Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 612538 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mazda
« Válasz #945 Dátum: 2012.08.08 11:06:54 »
Az Ave elegáns, komoly megjelenésű autó, a Passattal abban hasonlítanak egymásra, hogy gyakorlatilag időtlen a formája. Nemúgy, mint a Mazda autóinak, amiket inkább sorolnék a Hyundai, Opel formatervek közé. Elsőzör, amikor bemutatják, mindenki hűledezik, hogy milyen szép, meg hű, meg há, aztán, ahogy telik az idő, kezd megszokottá válni az egész. Néhány év múlva, pedig divatjamúlt lesz ez a mai egyébként valóban nagyon mutatós forma.

Nem tudom, szerintem az első generációs Mazda6 még mindig a legszebb autó a kategóriájában, pedig már több mint 10 éves. (igen, szerintem szebb, mint az újabbak).

No látod, ezért fogok én Mercedest venni, az időtálló elegencia  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #946 Dátum: 2012.08.08 11:13:56 »
Nem tudom, szerintem az első generációs Mazda6 még mindig a legszebb autó a kategóriájában, pedig már több mint 10 éves. (igen, szerintem szebb, mint az újabbak).

No látod, ezért fogok én Mercedest venni, az időtálló elegencia  :D .
Az időt álló elegancia 99%-ban igaz a Mercedesre, ehhez Ők értenek nagyon. Bár, legyünk őszinték, a W211-essel igencsak mellé lőttek ilyen téren (is), de az összes modelljét nézve én is így gondolom. A fenntartási költségei már más tészta, a Lexuson kívül más Prémium kategóriás autót nem vennék.  :no:
Feltűnően zavarna ugyanis, ha a kizárólag a garancia lejártáig lenne az autóm megbízható, legyen szó bármelyik alkatrészéről...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #947 Dátum: 2012.08.08 17:31:12 »
Az új Mazda tényleg baromi dögös, főleg ebben a színben, csak épp úgy jár majd mint az első széria, ma már látványosan "öreg", a túldizájnolás később bosszulja meg magát. Amúgy így, hogy írjátok, tényleg hajaz az Alfák formatervére.  :hmmmm:
Az elso 6-osak szerintem mai napig szepek. Kellemesen sportos, auto kinezete van. Szerintem klasszikus forma lett  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #948 Dátum: 2012.08.08 17:32:43 »
Az a Camry, vagy Aurion szvsz semmivel nem izgalmasabb/szebb a maga kategóriáján belül, mint az Avensis a sajátjában.
Szerintem az uj Camry kifejezetten dogos.  :yes:  :wub: Ude folt az itteni forgalomban. Sokkal feltunobb es vaganyabb mint otthon az AveIII volt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #949 Dátum: 2012.08.09 20:42:51 »
Mi bajod van a III-as Ave-val? :cry: Kombiban nekem kifejezetten nagyon bejött az első pillantásra. Az új Mazda tényleg baromi dögös, főleg ebben a színben, csak épp úgy jár majd mint az első széria, ma már látványosan "öreg", a túldizájnolás később bosszulja meg magát. Amúgy így, hogy írjátok, tényleg hajaz az Alfák formatervére.  :hmmmm:
Szerintem sem az első, sem ez az új Mazda 6 nincs túldesignolva  :hmmmm: ... Az első pont hogy mai szemmel is csinos, elegáns. Szerintem sokkal időtállóbb, mint a második 6-os - na, AZ van túldizájnolva, szvsz már most elavultabban néz ki, mint az elődje. Ez a harmadik pedig rettentően el van találva, tényleg beillene akár olasz autónak is. Bár nekem elsőre inkább az aktuális Jaguarok ugrottak be róla - és ez sem épp egy szitokszó, ha desingról beszélünk  :yes:

Az Ave III-al mi a baj? A fényszóróit leszámítva, semmi... Viszont a fényszórók kulcsfontosságú elemei egy autó "arcának" és ezáltal az egész designjának (ez a gond a te kocsiddal is, ezért néz ki sokkal jobban a Bepi-féle verzió). És az Ave III fényszórói aránytalanul nagyok, a formájuk pedig diszharmonikus. Más baj nincs vele...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #950 Dátum: 2012.08.09 20:44:32 »
Na......! Khm,khm,khm  ::)  :innocent: Jo autokat gyart.  :flowers:
Igen, az biztos  :yes: ... De szerintem szépeket is. Persze nem olyan szépeket, mint egy 156-os, egy Jag XF vagy épp egy PUG 406 kupé. De ettől még olyanokat, amikre (szerintem) jó ránézni. Néhány (nem sok) kivétellel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #951 Dátum: 2012.08.09 20:48:52 »
Számomra pl. egy Passat (az új!) az Ave-hez képest formailag tök unalmas, annak szerintem nincs egyetlen érdekes részlete sem.
Hát... Én kb. azonos pontszámot adnék a kettőnek. Illetve talán az Avénak eggyel többet, mivel a Passaton túlzásnak tartom a sok procc műkrómot.

Egy viszont biztos: a mostani Passatból tényleg kiöltek mindent, ami az elődjében klassz, egyéni részlet volt... Az a generáció sokkal jobban nézett ki, ami jól mutatja, hogy a részletek átrajzolásával mennyire meg lehet változtatni egy autó kinézetét. És és föld a mostani és az előző Passat, és számomra egyértelműen az előd a szebb, időtállóbb - sőt, szvsz az néz ki újabbnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #952 Dátum: 2012.08.09 20:56:09 »
A kombi meg tenyleg uber szep formaju  :wub:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #953 Dátum: 2012.08.09 21:14:36 »
Nem tudom, szerintem az első generációs Mazda6 még mindig a legszebb autó a kategóriájában, pedig már több mint 10 éves. (igen, szerintem szebb, mint az újabbak).
Szerintem a kategória legszebbje (az első 6-os kortársai közül) az Alfa 156  :yes: ... De a 6-os is nagyon harmonikus, csinos, időtálló design, az biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Mazda
« Válasz #954 Dátum: 2012.08.10 00:33:29 »
Főleg a Mazda 6 MPS! Gyönyörű!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Mazda
« Válasz #955 Dátum: 2012.08.21 22:12:20 »
Szóval Mazda 323F 1.5 ben gondolkodok én is, csak nem tudom miért alacsony ennyire az ára? Mert első ránézésre egy jó technika, ami a Toyotáéhoz hasonló megbízhatósággal rendelkezik.
ABS jeladó típushibát olvastam, meg a gyújtás vezetékek hajlamosak elhagyni magukat 1 idő után.
Alkatrész árak hasonlóak, mint egy Yaris Versoé.
Mit lehet tudni erről az autóról?
Népítéleteket elolvastam, meg 1-2 fórumba beleolvastam, ez alapján nem tudtam semmi rossz következtetést levonni.
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mazda
« Válasz #956 Dátum: 2012.08.22 00:00:05 »
Nahát, KLaco!  :clap:
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #957 Dátum: 2012.08.22 08:40:48 »
Szóval Mazda 323F 1.5 ben gondolkodok én is, csak nem tudom miért alacsony ennyire az ára? Mert első ránézésre egy jó technika, ami a Toyotáéhoz hasonló megbízhatósággal rendelkezik.
ABS jeladó típushibát olvastam, meg a gyújtás vezetékek hajlamosak elhagyni magukat 1 idő után.
Alkatrész árak hasonlóak, mint egy Yaris Versoé.
Mit lehet tudni erről az autóról?
Népítéleteket elolvastam, meg 1-2 fórumba beleolvastam, ez alapján nem tudtam semmi rossz következtetést levonni.
Nem lehet, hogy mert a Ford-al kooperáltak, és nem tett jót az imageének? :hmmmm:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Mazda
« Válasz #958 Dátum: 2012.08.22 10:36:29 »
Igazából ár/érték/csomagtartó szempontjából ebből a 3 ból választanék szívem szerint Astra G 1.4 kombi, Mazda 323F 1.5 ferdehátú, Yaris Verso.
Laco 73 :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #959 Dátum: 2012.08.22 10:51:24 »
Igazából ár/érték/csomagtartó szempontjából ebből a 3 ból választanék szívem szerint Astra G 1.4 kombi, Mazda 323F 1.5 ferdehátú, Yaris Verso.
Nagyon jó választás lenne. Nekünk is volt ilyen, csak az 1,7 dti. Nem erős, de csendes motor, legalábbis menet közben, mert alapjáraton erősen dízel. Ismerősömék éppen a héten vettek Bajáról egy majdnem utolsó kiadású Enjoy felszereltségű 1,7 cdti-t, 1050.000Ft-ért. Garantált km-es, vezetett szervizkönyves, valós 168000km-rel. Korrekt állapotban, bár nem hibátlan fényezéssel. Szerkezeti sérülése nem volt, csak lemezfestés. Ebben az árkategóriában, ha a család és az alacsony fenntartási költségek is fontos számotokra, teljességgel ajánlható és korrekt választás egy ilyen Astra.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i