Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601867 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2745 Dátum: 2014.12.14 18:58:46 »
Azóta van dash cam  :censored:
A két autón keletkezett sérülésből tisztán látszik, hogy nem egyvonalban közlekedtünk, nekem tanúm is van, aki velem utazott és ez fel is van tüntetve a baleseti bejelentőn... mindamellett a másik fél saját kezűleg írta rá a tényt, hogy sávot váltott (~ "harmadik autó miatt kényszerült hirtelen irányváltoztatásra"), saját aláírásával igazolta a leírtak valóságnak megfelelőségét, tehát az én igencsak hiányos jogi ismereteim szerint a követési távolság be nem tartása nem állja meg a helyét. Ennyi erővel bármikor bevágok vki elé, satura fékezek, ő a hibás?!   :gun_bandana:
Mindegy, tényleg köszi a hozzászólásokat, holnap már többet fogok tudni, remélem...  :cry:

Menjél csak az igazad után. A biztosító meg baxa meg a prejudikációt, ha nem tud értelmezni egy szöveges baleseti körülmény leírást aláírással, csak ilyen vakegér módra!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Biztosítás
« Válasz #2746 Dátum: 2014.12.14 19:19:33 »
Azóta van dash cam  :censored:
...
Mindenkinek ajánlom, ha van rá módja.
A környéken sokan csodálkoznak, hogy benne van a kocsiban.
Aztán hallva a mellette szóló indokokat, szorgosan bólogatnak.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2747 Dátum: 2014.12.15 14:54:52 »
(Ha már unalmas a sztorim, szóljatok...)
Ma sikerült beszélni mindkét biztosítóval, az enyém legye S, a másiké legyen M :) Szóval M bekérte az esetről a másik fél verzióját, ő a baleseti bejelentőn aláírtaknak pont az ellenkezőjét állítja, miszerint én váltottam sávot nem ő, ezért a felülvizsgáló kárszakértő megtagadta a kifizetést. Az S biztosító pedig meg sem kérdezett engem, mit szólok az egészhez, hanem kifizetett egy valag pénzt... ebben az a szép, hogy a mai beszélgetések során kiderült, EGYIK BIZTOSÍTÓ SEM ÉRTI, HOGY "S" BIZTOSÍTÓ MI ALAPJÁN FIZETETT... :-D "S" biztosító javasolta nekem, azaz a saját ügyfelének, hogy menjek bíróságra... Hallelujah...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #2748 Dátum: 2014.12.15 18:35:10 »
(Ha már unalmas a sztorim, szóljatok...)
Ma sikerült beszélni mindkét biztosítóval, az enyém legye S, a másiké legyen M :) Szóval M bekérte az esetről a másik fél verzióját, ő a baleseti bejelentőn aláírtaknak pont az ellenkezőjét állítja, miszerint én váltottam sávot nem ő, ezért a felülvizsgáló kárszakértő megtagadta a kifizetést. Az S biztosító pedig meg sem kérdezett engem, mit szólok az egészhez, hanem kifizetett egy valag pénzt... ebben az a szép, hogy a mai beszélgetések során kiderült, EGYIK BIZTOSÍTÓ SEM ÉRTI, HOGY "S" BIZTOSÍTÓ MI ALAPJÁN FIZETETT... :-D "S" biztosító javasolta nekem, azaz a saját ügyfelének, hogy menjek bíróságra... Hallelujah...
Azt a betyár! Nem volt kispályás a másik autós!  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2749 Dátum: 2014.12.15 19:14:07 »
Nekem más jutott róla először az eszembe ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2750 Dátum: 2014.12.15 19:23:20 »
Nekem más jutott róla először az eszembe ;)

Ugye megvan a kék-sárgád?  Mert ha igen, akkor én beballagnék az S biztosítóhoz és megkérném, hogy mutassák meg azt, ami náluk van. Vajon az esetleírás és a rajz is azonos?

Ezt neked kell lejátszani a biztosítókkal. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2751 Dátum: 2014.12.15 19:27:20 »
Az eredetit én leadtam M biztosítóhoz, ahogy elő van írva, de ma beszéltem velük, és nagyon készségesek, bármikor bemehetek, megmutatnak mindent, stb... gondolom, ha elmondom, miről van szó, vissza is adják...

Viszont, ha nem azonos a két papír, akkor kíváncsi vagyok, mit mond a biztosító. Az már simán hamisítás...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2752 Dátum: 2014.12.15 19:30:05 »
Az eredetit én leadtam M biztosítóhoz, ahogy elő van írva, de ma beszéltem velük, és nagyon készségesek, bármikor bemehetek, megmutatnak mindent, stb... gondolom, ha elmondom, miről van szó, vissza is adják...

Viszont, ha nem azonos a két papír, akkor kíváncsi vagyok, mit mond a biztosító. Az már simán hamisítás...

Az egy dolog.  Ha nem egyező a kettő, akkor a hamisításon túl még csalás is szóba jöhet.  De ez jelenleg csak elmélkedés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2753 Dátum: 2014.12.15 20:48:58 »
(Ha már unalmas a sztorim, szóljatok...)
Ma sikerült beszélni mindkét biztosítóval, az enyém legye S, a másiké legyen M :) Szóval M bekérte az esetről a másik fél verzióját, ő a baleseti bejelentőn aláírtaknak pont az ellenkezőjét állítja, miszerint én váltottam sávot nem ő, ezért a felülvizsgáló kárszakértő megtagadta a kifizetést. Az S biztosító pedig meg sem kérdezett engem, mit szólok az egészhez, hanem kifizetett egy valag pénzt... ebben az a szép, hogy a mai beszélgetések során kiderült, EGYIK BIZTOSÍTÓ SEM ÉRTI, HOGY "S" BIZTOSÍTÓ MI ALAPJÁN FIZETETT... :-D "S" biztosító javasolta nekem, azaz a saját ügyfelének, hogy menjek bíróságra... Hallelujah...

Hogy az anyja sírva adja rá a fehér inget az ilyenre!!! Mindezt azok után, hogy aláírta a közösen felvett bejelentőt és annak tartalmát.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.15 20:50:55 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2754 Dátum: 2014.12.18 19:51:59 »
...miután a Mabisz és MNB Pénzügyi Békéltető Testület varázsszavakat megírtam a saját biztosítómnak, ma délután felhívtak, hogy beszéljünk a panaszomról :) Emberünk próbálta kritizálni a levelem hangvételét (pedig nem is írtam csúnyákat...), ami engem nem érdekelt, ellenben elmondta, az ő kárszakértőjük azért döntött így, mert szerinte egyértelműen én nem tartottam be a követési távolságot, nem volt felírva a bejelentőre, hogy féktávolságon belül jött elém... szerintem pedig az, hogy én egyenesen haladtam, ő sávot váltott, és odaírta a papírra, hogy egy 3. autóval való ütközést akadályozott meg (vagy vmi hasonló, mert olvashatatlan az írás...), elég egyértelműen alátámasztja, hogy hirtelen, jelzés nélkül jött elém, semmiféle féktávolságról nincs szó.
Továbbították panaszomat a felülvizsgáló kárszakértőnek, de semmi jóra nem számítok, szerintem buktam a dolgot... így jártam, úgy néz ki.
Ellenben netrisk szerint K&H-nál olcsóbb a B5, mint a jelenleginél a B8  ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2755 Dátum: 2014.12.20 10:21:10 »
...miután a Mabisz és MNB Pénzügyi Békéltető Testület varázsszavakat megírtam a saját biztosítómnak, ma délután felhívtak, hogy beszéljünk a panaszomról :) Emberünk próbálta kritizálni a levelem hangvételét (pedig nem is írtam csúnyákat...), ami engem nem érdekelt, ellenben elmondta, az ő kárszakértőjük azért döntött így, mert szerinte egyértelműen én nem tartottam be a követési távolságot, nem volt felírva a bejelentőre, hogy féktávolságon belül jött elém... szerintem pedig az, hogy én egyenesen haladtam, ő sávot váltott, és odaírta a papírra, hogy egy 3. autóval való ütközést akadályozott meg (vagy vmi hasonló, mert olvashatatlan az írás...), elég egyértelműen alátámasztja, hogy hirtelen, jelzés nélkül jött elém, semmiféle féktávolságról nincs szó.
Továbbították panaszomat a felülvizsgáló kárszakértőnek, de semmi jóra nem számítok, szerintem buktam a dolgot... így jártam, úgy néz ki.
Ellenben netrisk szerint K&H-nál olcsóbb a B5, mint a jelenleginél a B8  ;)

NE ADD FEL FERI!!!!!!!!!!!!!!!
gekosz.hu, szerintem lesz használható tanácsuk.Senki nem tudja kivakarni az igazadat csak te magad. Megvan a gyökér autós címe? Jöhet!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2756 Dátum: 2014.12.21 09:44:47 »
Köszi a tippet, micila, a Gékoszt! :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2757 Dátum: 2014.12.21 10:21:41 »
Köszi a tippet, micila, a Gékoszt! :)


A leírtak alapján fölöttébb együtt érzek veled, így szívesen venném - hasonló esetben - saját kézbe a probléma és az ellenérdekelt fél fogsorának rendezését, hasonló szívbántalom nélkül, mint ahogy azok hárítják a vétlen félre az erkölcsi és anyagi felelősséget. Remélem, hogy megfelelő segítséget kaphatsz tőlük.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Biztosítás
« Válasz #2758 Dátum: 2014.12.22 21:17:16 »
Sziasztok!

Casco-t szeretnék kötni. Márkaszalonban Generali van és komplett casco. Havi szinten 3-4ezer felé van az ár és többféle csomag közül tudok választani. Ti mit ajánlatok, nektek milyen van?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #2759 Dátum: 2014.12.23 07:07:11 »
A 3 ezer az jó ár.
Esetleg megnézheted az idősebb autókra ajánlott light verziókat, de jelentősen olcsóbb nem lesz. Esetleg kötelezővel együtt kötve lehet még némi kedvezményt elérni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety