót! Kb 5 napot volt összesen szervízben - 3 helyen, ebből 1 márkaszervíz, ott is vakarták a fejüket.

Én biztos márkaszervizben próbálkoznék még, egy másik helyen.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3507 Dátum: 2009.06.06 00:20:51 »
Nekem totál be van rozsdásodva a kuplung munkahengerem : 31470-12111 cikkszám.

Ez E12-es hiba vagy csak nálam ilyen ?? Gondolkodom a cseréjén is, mert van ott 2 csavar, amivel oda van a helyére rögzítve de lassan már ki sem lehe t csavarni a rozsdától ezeket.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3508 Dátum: 2009.06.06 10:24:37 »
Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni? 5 éves 1.4es Corollám van.
Általában 5-10 perccel a leállítás után, ha hűlt egy kicsit a motor, nem indul be - de ezt természetesen nem mindig csinálja és általában a szervízben
nem csinálja, ott engedelmes a jószág.
Egyszer sikerült kibökni a hibát - nincs fordulatszám-jel. De a hibatárolóban nincs semmi! Erre kössön valaki csomót! Kb 5 napot volt összesen szervízben - 3 helyen, ebből 1 márkaszervíz, ott is vakarták a fejüket.
- Ja és 10-20 perc várakozás után biztosan, bár kicsit nehezen -ismét indul!
Kössz előre is
Velkó
Nekem is ugyan ilyen autóm van és hasonló "hiba". Van néha nekem is hogy nehezen indul el, de 100ból 20szor talán azért nem is foglalkoztam vele mert ritkán fordul elő. Kicsit olyan mintha nehezen venné fel a fordulatot de utána jó(itt már gondoltam arra is hogy lehet én bénázok :D és nem fordítom el rendesen a kulcsot talán azért tűnt olyannak mintha nehezen venné fel a fordulatot). Meg néha nem indul elsőre, de ez nagyon ritka bár ez aggasztóbb a másikhoz képest mert néha olyankor produkálja mikor ott van haver aztán egyből jön, hogy miaz mégis van olyan hogy nem indul egy corolla :wacko: de másodikra mindig sikerül.  ;) Lehet hülyeség, de szerintem a gyertyákat kéne megnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.06 11:18:22 írta ToMii »

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3509 Dátum: 2009.06.06 11:51:10 »
... Általában 5-10 perccel a leállítás után, ha hűlt egy kicsit a motor, nem indul be...
Hy!

Ezt én is tapasztaltam már egyszer-kétszer hogy ilyenkor nehezebben indul, de még mindig beindult 1.-re, csak nagyon vérszegényen, kb a 3-4 tekerésre, mint amikor már idős az akksid és nem adja le a megfelelő teljesítményt. De az akksim jó, tehát ez nem lehet hibaforrás. (másik gondolatom nekem is a bénázás volt, de mindig nem bénázhatok, legalábbis remélem  ::) )
Ha valakinek van ötlete az engem is érdekel. Ja és az enyém 2005-ös facelift.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D