Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901537 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2475 Dátum: 2008.11.12 21:05:19 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon (és a Toyotások közt), úgyhogy bocsi, ha már kitárgyalt témát vetnék fel...
Egy 2003-as 5 ajtós Corollát vettem és nem tudom, hogy milyen méretű téligumit kellene vennem hozzá. Mit javasoltok?
Köszi, Chilly.

Szia! Maradj a gyári méretnél, tehát 195/60x15. Ne hallgass azokra, akik szerint 185/65x15 kell, mert az "télen jobb". Hányszor van nálunk télen hó - és hányszor van száraz, meg vizes út? Ez legyen a döntő. A mi éghajlatunkon télen a keskenyebb guminak több a hátránya, mint az előnye. Hozzátenném, hogy minimális az az előny, amit egy 185-ös gumi mutat egy 195-össel szemben hóban/latyakban. Ezt pedig száraz és nedves úton hosszabb fékúttal, valamint kanyarokban csökkenő stabilitással "fizeted meg". Nem jó üzlet!

Háát, most szereltettem fel a téli gumikat; igaz az ajánlásoddal ellenkeztem egy kicsit, de remélem nem neked lesz igazad...  :)
185/65 R15-ös Dunlop winter sport 3D gumikat vettem. Ha beválik (főleg, hogy nem túl sokat autózom, illetve nem nagyon száguldozok), akkor szerintem 13.188,-Ft/darab árért megérte felszereltetni. Amit már most is éreztem, hogy teljesen csendesen fut, észre sem veszem, hogy téli gumi van fent.

Nagyon jó gumit választottál, de szerencsésebb lett volna a gyári méret. Mindegy, én elmondtam az előnyöket meg a hátrányokat; ezek objektív dolgok, nem arról van szó, hogy "kinek van igaza". Egy ugyanilyen Dunloppal, 195-ös méretben, az autódnak rövidebb lenne a fékútja, stabilabban kanyarodna, egy esetleges hirtelen kikerülési manővernél (amihez nem kell száguldozni, megtörténhet bárkivel) kisebb lenne a kicsúszás esélye. 14.990 most a startfelni.hu-n ugyanez a Dunlop 195-ös méretben, tehát összesen kb. 7200 forint lett volna a többlet biztonság ára. De mindegy, a te autód, a te döntésed.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Izzok, ablaktorlok more
« Válasz #2476 Dátum: 2008.11.12 22:56:24 »
Udv

Kiegett a tompitott (bal elol, erthetetlen , egy toyotaban ilyen :), a forumon keresgeltem, ajanljatok valami jot, erdemes nem gyarit?? van e jobb?? (E12 2004/3 ajto)
Belepillantottam ma a motorterbe, hat nem egy kerekpar , szoval ki tudom en azt cserelni?

ablaktorlo meg esedekes lenne szeritnem, latom itt az tanacs merjem le, aztan keresgeljek valmerre, tipp (tipus, hely)?? (hatso is kellene)


koszi urak elore is az infokat

t


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2477 Dátum: 2008.11.12 23:00:53 »
Izzó: Optibright
Ablaktörlő: Optifit
Mindkettő gyári utángyártott, bármelyik kereskedésben megveheted, szerintem normális áron.
Az izzók cseréje nem kivitelezhetetlen, de azért kell némi kézügyesség.

chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2478 Dátum: 2008.11.12 23:03:17 »
Nagyon jó gumit választottál, de szerencsésebb lett volna a gyári méret. Mindegy, én elmondtam az előnyöket meg a hátrányokat; ezek objektív dolgok, nem arról van szó, hogy "kinek van igaza". Egy ugyanilyen Dunloppal, 195-ös méretben, az autódnak rövidebb lenne a fékútja, stabilabban kanyarodna, egy esetleges hirtelen kikerülési manővernél (amihez nem kell száguldozni, megtörténhet bárkivel) kisebb lenne a kicsúszás esélye. 14.990 most a startfelni.hu-n ugyanez a Dunlop 195-ös méretben, tehát összesen kb. 7200 forint lett volna a többlet biztonság ára. De mindegy, a te autód, a te döntésed.

Valószínű, hogy igazad van a gyári mérettel. Én mégis kicsit "félek" a szélesebb gumitól, mert ha lesz hó, meg jeges utak, akkor azért a vékonyabb gumi célszerűbb... Az emlékeimben még él a tizenpár évvel ezelőtti Suzukim a virsli gumijaival; sohase vettem rá téli gumit, és egyszer sem akadtam el vele hóban. Viszont vizes, latyakos úton megállni... na, az volt a művészet vele.
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2479 Dátum: 2008.11.12 23:06:37 »
Szerintem a gyári ajánlást érdemes megfogadni. Biztos nem csak úgy ráböktek egy méretre...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2480 Dátum: 2008.11.12 23:15:08 »
Nagyon jó gumit választottál, de szerencsésebb lett volna a gyári méret. Mindegy, én elmondtam az előnyöket meg a hátrányokat; ezek objektív dolgok, nem arról van szó, hogy "kinek van igaza". Egy ugyanilyen Dunloppal, 195-ös méretben, az autódnak rövidebb lenne a fékútja, stabilabban kanyarodna, egy esetleges hirtelen kikerülési manővernél (amihez nem kell száguldozni, megtörténhet bárkivel) kisebb lenne a kicsúszás esélye. 14.990 most a startfelni.hu-n ugyanez a Dunlop 195-ös méretben, tehát összesen kb. 7200 forint lett volna a többlet biztonság ára. De mindegy, a te autód, a te döntésed.

Valószínű, hogy igazad van a gyári mérettel. Én mégis kicsit "félek" a szélesebb gumitól, mert ha lesz hó, meg jeges utak, akkor azért a vékonyabb gumi célszerűbb... Az emlékeimben még él a tizenpár évvel ezelőtti Suzukim a virsli gumijaival; sohase vettem rá téli gumit, és egyszer sem akadtam el vele hóban. Viszont vizes, latyakos úton megállni... na, az volt a művészet vele.

Bizony... És szerinted melyik a fontosabb? A keskenyebb gumival a kicsivel jobb elindulási jellemzőket választod, a rövidebb fékúttal szemben :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2481 Dátum: 2008.11.12 23:19:00 »
Izzó: Optibright
Ablaktörlő: Optifit
Mindkettő gyári utángyártott, bármelyik kereskedésben megveheted, szerintem normális áron.
Az izzók cseréje nem kivitelezhetetlen, de azért kell némi kézügyesség.

koszi Misi



Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2482 Dátum: 2008.11.13 00:32:20 »
Lenne egy érdekes kérdésem. Ma mikor tankoltam a kutas elkezdett áradozni, hogy milyen jó is lenne ha mindenki a jobb dízelt tankolná...blabla. Tipikus marketing duma. Tisztítja a motort, nem eszi meg a kén, jót tesz a szelepeknek stb.
Van emögött vmi BIZONYÍTHATÓAN hasznos dolog? A környezet az jelen esetben nem érdekes. Csak az autó és a motor. (Bármi: jó a motornak, kisebb a fogyasztás...stb) Lehet hogy ez már ki lett tárgyalva vmi üzemanyag topicban, de hajnalba nincs kedvem keresni, Ti meg úgyis fórumfüggők vagytok, kenitek-vágjátok:D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2483 Dátum: 2008.11.13 00:46:51 »
Lenne egy érdekes kérdésem. Ma mikor tankoltam a kutas elkezdett áradozni, hogy milyen jó is lenne ha mindenki a jobb dízelt tankolná...blabla. Tipikus marketing duma. Tisztítja a motort, nem eszi meg a kén, jót tesz a szelepeknek stb.
Van emögött vmi BIZONYÍTHATÓAN hasznos dolog? A környezet az jelen esetben nem érdekes. Csak az autó és a motor. (Bármi: jó a motornak, kisebb a fogyasztás...stb) Lehet hogy ez már ki lett tárgyalva vmi üzemanyag topicban, de hajnalba nincs kedvem keresni, Ti meg úgyis fórumfüggők vagytok, kenitek-vágjátok:D

Nem fog tőle jobban menni, vagy kevesebbet fogyasztani. Igazából talán az egyetlen valódi előnye, hogy a minősége megbízhatóan jó, tehát kicsi az esély, hogy belenyúlj valami vacakba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2484 Dátum: 2008.11.13 08:19:36 »
Nem fog tőle jobban menni, vagy kevesebbet fogyasztani. Igazából talán az egyetlen valódi előnye, hogy a minősége megbízhatóan jó, tehát kicsi az esély, hogy belenyúlj valami vacakba.
A magasabb kéntartalom a simában nem árt a motornak vagy a kipufogórendszernek?
Hát igen ettől tartottam én is. Valószínű áttérek akkor a simára, már a szalonban is mondták, hogy gond nélkül elmegy sima dízellel.
Tankolni általában mindig ugyanott szoktam, külföldön meg nem nagyon van ilyen para. Az itthoni helyeket kinéztem fórumból, sosem volt még rá panaszom eddig.
Köszi a helpet. Nem tudja valaki holnap lesz tali a mekinél? Mert akkor sztem most mennék...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Izzok, ablaktorlok more
« Válasz #2485 Dátum: 2008.11.13 10:21:01 »
Udv

Kiegett a tompitott (bal elol, erthetetlen , egy toyotaban ilyen :), a forumon keresgeltem, ajanljatok valami jot, erdemes nem gyarit?? van e jobb?? (E12 2004/3 ajto)
Belepillantottam ma a motorterbe, hat nem egy kerekpar , szoval ki tudom en azt cserelni?

ablaktorlo meg esedekes lenne szeritnem, latom itt az tanacs merjem le, aztan keresgeljek valmerre, tipp (tipus, hely)?? (hatso is kellene)


koszi urak elore is az infokat

t



Izzóból lehet a Tungsram Megalight Vagy Osram Silverstar( +50-60% fény, cserébe kicsit rövideb élettartam (nekem kb. 30-35e km-et bírtak; szinte állndó használattal) )

Ablaktörlőből a Valeo is egész jó, meg a Champion

A baloldali izzócseréhez érdemes az akkut meglazítani, és 4-5 centit arrább tolni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2486 Dátum: 2008.11.13 10:30:37 »
Hello!!

Mit ajánlotok téligumiban E12 Toyota-ra 195/65 R15 méretben??  Eddig Continental Winter Contact volt és ezzel nem volt problémám csak már csereérett.. :D

Előre is köszi ::)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2487 Dátum: 2008.11.13 11:08:12 »
Hello!!

Mit ajánlotok téligumiban E12 Toyota-ra 195/65 R15 méretben??  Eddig Continental Winter Contact volt és ezzel nem volt problémám csak már csereérett.. :D

Előre is köszi ::)

Nekem michelin pilot alpin-om van.Teljesen jó volt eddig.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2488 Dátum: 2008.11.13 21:06:59 »
Hello!!

Mit ajánlotok téligumiban E12 Toyota-ra 195/65 R15 méretben??  Eddig Continental Winter Contact volt és ezzel nem volt problémám csak már csereérett.. :D

Előre is köszi ::)

Ha E12 akkor 195/60R15 a mérete; nekem Britgestone LM 18 volt, most az újabb 25-öst lehet már kapni; korrekt és csedes gumi volt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2489 Dátum: 2008.11.13 21:20:52 »
Hi.
Nekem Good Year UG6 van..idén az UG7 az év legjobb téli gumija..szal rossz nem lehet :)

Hello!!

Mit ajánlotok téligumiban E12 Toyota-ra 195/65 R15 méretben??  Eddig Continental Winter Contact volt és ezzel nem volt problémám csak már csereérett.. :D

Előre is köszi ::)

Ha E12 akkor 195/60R15 a mérete; nekem Britgestone LM 18 volt, most az újabb 25-öst lehet már kapni; korrekt és csedes gumi volt.
2004 Corolla 1.4 HB