Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705113 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #630 Dátum: 2009.01.06 10:26:36 »
Hát ez tényleg az...
Neten próbáltál felújító készletet keresni?
A másik megoldás egy komplett, bontott karbi lehet.
Az a kompresszió nem hangzik jól. Ha hosszútávra tervezel a kocsival, akkor jobban jársz ha megcsináltatod. Visszahozza az árát, kevesebb fogyasztás, kevesebb olajfogyás, stb.

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #631 Dátum: 2009.01.06 10:37:25 »
Hát ez tényleg az...
Neten próbáltál felújító készletet keresni?
A másik megoldás egy komplett, bontott karbi lehet.
Az a kompresszió nem hangzik jól. Ha hosszútávra tervezel a kocsival, akkor jobban jársz ha megcsináltatod. Visszahozza az árát, kevesebb fogyasztás, kevesebb olajfogyás, stb.

Köszönö  Misi!

Hát a következő lépés az nyilván az lesz, hogy keresek a neten, csak gondoltam itt a legjobb helyen megkérdem.... itt többeknek van ilyen karbis autójuk.
Vagy az is lehet, hogy beletörődöm a dologba.
Hosszú távra... ja. októberben költöttünk 140ezret a műszakira... korábban erről be is számoltam... hát most 100ezer+ mondjuk egy huszas ha kapok javítókészletet... hát nem éppen biztató... Ez van. Majd látjuk.

Egyébként ha hosszabb távokon hajtom (lásd mondjuk 30 km egyben), akkor jól fogyaszt, meg még elégedett is vagyok vele (nyáron bár téli gumival 6 liter, családostul), csak éppen én rövid távon használom - 5 km... és így a 3 hengeres verzió van előtérben... ami nem éppen szívderítő... de szokom a dolgot. És ebből adódóan rövid távon viszont sokat fogyaszt ráadásnak, bár az a 9 liter ... mihez képest sok.

Bár megy, meg indul is, csak nem éppen tudom elfelejteni azt, hogy nem jól működik. Nem tudom figyelmen kívül hagyni.
Hát ez van.  Bíztam benne, hogy elviszem Pécsre, ahol Galagyonya autóját is belőtték szétszedés nélkül, de valószínű az 5-7-9-9 -es kompressziók miatt ez nálam nem sokat változtatna.

Minden esetre köszönöm.

üdv nagyzo
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #632 Dátum: 2009.01.06 10:41:07 »
A rövidtávú utakkal az a baj, hogy tovább koptatja a motort. Sok hidegindítás, stb.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #633 Dátum: 2009.01.06 12:19:00 »
Nagyzo,

figyelj keresd már meg a Pacsker /Matyi/ nevezetu srácot a coriklubban és mondd el a dolgot.
a srácok TÉNYLEG pengék ebben a dologba és bár pestiek de tudnak segiteni. ráadásul neked is AE92-d van mint nekik.
rakás bontott olcso cuccuk is van.



« Utoljára szerkesztve: 2009.01.06 13:07:34 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #634 Dátum: 2009.01.06 12:32:53 »
...
itt senki nem ért ezekhez.
...

Köszönjük az általános bizalmat.
Be is zárhatjuk a topicot?

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #635 Dátum: 2009.01.06 13:07:30 »
Kedves Murray!

Köszi.... az van, hogy asszem feladom,. A kompresszió kérdésén használt alkatrészek nem tudnak segíteni (egyébként máskor jól jöhet még).
Szóval a kályhánál van a gond. Onnan kellene elindulni... de most nincs rá keretem, és nem is biztos, hogy annyit tudnék szánni... bár már egyszer 140-et belefektettünk :(

Megy, szolgál a kocsi és ennyi.
Csodát nem várhatok tőle, .. 20 éves, előző gazdájai nyilván nem viseltek gondot rá kellőképpen (vagy túlhajszolták, vagy nem cserélték benne az olajat időben. vagy mindkettő). Ez nem lényeges. A helyzet adott.

Ezt mivel megváltoztatni nem tudom - mint az elmúlt egy-másfél évben kiderült, barátkozom azzal, ami van.

Köszönöm véleményetek.

üdvözlettel nagyzo

Bár lehet, hogy nem kéne lezárnom magamban a dolgot....
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #636 Dátum: 2009.01.06 13:12:38 »
Misi: bocs, kiszedtem elnézést

Zo: tehát nagy távon jár a 4 henger? rövid távon dadog a 3 hengerrel? gyertyák? nem beköpi? gyertyakábelek? rendben vannak?
vki itt árult hozzávalot ujat.
eloszto? ha rovideken hidegben 9 l abba nyugodj bele. sztem ne szedesd szét a karbit amig nem fullad, és leáll.
én mindeképp gyertyacserével inditanék, bár lehet h a nagyszervizben megvolt..de legalább vedd ki és nézd meg+takaritas kellene
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #637 Dátum: 2009.01.06 13:13:10 »
Bocs, az kimaradt, hogy egy másik karbis is azt mondta, hogy 10 alatti kompresszióval nem érdemes karbihoz nyúlni, és ez a hengerenkénti 2 értékes eltérés ez....

úgyhogy vagy előbb kompresszió, vagy semmi.
De azt mondta, hogy 100e ből kizárt hogy kijön a felújítás (gyűrűzés).. meg aztán ha az meg is van, jönnek a járulékos hibák (a motor többi része, ami a kisebb kompresszióhoz szokott, az új nagyobbat már nem bírja, és azt is lehet javítani), úgyhogy egyfajta pénztemető syndroma.

