Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902390 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3090 Dátum: 2009.03.28 15:44:45 »
Elsősorban a szintet figyeld. Persze letakaríthatod az esztétika kedvéért  :yes:
Filctollal megjelöltem a jelenlegi szintet, és le is takarítottam a lerakódásokat.
Most néztem, hogy a tartály kupakja simán lepattintható (nem menetes), nameg úgy van kialakítva ez a zárókupak, hogy folyamatosan ki tud menni rajta a gőz/pára. Ha megnézitek a fényképet, a kupaknak van egy "csőre", amin kivezetődik a vízes párás cucc, és a tartály külső falán van egy borda, amin a víz hivatott végigfolyni, melyről lecsepeghet egy a motortér alsó vízszintes lemezére. Érdekes. Így most megnyugodtam, hisz akkor ez a jelenség teljesen normális. Meg is van a magyarázatom: fel kell tolatnom egy utcán, és a parkolóhelyem is leejtős, ezért miután leállítom a felhevült motort, a vízgőz a kupak kis csőrén kifolyik, de mivel lejtős a parkolóm, ezért az autó órra felé folyik a vízes cucc, vagyis a gyári kialakítás nem erre lett kitalálva. Szóval megnyugodtam! :flowers:

Nem szeretném, hogy parás idiótának nézzetek:
volt toyota szerelő mondta, hogy hibás a hűtőm, így indult ez a dolog(ezt már írtam korábban). Viszont ez a szöveg nálam termékeny talajra hullott, mivel az előző autómnál (astra F 91' 1,6 75Le) elromlott a termosztát, felhevült a víz, emiatt: eltörött a fűtőradiátor így folyt be a víz a lábtérbe/pedáltérbe, hengerfejtömítések kisültek így cserélni kellett azt is, nameg vagy 3X kellett visszamennem mert a hűtővíz gumivezetékei és bilincsei a forró víztől megadták magukat és sorba engedték a vizet....szóbal innen a hűtős paranoiám :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3091 Dátum: 2009.03.28 15:49:00 »
Remélhetőleg itt a hepiend.  :flowers:

---------

Ráncfelvarrás előtti E12 Terra tulajok: tegnap elhozta Édesapám az új szerzeményt, ma kitakaríttatta, klassz, meg minden, viszont nem világít a tompított visszajelzője a műszerfalon. A terrákban is van kis zöld visszajelző? (Anyám Civicjében pl. nincs.)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3092 Dátum: 2009.03.28 16:58:55 »
Remélhetőleg itt a hepiend.  :flowers:

---------

Ráncfelvarrás előtti E12 Terra tulajok: tegnap elhozta Édesapám az új szerzeményt, ma kitakaríttatta, klassz, meg minden, viszont nem világít a tompított visszajelzője a műszerfalon. A terrákban is van kis zöld visszajelző? (Anyám Civicjében pl. nincs.)
Szia,

nincs visszajelzője műszerfalon. Nincs ott semmi hiba :)
TS forever:)

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3093 Dátum: 2009.03.28 17:51:53 »
Köszi!  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3094 Dátum: 2009.04.03 15:51:44 »
Megcsináltattam az üléskárpit kiégetést, amit az előző tulaj égetett ki. Elég trehány társaság, akivel megcsináltattam, de lényeg hogy kész.
Ami meg a szívás:
ahogy elhoztam a műhelyből a kocsit, és nyitom ki a középkonzolon a (autómata klíma) klímagombok alatti lenyitható kis műanyagajtót, látom hogy lóg. (eltörték a műhelyben, de nem ismerték be).
Úgy látom, hogy nem az műanyag "ajtócska" sérült, hanem maga a középkonzol testét képező fekete műanyag 'dobozbról' tört le egy kis pöcök, amire az kis ajtó rácsatlakozik.
Nem kicsit vagyok ideges :hmmmm:
Majd rakok fel fényképet, de most nincs itthon a fotómasina.


GAbo_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3095 Dátum: 2009.04.03 17:35:35 »
Megcsináltattam az üléskárpit kiégetést, amit az előző tulaj égetett ki. Elég trehány társaság, akivel megcsináltattam, de lényeg hogy kész.
Ami meg a szívás:
ahogy elhoztam a műhelyből a kocsit, és nyitom ki a középkonzolon a (autómata klíma) klímagombok alatti lenyitható kis műanyagajtót, látom hogy lóg. (eltörték a műhelyben, de nem ismerték be).
Úgy látom, hogy nem az műanyag "ajtócska" sérült, hanem maga a középkonzol testét képező fekete műanyag 'dobozbról' tört le egy kis pöcök, amire az kis ajtó rácsatlakozik.
Nem kicsit vagyok ideges :hmmmm:
Majd rakok fel fényképet, de most nincs itthon a fotómasina.



Ha megvan a  pöcök megpróbálhatod visszaragasztani 2 komponensű ragasztóval...ha nincs akkor középkonzol csere....vagy úgy hagyod...bár el se tom képzelni ,hogy nézhet ki kis ajtó nélkül....az ilyen szerelők fejét meg szétverném lánccal... :ph34r:
Toyota Corolla 1.4 Vvti E12

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3096 Dátum: 2009.04.03 17:52:42 »
Ha megvan a  pöcök megpróbálhatod visszaragasztani 2 komponensű ragasztóval...ha nincs akkor középkonzol csere....vagy úgy hagyod...bár el se tom képzelni ,hogy nézhet ki kis ajtó nélkül....az ilyen szerelők fejét meg szétverném lánccal... :ph34r:
[/quote]
Bontóban állítólag 10rugó egy olyan középkonzolrész, ami nekem kell (most pont van is egy ráncfelvarrté, szerintem az enyémbe is jó). Ennek a berakatása gondolom mégegy 10es. Szóval csináltak egy 20 000Ft-os kárt, és rengeteg utánjárkálást, energia és időbeni kárt.



murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3097 Dátum: 2009.04.03 20:07:11 »
havernak is eltörték a szervizben ugyanezt! őrület!  :censored:
részvét :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3098 Dátum: 2009.04.03 20:35:02 »
havernak is eltörték a szervizben ugyanezt! őrület!  :censored:
részvét :cry:
És megcsináltatta? Érdekelnének a részletek, ha igen.

