Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901482 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Ablaktorlo
« Válasz #2460 Dátum: 2008.11.10 11:53:39 »
Sziasztok,

E12 (HB, facelift). Elfekudtek a gyari ablaktorlok, kellene valami helyettuk.
Ki mit javasol?
Optifitet mondtak 4700-5200 kozott (a vezeto oldali meretenek fuggvenyeben). A gyari 6100-8600 kozott (kicsit sokk :)
De a meretet se tudom, hogy ha valami egyebet (bosch, valeo, champion) venek, akkor mit keressek. Otlet?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2461 Dátum: 2008.11.10 12:02:17 »
Optifitből lehet csak gumit is venni, 1-2 ezer forintért. De ha lapát is kell, akkor is jó az. Alvázszám alapján pontosan megmondják bármelyik kereskedésben, hogy melyik méret kell neked.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2462 Dátum: 2008.11.10 12:39:24 »
Sziasztok! Az imént olvastam, hogy célszerű a nyári gumival azonos méretű télit felpakolni az autóra. Az Aurisomat (Aquatis) 205/55 R16 Bridgestone nyári gumikkal kaptam, kérdésem az lenne tartsam-e ezt a méretet? Ha jól tudom az alap Aurison 195/65 R15 gumik vannak!

A Toyota őszi-téli ajánlatáról mi a véleményetek? A 205-ösből  Firestone, Pirelli, Semperit Dunlop van felnivel 40/db. Előző Autómnál tonképpen mindegy volt, hogy milyen téli gumi volt rajta de most jobban odafigyelnék... és persze ehhez sem éretk annyira hogy elég magabiztos legyek! :ph34r:

Mivel, ahogy írod, a 195/65x15 is gyárilag elsőszerelt Auris méret, ezért azt is választhatod télire; biztos, hogy jóval olcsóbban fogsz belőle komplett kerék-garnitúrát találni (szerintem darabonként 30 ezren belül), mint a 205-ösből. Kérj árajánlatot az Általános fórum gumis topikjában taby és Trotter Mesterektől, elég ütőképes árakat szoktak írni  :yes: ... de körülnézhetsz pl. a startfelni.hu oldalon is. Vagy van esetleg ebből a méretből is gyári akció?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ablaktorlo
« Válasz #2463 Dátum: 2008.11.10 12:41:21 »
Sziasztok,

E12 (HB, facelift). Elfekudtek a gyari ablaktorlok, kellene valami helyettuk.
Ki mit javasol?
Optifitet mondtak 4700-5200 kozott (a vezeto oldali meretenek fuggvenyeben). A gyari 6100-8600 kozott (kicsit sokk :)
De a meretet se tudom, hogy ha valami egyebet (bosch, valeo, champion) venek, akkor mit keressek. Otlet?


Jó az Optifit, de ha leméred egy mérőszalaggal a mostani lapátjaidat, akkor tudni fogod, hogy milyen méret kell, és utána tudsz érdeklődni a többi árának is. Nekem legutóbb csak 2800-ba került egy pár Champion  :yes: ... de ezek spoiler nélküliek voltak, és szimmetrikusak (egyforma a kettő), szal a tiédre nyilván drágább lesz; mindenesetre egy érdeklődést megér a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Ablaktorlo
« Válasz #2464 Dátum: 2008.11.10 12:51:27 »
auto nincs keznel, gondoltam hatha valaki tudja fejbol. off Suzuki topicban igy szokas. Sot, azt is meg szoktuk mondani, hoy pl. bosch 531 :)))

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2465 Dátum: 2008.11.10 13:12:26 »
Mivel, ahogy írod, a 195/65x15 is gyárilag elsőszerelt Auris méret, ezért azt is választhatod télire; biztos, hogy jóval olcsóbban fogsz belőle komplett kerék-garnitúrát találni (szerintem darabonként 30 ezren belül), mint a 205-ösből. Kérj árajánlatot az Általános fórum gumis topikjában taby és Trotter Mesterektől, elég ütőképes árakat szoktak írni  :yes: ... de körülnézhetsz pl. a startfelni.hu oldalon is. Vagy van esetleg ebből a méretből is gyári akció?

