Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 271028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Suzuki
« Válasz #450 Dátum: 2009.01.26 14:29:34 »
Hátizé, 3,5-ért Suzukiból ilyet vennék, a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül. Ha Ceed 1,6 lenne ennyiért, meggondolnám a dolgot - de nincs.
Mondjuk nekem megintcsak az a bajom a Suzikkal, hogy nincsen benne csomagtartó, mert ami ott van, az csak szatyortartó. (hova férne 6 darab 15 kilós kutyatáp, 3 karton ásványvíz + a havi bevásárlás???) Nomeg a három ajtó sem vonz. Amúgy rendben lenne ez a gép.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #451 Dátum: 2009.01.26 15:42:08 »
Jóvanna, ezek olyan dolgok, amivel egy ilyen kisautónál együtt kell élni. Méret+olcsó ár+viszonylagos megbízhatóság=Logan MCV, ebben nem ellenkezek Palaczkkal. A következő budget tipp a te igényeidhez igazítva: Clio kombi 1,2 turbóval, esetleg Fabia kombi (motort nem tudok ajánlani), majd a Ceed kombi bármelyik motorral. Ja, és persze a Jazz a zseniális variálhatóságával.

3*15 kilós kutyatáp?! Mit tartasz, falkát?  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #452 Dátum: 2009.01.26 16:38:08 »
Jóvanna, ezek olyan dolgok, amivel egy ilyen kisautónál együtt kell élni. Méret+olcsó ár+viszonylagos megbízhatóság=Logan MCV, ebben nem ellenkezek Palaczkkal. A következő budget tipp a te igényeidhez igazítva: Clio kombi 1,2 turbóval, esetleg Fabia kombi (motort nem tudok ajánlani), majd a Ceed kombi bármelyik motorral. Ja, és persze a Jazz a zseniális variálhatóságával.

Válasz az OFF/Egyéb autók-ban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Suzuki
« Válasz #453 Dátum: 2009.01.26 19:47:57 »
Jóvanna, ezek olyan dolgok, amivel egy ilyen kisautónál együtt kell élni. Méret+olcsó ár+viszonylagos megbízhatóság=Logan MCV, ebben nem ellenkezek Palaczkkal. A következő budget tipp a te igényeidhez igazítva: Clio kombi 1,2 turbóval, esetleg Fabia kombi (motort nem tudok ajánlani), majd a Ceed kombi bármelyik motorral. Ja, és persze a Jazz a zseniális variálhatóságával.

3*15 kilós kutyatáp?! Mit tartasz, falkát?  :flowers:

A Kia Ceed SW bármikor jöhetne, a crd diesellel. És a MeganeIII Break is jöhetne az egykilences 130 LE-s változatban. (nem érdekel, hgy csak 8 szelepes, a SC-ben is szépen muizsikál). A Fabiát kilőném, mert baromira "szűknek" találtam a Primerát követően, de egy Carina E  belső tere is fényévekre van a Fábiától. A Roomster meg olyan nyomiul néz ki, mintha 2 autóból gányolták volna össze... Az Octáv, meg nagy, de baromi drága ahhoz képest, hogy mit nyújt, és a PDTDI-től tartózkodnék.

Clio Kombi szvsz kicsi nekünk. Az új Jazz-t most tesztelték, vmelyik autósműsorban, tetszetős.

Igen falkám van, vagy ha úgy tetszik tenyészetem. Habár most egy kicsit lefogyóban.  Tavaly frissítettem egy fiatal ónémet szukát, de ez egy másik topic.
És nem 3*15 kiló, hanem 6 (hat)* 15 kiló. :whistling: Tél van és sokat esznek, valahogy, úgy , mint az autók. Nekik a kaja az egyetlen fűtési mód, akár a -15 fokban is. És csak egyszer szoktunk vásárolni, ilyen nagy tételekben.

Most, hogy visszaolvastam, látom, hogy ez a HSZ akkora OFF, hogy csak úgy nyekken....  :devil: :devil: :devil: [rohog] [rohog] :D :D



« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 19:51:05 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Suzuki
« Válasz #454 Dátum: 2009.01.26 20:13:31 »
inkább ugat nem nyekken. :clap:
az alap ceed ár aesett fél millát a válság miatt 3rol indul. és az 1,4es motor is q jó
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Suzuki
« Válasz #455 Dátum: 2009.01.26 20:16:52 »
inkább ugat nem nyekken. :clap:
az alap ceed ár aesett fél millát a válság miatt 3rol indul. és az 1,4es motor is q jó

Az egynégyes kicsi az SW kasztnihoz, hasonlóan, mint az Octávhoz az egynégyes. Nem öreguras autót veszek, ha veszek. Ha azt akarnék, akkor vennék egy 200 dezsőt a csillagosból, oszt annyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Suzuki
« Válasz #456 Dátum: 2009.01.26 21:21:41 »
A fogyasztáshoz annyit, hogy nekem - értsd: ugyanazok a terepviszonyok, ugyanaz a láb - 1(!) literrel fogyasztott kevesebbet városban, mint az Ave. Pedig nagyon készültem a 6 liter alatti városi fogyira, ehelyett 7,5 lett, igaz télen. Bár nem túl hideg télen.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #457 Dátum: 2009.01.26 22:01:16 »
A fogyasztáshoz annyit, hogy nekem - értsd: ugyanazok a terepviszonyok, ugyanaz a láb - 1(!) literrel fogyasztott kevesebbet városban, mint az Ave. Pedig nagyon készültem a 6 liter alatti városi fogyira, ehelyett 7,5 lett, igaz télen. Bár nem túl hideg télen.

Nálam ugyanez van a Starlettel, pedig az ugye ezres. Ez van, a kiskocsinak jobban kell nyomni. Ahol az Ave felgurul 2000-es fordulaton negyed gázon, ott a Starletnek majdnem padló kell és 3500-4000. Ez természetes. Persze nyáron biztosan nagyobb lesz a különbség, mert azért a kézi szivató sokkal jobban megdobja hidegen a fogyit, mint az injektor.

De amúgy olyan hú de keveset nem eszik ám ez az 1.3-as régi Swift, ez nekem is feltűnt. Országúton 6 alá ezt is csak nagyon könnyű lábbal lehet levinni, de keményebb meneteknél van az 7 is simán. Ezen a téren definitíve gyengébb, mint pl. a sokszor említett 1.4 60 LE Corsa B. Annál városon kívül a 6 lityihez lényegesen magasabb tempó is belefér, sőt az 5-höz sem kell guruló útakadály üzemmódban menni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #458 Dátum: 2009.02.13 14:43:06 »
Az alább emlegetett Swiftet szerdán elvittem zöldkártyára és műszakira. Tíz éves a kocsi, 80 ezer km van benne, szerelő az utóbbi másfél év/kb. 20 ezer km alatt nem látta. Ehhez képest tökéletes értékekkel ment át a zöldkártyán, és teljesen hibátlannak bizonyult a műszakin is (NKH)  :yes: ! Károsanyag, fékek, teleszkópok, futómű - minden tökéletes volt. Ja, és mindkét helyen mondták, hogy a Swiftek ilyenek - csak egy elenyésző kisebbségükkel szokott probléma lenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #459 Dátum: 2009.03.17 06:46:18 »
Olvastátok a Totalcaron az új SX4-"tesztet"? Az a fajta utánozhatatlanul arrogáns, életidegen TC-s xar, ami olyan benyomást kelt, mintha az illető tesztelő uraság kizárólag Morgan Plus 8-assal menne még kenyérért is - és mintha elfelejtette volna, hogy néhány éve még ő is mikben ült, és mennyire csorgott akkor még a nyála egy olyan modern, csendes, kényelmes, biztonságos autóért, mint egy vadiúj SX4-es  :fuk2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Suzuki
« Válasz #460 Dátum: 2009.03.17 11:12:15 »
egyetértek. bár lenne egy ilyen szuzukim. tennék a hasonlo irásokra
csakrosszul eshet a tulajoknak hogy ilyeneket irnak. a szuzi is szerethető
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #461 Dátum: 2009.03.17 13:03:44 »
Nagyapámnak nem hiányzott a Lada szét- és összeszerelése a garázsban, miután megvette a tizenéves, de patent kocka-Corsáját. Lehet, hogy van olyan ember, akinek hiányozna a hétvégi buherálás, de annak nem az új, hibátlan autójával, hanem a családjával, barátaival, önértékelésével vannak gondjai.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Suzuki
« Válasz #462 Dátum: 2009.03.17 15:55:43 »
így van. csak a jódolog már ezt váltja ki. mindig az kell ami nincs.  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #463 Dátum: 2009.03.17 16:06:53 »
egyetértek. bár lenne egy ilyen szuzukim. tennék a hasonlo irásokra
csakrosszul eshet a tulajoknak hogy ilyeneket irnak. a szuzi is szerethető

Én aztán xarnék rá magasról. Sőt, még élvezném is, hogy fújjol a sok hülye sznob (vagy, ami még jobb: irigy sznob).

A Totalcar n-edszer ír baromságot, és ami a legnagyobb gáz: általában pont az újautó-tesztjeik a legnagyobb hülyeségek. Ez az SX4-iromány egyértelműen szemétség volt, és a legnagyobb gond vele, hogy rárakták a címkét: "TESZT"  :nono: ... Jelenleg meg úgy, mint "vélemény" - és akkor max elkönyveljük, hogy Vályi úr egy arrogáns gyökér, aki jó dolgában azokon gúnyolódik, akik "csak" egy megfizethető, korrekt átlagautót szeretnének  ::) ... De így? Ez maximum botránykőnek jó. Persze, ha ez volt a cél  :whistling: ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #464 Dátum: 2009.03.17 16:12:01 »
Nagyapámnak nem hiányzott a Lada szét- és összeszerelése a garázsban, miután megvette a tizenéves, de patent kocka-Corsáját. Lehet, hogy van olyan ember, akinek hiányozna a hétvégi buherálás, de annak nem az új, hibátlan autójával, hanem a családjával, barátaival, önértékelésével vannak gondjai.

Nekem ugye öreg autóim vannak, és szeretek is velük foglalkozni. De egy biztos: ha minden hétvégén tákolni kellene őket ahhoz, hogy másnap egyáltalán működjenek, garantálom, hogy már rég felgyújtottam vagy legalábbis eladtam volna őket  :nonono: ... Azért van öreg autóm, mert szeretem az öreg autókat. A designjukat, a vezetési élményt amit nyújtanak. De ezektől is elvárom, hogy megbízhatóan működjenek! És működnek is  :yes:

Egy új/fiatal autó pedig más világ. Az nem élmény, hogy csendesen, stabilan suhan? Nem a lóf...t nem. "Nincs lelke"? Baromság! Maximum nem ragaszkodik még hozzá az ember annyira, mert még nincsenek közös élmények. ETTŐL lesz "lelke" egy autónak - nem attól, hogy öreg. És végképp nem attól, hogy, illetve ha folyton szivatja az embert  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.17 16:14:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )