Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 618009 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Mazda
« Válasz #495 Dátum: 2011.02.16 12:05:22 »
na cimbi, akkor folytassuk itt! :)
arra gondoltam, hogy megveszem a feleségnek a nagy családi autót (gondolva a még meg nem született gyerekekre), majd én magamnak az mx5-öt, akár csak a Te felállásod! :)
már szinte mindent elolvastam róla (a továbbkönnyítési módokon keresztül, a tuningoláson át mindent), mostmár csak tényleg az élmény hiányzik h egyáltalán milyen is egy ilyenben ülni/menni. Kaposvári lévén nem tudom mikor leszek fent bp-en legközelebb, de szólok mindenképpen!:):):)
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #496 Dátum: 2011.02.16 12:08:22 »
Remélem sikerül összehozni és szorítok nagyon, akkor már 3an leszünk mx5-tel a fórumon :)

Megvan már, hogy melyik generációt szeretnéd? 3 van: NA,NB,NC időrendi sorrendben.
A választáshoz szerintem a legjobb mondat: "NB is a better car, but NA is a better miata" :)

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Mazda
« Válasz #497 Dátum: 2011.02.16 12:17:11 »
pontosan! én egy 18-as NB-t vennék de mivel az alsó hangon is 2-2,1M, ezért inkább az NA-kat nézem. na azokból dunát lehet rekeszteni 1-1,3M között. a gáz csak az h sok a behozott német szutyok, meg mivel jellemzően 91-esek (20 évesek), félek a sok problémától...
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #498 Dátum: 2011.02.16 12:28:40 »
Megmutatom amiket érdemes megvenni, mert ismert az előéletük és klubbosoké:

Ez karpitman-é. Ő a kárpitos a klubban és ő csinálta az én tetőmet, a sajátja is új és a kocsi nagyon jó állapotú!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1.6i_dohc_na-4382363

Itt a színnel kell megbarátkozni, egy vitorlás csapatnak volt a promó autója többek között, de klubbosé és nagyon nagyon szép állapotban van. A matricákat le lehet venni, mellesleg nekem bejön a focus electric orange fény:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1.6i_dohc-4497510

Csak azért nem vettem meg, mert nekem piros kellett. Jó állapotban van, azt hittem törve volt, de nem. Az egész ki lett kasztnizva és minőségi munka. A kipuff szorul cserére, de megnéztem, ezen kívül steril a verda:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1.6i_dohc_nagyszerviz_utan-4006095

A klub vezetőjének kocsija ami a legszebb szerintem. Lexus metál fehér fény, és low profile lámpák rota felnikkel és minden más. Ez szalon állapotú, az ára kicsit húzós, de biztos lehet alkudni. A belseje teljes egészében az NBé és 6os váltó van benne. A menettulajdonságok pedig NA:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1.6i_dohc-4401925

NBkről nem nagyon tudok, azoknak nem figyelem a hírdetéseit, de ez klubbosé viszont már komolyabb:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1.8i_16v_sport-4365494

Az NAk közül amik kimaradtak azoknak a 90%a hulladék és már évek óta árulják. Ha van mellette egy családi öszvér akkor neked ez való :) A 91es évnek örüljél, mert a nem sokkal későbbiek már csak 90pacisak ami azért 30hp különbség :)


lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Mazda
« Válasz #499 Dátum: 2011.02.16 12:34:31 »
2dik fehér nagyon vagány :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Mazda
« Válasz #500 Dátum: 2011.02.16 13:15:00 »
A matricákat le lehet venni, mellesleg nekem bejön a focus electric orange fény:

A klub vezetőjének kocsija ami a legszebb szerintem. Lexus metál fehér fény, és low profile lámpák rota felnikkel és minden más.

A fergeteget már jó ideje nézegetem. Amikor ősszel feltették, még maga a társaság hirdette 1Misiért, aztán néhány hónapja vette meg a mostani használtautós. Szép állapot, menő szín és tuti minőségien összetéve! Nagyon kéne, így télvízben meg 900-ba sztem el is lehetne hozni.

A klubvezető autója a követendő példa sztem. ide kell eljutni egy igényes tuningban!!! Ára húzós, akkor már inkább 900ért az orange...
még gyűjtögetek egy darabig, most az AVE is rendesen kisöpörte a készletet, főleg h mindíg lemeríti az aksiját 2-3 nap állás alatt, szal még azt is meg kell nézetni rajta. :( Gondolom vmi rosszul lehet bekötve (utólagos riasztó lesz az, már érzem...)
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Mazda
« Válasz #501 Dátum: 2011.02.16 13:19:42 »
Megmutatom amiket érdemes megvenni, mert ismert az előéletük és klubbosoké:
hirtelen azt hittem 323F BG tipus de annak nem ilyen kis kerek az orra... szóval mx5 :)
feleségemnek tetszik nagyon a bukólámpás 323-as, három alkalommal is voltunk a találkozójukon :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #502 Dátum: 2011.02.16 13:26:13 »
Figyi! A narancssárgát nem vette meg kereskedő, hanem csupán a srác haverjának van egy autókereskedése és ott áll az autó. A legtöbben a színe miatt nem veszik meg... bár nekem tetszik. Szerintem egész olcsón el lehet hozni.

Itt a története amit a srác írt nekünk miatásoknak:
Sziasztok,

Gondoltam tanulságos vagy inkább érdekes lehet mindenki számára ha leírom a saját tapasztalatom az autó eladásról, hogy mit tapasztaltam, mi alapján döntenek olyan emberek akik nem ismerik az NA-kat...
Az autó lassan 2 hónapja van az egyik barátom autókereskedésében, mert sajnos télen világosban nem tudnám megmutatni senkinek, valamint nem is használom.www.becsiautopark.hu

Sokan érdeklődtek és legutóbb 2 hete lépett vissza egy srác, mondván nem tetszik a színe... Persze attól hogy nekem tetszik, abszolút megértem hogy vannak olyanok, akiknek nem. Viszont az után egyáltalán nem mutattak érdeklődést, hogy milyen állapotban van!
Részletesebben jellemezve az autót, amit senkinek sem volt még alkalmam elmondani, kivéve egy valakinek írtam meg mail-ben:Egy-két apróságot  leszámítva (pl lámpa motor akadozik) kifogástalan állapotban van... Bird már látta és szerelte is, ő is ismeri...  

Bocsika, akit nem érdekel nem olvassa tovább, de le kell hogy írjam az autó történetét..., teljesen hihetetlen számomra...
Tavaly februárban hoztam be Münchenből, piros színü volt. (az órájában 265.000km, teljesen reális az állapotához képest, itthon persze "sokan" pörgetik)Először egy teljes szerelésen/felújításon esett át Tatabányán (Csabinál) : két első féktárcsa, összes fékbetét, vezérműszíj+görgők csere, csövek, olaj, szűrők stb. Utána fényezőműhelybe került : Ford Focus ST electric orange fényezést kapott (2 réteg+lakk), állítólag nagyon nehéz fényezni és többször kell.Kapott 4 db 15collos Bridgestone gumit és Kárpitman barátunk bebőrözte a belsejét. Kormány, váltógomb és zsák, kagylóülések.Minden fekete bőr, narancssárga cérnával. Kapott egy DVD/TV/MP3 hifit (usb csati, távirányító stb)

Végül belekerült a központizáras riasztó, első lexus helyzetjelző narancssárga izzóval, sárga szélességjelzők is bekötésre kerültek, illetve egy narancssárga lábtérvilágítás is külön kapcsolóval stb.
Az egyetlen ami még hátravan, az egy új fekete vászontető, de akkor már egy teljesen új autó érzetét nyújtja. Nem ázik be most sem, de még a gyári tető van rajta !!! Összegezve, ami az autóra lett költve :Autószerelő : 100.000ft anyag + 30.000ft baráti szerelési díj (vezérlés, szűrők, féktárcsák, betétek stb.)Fényezés :300.000ft fényezés (kerekek is) + 50.000 forint szerelés és lakatos munka (11 elem fényezése, a motorháztatő és csomagtartó kívül és belül persze)Hifi és ledek : Hifi 30.000ft, Pioneer hangszórók, helyzetjelzők kb 40.000ft, riasztó+központizár 30.000ftBőrözés : hozzávetőlegesen 200.000ftRegadó+műszaki+törzskönyv : 330.000ft4 gumi = 50.000ft (Nekem J) Összesen : 1.160.000ft  és ősszel kapott egy új hűtőt Matt-tól, amit Bird tett bele, de már hozzá sem adom... …és akkor az autó német áráról, valamint behozataláról még nem is beszéltünk (110.000ft volt a trailer). A forgalmijában is már narancs szín szerepel és hivatalosan matrica rendszám is van hozzá persze. A rendszáma is nagyon jó, de ez már tényleg mellékes LRG-999

Nos, áruljátok el nekem, hogy ennyire számít egy kocsi színe még mindig az embereknek?

Tényleg ez lenne a legfontosabb? Mert az autót le sem informálta alaposan senki…

A garancia és azok a dolgok amik újak benne senkinek nem érnek meg 200.000ft pluszt?

Szerintetek?

Bocsi ha hosszú voltam, de kijött belőlem... :-)
patlacko


A helyzetjelzőket nem adja el nekem pedig sírva könyörögtem :( Akit említ "Bird", övé a fehér miata és Csabi pedig akinél voltam a héten gyújtáskábelért :) A tető teljesen újra cserélése 80ezer huf.

Ez pedig Bence haverom kommentje aki frissen csatlakozott és hétvégén ő segít bekötni a sidemarkereket:

Én anno megnéztem, mentem is vele, tetszett is, érdekelt volna, de a kereskedő azt mondta, hogy holnap délelőtt jönnek fizetni, és már viszik is. Hagyjak ott előleget, és akkor enyém lehet. Gondoltam vagy igaz, vagy nem, de ha igaz, akkor nem  rontom el valaki álmát, hanem elmentem, és 2 nap múlva megvettem Gabeszét. Azóta is nézem miért nem kelt el, és nem tartom teljesen jónak, hogy "nem mondott igazat" a kereskedő. Ha nem mondja, hogy valakinek kell, akkor visszamegyek másnap és elhozom.

Remélem minél hamarabb gazdára talál...

Üdv Bence


Szerintem nagyon jó vétel, de az egész klubb arra bíztatja, hogy adja drágábban és tavasszal ezt meg is teszi, ahogy az összes többi is drágább lesz!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #503 Dátum: 2011.02.16 13:28:08 »
hirtelen azt hittem 323F BG tipus de annak nem ilyen kis kerek az orra... szóval mx5 :)
feleségemnek tetszik nagyon a bukólámpás 323-as, három alkalommal is voltunk a találkozójukon :)


A moci ugyanaz B6 csak ott keresztbe, jó kis kocsi az is, bár az inkább csak egy autó, nem pedig miata :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mazda
« Válasz #504 Dátum: 2011.02.16 14:04:22 »
Egyébként nem tudom mit vannak kiakadva, hogy a szine miatt sokan nem veszik meg, és nem is nézik meg komolyabban. Marci is írta, hogy pirosat akart, nekem is megvoltak a színek, amiket biztosan nem vennék meg. Azért a szín elég alapvető dolog, szóval megértem.
Viszont azt nem értem, hogy ha tudta, hogy eladja akkor miért csinálta meg ilyen különleges színre? Az ilyen ritka és különleges dolgok mindig nehezen eladhatók.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #505 Dátum: 2011.02.16 14:07:01 »
Szerintem ez csak részben izlés dolga. Egy 20éves kocsinál szerintem nem a szín a legfontossabb. Nekem mákom volt, hogy megtaláltam a legjobb akkor eladó miatát és pont piros volt... Azér csinálta ilyen színre mert a csapat arculata és vitorlása is ebben a színben pompázik :)

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Mazda
« Válasz #506 Dátum: 2011.02.16 14:08:28 »
ne is mondd, nagyon baráti ár érte, meg nekem pont a színe miatt is tetszik! :)
fáj a szívem nagyon h nem lehet az enyém, de még egy fél évet tuti várnom kell...:(
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #507 Dátum: 2011.02.16 14:10:26 »
Ki tudja? :) Lehet, hogy még meglesz fél évig :)

Addig is remélem sikerül meggyőznöm, hogy a miata a legjobb választás ebben a kategóriában :D

Satriani

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #508 Dátum: 2011.02.16 15:20:02 »
Szerintem ez csak részben izlés dolga. Egy 20éves kocsinál szerintem nem a szín a legfontossabb.

Így van.

Egyébként a Miata pont egy olyan mókamiki vidám autó, aminek marhajól mennek a harsányabb színek. A linkelt NA-k közül mind tetszik, szépek a fehérek, de teljesen egyértelmű, hogy a narancsot választanám, büntet az a kolor. Bátor, dögös, pozitív, és van hozzá egy óraszíjam is.  :cool2:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #509 Dátum: 2011.02.16 15:29:28 »
Ott a pont ;)