Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705121 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1710 Dátum: 2011.01.23 23:21:50 »
most ha szerzek másik kéder gumit is lehet h az is rossz, nem beszélve arról h nem tudom gyári minőségben felrakni
Szerintem egyszerűen csak fel van nyomva a fém peremre. Valszeg nincs ott semmi ragasztó vagy ilyesmi. Esetleg még lehetnek kis műanyag pöckök, amik tartják, bár csomitartó-kéder esetében ez ritkább megoldás. De azokról is gond nélkül le lehet szedni, és vissza is lehet tenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1711 Dátum: 2011.01.24 10:12:37 »
pl mikor E11 corit vezettem annak tiszta erővel kell nyomni a gázt mintha taposnád a belét . közbe meg semmi :whistling:
Nemtom milyen motorral vezetted, de én általában a gázpedál első harmadát használom kb. Van egy kis holtjátéka, de utána megy az.  :eek:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1712 Dátum: 2011.01.24 10:48:11 »
sima 1,4 benzin volt. 2 ilyen e11 corival is mentem és konkrétan emlékszem h erőből kellett nyomni a gázt. mindegy.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1713 Dátum: 2011.01.24 10:51:21 »
Furi. Lehet, hogy neked nagyon szokatlan csak a tied után. Mondjuk a 2003-as, 1.3-as Suzukival én sem tudok normálisan elindulni, totál más a gáz és a kuplung.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1714 Dátum: 2011.01.24 13:36:03 »
Furi. Lehet, hogy neked nagyon szokatlan csak a tied után...
Ennyi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1715 Dátum: 2011.01.24 16:16:42 »
Karburátoros motornak is azonnali felpörgéssel/teljesítmény-növekedéssel kell reagálnia a hirtelen gázadásra is, ha minden rendben működik. Sőt! Sok régi karbis autó pont hogy érzékenyebben, gyorsabban reagál a gázra, mint az injektorosok (pl. az én Camrym esetében az 1.8 karbis egyértelműen pörgősebb, mint a 2.0 injektoros). Ha ez nem így történik, akkor bizony valami hibás vagy rosszul van beállítva :otlet: !

Oké, hogy érzékeny, reagál is azonnal szinte mindenre, meg megérez nagyon kicsi változást is a gázpedálon mert bovdenes,de ha lerúgod a gázpedált a padlóra. Vagyis a minimum állapottól a maximumig szinte egy pillanat alatt juttatod el a pedált, akkor inkább olyan mintha elkezdett volna gondolkodni, hogy vajon most te mit akarsz tőle, és idő telik el mire reagál. És ez szerintem nem beállítás kérdése. Inkább az, hogy nem tudja feldolgozni, hogy egyszerre túl nagy adagot kapott.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1716 Dátum: 2011.01.24 20:31:52 »
Oké, hogy érzékeny, reagál is azonnal szinte mindenre, meg megérez nagyon kicsi változást is a gázpedálon mert bovdenes,de ha lerúgod a gázpedált a padlóra. Vagyis a minimum állapottól a maximumig szinte egy pillanat alatt juttatod el a pedált, akkor inkább olyan mintha elkezdett volna gondolkodni, hogy vajon most te mit akarsz tőle, és idő telik el mire reagál. És ez szerintem nem beállítás kérdése. Inkább az, hogy nem tudja feldolgozni, hogy egyszerre túl nagy adagot kapott.
Nem! Ez hiba, nem kéne ilyet csinálnia. Sem a Starletem, sem a Corona, sem a Moszkvics, sem unokatesóm Audi 100-asa, sem jóbarátom Mitsu Coltja, stb stb nem csináltak/csinálnak ilyesmit.

Na persze ha más baja nincs, akkor ezzel még együtt lehet élni. De ez mindenképpen hibás, tökéletlen működés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1717 Dátum: 2011.01.24 20:37:42 »
Oké, hogy érzékeny, reagál is azonnal szinte mindenre, meg megérez nagyon kicsi változást is a gázpedálon mert bovdenes,de ha lerúgod a gázpedált a padlóra. Vagyis a minimum állapottól a maximumig szinte egy pillanat alatt juttatod el a pedált, akkor inkább olyan mintha elkezdett volna gondolkodni, hogy vajon most te mit akarsz tőle, és idő telik el mire reagál. És ez szerintem nem beállítás kérdése. Inkább az, hogy nem tudja feldolgozni, hogy egyszerre túl nagy adagot kapott.
Nem! Ez hiba, nem kéne ilyet csinálnia. Sem a Starletem, sem a Corona, sem a Moszkvics, sem unokatesóm Audi 100-asa, sem jóbarátom Mitsu Coltja, stb stb nem csináltak/csinálnak ilyesmit.

Na persze ha más baja nincs, akkor ezzel még együtt lehet élni. De ez mindenképpen hibás, tökéletlen működés.

Vezette már a kocsimat Murray koma is, de szerelő is. Meg még pár ember, de még eddig senki nem mondta, hogy hibás a jószág.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1718 Dátum: 2011.01.24 20:49:22 »
Jó... Nem ismerem ezt a típust... De én eddig más, normálisan működő karburátoros autónál nem tapasztaltam ilyet. Szép is lenne, ha pont padlógázra állnának neki gondolkozni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1719 Dátum: 2011.01.25 18:06:56 »

Ez a hibajelenség azóta jelentkezik mióta a gyújtáselosztót szétszedted, vagy már előtte is megvolt?

Szia!
Sokáig állt a kocsim mert szétesett a féltengely. Legutoljára mikor közlekedtem vele nem csinálta. :no:
A gyújtáselosztórol csak a fedelet szedtem le, kiváncsi voltam milyen megoldású lehet a gyújtás:megszakitós vagy jeladós. :yes:

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1720 Dátum: 2011.01.25 18:09:56 »
Szép estét mindenkinek!
Szóval ismer vki egy olyan szerelőt aki ért a Japán karburátorokhoz?????
Minden megoldás érdekel...

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1721 Dátum: 2011.01.25 21:43:10 »
Szép estét mindenkinek!
Szóval ismer vki egy olyan szerelőt aki ért a Japán karburátorokhoz?????
Minden megoldás érdekel...

Ránéztem most arra lapra ahol én voltam, hát úgy látom, hogy maga a műhely bezárt. De valamiért a fórumot még üzemelteti az ürge. Van külön Toyota Karburátorok topic is.
Egy kérdést vagy telefont megérhet. Hát ha még esetleg "baráti" alapon hajlandó is lenne megnézni, sosem lehet tudni.

http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=karbi
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1722 Dátum: 2011.01.25 21:53:03 »
Jó... Nem ismerem ezt a típust... De én eddig más, normálisan működő karburátoros autónál nem tapasztaltam ilyet. Szép is lenne, ha pont padlógázra állnának neki gondolkozni  ::)

Jó lehet a gondolkodás szó nem a legmegfelelőbb. Mert gyorsul csak nem olyan intenzitással mint egy padlótól várnád, ha mész egy átlag tempóval és nem váltasz vissza, csak lerúgod a gázpedált, akkor nem gondolkodik helyetted a gép. Volt már olyan, hogy ilyenkor megpadlóztam, de utána nem sokkal visszavettem a gázpedált, és amikor a gázpedál jött vissza akkor kezdett el jobban gyorsulni. Szóval kb. így értem. Persze nem biztos, hogy jól írtam le a dolgot, igazából ki kéne próbálnod ezen a gépen. :) De ez most nem tartom valószínűnek.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1723 Dátum: 2011.01.25 23:55:35 »
Szép estét mindenkinek!
Szóval ismer vki egy olyan szerelőt aki ért a Japán karburátorokhoz?????
Minden megoldás érdekel...
Én már írtam, hogy Pécsett tudok karbis szakit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1724 Dátum: 2011.01.25 23:57:40 »
Jó lehet a gondolkodás szó nem a legmegfelelőbb. Mert gyorsul csak nem olyan intenzitással mint egy padlótól várnád, ha mész egy átlag tempóval és nem váltasz vissza, csak lerúgod a gázpedált, akkor nem gondolkodik helyetted a gép. Volt már olyan, hogy ilyenkor megpadlóztam, de utána nem sokkal visszavettem a gázpedált, és amikor a gázpedál jött vissza akkor kezdett el jobban gyorsulni. Szóval kb. így értem. Persze nem biztos, hogy jól írtam le a dolgot, igazából ki kéne próbálnod ezen a gépen. :) De ez most nem tartom valószínűnek.
Értem, hogy mit írsz  :) ... Padlógázra elsőre nem sok minden történik; ha visszább veszed a gázt, magára talál. Na, ez az, aminek nem így kéne működnie, hisz (értelemszerűen) padlógázra kéne a legerősebben gyorsítania. Azonnal.

Ez az enyhébb fokozata annak, mint ha még le is hörögne padlógázra. A karburátor gyorsítófúvókájával/rendszerével nem működhet vmi tökéletesen.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 23:59:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )