Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710063 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

hpal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1620 Dátum: 2010.12.29 22:30:01 »
Lesz bőven dolgom ezzel a verdával, hiszen az olajat is rendesen eszi, úgyhogy a motort is szét kell majd kapnom, és minimum szelepszár tömítéseket cserélni, de nem bánom, mert nagyon szeretem a gépet. Sajnos tízen évig faterom hajtotta, aki nem igazán vigyázott rá, és a lehető leggagyibb olajakat öntötte a motorba, ennek iszom most a levét.

Mennyi olajat eszik a verda? Nem mellékes kérdés. És értsük úgy, hogy te állsz neki? Vagy csak a lóvét adod rá?

A verda 6000km alatt megevett kb. 4l olajat. Ez azért nem semmi!:) Igen, én magam szerelek, és még mielőtt elszörnyülködnél, nem ez lesz az első alkalom...
Corolla XL 1300 (86)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1621 Dátum: 2010.12.30 08:07:30 »
ekkor ez kétütemu.. :clap:
ez nagyon sok..ehhez ezt a motort nagyon-nagyon szét kellett hajtani.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

hpal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1622 Dátum: 2010.12.30 17:30:24 »
ekkor ez kétütemu.. :clap:
ez nagyon sok..ehhez ezt a motort nagyon-nagyon szét kellett hajtani.

Írtam hogy faterom hajtotta tizen... évig, és ratyi olajakat töltött bele. Szörnyű állapotban volt amikor hozzám került, és lassanként próbálom rendbe rakni, ahogy a pénztárcám engedi.
Corolla XL 1300 (86)

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1623 Dátum: 2010.12.30 20:34:35 »
Hát tény, hogy a 6000km alatti 4l az nem kevés ettől az autótól. De most nagyon nem is döbbentem le.
Amúgy van valami jele a fogyásnak? Mármint kékes füst. Vagy van esély rá, hogy megbukjon a műszakin a környezetvédelmi vizsgálaton?
Hát nagyon nem akarom levenni rólad a keresztvizet ha meg akarod csinálni a motorodat. Mármint, hogy te akarod. De azért remélem van képzettséged is hozzá.
Mert volt olyan ismerőm aki még a Škoda motort maga javította, de erre a típusra már azt mondta, hogy nem merné szétkapni. Pedig motorpróbateremben dolgozott.
De most ezt nem azért mondom, mert el akarlak tántorítani. De ne úgy csináld, mint az egyik filmben, hogy a végén egy dobozban odaadták a tulajnak a maradék alkatrészt, hogy ja ezek valahogy kimaradtak. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1624 Dátum: 2010.12.30 22:29:10 »
Atis! Az 1.3-as corolla motorbol nincs mi kimaradjon!en a mult het vegen gyuruztem ujra a korimat ,ja es csapagycsere is volt+a tobbi!szerintem ez a motor talan csak a szelephezak bealitasnal ad egy kis dolgot!na mert 12 szelepes es nem egyszeru a moka de azert be lehet ''legozni'' a gyujtas bealitas nem sikerult igazan de azert meg szogeljuk Samuval ,a szerelommel!Ha van valakinek leirasa errol szivesen varom a ,sebestyenlazlo@gmail.com on a valaszt!
Corolla Hb XL '88

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1625 Dátum: 2010.12.31 10:35:45 »
gyújtásbeállitásról kell info?

tegnap 40km autózás és full fűtés után tudtam kinyitni az egyik hátsó ajtót annyira befagyott. a másikat meg tavasszal
jelen pillanatban kétajtós az autó. gyerekek berámolása az első ülések előrehajtásával történik  :lol:
ilyen alapon veszek egy coupét.. :flowers:

tegnap tankoltam . olyan 8 alatt van a fogyi.  :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

hpal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1626 Dátum: 2010.12.31 17:34:32 »
Asszem azért én nekilátok tavasszal ennek a motor kérdésnek, legfeljebb majd egy ládában érkezik a verda a szervizbe. :D
Egyébként a gyújtás beállítással kapcsolatos tippek engem is érdekelnek, bár eddig megoldottam fülre, de hát jó pap is holtig tanul.:) Na meg a szelephézag beállítás is olyan téma, amihez szívesen vennék pár használható tippet... :sorcerer:
 
Corolla XL 1300 (86)

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1627 Dátum: 2010.12.31 20:24:17 »
Legelsőként mindenképp a szelephézagot kell beállítani, aztán jöhet a gyújtás, majd a karbi:

Legyen multimétered meg stroboszkóp lámpád:

1. Nézd meg a gyertyák állapotát, ha rossz, cseréld (NGK!).
2. Aztán nézd át a gyertyakábeleket, mérj rajtuk egy ellenállást, max 25K Ohm lehet, ha több, cseréld.
3. Nézd meg a rotor és az elosztófedél érintkezőit, nem e korrodáltak vagy oxidáltak (ilyenkor porózusak lesznek és letörnek)
4. Ha ezeket ellenőrizted, akkor ellenőrizd az autó alapjáratát meleg motornál, (ez 800+-25 legyen).
5. Az elosztófedél felett van egy vákuumcső, azt le kell húzni és le kell ragasztani, ekkor lehet kicsit randábban jár a kocsi.
6. Stroboszkóp lámpával állítsd be az előgyújtást 5 fokra, majd dugd vissza a vákuumcsövet.

Hát hirtelen ennyit tudok segíteni, bár van szervizmanuálom a motorhoz, de csak angol, ha kell feltöltöm, mert a gyújtáselosztón még ki lehet mérni pár dolgot.

A karbin a keveréket csak CO mérővel állítsd (állíttasd) be, mert hazavágják az alapjáratot/fogyasztást a "jó fülű" szakik...
Amit még érdemes a karbin megnézni az a fojtószelep-visszaengedése meg az automataszivató működése, de ezek benne vannak a manualban, ha érdekel...

Egyébként nagyon megbízható motor, tavaly télen 1 hónapot kint állt 20 centi hó alatt az autó, de pöccre beindult...
Gondom az volt vele, hogy a hűtése szerintem nem elég hatékony vagy kevés az automataváltóshoz (nekem az volt), így városban sebességben állva mindig melegedett, emiatt adtam el elsősorban a Starletemet.

Fogyi nekem automatával! nyáron városban 8,5, télen mínuszokban valahol 10 felett jócskám, de ez az injektor hiánya miatt van, régi autó, ez van, viszont otthon szervizelhető cserébe és jól is megy.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.31 20:31:44 írta Machado »
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1628 Dátum: 2010.12.31 20:49:05 »
Kedves Machado,eloszor is Boldog Uj Evet! :hug: A szervizkonyvet legy szioves toltsd fel vagy ,tom is en elkuldhetned ''csomagolva''(archivalva)a mail cimemre sebestyenlazlo@gmail.com,nagyon koszonom,elore is.Evel a verdaval az a heljzet hogy mar volt''maszekelve'' komoly szerelok szorakoztak vele ,anyira hogy a rajta levo karbi mar sajnos nem AISAN hanem Webber,nulla vakum nulla stb...A szerelum Samu valamikor felelesztett egy Starlettet amelyik csak ugyan ilyen kondiban volt.Ha lenne valami utmutatonk talan konyebb lenne a dolgunk.Az auto mukodik csak nem mindeg ''jar''jol a motor es sajnos mar ki vagyunk fogyva az otletekbol!Megegyszer elore koszonom!!!! :flowers: Ja! A szelephezagot 0,2-re kell alitani minden szelepszrra ,legalabb is a netrol letoltott prospektus szerint,vagy nem?!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.31 20:57:00 írta Laszlos »
Corolla Hb XL '88

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1629 Dátum: 2011.01.01 10:53:12 »
coriklubban vannak bontott 2E karbik 10e körül sztem rakjátok vissza az eredetit.
ha a karbi nem jó, semmi nem jó
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1630 Dátum: 2011.01.02 12:34:38 »
Legelsőként mindenképp a szelephézagot kell beállítani, aztán jöhet a gyújtás, majd a karbi:

Legyen multimétered meg stroboszkóp lámpád:

1. Nézd meg a gyertyák állapotát, ha rossz, cseréld (NGK!).
2. Aztán nézd át a gyertyakábeleket, mérj rajtuk egy ellenállást, max 25K Ohm lehet, ha több, cseréld.
3. Nézd meg a rotor és az elosztófedél érintkezőit, nem e korrodáltak vagy oxidáltak (ilyenkor porózusak lesznek és letörnek)
4. Ha ezeket ellenőrizted, akkor ellenőrizd az autó alapjáratát meleg motornál, (ez 800+-25 legyen).
5. Az elosztófedél felett van egy vákuumcső, azt le kell húzni és le kell ragasztani, ekkor lehet kicsit randábban jár a kocsi.
6. Stroboszkóp lámpával állítsd be az előgyújtást 5 fokra, majd dugd vissza a vákuumcsövet.

Hát hirtelen ennyit tudok segíteni, bár van szervizmanuálom a motorhoz, de csak angol, ha kell feltöltöm, mert a gyújtáselosztón még ki lehet mérni pár dolgot.

A karbin a keveréket csak CO mérővel állítsd (állíttasd) be, mert hazavágják az alapjáratot/fogyasztást a "jó fülű" szakik...
Amit még érdemes a karbin megnézni az a fojtószelep-visszaengedése meg az automataszivató működése, de ezek benne vannak a manualban, ha érdekel...

Egyébként nagyon megbízható motor, tavaly télen 1 hónapot kint állt 20 centi hó alatt az autó, de pöccre beindult...
Gondom az volt vele, hogy a hűtése szerintem nem elég hatékony vagy kevés az automataváltóshoz (nekem az volt), így városban sebességben állva mindig melegedett, emiatt adtam el elsősorban a Starletemet.

Fogyi nekem automatával! nyáron városban 8,5, télen mínuszokban valahol 10 felett jócskám, de ez az injektor hiánya miatt van, régi autó, ez van, viszont otthon szervizelhető cserébe és jól is megy.

Kedves Machado!
Köszi a tanulságos infókat! A szervizkönyvet át tudnád küldeni a plctudor@freemail.hu cimre? Nagy segitség volna. :helpsmilie:
Előre is köszi. :clap:

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1631 Dátum: 2011.01.02 12:53:16 »
Itt is be szeretném jelenteni hogy 2E tipusú motorokban tok segiteni, Valamint megvan az összes Toyota Carburátor robbantot rajza! 2E motor vákum térképe is van !!!
Szia!
Nekem egy 86'-os Starlettem van, amivel elég sokat szivok. :wacko: A vákumcsövek egy része le van dugózva, hiányoznak vákumszelepek és elosztók is. Hidegben nem indul, ingadozik az alapjárat, stb. El tudnád küldeni nekem a robbantott rajzokat, vákum térképet a plctudor@freemail.hu cimre? Legalább lenne támpontom ahonnan elindulnék. :helpsmilie: Végre szeretném már rendberakni ezt a kisautót. :lol:
Előre is köszi.

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1632 Dátum: 2011.01.02 13:12:53 »
elküldöm neked a szerelési könyvet -magyar-abban benne lesz.
ne ijedj meg jó kis motor ez :szemez:
eccer összerakod király lesz.
27én elküldöm vagy felrakom vhova
vagy adj egy mailcimet olyan 5-10 megás darabokban elküldöm a könyvet zippelve
üdv
Szia!
Nkem egy 86'-os Starlettem van, ugyanezzel a mocival, és sajana elég sok problémával. :wacko:
El tudnád küldeni nekem a szerelési könyvet a plctudor@freemail.hu cimre? Most gyüjtöm a doksikat, mert semmim nincs hozzá jelenleg. :helpsmilie:
Előre is köszönöm, és minden jót!! :lol:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1633 Dátum: 2011.01.02 13:30:11 »
szeva elküldöm de csinálj egy gmail.com mailcimet mert 5mbosak a darabok és a freemail egy krumpli

nem indul az autó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1634 Dátum: 2011.01.02 13:33:51 »