Hát ez van.

Ja Ők tudnak egyébként javítókészletet hozzá (kb 14e-ért, de nem javasolja (mégha ez forgalmat is hozna neki)... a kompresszió hiánya - illetve mértéke miatt.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #638 Dátum: 2009.01.06 13:16:42 »
Misi: bocs, kiszedtem elnézést

Zo: tehát nagy távon jár a 4 henger? rövid távon dadog a 3 hengerrel? gyertyák? nem beköpi? gyertyakábelek? rendben vannak?
vki itt árult hozzávalot ujat.
eloszto? ha rovideken hidegben 9 l abba nyugodj bele. sztem ne szedesd szét a karbit amig nem fullad, és leáll.
én mindeképp gyertyacserével inditanék, bár lehet h a nagyszervizben megvolt..de legalább vedd ki és nézd meg+takaritas kellene

Kedves Murray!

ja, kb 1 km után megy az a negyedik henger is, meg induláskor is, csak aztán vesz vissza olyanra, mintha csak 3 menne.
Gyertyákat akkor cseréltem, azokkal jobb is lett.

Szervizkor is nézték, akkor is jól néztek ki, csak az egyik volt némileg kokszosabb. Egyébként mindre azt mondták, hogy jó, így a gyújtás, így a szelepek, így a gyertyakábelek... szóval ezt úgy fest el kell fogadnom egyszerűen... olyannak-amilyen.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #639 Dátum: 2009.01.06 13:18:06 »
hagyd a gyuruzést. hajtsd amig lehet, legyen rajta fék meg muszaki meg nézzen ki vhogy. csakmenjen
aztán majd elviszik ha lesz pénzed másikra.
soha nem jon vissza a pénz amit rákoltenél. muszakin meg átmegy igy is
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #640 Dátum: 2009.01.06 13:24:05 »
Tényleg kedves vagy Murray!

Ez a beszéd! így van.
Egyébként a zöldkártyán simán átmegy saját értékkel, csak a gyári toyota értékektől marad el messze :)
Ez lesz, megy amígy megy.

Tényleg nem tudok mást tenni. Rákölteni ekkorát.... szóval szép dolog, de hol éri az meg.

köszönöm józanságod, és őszinteséged.
Üdvözöllek
Nagyzo
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #641 Dátum: 2009.01.06 13:26:56 »
Misi: bocs, kiszedtem elnézést

Nincs gond..
Csak azt kéne végre megérteni, hogy "itt" ugyanolyan átlagemberek vannak, mint bármelyik másik fórumon. Ez nem egy cég, ami szolgáltatást nyújt, amit lehet kritizálni.
Ha "itt" nem kap valaki választ, vagy nem olyat, ami neki 100% segítség lenne, akkor az mindenkit minősít. Téged is.
Senki sem tiltja meg senki "hozzáértőnek", hogy itt fórumozzon. Ha már az általad felhozott corolla clubnál tartunk, közülük is jó néhányan megfordulnak ezen a fórumon. Tehát akár itt is válaszolhatnak, ha akarnak. Ez sincs megtiltva.
Ez a fórum is, mint bármelyik másik akármilyen fórum pont annyira hasznos, amennyire a felhasználók azzá teszik.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #642 Dátum: 2009.01.06 13:48:03 »
Tényleg kedves vagy Murray!

Ez a beszéd! így van.
Egyébként a zöldkártyán simán átmegy saját értékkel, csak a gyári toyota értékektől marad el messze :)
Ez lesz, megy amígy megy.

Tényleg nem tudok mást tenni. Rákölteni ekkorát.... szóval szép dolog, de hol éri az meg.

köszönöm józanságod, és őszinteséged.
Üdvözöllek
Nagyzo


hát ha ez kedvességnek számit.. :eek:

a zoldkártyán nincsen gyári toy érték. ott katalizátor nelkuli nemtommilyen kornyezetvédelmi értékek vannak.
az enyém a srác szerint majdnem hozza egy elso gen. kat. auto értékeit pedig nincs benne kat.


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #643 Dátum: 2009.01.06 13:49:19 »
Misi: bocs, kiszedtem elnézést

Nincs gond..
Csak azt kéne végre megérteni, hogy "itt" ugyanolyan átlagemberek vannak, mint bármelyik másik fórumon. Ez nem egy cég, ami szolgáltatást nyújt, amit lehet kritizálni.
Ha "itt" nem kap valaki választ, vagy nem olyat, ami neki 100% segítség lenne, akkor az mindenkit minősít. Téged is.
Senki sem tiltja meg senki "hozzáértőnek", hogy itt fórumozzon. Ha már az általad felhozott corolla clubnál tartunk, közülük is jó néhányan megfordulnak ezen a fórumon. Tehát akár itt is válaszolhatnak, ha akarnak. Ez sincs megtiltva.
Ez a fórum is, mint bármelyik másik akármilyen fórum pont annyira hasznos, amennyire a felhasználók azzá teszik.


Ok. megértettem.  :szemez:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #644 Dátum: 2009.01.06 23:51:38 »
KOma: mér nem mentél el egy kúthoz?

Koma: Mert utálok a kúton kunyerálni kompresszort ha egyébként nem tankolok. Meg van garázsom. Szóval nem gond ha fel kell rakni töltőre az aksit. Csak én marha elfelejtettem megtenni.

Miért kéne kunyerálni  :ph34r: ? Odamész a kútra és felfújod a kerekeidet. A töltő berendezés bárki számára elérhető, nem kell kérni. Én még olyan kúton nem jártam, ahol kérni kellett volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )