Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710444 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1875 Dátum: 2011.06.15 20:00:25 »
Koma van rajta zeeger gyűrű minden ok, csak a tekerő pont felfelé mutat ha fel van tekerve az ablak. mindegy

28l benyából mentem 450 km-t. full-full BP és dugó. :sorcerer:  ez legnagyobb ráhagyással is 6,2  [rohog]
rátöltök 10l-t, és többet mutat mint 10l a mutató. volt még benne.   :ph34r:
ilyet.. :hmmmm:


Ha egyszer Szülőknél vagy szóljál kikérem a Kártyát azt meglátogatlak. ;) És megcsináljuk.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1876 Dátum: 2011.06.18 20:10:02 »
ilyet.. :hmmmm:
Az új olaj hatása  :yes: ... Deciket számít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1877 Dátum: 2011.06.19 08:35:16 »
ideges voltam tegnap este..elmentem haverékhoz..szokás szerint  :censored: ismét az én autóm volt a bulibusz.. :censored:..az még hagyján de berakom a kulcsot a gyújtáskapcsolóba és hátramentem matatni..erre az anyósülésen ülő részeg haver átnyúl és beinditja az autót... :censored: :censored: :censored: a hűlye állatja..

így is neccesek ezek a corolla gyújtáskapcsolók énis úgy bánok vele mint a hímes tojással..erre ez szétállatkodja.. :censored: :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1878 Dátum: 2011.06.19 12:05:47 »
ideges voltam tegnap este..elmentem haverékhoz..szokás szerint  :censored: ismét az én autóm volt a bulibusz.. :censored:..az még hagyján de berakom a kulcsot a gyújtáskapcsolóba és hátramentem matatni..erre az anyósülésen ülő részeg haver átnyúl és beinditja az autót... :censored: :censored: :censored: a hűlye állatja..

így is neccesek ezek a corolla gyújtáskapcsolók énis úgy bánok vele mint a hímes tojással..erre ez szétállatkodja.. :censored: :censored:


Ehhez hozzá kell szokni. SAJNOS. Mármint ahhoz, hogy a haverok inni szeretnek. És féltik a "jó" verdáikat, még önmaguktól is. Ha menni kell valahova, mindig jó, hogy vagy mert az öreg jószág elmegy bárhová, és nem kell félteni.
Viszont ha hagyod, hogy részegre igyák magukat, akkor kezeld is őket úgy mint az állatokat. Ne hagyj a kezük ügyében semmit.
Mondjuk, lehet ez után gyalog ment volna haza, hogy tanuljon.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1879 Dátum: 2011.06.23 20:11:01 »
elhoztam a kocsimat a szerelőtől. (Trotter ajánlotta a srácot)
maximálisan elégedett vagyok.  :clap:
már amikor otthagytam ott kitekert kormánnyal megmutatta a szakadt gumiharangokat -szabad szemmel lehetett látni a gömbcsuklókat :wacko:-és elmondta hogy mit fog csinálni. OK.

ma amikor mentem a kocsiért az hittem leesik az állam. a srác lemosta a motort  :ph34r: és gyönyörüen néz ki a motortér. szakszerüen letakarva a gyújtáskapcsoló. azt hittem elájulok..lefújva vmi spray-el amitől tök jólnéz ki.
elmondása szerint  az autóval különösebb gond nincs. szerkezetileg egyben van, a sárvédőket eszi a rozsda de semmi extra. .
csak jókat mondott. nem is értem.
a gömbcsuklónak nincs baja. megelőztük a bajt.
a két gumiharang cseréje,zsírozás, fékfoly. csere, váltóolaj csere,(mindent Ő hozott) motormosás, egyéb pár apróság. ez volt 30.

végre úgy érzem h valóban szervizben volt az autóm. Köszönet, Trotter!   :)

ui. az megint más h a fóka1, fiat grande punto, és francia álmaimat porrá zúzta  :cry: :cry:



most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1880 Dátum: 2011.06.23 20:13:05 »
 :sorcerer:

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1881 Dátum: 2011.06.23 22:51:27 »
Hát Koma, hogy "szemétkedjek" is, a kiegyenlítő tartályhoz menő gumicsövet majd rakd vissza a helyére, mert annak a ventilátoron van egy kis tartója amibe bele kell passzintani.
Amúgy gratula. Ugye, hogy nem is olyan rossz ez a kocsi. :P Te meg már ki akartad dobni. :D
Na jól van nem húzlak. De sokat számít egy jó szerelő.
Hát majd meglátod mire cseréled. Ha egyáltalán akarod még cserélni. :P
Én szeptemberben csináltatom a két hátsó ívet, szóval tudok majd árat mondani. ;)

Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1882 Dátum: 2011.06.24 19:48:16 »
Na, ugye, hogy jó az öreg a háznál?  :devil: :devil: :devil:

Mondjuk Neked QRWA messze van, de azt hiszem, hogy megérte, nem?
Még a fagyállód is be van lőve -32 fok.  Tökéletes.

Titkon reméltem, hogy egy kicsit eltántorít a cserétől, de azt hiszem, hogy ez be is jött.  :D

Tarsd meg a Corit, murray Koma, mert még mindig kevesebbet kell erre költeni, mintha egy másikba beleülnél és az ismeretlent pöckölgetnéd.

Ha meg sárvédőív, akkor az, nem olyan nagyon-nagy munka és kiadás.   Ha a kolléga úr ajánlata nem jön be, akkor szintúgy megoldjuk a dolgot.  Én sem viszem szaxervizbe a 20 éves Dai-t, elhiheted.  Most megy vizsgára, júliusban.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1883 Dátum: 2011.06.25 18:42:37 »
Hát Koma, hogy "szemétkedjek" is, a kiegyenlítő tartályhoz menő gumicsövet majd rakd vissza a helyére, mert annak a ventilátoron van egy kis tartója amibe bele kell passzintani.
Amúgy gratula. Ugye, hogy nem is olyan rossz ez a kocsi. :P Te meg már ki akartad dobni. :D
Na jól van nem húzlak. De sokat számít egy jó szerelő.
Hát majd meglátod mire cseréled. Ha egyáltalán akarod még cserélni. :P
Én szeptemberben csináltatom a két hátsó ívet, szóval tudok majd árat mondani. ;)


visszaraktam a csövet.. ::)
hogy rossz-e a kocsi vagy nem azt nem tudom. majd kiderül.. :hug:
ív cserét majd meglátjuk.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1884 Dátum: 2011.06.25 18:47:37 »
Na, ugye, hogy jó az öreg a háznál?  :devil: :devil: :devil:

Mondjuk Neked QRWA messze van, de azt hiszem, hogy megérte, nem?
Még a fagyállód is be van lőve -32 fok.  Tökéletes.

Titkon reméltem, hogy egy kicsit eltántorít a cserétől, de azt hiszem, hogy ez be is jött.  :D

Tarsd meg a Corit, murray Koma, mert még mindig kevesebbet kell erre költeni, mintha egy másikba beleülnél és az ismeretlent pöckölgetnéd.

Ha meg sárvédőív, akkor az, nem olyan nagyon-nagy munka és kiadás.   Ha a kolléga úr ajánlata nem jön be, akkor szintúgy megoldjuk a dolgot.  Én sem viszem szaxervizbe a 20 éves Dai-t, elhiheted.  Most megy vizsgára, júliusban.  :yes:

jó hát.. :clap:

annyira nem volt messze. BKV-ztam egy komolyat mosmá ismerem a járást.

ha az eszemre hallgatnék persze maradjon ez az autó. csak hát a korom meg az igények.. :cry:
melómtól függ majd.

jövö márciusban muszaki. az a fordulópont, autócsere ügyben.

igazából azért voltam szomorú mert a Tibi a 6-800ezres autókról beszélt le erősen.. :cry:
az mondta 1,2-1,5m körül lehet nem szopóroller autót kapni...hát az meg nekem sok..
meglátjuk  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1885 Dátum: 2011.06.26 21:28:28 »
Mondjuk, lehet ez után gyalog ment volna haza, hogy tanuljon.
Hát, ha valaki ezt velem megcsinálja, hogy kib...sz a kocsijából, mert poénból beindítom míg ő hátul matat... Tuti, hogy utána igen jó darabig szóba se állnék vele. Ez egy teljesen ártatlan és ártalmatlan baráti poén, szerintem  :) ... Mondjuk, én biztos megnézném előtte, hogy nincs-e sebességben a váltó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1886 Dátum: 2011.06.26 21:30:59 »
ui. az megint más h a fóka1, fiat grande punto, és francia álmaimat porrá zúzta  :cry: :cry:
Meg a rémálmaidat is, amik esetleg utána jöttek volna  ;) ... Szóval szerintem ne bánd ezt egy percig se  :flowers: ... Nem a világ legrosszabb híre, ha kiderül, hogy van egy autód, amire még sokáig számíthatsz, úgy, hogy már az értékét sem veszti, és a fenntartása-etetése alig kerül valamibe  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1887 Dátum: 2011.06.26 21:44:56 »
Mondjuk, lehet ez után gyalog ment volna haza, hogy tanuljon.
Hát, ha valaki ezt velem megcsinálja, hogy kib...sz a kocsijából, mert poénból beindítom míg ő hátul matat... Tuti, hogy utána igen jó darabig szóba se állnék vele. Ez egy teljesen ártatlan és ártalmatlan baráti poén, szerintem  :) ... Mondjuk, én biztos megnézném előtte, hogy nincs-e sebességben a váltó.

Ez nézőpont kérdése. És nincs is két egyforma eset. Egyik kollégámat egyszer azért tették ki, mert elállította a rádiót. :D (Vagy csak nem szállhatott be többet? Már nem tudom.)
Amúgy meg, ha nem az enyém a kocsi.......akkor nem nyúlkálok. És aki megnézi, hogy hol van a sebességváltó, az te vagy. Ő nem biztos. Részeg volt, van erre biztosíték? Amúgy meg ha csak sofőrnek vagy jó valakinél, akkor mit vesztesz vele ha nem szól hozzád egy darabig? :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1888 Dátum: 2011.06.26 23:24:59 »
ráadásul amikor a húlyegyerek beinditotta az autóm épp egy meredek hegy tetején álltunk orral a lejtő felé...hagyjuk...

most pénteken megint baftatták a bulibuszt..4 igen jó nőt szállitottam a banzájba  :szemez: erre az egyik a gyerekek hátsó oldali ablakon lévő donaldos napvédőt leszedte és felrakta a hátsó szélvédőre...a hűlye liba... :cry:
szerencséje h állatul nézett ki így nem küldtem el a pi..ba.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1889 Dátum: 2011.06.27 21:36:30 »
ráadásul amikor a húlyegyerek beinditotta az autóm épp egy meredek hegy tetején álltunk orral a lejtő felé...hagyjuk...

most pénteken megint baftatták a bulibuszt..4 igen jó nőt szállitottam a banzájba  :szemez: erre az egyik a gyerekek hátsó oldali ablakon lévő donaldos napvédőt leszedte és felrakta a hátsó szélvédőre...a hűlye liba... :cry:
szerencséje h állatul nézett ki így nem küldtem el a pi..ba.. :whistling:

Hát Koma mi mindig oda lukadunk ki a végén, hogy te jó csajokat szállítgatsz az éjszakában.  :eek: Mi is a te foglalkozásod? ;) És az asszony tud róla? :)
Ja és engem még sosem hívtál ilyen banzájba. :D

Azért te sem vagy részrehajló. :) Attól függ kit raksz ki a kocsiból, hogy hogy néz ki. És nem attól, hogy hogy viselkedik.  [rohog]
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.