Ebben a méretben szerelt kerékből Bridgestone van 33788-ért. Gondolom ez:
http://www.bridgestone.hu/bfe/v/index.jsp?vgnextoid=c32978b43cdbf010VgnVCM1000005101a10aRCRD
Hát látok kedvezőbb árakat több helyen is, de "vidékre vagy vidékről" nehezebb elérni ezeket az ajánlatokat!  :alien:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ablaktorlo
« Válasz #2466 Dátum: 2008.11.10 17:36:18 »
auto nincs keznel, gondoltam hatha valaki tudja fejbol. off Suzuki topicban igy szokas. Sot, azt is meg szoktuk mondani, hoy pl. bosch 531 :)))


Sajnos amatőr helyre toppantál, nem tudjuk fejből - én a magam részéről ma este okvetlenül szórok némi hamut a fejemre emiatt  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2467 Dátum: 2008.11.10 17:40:29 »
Mivel, ahogy írod, a 195/65x15 is gyárilag elsőszerelt Auris méret, ezért azt is választhatod télire; biztos, hogy jóval olcsóbban fogsz belőle komplett kerék-garnitúrát találni (szerintem darabonként 30 ezren belül), mint a 205-ösből. Kérj árajánlatot az Általános fórum gumis topikjában taby és Trotter Mesterektől, elég ütőképes árakat szoktak írni  :yes: ... de körülnézhetsz pl. a startfelni.hu oldalon is. Vagy van esetleg ebből a méretből is gyári akció?

Ebben a méretben szerelt kerékből Bridgestone van 33788-ért. Gondolom ez:
http://www.bridgestone.hu/bfe/v/index.jsp?vgnextoid=c32978b43cdbf010VgnVCM1000005101a10aRCRD
Hát látok kedvezőbb árakat több helyen is, de "vidékre vagy vidékről" nehezebb elérni ezeket az ajánlatokat!  :alien:

Mondom, tedd föl a kérdést a gumis topikban. Mind taby, mind Trotter gumis kontaktja házhoz is tudja szállíttatni a cuccost, én is rendeltem már tőlük. De a startfelnisek is házhoz szállíttatják, tőlük is rendeltem már. De tessék, megkönnyítettem a dolgodat: klikk:yes:

Mondjuk, annak azért érdeklődj utána (mondjuk a márkaszervízben), hogy a 15 collos felni biztosan fölmegy-e a te autódra. Mert amikre tutira jó, azok az 1.4-esek (benzines és dízel egyaránt); nehogy az legyen, hogy a tiéden nagyobb a fék vagy ilyesmi, és emiatt nem megy föl rá.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.10 17:44:25 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2468 Dátum: 2008.11.10 18:07:49 »
Mondom, tedd föl a kérdést a gumis topikban. Mind taby, mind Trotter gumis kontaktja házhoz is tudja szállíttatni a cuccost, én is rendeltem már tőlük. De a startfelnisek is házhoz szállíttatják, tőlük is rendeltem már. De tessék, megkönnyítettem a dolgodat: klikk:yes:

Mondjuk, annak azért érdeklődj utána (mondjuk a márkaszervízben), hogy a 15 collos felni biztosan fölmegy-e a te autódra. Mert amikre tutira jó, azok az 1.4-esek (benzines és dízel egyaránt); nehogy az legyen, hogy a tiéden nagyobb a fék vagy ilyesmi, és emiatt nem megy föl rá.

OK rendben, köszi a választ és elnézést az offért.. :) De mivel kérdéssel fejezted be a hozzászólásod gondoltam válaszolok!  ::)
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2469 Dátum: 2008.11.10 19:30:30 »
Mondom, tedd föl a kérdést a gumis topikban. Mind taby, mind Trotter gumis kontaktja házhoz is tudja szállíttatni a cuccost, én is rendeltem már tőlük. De a startfelnisek is házhoz szállíttatják, tőlük is rendeltem már. De tessék, megkönnyítettem a dolgodat: klikk:yes:

Mondjuk, annak azért érdeklődj utána (mondjuk a márkaszervízben), hogy a 15 collos felni biztosan fölmegy-e a te autódra. Mert amikre tutira jó, azok az 1.4-esek (benzines és dízel egyaránt); nehogy az legyen, hogy a tiéden nagyobb a fék vagy ilyesmi, és emiatt nem megy föl rá.

OK rendben, köszi a választ és elnézést az offért.. :) De mivel kérdéssel fejezted be a hozzászólásod gondoltam válaszolok!  ::)

Megnézted a linket? Érdemes megnézned azt is, ugyanazon az oldalon, hogy mennyivel drágább a 205/55x16-os kerék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2470 Dátum: 2008.11.10 20:30:56 »
Mivel, ahogy írod, a 195/65x15 is gyárilag elsőszerelt Auris méret, ezért azt is választhatod télire; biztos, hogy jóval olcsóbban fogsz belőle komplett kerék-garnitúrát találni (szerintem darabonként 30 ezren belül), mint a 205-ösből. Kérj árajánlatot az Általános fórum gumis topikjában taby és Trotter Mesterektől, elég ütőképes árakat szoktak írni  :yes: ... de körülnézhetsz pl. a startfelni.hu oldalon is. Vagy van esetleg ebből a méretből is gyári akció?

Ebben a méretben szerelt kerékből Bridgestone van 33788-ért. Gondolom ez:
http://www.bridgestone.hu/bfe/v/index.jsp?vgnextoid=c32978b43cdbf010VgnVCM1000005101a10aRCRD
Hát látok kedvezőbb árakat több helyen is, de "vidékre vagy vidékről" nehezebb elérni ezeket az ajánlatokat!  :alien:

Szerintem a Firestone is jó (29.858.-Ft/db) a 15" méretben, de a 16"-nál is maradhatsz úgy, hogy veszel egy garnitúra keréktárcsát 9.804.-Ft/db áron és veszel rá külön gumit 205/55R16 méretben akár Taby-tól, Trottertől, vagy más forrásból... Én a helyedben ezt tenném.
hazard

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2471 Dátum: 2008.11.10 21:15:42 »
Szerintem a Firestone is jó (29.858.-Ft/db) a 15" méretben, de a 16"-nál is maradhatsz úgy, hogy veszel egy garnitúra keréktárcsát 9.804.-Ft/db áron és veszel rá külön gumit 205/55R16 méretben akár Taby-tól, Trottertől, vagy más forrásból... Én a helyedben ezt tenném.

Folyamatban van az ügyintézése..  ::) Köszi!
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Ablaktorlo
« Válasz #2472 Dátum: 2008.11.11 09:02:30 »
auto nincs keznel, gondoltam hatha valaki tudja fejbol. off Suzuki topicban igy szokas. Sot, azt is meg szoktuk mondani, hoy pl. bosch 531 :)))


Sajnos amatőr helyre toppantál, nem tudjuk fejből - én a magam részéről ma este okvetlenül szórok némi hamut a fejemre emiatt  :flowers:
Most kenytelen voltam lemerni :)))
Vezeto oldali 55cm (spoileres), utasoldali 45cm (sima).
Majd jol megtekintem, hogy mennyiert lehet ra venni valamit.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.11 10:18:50 írta TLantos »

chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2473 Dátum: 2008.11.12 18:04:07 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon (és a Toyotások közt), úgyhogy bocsi, ha már kitárgyalt témát vetnék fel...
Egy 2003-as 5 ajtós Corollát vettem és nem tudom, hogy milyen méretű téligumit kellene vennem hozzá. Mit javasoltok?
Köszi, Chilly.

Szia! Maradj a gyári méretnél, tehát 195/60x15. Ne hallgass azokra, akik szerint 185/65x15 kell, mert az "télen jobb". Hányszor van nálunk télen hó - és hányszor van száraz, meg vizes út? Ez legyen a döntő. A mi éghajlatunkon télen a keskenyebb guminak több a hátránya, mint az előnye. Hozzátenném, hogy minimális az az előny, amit egy 185-ös gumi mutat egy 195-össel szemben hóban/latyakban. Ezt pedig száraz és nedves úton hosszabb fékúttal, valamint kanyarokban csökkenő stabilitással "fizeted meg". Nem jó üzlet!

Háát, most szereltettem fel a téli gumikat; igaz az ajánlásoddal ellenkeztem egy kicsit, de remélem nem neked lesz igazad...  :)
185/65 R15-ös Dunlop winter sport 3D gumikat vettem. Ha beválik (főleg, hogy nem túl sokat autózom, illetve nem nagyon száguldozok), akkor szerintem 13.188,-Ft/darab árért megérte felszereltetni. Amit már most is éreztem, hogy teljesen csendesen fut, észre sem veszem, hogy téli gumi van fent.
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2474 Dátum: 2008.11.12 18:49:17 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon (és a Toyotások közt), úgyhogy bocsi, ha már kitárgyalt témát vetnék fel...
Egy 2003-as 5 ajtós Corollát vettem és nem tudom, hogy milyen méretű téligumit kellene vennem hozzá. Mit javasoltok?
Köszi, Chilly.

Szia! Maradj a gyári méretnél, tehát 195/60x15. Ne hallgass azokra, akik szerint 185/65x15 kell, mert az "télen jobb". Hányszor van nálunk télen hó - és hányszor van száraz, meg vizes út? Ez legyen a döntő. A mi éghajlatunkon télen a keskenyebb guminak több a hátránya, mint az előnye. Hozzátenném, hogy minimális az az előny, amit egy 185-ös gumi mutat egy 195-össel szemben hóban/latyakban. Ezt pedig száraz és nedves úton hosszabb fékúttal, valamint kanyarokban csökkenő stabilitással "fizeted meg". Nem jó üzlet!

Háát, most szereltettem fel a téli gumikat; igaz az ajánlásoddal ellenkeztem egy kicsit, de remélem nem neked lesz igazad...  :)
185/65 R15-ös Dunlop winter sport 3D gumikat vettem. Ha beválik (főleg, hogy nem túl sokat autózom, illetve nem nagyon száguldozok), akkor szerintem 13.188,-Ft/darab árért megérte felszereltetni. Amit már most is éreztem, hogy teljesen csendesen fut, észre sem veszem, hogy téli gumi van fent.

Ez egy jó gumi, a TOP3-ban benne van szerintem (meg a 195/65R15 2008-as adac teszt szerint is).