Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887090 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3000 Dátum: 2009.03.22 13:06:26 »
Így vagy úgy, tragikomédia hogy nem tudják megtalálni a hiba okát, egyik ex autómmal szívtam sokat, utólag derült ki hogy a szerviz volt pancser, de akkor már elbaxtam vagy 100rongyot :censored: és szétszedték a fél autót, elmentem máshová és néhány ezerért 1óra alatt megcsinálták :cry: :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.22 15:24:49 írta Peti »

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3001 Dátum: 2009.03.22 13:38:38 »
Én is várom az ihletet vagy valami tippet valakitől, hátha van egy szuper lelkiismeretes szerelője, aki már azért is megtalálja a hibát, és nem szedi le az utolsó bőrt is rólam mindenféle szarok cseréjével, ami nem is rossz...
Peti, ha hallasz vmit vagy te tudsz, üzenj, please!!!

Gino

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3002 Dátum: 2009.03.22 13:41:07 »
Toy. Super. Váci ut. Probáld meg. Korrekt mühelynek tartom.

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3003 Dátum: 2009.03.22 14:11:55 »
Köszi Ronin!!!

Épp nézegettem a kereskedőket és róluk sok jót olvastam!!!!

Gino


leszilaci

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3004 Dátum: 2009.03.22 16:25:21 »
GinoBB!
én meg őket:
http://www.szilasjarmujavito.hu/
(remélem még e hónapban tudok velük egy klubtagkedvezményt nyélbe ütni:) )

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3005 Dátum: 2009.03.22 16:48:52 »
Leszilaci!!!

Minden hódolatom a segítségért!!!
Még anno azt hiszem ezt ajánlotta a jacob tomi fóliás haver!!! De teljesen kiment a fejemből!!!!!
THX 1000szer
Hnap hívom is őket

Gino

leszilaci

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3006 Dátum: 2009.03.22 16:57:10 »
Leszilaci!!!

Minden hódolatom a segítségért!!!
Még anno azt hiszem ezt ajánlotta a jacob tomi fóliás haver!!! De teljesen kiment a fejemből!!!!!
THX 1000szer
Hnap hívom is őket

Gino
én is Tomitól (akkor még camry-je volt) tudtam meg 6 éve Andrásék elérhetőségét :D
kicsi a világ :sorcerer:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3007 Dátum: 2009.03.22 17:08:28 »
Gino,

szerintem se szívósor hiba. Az ugyanis hidegen csendben van, melegen szólal csak meg. Nekem most télen előfordult, hogy hosszabb útra mentem, és ha kellően hideg volt,és nem kavartam sokat városban, meg sem szólalt, míg meg nem érkeztem.

Szóval először fordulaton hallat magáról, olyan 2000 körül, aztán elhallgat, 3000-nél megint megszólal, és 4000 fölött is. Legalábbis nálam.Illetve ha nem teljesen hideg indítás van, hanem afféle félig kihűlt, de még langyos állapotban van a motor, akkor alapjáraton is trombitál.

Nekem pont a Váci úti szervízben hallgatta meg a Máté Imre, és azonnal mondta is, hogy tuti szívósor. Na szívok is vele...

Ja én is hallottam  már, hogy E12-n is lehet szar a szívósor! Sőt, afféle vég kezdete állapotút is hallottam már elcsattogni, de akkor még azt hittem, valami más baja van...




Mondjuk van még egy hang, amitől én megőrülők. Induláskor ha alapjárat alá, vagy nagyon a közelébe csökken egy pillanatra a fordulat, ocsmány lemezhang, konkrétan jól hallató krepegés töri meg a minőségérzetet és ezzel lelki békémet. Nem tudok rájönni, hogy pontosan honnan jön, biztos, hogy elölről, olyan, mintha a motorháztető gumibakjain kellene állítani, mert nem tart elég feszesen a zár, illetve pont annyira laza, hogy be tud rezonálni a mhtető. De asszem az már annyira meg van húzva, hogy érzésre szabályosan pattan, ahogy nyitom. Tapasztalt valaki hasonlót? Ha már zörejek....  Ééééés a legutóbbi, Nissan Almerával hátulról történt beható ismeretség eredményeként a Schiller bónuszként diszkréten kattogó-csörgő műanyag hangot ajándékozott nekem, ami viszont végképp azonosíthatatlan forrású, érzésre valahonnan az ötödik ajtó burkolata alól jöhet, dehát ott nincs semmi. Ja és csak kicsi, rázós úthibákon hallani. Értelemszerűen ebből is van több a városban, így aztán nap mint nap élvezhetem munkájuk gyümölcsét.....
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.22 17:17:26 írta wolfman »

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3008 Dátum: 2009.03.22 17:17:18 »
Wolfman!

Nekem elméletileg cserélték a szívóoldali és a kipufogóoldali szelepeket, már ha egyről beszélünk..Annyira nem vagyok nagy technikai mágus, csak amit mostanában magamra szedtem...:)) bárcsak ne kellett volna!!!
Nekem 2200 fordulatnál, ha elveszem a gázt, akkor valami undorító hangot hallat...Csattog, kattog... Alapjáraton csak tompa zakatolás van..taktaktaktak...Tény hogy hidegen nekem sincs, de ki jár hideg motorral..Percek kérdése és elkezdi a szarakodást!!  Aztán magasabb fordulaton mintha elhallhatna, de neeeeem, csak a szélzajtól nem hallani..Ekkor már folyamatos gáznál is hallani!!!
Komolyan szívesen megmutatnám neked, bárkinek akit érdekel!!! Tali valahol, valamikor????:)) Mert sztem ez állatorvosi ló!!!!!!!!!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3009 Dátum: 2009.03.22 17:18:56 »
Hol laksz egyébként?

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3010 Dátum: 2009.03.22 17:47:18 »
Budapest II.ker, illetve néha a XIII.ban is megtalálható vagyok

De összefuthatunk bárhol... Jó, azért nem ferihegyen:)) De a városban mobil vagyok!!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3011 Dátum: 2009.03.22 18:24:52 »
Gyere le valamelyik mikrotalira.
 ;)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3012 Dátum: 2009.03.22 19:00:10 »
Persze, hogy lényeges. Az eleje valószínűleg csak azt kódolja, hogy tükör...

...azért reménykedtem... fiatalabb Toyotáknál más a cikkszám eleje is...   :D

GAbo_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3013 Dátum: 2009.03.22 19:03:12 »
hy.Vki meg tudná mondani ,hogy E12-es Corolla HB-hez H7-es ,vagy H4-es izzó készlet kell?
Toyota Corolla 1.4 Vvti E12

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3014 Dátum: 2009.03.22 19:03:37 »
hy.Vki meg tudná mondani ,hogy E12-es Corolla HB-hez H7-es ,vagy H4-es izzó készlet kell?

H7.