Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 524193 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1905 Dátum: 2008.10.16 21:52:54 »
Hát, nekem nem tűnik nagy vételnek...
Lehet, hogy 1,5 millióból kijönne, de lehet jobban jönnél ki egy drágább, de problémamentes autóval.
Amúgy nekem gyanús, hogy a vezérlés cseréje után ment tönkre a motor...

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1906 Dátum: 2008.10.16 22:42:21 »
valaki?  :eek: :ph34r:  :winkiss:
Én meg nem venném ennyi gonddal. Utoljára a Fiatomnak voltak ilyen hülye hibái.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1907 Dátum: 2008.10.17 07:51:38 »
Én meg nem venném ennyi gonddal. Utoljára a Fiatomnak voltak ilyen hülye hibái.

Ez egy tizenéves kocsi. Naívság azt várni, hogy semmi gond nem lesz vele...

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1908 Dátum: 2008.10.17 08:10:28 »
Nekem a beázás nem tetszik. A többi elmegy egy tizenéves autónál.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1909 Dátum: 2008.10.17 08:12:45 »
Nekem a beázás nem tetszik. A többi elmegy egy tizenéves autónál.

Meg az antennát is miért cserélték 2x? Fura. Lehet ott ázik be. Meg azért rohadnia se kéne, nem papírból van.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1910 Dátum: 2008.10.17 08:21:39 »
Aludtam egy jó nagyot! Szép autó ez nagyon, de álmomba rájöttem, hogy ez nagyon felesleges csere lenne nekem... "Van elég bajom így is":shifty: 
2.5éves az autóm, butaság lenne egy 15évesre lecserélni, annyi pénzem meg messze nincs, hogy mellé megvegyem, napi használatra meg nem lenne ésszerű a csere... Köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Ha valakinek véletlen felkeltette az érdeklődését, adok kontaktot.

kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1911 Dátum: 2008.10.17 08:27:39 »
A rohadás a beázás miatt lehet.

Igazad van, az antenna bolygatása mindig kritikus. Nekem a Trabantban (  :1eye: ) volt vele sok gondom, de az szerencsére nem rohadt a beázás miatt.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1912 Dátum: 2008.10.17 08:33:33 »
A rohadás a beázás miatt lehet.

Igazad van, az antenna bolygatása mindig kritikus. Nekem a Trabantban (  :1eye: ) volt vele sok gondom, de az szerencsére nem rohadt a beázás miatt.

A műszaki lapon említett bal első beázást nem észleltem, akkor még nem láttam a papírt, azt hibát nem találtam meg "vakon", nem tudom hol lehet(ett). Viszont a csomagtartóba lévő beázásnak semmi köze az antennához, mert a bal hátsó ülés mögött ázik be a csmt. és az ablak illesztés közt. Arról nem beszéltünk, hogy törött volt-e a kocsi... Jajj, még egy hiba :taz:
kisa
born to ride

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1913 Dátum: 2008.10.17 08:47:44 »
Ez egy tizenéves kocsi. Naívság azt várni, hogy semmi gond nem lesz vele...
Az F Astrát 12 évesen adtam el, és a zörgésen kívül semmi baja nem volt, pedig az csak egy Opel volt. Vagy ha megkérdezném a Carina-tulajokat, nekik mennyi gondjuk van a kocsijukkal, nem tudom, hogy lenne-e ennyi, mint ennek a Lexusnak... Meg ez messze van a semmitől, és egy Lexus esetében nincs fillérekért orvosolható hiba.
Egyszer régen volt egy cikk az akkor még sokkal olvashatóbb Autópiacban, hogy ugyanannyi pénzből mit érdemes venni: új kisautót, pár éves használt közepet, vagy öreg luxuskocsit. Ott is az jött ki, hogy a luxuskocsi fenntartása öregen is luxuskategória, tehát nem szabad bedőlni a megfizethető vételár csábításának...
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1914 Dátum: 2008.10.17 10:40:02 »
Az F Astrát 12 évesen adtam el, és a zörgésen kívül semmi baja nem volt, pedig az csak egy Opel volt. Vagy ha megkérdezném a Carina-tulajokat, nekik mennyi gondjuk van a kocsijukkal, nem tudom, hogy lenne-e ennyi, mint ennek a Lexusnak... Meg ez messze van a semmitől, és egy Lexus esetében nincs fillérekért orvosolható hiba.
Egyszer régen volt egy cikk az akkor még sokkal olvashatóbb Autópiacban, hogy ugyanannyi pénzből mit érdemes venni: új kisautót, pár éves használt közepet, vagy öreg luxuskocsit. Ott is az jött ki, hogy a luxuskocsi fenntartása öregen is luxuskategória, tehát nem szabad bedőlni a megfizethető vételár csábításának...

Na és honnét tudod, hogy egy év múlva nem kellett mondjuk gyűrűzni, nem kellett kicserélni a fél futóművet, nem kezdett el rohadni a sárvédő, stb. Olyan "öreg" autó, amivel nem kell foglalkozni, nem létezik szvsz.

Persze hogy a luxuskocsi fenntartása a legdrágább, de az is nyújtja a legtöbbet. A kérdés mennyi plusz pénzért és ez valakinek megéri-e vagy sem. Meg aztán már egy mai kisautó is tartalmazhatja azokat az extrákat, amit mondjuk én szeretnék a kocsimba, de egy alsó közepes már gyakorlatilag biztosan. Tehát racionálisan nem nagyon indokolható egy tízéves nagyvas, de ha valakinek minden vágya, hogy egyszer legyen, akkor a racionalitás másodlagos.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1915 Dátum: 2008.10.17 22:20:44 »
Na és honnét tudod, hogy egy év múlva nem kellett mondjuk gyűrűzni, nem kellett kicserélni a fél futóművet, nem kezdett el rohadni a sárvédő, stb. Olyan "öreg" autó, amivel nem kell foglalkozni, nem létezik szvsz.
Onnan, hogy vigyáztunk rá, mert végig a családé volt. A 12 évből 8-ban garázsban állt, és végig megkapta a kellő törődést. Nyilván semmi nem tart örökké, ennél is előbb-utóbb lettek volna kisebb-nagyobb bajok, de szerintem inkább utóbb. A szóban forgó Lexus pedig betegebb a kelleténél.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1916 Dátum: 2008.10.21 13:05:33 »
Nocsak, elejtette az egyik Lexus vezető, hogy lesz kis Lexus.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1917 Dátum: 2008.10.21 13:43:34 »
Kb. fél éve tudom.
Hihi....
 :tt2: :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1918 Dátum: 2008.10.21 13:47:37 »
Minimális helyzeti előnyöd van. Olyan hangyapénisznyi.

 :tt2:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1919 Dátum: 2008.10.21 14:11:54 »
Kb. fél éve tudom.
Hihi....
 :tt2: :whistling:

De gonosz... :)

OFF

Aztat mondd meg néköm légy szíves, hogy mikor lehet továbbri hibrid modellekre számítani. Elég az, hogy a közeljövőben, vagy 3 év múlva, vagy te sem tudod, vagy ilyesmi. Bár úgy néz ki egyre inkább a Prius felé tendálok, de hátha megkönyörül a Toyota és lesz hibrid MPV valamikor. :flowers:

ON