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3099 Dátum: 2009.04.03 21:03:38 »
Ákos, részvétem, tényleg szívás. Melyik szerviz volt?

Ennek a berakatása gondolom mégegy 10es.

Én berakom egy kóláért, nem lehet elrontani. Az iPod adapter miatt már számtalanszor szedtem szét a középkonzolt, ha volt valaha is Legód, nem tudsz hibázni. Ha érdekel, leírom részletesen, mit kell vele csinálni.

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3100 Dátum: 2009.04.03 22:04:25 »
Megcsináltattam az üléskárpit kiégetést, amit az előző tulaj égetett ki. Elég trehány társaság, akivel megcsináltattam, de lényeg hogy kész.
Ami meg a szívás:
ahogy elhoztam a műhelyből a kocsit, és nyitom ki a középkonzolon a (autómata klíma) klímagombok alatti lenyitható kis műanyagajtót, látom hogy lóg. (eltörték a műhelyben, de nem ismerték be).

Pffff, és ki volt ez a díszes társaság???

Nekem anno az orrom előtt baxták neki az ajtót egy betonfalnak, úgy hogy két helyen lejött a fényezés, mondtam hogy nem ártana azért vigyázni, erre elkezdett össze vissza kamuzni a gyerek hogy az már olyan volt :eek:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3101 Dátum: 2009.04.03 22:12:57 »
akkor talán megoldodik!  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3102 Dátum: 2009.04.04 00:05:13 »
Ákos, részvétem, tényleg szívás. Melyik szerviz volt?

Ennek a berakatása gondolom mégegy 10es.

Én berakom egy kóláért, nem lehet elrontani. Az iPod adapter miatt már számtalanszor szedtem szét a középkonzolt, ha volt valaha is Legód, nem tudsz hibázni. Ha érdekel, leírom részletesen, mit kell vele csinálni.

Persze, hogy érdekel, amennyiben nem bonyolult. Celluxal megragasztottam ideiglenesen, így legalább csukott állapotban tartható. Baromi sok melóm van a cégnél, a bontó a város másik végén van, mindemellett lakásfelújítok, költözöm, autóval kapcsolatban meg a betét/tárcsacsere a legégetőbb. Szóval baromi jókor jött ez a középkonzolos dolog.
Egyébként időben kb mennyi ezt a cserét végigvinni?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3103 Dátum: 2009.04.04 00:07:10 »
Megcsináltattam az üléskárpit kiégetést, amit az előző tulaj égetett ki. Elég trehány társaság, akivel megcsináltattam, de lényeg hogy kész.
Ami meg a szívás:
ahogy elhoztam a műhelyből a kocsit, és nyitom ki a középkonzolon a (autómata klíma) klímagombok alatti lenyitható kis műanyagajtót, látom hogy lóg. (eltörték a műhelyben, de nem ismerték be).

Pffff, és ki volt ez a díszes társaság???

Nekem anno az orrom előtt baxták neki az ajtót egy betonfalnak, úgy hogy két helyen lejött a fényezés, mondtam hogy nem ártana azért vigyázni, erre elkezdett össze vissza kamuzni a gyerek hogy az már olyan volt :eek:

Nem lényeg, dél pesten van, főleg horpadásokat gyógyítanak...kis magánműhely

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3104 Dátum: 2009.04.04 08:47:50 »
Persze, hogy érdekel, amennyiben nem bonyolult. Celluxal megragasztottam ideiglenesen, így legalább csukott állapotban tartható. Baromi sok melóm van a cégnél, a bontó a város másik végén van, mindemellett lakásfelújítok, költözöm, autóval kapcsolatban meg a betét/tárcsacsere a legégetőbb. Szóval baromi jókor jött ez a középkonzolos dolog.
Egyébként időben kb mennyi ezt a cserét végigvinni?

Fél óra alatt biztosan megvan zéró rutinnal is. Szerszám sem kell hozzá. Kb. így néz ki:
- Kiveszed a hamutartót.
- Benyúlsz a váltószoknyába ;) , megfogod belülről a műanyag elem szélét, óvatosan kiemeled. Amennyire tudod, félreteszed. Ha zavar, lecsavarod a váltógombot, úgy emlékszem, leemelhető a váltószoknya; de nem muszáj leszedni, elférsz tőle. Ha a szivargyújtó kábele rövid lenne, lehúzod a csatit; ne fejeltsd el visszatenni.
- A hamutartó alatti résbe benyúlsz, óvatosan kihúzod a középkonzolt. Négy bütyök tartja bent a műszerfalban, pattintós, ki fog jönni könnyen.
- Lehúzod a hátoldalról a kábeleket, kiveszed a hamutartó világítását (90 fokot kell rajta fordítani, ha jól emlékszem).
- A többi megy magától: új konzolra felrakod a kábeleket, visszateszed a hamutartó világítását, bepattintod a középkonzolt, visszateszed a váltószoknya körül lévő elemet, hamutartót.

SZERK: 1. és 3. ábra itt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 08:56:53 írta Satriani »