Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 518981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1890 Dátum: 2008.10.15 23:59:56 »
Itt egy donor.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1891 Dátum: 2008.10.16 00:06:01 »
A kocsi nagyon jó, lebeszélni nem foglak a típusról.
De!
Biztos, hogy motort kell benne cserélni? Mi a baja, ha igen? Szerelő látta már?
Ha tényleg rendszeresen karban volt tartva, és nem indultak vele különféle versenyeken, akkor ezt a motort nem nagyon lehet széthajtani... Szóval fura...
Széthajtva biztos nem volt, ~10évig használták családiautónak. A tulaj azt mondta, hogy csak akkor vegyem meg, ha szereztem már bele motort, addig hülyeség... Szerelőt meg nemtudom honnan akasszak le, tapasztaltat nem fogok találni ebben a témakörben... Még egy alapos diagnosztikához sem... A héten kimegyek és készítek egy alaposabb interjút a szerelővel, aki a karbantartást végezte, meg körbefotózom a kocsit! Amúgy a tulaj korrekt velem, écsapám bedolgozott neki.... Tehát ismerős, nem is akar lehúzni és nincs is rászorulva.
De olyan szép az a kocsi, még az IS200nál is nagyobb szerelem.... Első látásra :flowers: :flowers: :flowers:
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1892 Dátum: 2008.10.16 00:07:20 »
Itt egy donor.

Ezt linkeltem én is  :laugh:
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1893 Dátum: 2008.10.16 00:11:12 »
Továbbra sem tudom, hogy ők honnan tudják, hogy motort kell cserélni? Megnézte valaki? Mit mondtak neki? Mi a diagnózis szerintük?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1894 Dátum: 2008.10.16 00:12:39 »
Ezek a motorok nem szoktak csak úgy tönkremenni.... Nem lehet, hogy valami kevésbé komoly baja van?
Én megnézetném...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1895 Dátum: 2008.10.16 00:13:42 »
Továbbra sem tudom, hogy ők honnan tudják, hogy motort kell cserélni? Megnézte valaki? Mit mondtak neki? Mi a diagnózis szerintük?


Nem beszéltem a szerelővel, én sem tudom, mi alapján.... Délelőtt okosabb leszek! Majd felhívlak, ha nem bírok magammal  ::)
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1896 Dátum: 2008.10.16 00:17:08 »
Rendben. Ha nem veszem fel, akkor alszik a gyerek. Majd visszahívlak.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1897 Dátum: 2008.10.16 00:17:26 »
Ezek a motorok nem szoktak csak úgy tönkremenni.... Nem lehet, hogy valami kevésbé komoly baja van?
Én megnézetném...

De kivel nézessem meg? Úgy fél tőle mindenki mint a tűztől.... Magyar szerelő általában csak tankönyvben lát V8ast, főleg japánt a '90es évek elejéből.... Persze ezt remélem holnap megcáfolják nekem! Bár szerintem volt ez már nézve, csak úgy nem "dobnak félre" egy ilyen autót.....
kisa
born to ride

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1898 Dátum: 2008.10.16 07:55:40 »
Mindenesetre érdekes.
Van sztorim olyanról, hogy egy (idegen márka) márkakereskedésbe kötelezőre bevitt autóra (idősebb tulaj, autónak kisebb hibái voltak) elővetítettek pár jó nagy problémát, és hogy még most kéne beszámíttatni stb. Így a tulaj belement, kb. 800-al áron alul beadta. Egy ottani haver meg szépen meg is vette annyiért, majd egy hónapon belül eladta árában.

Nekem is volt egy ilyen "hú de nagy baj" dolog még anno a Tercellel, aztán 1700HUF és 3 órai munka volt otthon. (vezérműszíj szakadt, egyből mondták, hogy szelepek bevertek, stb. jajajaj sokba fog kerülni.)

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1899 Dátum: 2008.10.16 08:32:00 »
De kivel nézessem meg? Úgy fél tőle mindenki mint a tűztől.... Magyar szerelő általában csak tankönyvben lát V8ast, főleg japánt a '90es évek elejéből.... Persze ezt remélem holnap megcáfolják nekem! Bár szerintem volt ez már nézve, csak úgy nem "dobnak félre" egy ilyen autót.....
küldtem pü-t
megkaptad?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1900 Dátum: 2008.10.16 08:38:26 »
Nagy szerelem...érthető. Ádámék ennyire tartanak a géptől? Ők nem tudnák megkukkantani? Mindenesetre, ha lesz belőle vásár, akkor bejelentkeznék egy "kezelésre"  :stuart:  :whistling:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1901 Dátum: 2008.10.16 13:19:34 »
Beszéltem a szerelővel. Elkértem az autó munkalapjait, átnéztem a szervízkönyvet. Beleültem, átéreztem.

Valószínűleg a hajtókar "könyökölt ki", meg valamiből letört egy darab... A darabot megtalálták, az ügyfél a szétszedést nem kérte, azóta ott áll... (kb. 1éve) 
Rosszul emlékeztem, túlzás volt a tíz év, ugyanis 2001óta birtokolják, akkor lhozták be németföldről. Kint végig vezetették a szervízkönyvet (utolsó bejegyzés 151000km-nél) Most van benne 195000km, tehát nem hosszútávutazó autónak használták ::)

Munkalapok:
Hibalista:
2003 0w40 olaj. volt műszerfalproblémája, javítva lett-bővebben nem tér ki rá az irat, központizár-javítva, elektromos antenna-csere
2004 5w40 olaj. "világítással nem kapcsol az aut. váltó" ; akkucsere (70Ah) ; téli folyadékok, gyertyacsere, akkucsere után (szórakoztató)elektronika letiltott. Műszaki vizsga+zk.
2005 0w40olaj világításjavítás (szinte minden izzó csere); téli folyadékok. Bal eleje beázik ; Kormánymű ellenőrzés-javítás; első fékbetét csere; Napfénytető karbantartás
2006 Ékszíj csere, elektromos átvizsgálás, akku garanciális csere;  3hónappal később vezérlés csere; ékszíj, feszítőgörgők, vezérműszíj vízpumpa O-gyűrűk, rugótányér, fékbetét. újabb 3hónap múlva szervószivattyú javítás (FAIL :no: ) csere.
2007 Műszaki vizsga+zk; antenna csere...... Első korrózió felfedezése....


A csomagtartó egy pontban beázik, találtam némi penészt a csomagtértálcán. Amúgy a kényelmi dolgok állítólag működnek benne, a belseje korához képest szép, egyébként meglátszik, hogy 3gyerek ült (????) hátul.
A 4gumi lassan cserés, elég öregecskék... Futóműve, váltója állítólag gyári állapotú.

Szakik?  ::)



szerk: 1993.07 havi, 2. tulajtól (első magyar tulaj, 7év alatt ~50ezer km-t mentek vele, szinte csak városban) Most 196ezer km van benne, és 700ezer ft az irányára.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.16 13:33:01 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Beszélgessünk...
« Válasz #1902 Dátum: 2008.10.16 17:41:28 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1903 Dátum: 2008.10.16 21:44:31 »
valaki?  :eek: :ph34r:  :winkiss:
kisa
born to ride

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1904 Dátum: 2008.10.16 21:51:14 »
valaki?  :eek: :ph34r:  :winkiss:

Délután elkezdtem válaszolni, de aztán inkább nem küldtem el.

Szóval nekem egy kategóriával kisebb autóm van és valamivel kevesebb hibát is produkált az elmúlt 4,5 év alatt, de - elsősorban a fogyasztása miatt - jóval többe kerül a fenntartása, mint mondjuk egy E12 Corollának. Szerintem akkor vedd meg, ha szerelmes vagy az LS-be (ezt tökéletesen megértem, egy klasszikus, gyönyörű). Ilyen idősen már lesz vele ez-az és a javítás jóval drágább lesz a Corolládénál.