Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705208 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2010 Dátum: 2011.09.19 20:21:13 »
retrobandi, nehogy már annyiban hagyd ezt  :nonono:
Az igazság az hogy én sem voltam elég dözsölt, meg nem is értek hozzá igazán. Talán mindig magamból indulok ki, hiszen én mindent lelkiismeretesen megcsinálok.( a glória nem kell..:):yes:
Szóval engem felhivott a főnök, hogy mi a helyzet a hengerfejjel, és hogy addig nem tudnak továbblépni. Beleegyeztem, bár azt hittem megcsinálják. :no:Kifizettem a pénzt, és nem kértem számlát. (Ez is ostobaság volt)  :cry:
Ma is állitott rajta vmit a srác, de nem az igazi. Azt mondta nem tudja 5-ös CO alá vinni az értéket, de a hibát sem tudja. Állitása szerint még ilyen furcsa viselkedésü VV karbival még nem találkozott. Ha nem jó- mondta- menjek vissza és állit rajta.Kérdem én: ki az a hülye, aki mindennap több ezer forintot elb...sz az utikltségre a javitási dijon felül? (Érd-Újpest-Érd) :nonono:
Úgy látszik ezt buktam, ilyen egy igazi looser...ennyit az önóstorozásból. :lol:
Ebből már nem lesz pénz, gyanitom frankó karbi sem. :no:

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2011 Dátum: 2011.09.19 20:24:07 »
En is amondo vagyok hogy ,felturni az inguljat es hajra!Rosszabb nem lehet mint igy.Ha erdekli retrobandit atkuldom a karbi rajzat ,csak sajnos angol nyelven van,de vannak rajzok es szerintem el lehet igazodni rajta.Es meg a bealitasi utmutato is megvan de csak angolul,mondjuk megprobalom magyarositani ha valakit erdekel. :sorcerer:  Ja hogy ne feletsem ,ha sikerul a moka az oltcit karbival majd szolok es lesz kep is rolla!
Üdv!
Érdekel a dolog, mert ha holnap jól összeveszek velük, lehet hogy rám vár a feladat. ;) Úgyhogy légyszives küld át amid van erről a karbiról, sokat segitene.  :helpsmilie:
Egyébként egyre inkább kikristályosodik bennem a fleismerés: srác, téged csúnyán megszivattak! :cry:
Apropó: hallottam hogy valaki Aisan VV karbit tett a zsigájára, és enyhén szólva megtáltosodott tőle. :lol:
  Bandi pont most nincs idom de holnap du. lekicsinyitem es atkuldom a cucut pu-n,jo?De angolul lesz!A magyarra kel varni egy par napot!
Köszi kolléga, megkaptam a cuccot. Mihelyt felocsudok a csalódásomból nekiállok! :)

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2012 Dátum: 2011.09.19 22:00:11 »
retrobandi, nehogy már annyiban hagyd ezt  :nonono:
Az igazság az hogy én sem voltam elég dözsölt, meg nem is értek hozzá igazán. Talán mindig magamból indulok ki, hiszen én mindent lelkiismeretesen megcsinálok.( a glória nem kell..:):yes:
Szóval engem felhivott a főnök, hogy mi a helyzet a hengerfejjel, és hogy addig nem tudnak továbblépni. Beleegyeztem, bár azt hittem megcsinálják. :no:Kifizettem a pénzt, és nem kértem számlát. (Ez is ostobaság volt)  :cry:
Ma is állitott rajta vmit a srác, de nem az igazi. Azt mondta nem tudja 5-ös CO alá vinni az értéket, de a hibát sem tudja. Állitása szerint még ilyen furcsa viselkedésü VV karbival még nem találkozott. Ha nem jó- mondta- menjek vissza és állit rajta.Kérdem én: ki az a hülye, aki mindennap több ezer forintot elb...sz az utikltségre a javitási dijon felül? (Érd-Újpest-Érd) :nonono:
Úgy látszik ezt buktam, ilyen egy igazi looser...ennyit az önóstorozásból. :lol:
Ebből már nem lesz pénz, gyanitom frankó karbi sem. :no:

Oké, én sem vagyok dörzsölt. És engem is vertek már át. De nincs valami jó ismerősöd aki talpraesett ilyen téren, és magaddal tudnád vinni? Ez szerintem nem szégyen ilyen esetben. Nekem is volt a Balatonon olyan esetem, hogy nem akarták elismerni a garanciát. És elmentem, majd visszatértem a csapatból egy elég talpraesett csajszival. Neki sikerült elintézni, hogy becseréljék amit nekem nem akartak. Jó ez esetben egy szerelő ismerős, vagy apehos sokkal jobb ötlet. De ez nem arról szól, hogy visszamész és bütykölnek rajta egy keveset, és még jól értettem, hogy plusz javítási költséget számolnak fel minden egyes visszamenetelért? Ami elvileg gari lenne? Mondom mégegyszer! Arra tettek igéretet, hogy ha te megcsináltatod velük a dolgokat, akkor minden rendben lesz. Közel sem ez a helyzet. Sőt fennáll a gyanú, hogy nem is csinálták meg azt amit ígértek. Szerintem fogyasztóvédelmet és apehot érdeklő témákat vetettél fel. És ne mondják, hogy nem tudják mi vele a gond, mikor a honlapjukon fennen hirdetik, hogy értenek mindenféle Japán karburátorhoz, és még 3 hónap garanciát is emlegetnek. Szóval ha ilyen kijelentéssel élnek, akkor adják vissza a pénzt.....
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2013 Dátum: 2011.09.20 06:39:42 »
mndegyik szerviz ilyen. ATM-nek nézik az embert. eleve idegen helyre nem megyünk ott Pali vagy.
megemelik az autót , kezdődik az ÚÚÚÚÚÚ, meg az ÁÁÁÁÁÁÁ, és a kamuzás.
ez is kamu volt h anélkül nem tudnak továbbmenni.
tavaly én is megszivtam. futómuállitásra vittem az autót és addig ott jó srácok voltak de új garnitura lett és megemelés után gyorsan elkezdték h nem lehet a futómüvet beállitani mert ez meg az rossz. (árajánlat 100e) ja, persze, mondtam engedjétek le at autót hagy húzzak el innen..

utána elvittem a család barátjához egy öreghez aki már 6 éve szervizeli a kocsimat de ő is megváltozott alig csinált vmit és csak áttolta a műszakin és elkért 100at.  :censored: mikor kérdezem mik voltak csak ment az inasa előtt a nagy himihumi.. :devil:
új (román) nője van az öregnek vinni kell haza a lovettát.  :censored:   kapja be.
na oda sem viszem többet. (azóta üzenget h mi van?)

így jutottam el a Trotter által ajánlott szerelőhöz. akivel nagyon elégedett voltam.  :clap:
hosszú és drága út volt  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2014 Dátum: 2011.09.20 09:10:06 »
A tanulság az, hogy VAN normális szerelő  :yes: ... Ezeket a csalókat viszont tényleg megijeszteném az adóhatósággal, fogyasztóvédelemmel. Más kérdés, hogy munkalap és bármiféle egyéb papír hiányában nehezen lesznek bizonyíthatóak a dolgok... De azért egy próbát megér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2015 Dátum: 2011.09.20 12:43:48 »
Örülök Komám, hogy végül is rámhallgattál és megoldást nyert a kocsid ügye.

retrobandi: Ha gondolod, akkor rákérdezek, hogy tud-e a karbiddal valamit kezdeni a szerelőm.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2016 Dátum: 2011.09.23 19:44:38 »
Örülök Komám, hogy végül is rámhallgattál és megoldást nyert a kocsid ügye.

retrobandi: Ha gondolod, akkor rákérdezek, hogy tud-e a karbiddal valamit kezdeni a szerelőm.
Üdv!
Köszi, de már nem aktuális. Kedden reggel belerongyoltam egy új Mondeóba. :cry:  Hála istennek, egy csigolyahúzódással megúsztam. ;)
Ha vkinek kell egy 2E mocis 1.3-as Starlet könnyüfém felnikkel szóljon.Müszaki 2014 Február. :yes:
A következő verda Egy E9-es Corolla lesz.Nem tud vki egy szép állapotút? :helpsmilie:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2017 Dátum: 2011.09.23 20:00:17 »
Müszaki 2014 Február. :yes:
Ezt hogy hoztad össze  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2018 Dátum: 2011.09.24 07:18:07 »
részvétem a kocsi miatt.
e9 corolla kell? 180ba viheted az enyémet.  :sorcerer:
itt nincs karbigond. úgy jár mint az óra.
átrakod a felniket meg lesz hozzá pár cuccod is.  :yes: :D


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2019 Dátum: 2011.09.24 12:52:43 »
részvétem a kocsi miatt.
e9 corolla kell? 180ba viheted az enyémet.  :sorcerer:
itt nincs karbigond. úgy jár mint az óra.
átrakod a felniket meg lesz hozzá pár cuccod is.  :yes: :D

Üdv!
Köszi.Szóval ez már injektoros, gondolom Toyota-TCCS rendszer. Hengerürtartalom, évjárat? Elektromos ablak, szervo, stb?  Valami sérülés, rohadás, esztétikai hiba?
Esetleg ha lesz időd légyszi' küldj 1-2 képet a kocsiról, motortérről ill. a belselyéről. Előre is köszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2020 Dátum: 2011.09.24 14:16:02 »
Nem injektoros, 1.3-as, 1989-es. Ezek mind kiderülnek murray Mester aláírásából ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2021 Dátum: 2011.09.24 17:45:27 »
Szóval ez már injektoros, gondolom Toyota-TCCS rendszer. Hengerürtartalom, évjárat? Elektromos ablak, szervo, stb?  Valami sérülés, rohadás, esztétikai hiba?
Esetleg ha lesz időd légyszi' küldj 1-2 képet a kocsiról, motortérről ill. a belselyéről. Előre is köszi.

nem ez karbis de az a fajta amit a kis japók megcsináltak és senki nem nyúlt hozzá. én sem 7 éve. minek? tökéletes.
1,3as 1989es ősmagyar. konsumex import. 0km től igazolt életút.  ::) 185e km
el ablak, szervo nincs. egyetlen extra egy pana mp3 fej.  rohadás van küszöbök végén ill. sárvédőiveken.
de törésmentes! (kopp-kopp)


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2022 Dátum: 2011.09.24 20:28:04 »
Nagyon ol... izé, kedvező áron kínálod :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2023 Dátum: 2011.09.25 11:48:27 »
nem adnak érte többet. gyenge a kaszni. ma 150ért klimás négylufis ötcsillagos digitklimás 200lovas de 5öt fogyasztó és M3 alázó autót akar a nép részletfizetéssel... :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #2024 Dátum: 2011.09.25 12:09:50 »
Murray, ilyet csak te akarsz... ::) :D :hug: