Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 612560 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1605 Dátum: 2013.09.16 03:11:40 »
nekem pirosban, de alapvetően bármiylen színben jöhetne. csak azt nemtom eldönteni, hogy négyajtósat vagy kombit szeressek-e jobban. asszem talán a kombit, mégiscsak családos ember vagyok  :lol:
Nekem is bordoban tetszene a legjobban, de az eszem ezustot venne. Az sose koszos  :D
Csak kombiban, a sedan sucks!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1606 Dátum: 2013.09.16 03:12:57 »
Tesztautó az a fehér, szóval ki tudja milyen stílusban és körülmények között került bele az a 6e km 5 hónap alatt.  :hmmmm:
Ha egy auto szamottevoen megsinyli a 6ezer km kemeny hasznalatot, az nem piackepes  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Mazda
« Válasz #1607 Dátum: 2013.09.16 08:55:37 »
Lehet ez a nem kímélő, hideg motornál üveghangon, kerékkipörögve induló stílus csak 300e km után követel magának hibát, de én nagyon is idegenkednék egy teszt (vagy bérautó) megvásárlásától. :hmmmm:
Ki tudja hány tucatnyi ember nyúzta már...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1608 Dátum: 2013.09.16 14:35:09 »
Persze biztos, hogy ilyen is van! Ahol en teszteltem autokat, ott a hideg autot sose adtak ide, hanem egy szalon munkatars melegitette be es adta at utana.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1609 Dátum: 2013.09.16 17:05:02 »
Lehet ez a nem kímélő, hideg motornál üveghangon, kerékkipörögve induló stílus csak 300e km után követel magának hibát, de én nagyon is idegenkednék egy teszt (vagy bérautó) megvásárlásától. :hmmmm:
Ki tudja hány tucatnyi ember nyúzta már...  :hmmmm:
Autószalonban is az üzletkötö lebeszélt róla, dehát biztos van az a pénz :D ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1610 Dátum: 2013.09.16 20:07:02 »
Lebeszelt, hogy rabeszelhessen egy ujra  ;)  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1611 Dátum: 2013.09.16 20:22:18 »
Lebeszelt, hogy rabeszelhessen egy ujra  ;)  :D
Pontosan! Honnan tudtad :hmmmm: [rohog]
Aztán vettem egy új babakéket, amit 3 napon belül eladtam, veszteség nélkül, mert nem tetszett a színe ( a katalogusban acélkéknek tűnt) :yes: :innocent:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Mazda
« Válasz #1612 Dátum: 2013.09.17 00:09:13 »
Akkor szerencsésen, és jól jöttél ki a dologból!  :D
Pedig ugyebár mindenhol azt hallja az ember, hogyha kigurulsz az új autóddal a kereskedésből, akkor máris veszített pár százezret az értékéből.  :hmmmm:

És persze bárotság lehetett úgy autót választani, hogy nem láttad a színét élőben. A nyomtatott katalógusra is ráírják, hogy a nyomdai technika miatt eltérő lehet a valós szín. De én amíg nem látok egyet élőben, nem bólintanék rá.
A másik oldalon pedig (Toyotánál főleg) amúgy is nehéz úgy "egyedibb" színt választani, ha mondanak rá X hónap várakozási időt.
Ez az ezüst színű, fekete bőrös Avensis is sötétkéknek indult, bézs bőrrel, de 6 hónapot kellett volna várni rá. Akkoriban ez az 1 db 2.4-es Avensis volt az egész országban (szerencsére a karosszériaváltozat tekintetében nem kellett kompromisszumot kötni...  :whistling:) , és nem volt sem idő, sem pedig türelem fél évig várni.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1613 Dátum: 2013.09.17 08:08:55 »
Ja több oka volt az eladásnak:
Nem tetszett, se a színe se meg egyébként, kombi volt, de a régi 190-es Mercimet nagyon szerettem.
Ez 2006-ban volt és már nem nagyon lehetett kapni kombit. Vevőnek meg azonnal kellett egy :yes:
Túlképpen elég jól sikerült  lealkudnom a vételárat ,így a vevőm se fizetett többet, mintha alku nélkül a szalonba vette volna.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1614 Dátum: 2013.09.17 08:14:27 »
Egyébként, kivéve ha bemutatóautót veszel, szinte biztos nem látod azt amilyet speciel te választottál: színben , felszereltségben.
Ami most van , se szinben se kivitelben nem olyan mint amit akartam: fekete lett pedig fehéret szerettem volna (6 hónapot kellett volna várni) és sedán lett pedig kombit szerettem volna, az meg nem létezett.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Mazda
« Válasz #1615 Dátum: 2013.09.17 11:02:59 »
No igen, általában a bemutató autók nagy része magas felszereltségű (hogy abból átülve a "fapadosba" azonnal elvegyék tőle a vásárló kedvét  :innocent: ), tesztautó esetében pedig gondolom attól függ mit kapnak a központtól, vagy mit vesz meg a kereskedés.
Én az Avensis tesztelésekor csakis ezüst tesztautókkal találkoztam 3 kereskedésben is, a szalonautók is ezüstök voltak. Utána az utcán pillantottam meg egy sötétkéket, és azonnal beleszerettem. Láttam még elvétve 1-2 sötétzöldet és feketét, de az ezüst és a világosas-zöldes/ezüstös-ből van a legtöbb az országban. Aki nem akar sokat várni az nagy valószínűséggel ezüstöt vesz/kap. Ezért is ilyen "színes" az utcakép...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1616 Dátum: 2013.09.17 11:29:28 »
No igen, általában a bemutató autók nagy része magas felszereltségű (hogy abból átülve a "fapadosba" azonnal elvegyék tőle a vásárló kedvét  :innocent: ), tesztautó esetében pedig gondolom attól függ mit kapnak a központtól, vagy mit vesz meg a kereskedés.
Én az Avensis tesztelésekor csakis ezüst tesztautókkal találkoztam 3 kereskedésben is, a szalonautók is ezüstök voltak. Utána az utcán pillantottam meg egy sötétkéket, és azonnal beleszerettem. Láttam még elvétve 1-2 sötétzöldet és feketét, de az ezüst és a világosas-zöldes/ezüstös-ből van a legtöbb az országban. Aki nem akar sokat várni az nagy valószínűséggel ezüstöt vesz/kap. Ezért is ilyen "színes" az utcakép...  :whistling:
Ezüstöt vettél, aztán mégis a sötétkékbe szerettél bele, látom más is járt így :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Mazda
« Válasz #1617 Dátum: 2013.09.17 14:35:11 »
Ezüstöt vettél, aztán mégis a sötétkékbe szerettél bele, látom más is járt így :D

Sötétkéket akartam a kezdetektől (előtte meg egy fekete Avensisem volt, de a főváros mesés levegőminősége miatt nem akartam mégegyszer feketét), de mivel nem volt, lett belőle ezüst.  ;)

És hány ügyfél járt még így...  ::) Gondolom nem azért van ennyi azüst Toyota az utakon, mert minenkinek ez a szín tetszik...  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1618 Dátum: 2013.09.17 14:57:10 »
És hány ügyfél járt még így...  ::) Gondolom nem azért van ennyi azüst Toyota az utakon, mert minenkinek ez a szín tetszik...  ;)
+1 (mi fenyozold Aurist akartunk bezs belsovel) De egyaltalan nem bantuk meg. Sot, az Auris kicsit sargas ezust szine (ala platina) nagyon igenytelen volt es nagyon praktikus  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1619 Dátum: 2013.09.17 15:10:11 »
Sötétkéket akartam a kezdetektől (előtte meg egy fekete Avensisem volt, de a főváros mesés levegőminősége miatt nem akartam mégegyszer feketét), de mivel nem volt, lett belőle ezüst.  ;)

És hány ügyfél járt még így...  ::) Gondolom nem azért van ennyi azüst Toyota az utakon, mert minenkinek ez a szín tetszik...  ;)
Ezt hogy érted? :hmmmm: A fekete rontja a levegőminőséget? :wacko: