Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 273370 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #375 Dátum: 2007.01.17 16:13:34 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen , a fogyi atomfontos ... mondjuk az 1.0 Yaris is nagyon keveset kajál , de ugye ott van az ára . Nagyon nem mindegy , hogy 800 ezres az autó , ami annyit tesz , hogy bele tudok ugrani 80 ezerrel , és utána fizetek mondjuk három évig havi 22-23 ezres részleteket ; vagy 1.5 milliós , tehát 150 a beugró , és a részlet ÖT évre havi 25-26 ezer  :hmm: (márpedig ennél a nagyságrendnél nagyobb részletet nem vállalnék be , hogy azért maradjon is valami a fizetésembõl) ... és a kis Szutyukit sajnálni sem kéne , ami ebben a szituációban szintén nem lényegtelen szempont . Szóval , nagyon sok szól mellette , ez tény . Figyelem egy ideje , itt Pécsett tényleg elég sok ilyennel oktatnak .


1.0 yaris soha nem fog kevesebbet enni, mint az 1.0 szuzi.


Persze hogy nem - de igazából többet sem (legfeljebb pár decivel) , és közben egy "kicsit" más vele menni . Csak ennek nagyon kemény ára van  :szemforgat: ... az a kár , hogy a kettõ között ekkora luk tátong . Hogy pl. nincs ötajtós Mitsu Colt (mármint a mostanit megelõzõ generációból persze) , hogy a Mazda 121 ebbõl a korszakból csak egy Fiesta , és ritka mint a fehér holló ; hogy nincs ilyen korú , ötajtós Honda kisautó , hogy a Daihatsuk ebbõl a korból ugyancsak nagyon ritkák ... egyszóval , nem nagyon van semmi . Swift - vagy kétszer annyiért Yaris  :| ... még talán a Micra jöhet szóba , de nem vagyok meggyõzõdve róla , hogy a mostani elõtti Micra annyival többet tud a Swiftnél , mint amennyivel többe kerül !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Suzuki
« Válasz #376 Dátum: 2007.01.17 18:54:52 »
Nekem is megfordult a fejemben ez az oktatóskodás dolog, ami elõször eszembe jutott, hogy nézd meg melyiknek az anyósülése a kényelmesebb, mert azt fogod koptatni  :kacsint: Nem mind1, milyen derékkal szállsz ki. Ugye nem vagy derékfájós? Oktatóm squash-olt, mert azt monda az segít neki kimozgatni a lábát.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #377 Dátum: 2007.01.17 19:24:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekem is megfordult a fejemben ez az oktatóskodás dolog, ami elõször eszembe jutott, hogy nézd meg melyiknek az anyósülése a kényelmesebb, mert azt fogod koptatni  :kacsint: Nem mind1, milyen derékkal szállsz ki. Ugye nem vagy derékfájós? Oktatóm squash-olt, mert azt monda az segít neki kimozgatni a lábát.


Ahogy néztem , a Swiftekben többféle ülés fordul elõ . Közülük a gagyibbak (amelyek a gyakoribbak) már ránézésre vacakabbak a Yaris székeknél - na nem mintha a facelift elõtti Yaris I (ami nekem szóba jöhet) ülései annyira szuperek lennének , de akkor is . Némelyik (jobb felszereltségû) Swift ülései viszont ránézésre egész kényelmesnek tûnnek . Majd egyszer rászánok pár órát , és végigülök-próbálok néhányat a kereskedésekben .

Vagy egyszerûen veszek az ebayen egy használt Recarót , és beszereltetem jobb elõre  :nagymosoly:

Nekem amúgy a térdem fájós (a jobb , egyszer síelés közben kissé megtekeredett) - ez már most tudom , hogy okoz majd kellemetlen perceket . De majd mozgatom , amennyire tudom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Suzuki
« Válasz #378 Dátum: 2007.01.19 14:19:47 »
Annyit finomítanék az eddig tapasztaltakon, hogy az úthibák elnyeléséért elsõsorban a guminyomás volt a felelõs... :oops:
Ehhez képest egész szépen alakul a fogyi - már amennyire az órának hinni lehet.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #379 Dátum: 2007.01.19 14:34:21 »
Idézetet írta: "music"
Annyit finomítanék az eddig tapasztaltakon, hogy az úthibák elnyeléséért elsõsorban a guminyomás volt a felelõs... :oops:
Ehhez képest egész szépen alakul a fogyi - már amennyire az órának hinni lehet.


Csodálkoztam is azon , amit a puha futómûrõl írtál - a régi Swift inkább a fapados , pattogós keménységérõl híres  :szemforgat: ... fogyi hogy alakul ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Suzuki
« Válasz #380 Dátum: 2007.01.19 14:44:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csodálkoztam is azon, amit a puha futómûrõl írtál - a régi Swift inkább a fapados, pattogós keménységérõl híres  :szemforgat: ... fogyi hogy alakul ?

Elsõ tankolásnál egy hajszálnyival volt az E betû fölött a mutató, akkor szûk 32 liter ment bele (a tank a gyár szerint 40 literes), ebbõl úgy saccolom, hogy a fél tank állásnál olyan 16-17 liter mehetett el, ekkor kb. 250 km-t mentem. Szóval szerintem 7 körül lehet, ami ilyen puha gumival - az legalább fél liter plusz - elég jó. Ez kb. 20 km-t leszámítva csak város, de inkább hosszabb utak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #381 Dátum: 2007.01.19 16:32:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Csodálkoztam is azon, amit a puha futómûrõl írtál - a régi Swift inkább a fapados, pattogós keménységérõl híres  :szemforgat: ... fogyi hogy alakul ?

Elsõ tankolásnál egy hajszálnyival volt az E betû fölött a mutató, akkor szûk 32 liter ment bele (a tank a gyár szerint 40 literes), ebbõl úgy saccolom, hogy a fél tank állásnál olyan 16-17 liter mehetett el, ekkor kb. 250 km-t mentem. Szóval szerintem 7 körül lehet, ami ilyen puha gumival - az legalább fél liter plusz - elég jó. Ez kb. 20 km-t leszámítva csak város, de inkább hosszabb utak.


És 1.3-as , ugye . Na , ezért bízom én abban , hogy az ezrest tanulóval is el fogom tudni mozgatni átlagban 6 , szélsõséges esetben maximum 7 literbõl a városban . Ami annyit jelent , hogy bízvást számolhatok úgy , hogy a 45 perces óra alatt 2 liternél több sehogyan sem fog elfogyni , átlagosan .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Suzuki
« Válasz #382 Dátum: 2007.01.19 17:26:11 »
Tanuló üzemmódban többet fogyaszt a kocsi, mert a tanpályán ugye szigorúan 1-2 között kell csak menni. A forgalomban meg ugye a lassúzás miatt több üzemanyag fogy, mert eleinte félnek a tanítványok tövig nyomni a gázt... Ja és dugóra is számolni kell, meg ilyenek, szal nehéz ezt így kiszámolni. Vegyél bele 1 jó rádiót  :kacsint: Oktatómmal mindig azt hallgattunk, ha valaki közepes hangerõvel szóló rádió mellett megtanul vezetni, akkor már sokkal könnyebben tud utánna boldogulni. Hallottam olyanról, aki teljesen csöndben tanult vezetni, és utánna a rádiót sose használta, mert zavarja. Többek között anyu is ilyen.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Suzuki
« Válasz #383 Dátum: 2007.01.19 18:43:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És 1.3-as , ugye . Na , ezért bízom én abban , hogy az ezrest tanulóval is el fogom tudni mozgatni átlagban 6 , szélsõséges esetben maximum 7 literbõl a városban . Ami annyit jelent , hogy bízvást számolhatok úgy , hogy a 45 perces óra alatt 2 liternél több sehogyan sem fog elfogyni , átlagosan .

1.3-as szuzival is lehetett 5l körülit autózni :kacsint: nekem sikerült párszor..fõleg, mikor az m7-es szélesítését elkezdték, és 1,5 sávos úton kellett nyomulni nyáron...klíma nélkül :faradt: és abban még hátsó üléssor sem volt :nana: vizes-kavicsos úton volt hangja rendesen :turelmetlen:
apropó klíma:
klíma sem lesz a tanulós autódban?
OFF
szemeim elött van,h veszel egy 1.0benzines, szürke, mmt váltós, kis yarsit :nyelv:  :kacsint:
minden elvedddel ellentétes autót :szemforgat:
nem is fogod szeretni igazán  :torsziv:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #384 Dátum: 2007.01.19 19:39:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Palaczk"
És 1.3-as , ugye . Na , ezért bízom én abban , hogy az ezrest tanulóval is el fogom tudni mozgatni átlagban 6 , szélsõséges esetben maximum 7 literbõl a városban . Ami annyit jelent , hogy bízvást számolhatok úgy , hogy a 45 perces óra alatt 2 liternél több sehogyan sem fog elfogyni , átlagosan .

1.3-as szuzival is lehetett 5l körülit autózni :kacsint: nekem sikerült párszor..fõleg, mikor az m7-es szélesítését elkezdték, és 1,5 sávos úton kellett nyomulni nyáron...klíma nélkül :faradt: és abban még hátsó üléssor sem volt :nana: vizes-kavicsos úton volt hangja rendesen :turelmetlen:
apropó klíma:
klíma sem lesz a tanulós autódban?
OFF
szemeim elött van,h veszel egy 1.0benzines, szürke, mmt váltós, kis yarsit :nyelv:  :kacsint:
minden elvedddel ellentétes autót :szemforgat:
nem is fogod szeretni igazán  :torsziv:


Nézd , ettõl nem hiszem hogy tartani kell , mert én alapvetõen minden autót képes vagyok szeretni  :) ... egyiket ezért , másikat azért . A részletesen leírt õszi Samarás kalandom alatt pl. három nap alatt megkedveltem azt az autót is , pedig hát arra kevesen mondanák , hogy van mit csípni rajta . Nekem az autók kvázi élõlények , olyan a viszonyom hozzájuk , mint amilyen korábban sokaknak a lovakhoz volt . Ez alól egyetlen kivétel van : ha egy autó gyakran elromlik , na azt megutálom , az mehet a francba (ilyen volt az Audink pl.) .

Szóval szvsz jóban leszünk a kis Swifttel vagy Yarissal is ... mondjuk az egyliteres motorral szerelt kisautó tényleg az ellentéte annak , amit amúgy magamnak választanék , dehát ez most egy speciális követelményrendszernek kell megfeleljen . Ja és a színe : szürkét nem fogok venni , ilyen egyszerû . És persze MMT-set sem , elvégre nem akarom ezzel durván leszûkíteni a tanulóim körét .

Ja , és klíma szvsz tutira nem lesz benne ... ha jól tudom , a régi Swifthez nem is volt , pláne nem az ezreshez . Vagy netán igen ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #385 Dátum: 2007.01.19 19:41:18 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tanuló üzemmódban többet fogyaszt a kocsi, mert a tanpályán ugye szigorúan 1-2 között kell csak menni. A forgalomban meg ugye a lassúzás miatt több üzemanyag fogy, mert eleinte félnek a tanítványok tövig nyomni a gázt... Ja és dugóra is számolni kell, meg ilyenek, szal nehéz ezt így kiszámolni. Vegyél bele 1 jó rádiót  :kacsint: Oktatómmal mindig azt hallgattunk, ha valaki közepes hangerõvel szóló rádió mellett megtanul vezetni, akkor már sokkal könnyebben tud utánna boldogulni. Hallottam olyanról, aki teljesen csöndben tanult vezetni, és utánna a rádiót sose használta, mert zavarja. Többek között anyu is ilyen.


Pécsett a dugó szerencsére ritka jelenség , nem alakul ki rendszeresen . OK , a reggeli meg a délutáni csúcs alatt bizonyos keresztezõdéseknél kialakulnak sorok , de ezek még nem igazi dugók . Rádiót meg , ha nem lesz benne , majd persze veszek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Suzuki
« Válasz #386 Dátum: 2007.02.02 10:49:01 »
Míg kórházban voltam, feleségem megtankolt, a Swift elsõ fogyija kerek 7 liter lett. Ez csupa város, de hosszabb utakkal, és az elsõ 300 km "tesco-gazdaságos" guminyomással. Sajnos - bár tk. városban ideális autó - még használjuk egy ideig, mert a kiszemelt Avensist elvitték ezalatt a pár nap alatt, és per pillanat nincs másik a láthatáron. Igaz, ebbõl (hogy egy hónap alatt elkelt) az is következik, hogy annyiért nem adta volna oda, amennyit én kínáltam volna érte (-200e).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Suzuki
« Válasz #387 Dátum: 2007.02.26 11:38:33 »
Na, ezt se tûzném a kalapomra.
Egyébként nem értem, mit csodálkozik, hogy zörög. Ennyi km-rel nem is csoda :ordog:  :ordog:  :ordog:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Suzuki
« Válasz #388 Dátum: 2007.04.12 17:00:58 »
Uraim, nem hasonlítanak a képek a Carinára? Értem ez alatt a mûszerfal képét, illetve a motorról készített képet. Nekem ugyanis egybõl a Carina ugrott be.

http://totalcar.hu/tesztek/baleno!2
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #389 Dátum: 2007.04.12 20:16:11 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Uraim, nem hasonlítanak a képek a Carinára? Értem ez alatt a mûszerfal képét, illetve a motorról készített képet. Nekem ugyanis egybõl a Carina ugrott be.

http://totalcar.hu/tesztek/baleno!2


Ja, van hasonlóság tényleg. A mûszerblokk szinte teljesen ugyanaz. Hajaz a mûszerfal meg a motor is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )