Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710691 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #555 Dátum: 2008.12.26 21:20:28 »
bakker aszitted szürke? :clap:
öö..most sirjak vagy nevessek?  :shifty:
na mindegy.
oldalképen már látszik az ido a sárvédon


IMo moso: nálam ugy megy h adok 2kilo jattot a gyereknek zsebbe és odateszi magat.  :flowers:
nálam a 2-3as programot kiröhögi a kaszni olyan koszos..

folia ugyon komolyan gondolkodom. állitolag már 20 korul is van. a gyerekeket vágja a nap azert kéne
Palaczk szerinted h nézne ki a fekete folia hátul + 4 oldalablak? rohejes?

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.26 21:33:03 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #556 Dátum: 2008.12.26 22:32:57 »
bakker aszitted szürke? :clap:
öö..most sirjak vagy nevessek?  :shifty:
na mindegy.
oldalképen már látszik az ido a sárvédon

IMo moso: nálam ugy megy h adok 2kilo jattot a gyereknek zsebbe és odateszi magat.  :flowers:
nálam a 2-3as programot kiröhögi a kaszni olyan koszos..

folia ugyon komolyan gondolkodom. állitolag már 20 korul is van. a gyerekeket vágja a nap azert kéne
Palaczk szerinted h nézne ki a fekete folia hátul + 4 oldalablak? rohejes?

Nem, miért lenne röhejes? Csak én sajnálnám rá a pénzt, dehát ez én vagyok.

IMO: pucolás szempontjából nem nyújtanak többet a 2-es fölötti programok sem, csak tartalmaznak mindenféle fölösleges baromságot. Folyékony viasz, habviasz, forró viasz, színes hab, alsó mosás - egyik sem ér semmit. Kipróbáltam. Sőt van, amelyik még hátrányos is (lásd ablaktörlő). Kettes program bőven elég, sokkal több múlik úgyis azon, hogy mennyire alapos előmosást kap - OTT kell leszedni a kosz nagyját, régen rossz, ha még vastag kosz van a kocsin, mikor behajtasz a gépbe. Erre meg, ahogy te is írod, a jatt a megfelelő megoldás  :yes: ... Hidd el, én is koszos autóval szoktam odamenni, teljesen elég a kettes program.

Oldalkép: ez is teljesen okés, abszolút nem néz ki vészesnek az a kis rozsdásodás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #557 Dátum: 2008.12.27 19:10:54 »
kegyetlen jó cikket irt ma a csikos

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/oregauto!2

ez a mondat:

"Mert – talán nyilvánvaló – egy jól működő, keveset fogyasztó, a vizsgán lazán átcsusszanó öreg kocsit nem ad el senki.
 Ezeket a tulajok akkor bocsátják áruba, amikor a fenntartásuk már meghaladja az erejüket – értsd, átadáskor már a szétesés határán vannak"

ma az aknában állva nézve alulrol a kcosimat és szomoruan látva h két helyen szivárog a blokkbol az olaj kissé elgondolkodtam.. :wacko: :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #558 Dátum: 2008.12.27 20:11:07 »
kegyetlen jó cikket irt ma a csikos

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/oregauto!2

ez a mondat:

"Mert – talán nyilvánvaló – egy jól működő, keveset fogyasztó, a vizsgán lazán átcsusszanó öreg kocsit nem ad el senki.
 Ezeket a tulajok akkor bocsátják áruba, amikor a fenntartásuk már meghaladja az erejüket – értsd, átadáskor már a szétesés határán vannak"

ma az aknában állva nézve alulrol a kcosimat és szomoruan látva h két helyen szivárog a blokkbol az olaj kissé elgondolkodtam.. :wacko: :surrender:

Öregem, ha ez a szétesés első jele, hogy itt-ott szivárog az olaj, akkor a Camrym 10 éve folyamatosan esik szét ;) ... Ne parázz már, te is jól tudod, mit jelent az, hogy "szétesés". A te autód ettől nagyon messze van.

Amúgy a cikk tényleg jó, de helyenként kissé sarkít (ami valahol érthető persze). Most legutóbb Szekééknél is láttam egy ékes ellenpéldáját az idézett mondatnak. Egy 26 éves öreg Toyotát, ami a széteséstől kb. olyan messze van, mint egy átlagos 5-6 éves kocsi  :yes: - mégis eladta a gazdája. Az idézett mondat alapvetően a szabályt írja le, de a szabály alól ugye mindig van kivétel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #559 Dátum: 2008.12.27 20:50:08 »
Így van szerintem is elég sok ok lehet egy öreg autó eladásra - ugyanúgy mint egy fiataléra.
Ilyen alapon semmilyen kocsit nem szabad megvenni, mert nyilvánvalóan szar...
Szerintem kicsit TÚL sok a cikkben a klisé.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #560 Dátum: 2008.12.27 20:51:20 »
háát. gondolod? biztass valamivel... :wub:
megszoktam h az autom majdnem tökéletes már elnézést. -10ben pöccre indul, és stb nem akarok olacseppeket látni a kcosi alatt :hammer:
roveres haverom is megnézte -jobban ért az autokhoz mint én :yawn:- és azt mindta semmi gond. fődarabok futomu, kutyacsont vagy mi ok. csak ez a q. olajszivárgás..
befujkáltam a féltengely porvédoket gumiápoloval a kipu ok azt megcsináltattam a multkor más nem történt.

a 26 éves szeke féle auto gondolom a carina gt.  :wub:
coriklubbol Andrew meg is vette
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #561 Dátum: 2008.12.28 00:45:17 »
Hát koma nem bántás, de ne fóliáztasd le a kocsit. Te három naponta meggondolod magad, hogy mi legyen a verdával. Legutóbb már közel jártál ahhoz, hogy azt mond elhasználod még pár évet. Most meg pár olajcsepp eltántorít? NE már.

Egyszer menj már végig a bevásárlóközpontok parkolóján. Mind tele van nem is kicsi olajfolttal. És ott nem csak húsz éves autók parkolnak. Némelyik csoda már jóval fiatalabban ontja magából az olajat. Az a pár olajcsepp ne zavarjon már ennyire. Attól még a vizsgán is átengedik. Ha amúgy rendben van akkor nem értem miért parázol be. Eddig sem esett szét. Csak mert a totálkárosok most írtak egy szép cikket azért ne dobd el a már meglévő és sokat próbált verdádat.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #562 Dátum: 2008.12.28 02:30:35 »


Öregem, ha ez a szétesés első jele, hogy itt-ott szivárog az olaj, akkor a Camrym 10 éve folyamatosan esik szét ;) ... Ne parázz már, te is jól tudod, mit jelent az, hogy "szétesés". A te autód ettől nagyon messze van.

Amúgy a cikk tényleg jó, de helyenként kissé sarkít (ami valahol érthető persze). Most legutóbb Szekééknél is láttam egy ékes ellenpéldáját az idézett mondatnak. Egy 26 éves öreg Toyotát, ami a széteséstől kb. olyan messze van, mint egy átlagos 5-6 éves kocsi  :yes: - mégis eladta a gazdája. Az idézett mondat alapvetően a szabályt írja le, de a szabály alól ugye mindig van kivétel.

Palczk te azert inkabb igy mukodsz: " Pénz nem számít alapon dolgozik. Megveszi háromszázezerért a közepesen ótvar hulladékot, és vérmérséklet, baráti kör, illetve érdeklődés függvényében modern, extrás autót, avagy szalonállapotú öreg gépet próbál építeni belőle." "Az eredetiségmániás -fajta elvakult legalább ilyen rossz. Kilószámra veszi az aranyárban mért, gyári beütéses csavarokat, a börzén spektroszkóppal analizálja a távfény visszajelzőjének kék plasztiklapját, mert az 1988-as modellen még bálnakék volt, 1989-től viszont liláskék lett, és az övé még a bálnás. Az elvakult eredetiségmániás nem az az ember, akinek egy sima pszichológiai vizsgálat után az ápolónő örömmel adja vissza a személyijét, de általában nem bánt senkit. Csak a pénztárcáját. Észre sem veszi, és egy vadonatúj autó árán (vagy egy, az övéhez hasonló, de makulátlan állapotban megmaradt árának a kétszereséért) előállított egy félmilliót futott, de szemre csak százezresnek tűnő csodát." "Az elvakultat nem érdekli a pénzkidobás, nem érdekli a szívás, nem zavarja, mennyi energiája megy el. Szent Cél lebeg a szeme előtt, és ezért egész világokon hajlandó átgázolni, fiatal szüzeket máglyán megégetni, gyermekeket a bányába küldeni, extrém esetben talán még egy csepeli lakógyűlésen is részt venni."  :flowers: :flowers: :flowers: :online2long:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #563 Dátum: 2008.12.28 09:41:22 »
Hát koma nem bántás, de ne fóliáztasd le a kocsit. Te három naponta meggondolod magad, hogy mi legyen a verdával. Legutóbb már közel jártál ahhoz, hogy azt mond elhasználod még pár évet. Most meg pár olajcsepp eltántorít? NE már.

Egyszer menj már végig a bevásárlóközpontok parkolóján. Mind tele van nem is kicsi olajfolttal. És ott nem csak húsz éves autók parkolnak. Némelyik csoda már jóval fiatalabban ontja magából az olajat. Az a pár olajcsepp ne zavarjon már ennyire. Attól még a vizsgán is átengedik. Ha amúgy rendben van akkor nem értem miért parázol be. Eddig sem esett szét. Csak mert a totálkárosok most írtak egy szép cikket azért ne dobd el a már meglévő és sokat próbált verdádat.

hát, jo. velem lehet beszélni.
mivel nem biztos az auto jövöje igy az extrakat hagyom, a kotelezoket megkapja és jónapot.
pont tegnap kozveltlenul az olajxcsere utan elmentem a haverral a tuskoba állok ki és mutatom neki h nini ott az olajfolt! erre mondta h ammá ott vót!  :whistling:
 :eek:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #564 Dátum: 2008.12.28 12:54:03 »
hát, jo. velem lehet beszélni.
mivel nem biztos az auto jövöje igy az extrakat hagyom, a kotelezoket megkapja és jónapot.
pont tegnap kozveltlenul az olajxcsere utan elmentem a haverral a tuskoba állok ki és mutatom neki h nini ott az olajfolt! erre mondta h ammá ott vót!  :whistling:
 :eek:


Bizony. Majd mindegyik helyen találtál volna egy olaj foltot. Nem is egyet és nem is kicsit. Úgyhogy a mienk még egész jól áll ilyen szempontból. Amúgy olajfoltot csak akkor érdemes figyelgetni, ha mindig ugyanott parkolsz és csak te parkolsz ott. Minden egyéb helyzetben csak félre fog vezetni valami.

Potosan. Kapja meg ami jár neki. De kár extrákat költeni, ha nem tudod jövő ilyenkor is meg lesz e még. Csak akkor csinálj fóliát meg hasonlót. Ha biztos vagy benne, hogy még három-négy év múlva is meglesz. Viszont ha nem akkor az újabb vásárlásánál alakítsd úgy a dolgokat, hogy minden igényed kielégítse és akkor meglesz amit szeretnél.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #565 Dátum: 2008.12.28 21:23:44 »
háát. gondolod? biztass valamivel... :wub:
megszoktam h az autom majdnem tökéletes már elnézést. -10ben pöccre indul, és stb nem akarok olacseppeket látni a kcosi alatt :hammer:
roveres haverom is megnézte -jobban ért az autokhoz mint én :yawn:- és azt mindta semmi gond. fődarabok futomu, kutyacsont vagy mi ok. csak ez a q. olajszivárgás..
befujkáltam a féltengely porvédoket gumiápoloval a kipu ok azt megcsináltattam a multkor más nem történt.

