Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 617945 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Mazda
« Válasz #390 Dátum: 2009.12.21 22:28:00 »
Ha az autó korrekt (képen annak tűnik, de nyilván meg kell nézni), akkor -mindent figyelembe véve- nem olyan vészes ez az ár. Alkudni kell pofátlanul, 350-ről indulva és nem sokat emelve. Nem olyan egyszerű feladat eladni egy háromajtós, 1.6-os, maholnap 17 éves, automata Mazdát.
Én is így látom, kiindulásnak teljesen korrekt. Megvenni természetesen nem ennyiért kell...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #391 Dátum: 2009.12.21 23:25:59 »
A 323 és a Corsa viszont nem egy kategória.
Összességében alig nagyobb autó a Mazda. Ez a 323-as elég kicsi volt a korabeli kompaktok között; a Corsa meg elég nagy a korabeli kiskocsik között. Megkockáztatom, hogy nincs kevesebb hely a Corsában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Mazda
« Válasz #392 Dátum: 2009.12.22 15:33:10 »
Olvastam néhány negatív véleményt a Mazda és a Ford közös fejlesztésű automatáiról.  :hmmmm:  Mondjuk, ha negatív véleményekre keress az ember a Google-ban, akkor általában azokat is fog kapni...
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Mazda
« Válasz #393 Dátum: 2009.12.22 21:58:19 »
Olvastam néhány negatív véleményt a Mazda és a Ford közös fejlesztésű automatáiról.  :hmmmm:  Mondjuk, ha negatív véleményekre keress az ember a Google-ban, akkor általában azokat is fog kapni...
Ebben még nem az van.
music     

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Mazda
« Válasz #394 Dátum: 2009.12.23 14:02:31 »
Olvastam néhány negatív véleményt a Mazda és a Ford közös fejlesztésű automatáiról.  :hmmmm:  Mondjuk, ha negatív véleményekre keress az ember a Google-ban, akkor általában azokat is fog kapni...
Ebben még nem az van.

Tudtommal ez van benne:
Ford F-4EAT
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mazda
« Válasz #395 Dátum: 2010.06.28 20:43:48 »
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #396 Dátum: 2010.06.28 23:26:37 »
Életlen, rozsdás fűrésszel. Csuklóból.

Nem is... Inkább könyökből.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #397 Dátum: 2010.09.19 20:18:03 »
Nnna, ma én is láttam Cimbi új szerzeményét   :) ... Csinos jószág, ebben a szép piros színben meg pláne.

Nekem régóta tetszik az NA, kíváncsi voltam milyen, főleg az általam már elég jól ismert NB után. Nos, még puritánabb, még letisztultabb, abszolút sallangmentes sporteszköz  :yes: ... Belül szerencsére csak széltében kisebb valamivel az NB-nél, a váltója pedig szenzációs! A külső kilincs dettó - ezt a két dolgot igazán áttehették volna Mazdáék a következő generációba is. Na, nem mintha abban rossz lenne a váltó  :D

Viszont amikor az ember bekapcsolja az NA-ban a világítást, és elöl kinyílik az a két bázi nagy szélfogó, ami mögé kis túlzással egy Kispolák is elbújhatna, hát az elég érdekes egy látvány  :sorcerer: :hmmmm: ... Mondtam is Cimbinek, hogy én a helyében tutira beapplikálnék vmi DRL-t, elöl a hűtőrács-"szájban" lenne is hely mondjuk a kis kerek formájúaknak (mert LED-est szvsz vétek lenne tenni ebbe a klasszikus autóba).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #398 Dátum: 2010.09.19 20:31:49 »
NA hát madzag nevében is köszönöm a bókokat :)

Igazából, még mindig nem tudom elhinni, hogy enyém egy darabka autós történelem és talán nem is olyan kicsi mint maga a képviselője :) Tényleg örülök, hogy az előző két (német majd magyar) gazdája ilyen szép egészségben őrizte meg. Személy szerint a kedvencem a kilincs, a váltó, a nyitott tető nyújtotta szabadságérzet és a zárt tető általi kuckó feeling rosz időben :) A számlap is gyönyörű szerintem, habár a belső tér összességében sportosan puritán, de ez engem ponthogy inkább inspirál. Olyan hihetetlen volt reggel is beülni, elfordítani a kulcsot és tudni, hogy nem egy processzort keltek életre, nem bitek rohangálna a műszerfal mögött, hanem egy nyers, közvetlen és jóindulatú youngtimer roadster cidrizik hidegen jobbra-balra a hosszmotor miatt :)

Asszem ez a szerelem első látásra, mostmár vége az ömlengésnek, jön a fekete leves és a téli felkészülés - gyalogsági ásót elő :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #399 Dátum: 2010.09.19 21:05:07 »
Á, el lehet ezzel közlekedni télen  :) ... OK fine barátomnak is már jópár éve sikerül, pedig ugye itt vannak dombok. Volt alkalmam személyesen megtapasztalni, hogy jó téli gumival egészen elképesztő téli útviszonyok között is átküzdi magát a kocsi  :yes: ... De ehhez tényleg elengedhetetlen a jó gumi (az említett esetben ezek új Pirelli Sottozerók voltak). És persze a kanyarokban észnél kell lenni, bár korántsem olyan durva a helyzet, mint azt elsőre gondolná az ember  :sorcerer:

-----------------------

Viszont engem meglepett, amit arról mondtál, hogy nyitott tetővel visszafogott autópálya-tempónál is már alig gyorsul az autó. Ilyesmit az NB-ben nem tapasztaltam. (És felhúzott oldalablakokkal, felnyitott hátsó szélfogóval még csak nem is volt különösebb orkán a beltérben.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mazda
« Válasz #400 Dátum: 2010.09.19 22:16:41 »
(az említett esetben ezek új Pirelli Sottozerók voltak).

Sokadszor, W210 Snowsport. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #401 Dátum: 2010.09.19 22:57:58 »
Jóvanna  :hug: ... Mindig keverem, mindig az ugrik be hogy a Snowsport a kisebb méretek neve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mazda
« Válasz #402 Dátum: 2010.09.20 07:03:45 »
Semmi koze a ket mintanak egymashoz.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Mazda
« Válasz #403 Dátum: 2010.09.21 22:10:29 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

celicáss

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #404 Dátum: 2010.09.22 00:01:14 »
Ez mi, kétéltű ?