Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902693 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2385 Dátum: 2008.10.26 17:52:28 »
ők teljesen más kaszt mint itt a kollégák. fiatalok, lelkesek ,nagyrészt öreg kocsikkal járkálnak szal más..
de eléggé csend van arrafelé. van egy Pacsker linknevű srác irj neki. Ő ott a fönök
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2386 Dátum: 2008.10.27 08:02:52 »
ők teljesen más kaszt mint itt a kollégák. fiatalok, lelkesek ,nagyrészt öreg kocsikkal járkálnak szal más..
de eléggé csend van arrafelé. van egy Pacsker linknevű srác irj neki. Ő ott a fönök

Kösz, megpróbálom!

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2387 Dátum: 2008.10.27 19:10:47 »
hello mindenki

Fagyálló csere előtt állok.
Egészítsétek ki légyszi ha kihagynék valamit...
 1 - leengedem a regit (ha megtalálom a leeresztőcsövet... :))
 2 - feltöltöm a hütöt amennyire csak tudom...majd rarakom a kupakot
 3 - feltöltöm a tágulási tartályt (ha igy hivjak) is maxig?
 4 - beinditom a motort....bemeleszik aztan a tágulási tartályba töltök még ha kell, hogy min es max között álljon ponotsan??? hm? ennyi?
ide meg annyi kerdesem lenne hogy gondolom nem mindegy milyet veszek (márka tipp??)....
az már gondolom teljesen mindegy hogy higitva veszem vagy nem....jah és még egy kérdes hogy hány litert is kell bele???

Köszi

Pityu





mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2388 Dátum: 2008.10.27 19:28:07 »
ide meg annyi kerdesem lenne hogy gondolom nem mindegy milyet veszek (márka tipp??)....
az már gondolom teljesen mindegy hogy higitva veszem vagy nem....jah és még egy kérdes hogy hány litert is kell bele???

Nekem van elfekvo 4.6 L Toyota gyari Long Life Coolantom. Nem volt 1L-es ezert 5L-est kellett vennem (masfel honapja). Piros szinu suritmeny. 60-40%-ban kell higitani disztillalt vizzel.

1. HA: ez a cucc jo a te motorodba is, akkor szivesen lepasszolom - szimbolikus terites fejeben (illetve ennyi neked sem kell, szoval egy reszet).
2. Miutan elsore feltoltotted es bemelegedett a motor, megint utana kell toltened.
3. Ezutan FOLYAMATOSAN nezzed a szintet, NAPONTA, meleg motornal a kb. 2/3-on kell allnia a min. es max. kozott.
4. 100%, hogy a feltoltes utani 2-3 hetben ra kell toltened, amikor legtelenitodik a rendszer.

Az egesz csak akkor all, ha neked is a piros szinu Toyota Long Life Coolant kell. Nekem is volt nemreg teljes csere es nagyon kell figyelni a szintre, egyik reggel bementem a melohelyre (15km M3-M0) es hopp, minimumon volt, pedig elotte napokig felig volt. Ekkor jott ki a sok bubi. Ekkor vettem SOS-ben 5L koncentratumot es 1L desztillalt vizet.


Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2389 Dátum: 2008.10.27 21:51:34 »
Sziasztok!

Lenne 1 surgos kerdesem, illetve 2.
Elso:
Majusban vettem 1 corollat (D-4D, Sedan 2.0 Executive) Monoron. Elindultam vele 3 hete europai korutra, akkor volt benne 12450 km, 7850nel csereltettem benne olajat. 17500 korul volt mikor jelzett a motor hogy kene olaj, megneztem minimumszint alatt volt fel centivel. Ontottem bele 1 litert. Jottem vele azota 1500 km-t, es ismet jelezte ugyanezt.
Most inkabb en vinnem az olajat, castrol edge 5W-30at neztem ki az olajshopon. (http://www.olajshop.hu/kereses/castrol/uj_pco/castrol_edge_5w_30/4l/details/?query=5w-30)
Sok hideginditassal kozlekedek, de debrecen-BP tavolsagok is vannak havi rendszeresseggel minimum, most meg beletettem kb. 10e km-t 3 het alatt.
Ezzel kapcsolatosan szerintetek normalis ilyen merteku olajfogyasztas?
Masodik:
Nagyon meredek hegyes reszen kozlekedtem monacoban es kicsit megsult a kupkung, szaga is volt, fustolt is kisse. De fog meg, nem vettem eszre lassulast sem a motoron mig a szallasra ertem (50 km alatt), a tobbi hegyes reszen is ok volt minden, de azert tartok a dologtol.
Szolval most ontottem olajat hozza amit mondtak, 1300 km van hazaig hatra, szerintetek el merjek indulni hajnalba haza vele es vigyem szervizbe monorra, vagy menjek be vele itt kulfoldon?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2390 Dátum: 2008.10.27 22:03:31 »
Sziasztok!
Lenne 1 surgos kerdesem, illetve 2.

Az enyimbe Castrol Edge 0W-30 van, hideginditasok, hegyimenetek es sok autopalya. Eddig annyit evett belole, amennyivel tultottek, azota semmit.
De nezz be az olajos topicba, ott nemreg volt szo egy Mobil1 5W-30 olajrol.



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2391 Dátum: 2008.10.27 22:05:04 »
Sziasztok!
Lenne 1 surgos kerdesem, illetve 2.

Az enyimbe Castrol Edge 0W-30 van, hideginditasok, hegyimenetek es sok autopalya. Eddig annyit evett belole, amennyivel tultottek, azota semmit.
De nezz be az olajos topicba, ott nemreg volt szo egy Mobil1 5W-30 olajrol.



Huuu, melyik olajos topicra gondolsz?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2392 Dátum: 2008.10.27 22:07:49 »
Szia! Sztem ilyen mértékű olajfogyi nem egészen normális, bár az én kis dízelem (1,4 D4-D) is a második szervíz után szokott le az olajról. (azóta két csere között esetleg nívó 2/3ig megy le). De itt 1l/1500km-ről van szó, ha jól értem.  :no:
A másik, hogy ha jól számolom, akkor pont időszerű lenne egy olajcsere, sőt, túl is vagy rajta. 17500+1500-7850 ergó 1200-al túl vagy a perióduson. Sztem illene kicseréltetni, már csak a későbbi garanciális problémák elutasítása miatt is. De amúgy is.
Az olajról, amit linkeltél: nem tudom, a 2 literes D4-D is Acea B1-B5-öt kér-e, de ha igen, akkor a fenti olaj nem igazán tökéletes választás. Inkább pl ez az olaj.
Ez pedig az olajos topic...
Gabe 254.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2393 Dátum: 2008.10.27 22:12:51 »
Köszi a gyors valaszokat.
15e a szervizciklus, szal meg nem vagyok tul rajta:D
A mobil olaj nem tudom jo-e sajna itt franciaba nem olcso ez a szar wifis net, 1 orat vettem, nem nagyon van időm utananezni mi kell a dizelemnek, inkabb reggel felhivom a szervizt ha nem irtok addig vmit:D

Reggel 6 korul indulnek haza.

Udv!
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2394 Dátum: 2008.10.27 22:16:00 »
Köszi a gyors valaszokat.
15e a szervizciklus, szal meg nem vagyok tul rajta:D
A mobil olaj nem tudom jo-e sajna itt franciaba nem olcso ez a szar wifis net, 1 orat vettem, nem nagyon van időm utananezni mi kell a dizelemnek, inkabb reggel felhivom a szervizt ha nem irtok addig vmit:D

Reggel 6 korul indulnek haza.

Udv!

Valahol olvastam/hallottam, hogy 5W-30 viszkozitasu es Mobil1 markaju olajjal gurulnak ki a gyarbol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2395 Dátum: 2008.10.27 22:17:45 »
Az olajról, amit linkeltél: nem tudom, a 2 literes D4-D is Acea B1-B5-öt kér-e, de ha igen, akkor a fenti olaj nem igazán tökéletes választás.

Ha jol emlexem B1-et ker. Ha nem jol, akkor bocs.
What a new avatar pikcsor :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2396 Dátum: 2008.10.27 22:18:15 »
Igaz, nem lógsz túl a szervízperióduson... :ph34r:
A Mobil1 sztem stimmel, de majd ír labiscsaki is. Egy biztos: semmiképp ne indulj el csere vagy tartalék olaj nélkül.
Szerk: labiscsaki írt... :D
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2397 Dátum: 2008.10.27 22:19:53 »
What a new avatar pikcsor :clap:
Csak visszatértem a régihez...  :wub: De gyorsan feltűnt, pedig most cseréltem. (2 perce)
Gabe 254.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2398 Dátum: 2008.10.27 22:22:21 »
Igaz, nem lógsz túl a szervízperióduson... :ph34r:
A Mobil1 sztem stimmel, de majd ír labiscsaki is. Egy biztos: semmiképp ne indulj el csere vagy tartalék olaj nélkül.
Szerk: labiscsaki írt... :D


Igen koszi neki:D
Mobil1et veszek akkor, meg reggel felhivom a szervizt is mit szolnak hozza. Ontottem bele olajat, bar csak Esso-t tudtam venni, (5w30), de a toyota telefonos embere meg a monoriak is azt mondtak jo lesz ideiglenesen.

Ha hazamegyek amugyis vittem volna, sporol a tokom egy 7 millas kocsin 1 rongyos olajcserevel. Nem er annyit az egesz hogy vmi baja legyen a kocsinak/vesszen a gar.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2399 Dátum: 2008.10.27 22:22:53 »
Egy kis kuplungszag nem a világ, ha nincs más tünet, szerintem nem lesz baj.
Az olajfogyasztásod ellenben elég furcsa, szerintem nem kéne fogynia.
Plán nem ennyire.
Mondjuk a turbódízeleknél előfordul, hogy eszik egy kicsit az olajat, de ez szerintem sok.
Hogy használod az autót? Tempó? Nem folyik valahol az olaj? Nem ütötted meg az alját?

Ha nincs sérülés a kocsin, akkor szerintem indulj el nyugodtan. Féluton nézd meg az olajat, és ha kell, tölts utána.
Itthon azonban mihamarabb vidd el szervizbe!