Ez az autó rendesen elkényeztet téged, öregem  :yes: ! "Megszoktam hogy az autóm majdnem tökéletes" - megnézném, hány 19 éves kocsi gazdája mondhatja ezt el - pláne olyan 19 éves kocsié, amit félévente egyszer mosnak csak le  :whistling: ;) ...

a 26 éves szeke féle auto gondolom a carina gt.  :wub:
coriklubbol Andrew meg is vette

Már meg is vették  :eek: ? Ja, látom, nincs is fönt már a hirdetés  :wacko: ... Wazz, én is erősen gondolkodtam rajta, hogy meg kéne vennem  :cry: ... Kár, a fenébe is - dehát hova a nyavalyába tettem volna 5 autót  :banging: ?!?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #566 Dátum: 2008.12.28 21:28:18 »
Palczk te azert inkabb igy mukodsz: " Pénz nem számít alapon dolgozik. Megveszi háromszázezerért a közepesen ótvar hulladékot, és vérmérséklet, baráti kör, illetve érdeklődés függvényében modern, extrás autót, avagy szalonállapotú öreg gépet próbál építeni belőle." "Az eredetiségmániás -fajta elvakult legalább ilyen rossz. Kilószámra veszi az aranyárban mért, gyári beütéses csavarokat, a börzén spektroszkóppal analizálja a távfény visszajelzőjének kék plasztiklapját, mert az 1988-as modellen még bálnakék volt, 1989-től viszont liláskék lett, és az övé még a bálnás. Az elvakult eredetiségmániás nem az az ember, akinek egy sima pszichológiai vizsgálat után az ápolónő örömmel adja vissza a személyijét, de általában nem bánt senkit. Csak a pénztárcáját. Észre sem veszi, és egy vadonatúj autó árán (vagy egy, az övéhez hasonló, de makulátlan állapotban megmaradt árának a kétszereséért) előállított egy félmilliót futott, de szemre csak százezresnek tűnő csodát." "Az elvakultat nem érdekli a pénzkidobás, nem érdekli a szívás, nem zavarja, mennyi energiája megy el. Szent Cél lebeg a szeme előtt, és ezért egész világokon hajlandó átgázolni, fiatal szüzeket máglyán megégetni, gyermekeket a bányába küldeni, extrém esetben talán még egy csepeli lakógyűlésen is részt venni."  :flowers: :flowers: :flowers: :online2long:

Én NEM így működök  :flowers: ... Mert csak a Coronához állok így hozzá, és ugye világos, hogy miért - abban az autóban ültem még gyerekkoromban, ha ez nem ok arra, hogy meg akarom menteni, akkor nem tudom, mi lehetne még az  :) ... A másik dolog, hogy Coronából nincs makulátlan állapotban megmaradt darab eladó, pláne nem a feléért annak, amit én rá fogok költeni, mire kész lesz. Még csak azt sem mondhatjuk, hogy anyagilag irracionális lesz a projekt - én úgy saccolom, hogy kb. egymillióban áll majd meg - miközben a Classic Data szerint 3800 euro az aktuális értéke egy ilyen kocsinak jó állapotban - most; de pl. 2006-ban még csak 3500 volt. Ja és 50 ezerért vettem, ja és 211 ezer km van benne  :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.28 21:30:17 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #567 Dátum: 2008.12.28 22:19:21 »
szerintem sem igy mukodik..tuloz a csikos. max mercinél v ilyesmi

ma reggel teccett az autonak a friss olaj a -5 fokban. simább a járás  hamarabb felmelegedett. tök jó.
az is tetszett h mivel lemosattam á tudom tenni a kasznira a táskámat. nem koszos. lehet h gyakrabban mosatom ezentul :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #568 Dátum: 2008.12.29 14:19:19 »
módiknak ajánlom a sima toyota embléma alkalmazását mert a cég egy az E10tol állt rá a mai is használatos emblémára
itt egy jo felbontásu kép

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #569 Dátum: 2008.12.29 14:21:45 »
Ööö...
Kinek ajánlasz mit?  :szemez: