Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710434 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #375 Dátum: 2008.10.19 11:59:39 »
mindenképp a kissebbik 1,6os motorral kell.

Átíratás és az adó miatt aggódsz? Mert a biztosítás az nem tér el a kettő között. És gyanítom a fogyasztás sem mutat iszonyatos különbséget. Cserébe viszont jobban mozgatná a kasznit az erősebb motor.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #376 Dátum: 2008.10.19 13:32:23 »
komolyan gondolom ezt a carina e dolgot. a keretem 8-9kilo megvan rá. lehet h 1kollégám elviszi az enyémet akkor pillanatok alatt kocsi kell.
nagyon de nagyon kéne a lufi, klima , abs, hármas. a carina e sztem ezerszer jobban néz ki mint az e11cor sedan. nekünk nagy auto kell mert én nem nyomorgok
láttam már rohadt carinae hátso sárvédoivet. :ph34r:
mindenképp a kissebbik 1,6os motorral kell.
a legendás 4A-FE van benne asszem.
mirol tudom megismerni a faceliftet?

ez a kocsi szimpatikus. nézd meg lécci Palaczk
http://www.hasznaltauto.hu/2438828_toyota_carina_1997

ez sem rossz de messze van
http://www.hasznaltauto.hu/2376915_toyota_carina_1997

Engedelmeddel, erre a Carina topikban válaszolnék ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #377 Dátum: 2008.10.19 17:50:55 »

Pécsen tudsz karbist? (tudod olyat) :yes:

Lakatos SKODA SZERVIZ PÉCS

Pécs Katalin u. 22. tel.:72/312-500

Ez ugyan nem Toyota, de nyugodt szivvel ajanlom karburator temaban. En vittem mar ide olyan karburatoros autot, amit mashol nem tudtak rendesen beallitani. Igaz nem tul olcso, egy karburator szerviz olyan 6 ezer Ft. Ellenben 30 eve versenyeznek karbis Skodakkal a rallyban, igy van nemi ralatasuk a temara. Nekem anno bevalt.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #378 Dátum: 2008.10.19 20:41:16 »

Pécsen tudsz karbist? (tudod olyat) :yes:

Lakatos SKODA SZERVIZ PÉCS

Pécs Katalin u. 22. tel.:72/312-500

Ez ugyan nem Toyota, de nyugodt szivvel ajanlom karburator temaban. En vittem mar ide olyan karburatoros autot, amit mashol nem tudtak rendesen beallitani. Igaz nem tul olcso, egy karburator szerviz olyan 6 ezer Ft. Ellenben 30 eve versenyeznek karbis Skodakkal a rallyban, igy van nemi ralatasuk a temara. Nekem anno bevalt.

Ezt meg tudom erősíteni  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #379 Dátum: 2008.10.20 07:55:41 »

Pécsen tudsz karbist? (tudod olyat) :yes:

Lakatos SKODA SZERVIZ PÉCS

Pécs Katalin u. 22. tel.:72/312-500

Ez ugyan nem Toyota, de nyugodt szivvel ajanlom karburator temaban. En vittem mar ide olyan karburatoros autot, amit mashol nem tudtak rendesen beallitani. Igaz nem tul olcso, egy karburator szerviz olyan 6 ezer Ft. Ellenben 30 eve versenyeznek karbis Skodakkal a rallyban, igy van nemi ralatasuk a temara. Nekem anno bevalt.
Ha a kéttorkú Jikovval elbánnak profi szinten, akkor elmondható, hogy valóban értenek a karburáláshoz, ezt bizton állíthatom, így ismeretlenül is, mint volt faros Skoda tulajdonos. (nomeg Jawa Mustang :ph34r:)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #380 Dátum: 2008.10.20 10:21:32 »

Pécsen tudsz karbist? (tudod olyat) :yes:

Lakatos SKODA SZERVIZ PÉCS

Pécs Katalin u. 22. tel.:72/312-500

Ez ugyan nem Toyota, de nyugodt szivvel ajanlom karburator temaban. En vittem mar ide olyan karburatoros autot, amit mashol nem tudtak rendesen beallitani. Igaz nem tul olcso, egy karburator szerviz olyan 6 ezer Ft. Ellenben 30 eve versenyeznek karbis Skodakkal a rallyban, igy van nemi ralatasuk a temara. Nekem anno bevalt.
Ha a kéttorkú Jikovval elbánnak profi szinten, akkor elmondható, hogy valóban értenek a karburáláshoz, ezt bizton állíthatom, így ismeretlenül is, mint volt faros Skoda tulajdonos. (nomeg Jawa Mustang :ph34r:)

Jóbarátom Mitsu Coltjának a karbiját (ami ugyanaz a fajta komplikált japán horrorkarbi, amitől a legtöbb szerelő mifelénk kapitulál, vagy ami még rosszabb, elállítgatja) olyan szépen belőtte, hogy azóta (évek óta) sem kellett többet hozzányúlni - jól indul, megy, nem rángat, nem zabál stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #381 Dátum: 2008.10.20 12:04:22 »
Sziasztok!

Keresek Corolla Sedanhoz, 1985-ös modellhez hátsó lökhárítót és jobb hátsó lámpát.
Nem tudom volt-e sok karosszéria és tipusfajta, majd megkérdezem jobban (rokonnak kell.)
Vagy hol találok ilyet? Vidéki bontók nem ezzel vannak tele...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #382 Dátum: 2008.10.20 21:17:43 »
Sziasztok!

Keresek Corolla Sedanhoz, 1985-ös modellhez hátsó lökhárítót és jobb hátsó lámpát.
Nem tudom volt-e sok karosszéria és tipusfajta, majd megkérdezem jobban (rokonnak kell.)
Vagy hol találok ilyet? Vidéki bontók nem ezzel vannak tele...


Elvileg ebben az évjáratban a szedán csak egyféle volt. Próbáld meg a kluboldalon található boltokat ill. bontókat, szerintem nem reménytelen az ügy, bár kétségtelenül nem volt olyan hú de gyakori a szedán ebből a modellből - de azért akad(t).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #383 Dátum: 2008.10.21 10:08:29 »
nekem is ilyenem volt sztem is csak egyféle sedan kaszni volt. pesti nagy bontoban sztem van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #384 Dátum: 2008.10.21 20:55:22 »

Pécsen tudsz karbist? (tudod olyat) :yes:

Lakatos SKODA SZERVIZ PÉCS

Pécs Katalin u. 22. tel.:72/312-500

Ez ugyan nem Toyota, de nyugodt szivvel ajanlom karburator temaban. En vittem mar ide olyan karburatoros autot, amit mashol nem tudtak rendesen beallitani. Igaz nem tul olcso, egy karburator szerviz olyan 6 ezer Ft. Ellenben 30 eve versenyeznek karbis Skodakkal a rallyban, igy van nemi ralatasuk a temara. Nekem anno bevalt.

Köszönöm.
Akkor először minden más tekintetben rendbe lesz téve az autó- műszakira, aztán meglátogatom karbi ügyben Őket.

még egyszer köszönöm.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

galagonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #385 Dátum: 2008.10.27 19:51:00 »
Sziasztok!
Hát végigolvastam a fórum ezen topicját az elejétől. A karbis mestert felhívtam ma akit itt ajánlottatok. Szerény volt és jó benyomást keltett. Holnap délutánra már meg is nézi a karbimat és megpróbálja belőni a gépet (1.3 12V, 1989. 3a HB).
Városban az enyém is megeszi a 10 litert és melegen néha ingadozik az alapjárat, meg nem is érzem benne a 75 LE-t.
Holnap remélem kedvező tapasztalatokról számolhatok be.
Egy újonc fórumozó :winkiss:

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #386 Dátum: 2008.10.28 20:53:31 »
Sziasztok!
Hát végigolvastam a fórum ezen topicját az elejétől. A karbis mestert felhívtam ma akit itt ajánlottatok. Szerény volt és jó benyomást keltett. Holnap délutánra már meg is nézi a karbimat és megpróbálja belőni a gépet (1.3 12V, 1989. 3a HB).
Városban az enyém is megeszi a 10 litert és melegen néha ingadozik az alapjárat, meg nem is érzem benne a 75 LE-t.
Holnap remélem kedvező tapasztalatokról számolhatok be.
Egy újonc fórumozó :winkiss:

Akkor a tiedben is V karbi van? Vákumcsövekkel?

Olyan lehet mint a mienk. (nem vagyok benne a tipusok pontos ismeretébe, így a 3a és a HB sem mond nekem sokat)



Várom tapasztalatod.

Üdv.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #387 Dátum: 2008.10.29 19:21:22 »
Halad a műszakira felkészítés...
Csak ma azon akadtunk meg, hogy ehhez a tipushoz-évjárathoz, nem tudunk vonóhorgot szerezni - újonan, mert már csak olyat fogadnak el.

Tudnátok véletlenül valakit, akinél érdeklődhetnénk vonóhorog ügyben?

Köszönöm. Mert mindenképpen most szeretnénk vonóhorgot, mert külön felrakatni újabb műszaki vizsga díjjal járna ugyebár.

Esetlegesen itt a környéken, ha valaki konkrétan legyártaná... illetve van errfelé szállítás, akkor úgy is jó... lenne.

Köszönöm. Bocs a környék: Ópusztaszeren lakom, tehát Alföld, vagy Szeged.... vagy valami ilyesmire gondoltam.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.29 19:23:58 írta Nagyzo »
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

galagonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #388 Dátum: 2008.10.29 20:38:19 »
Lényegében a 3 ajtós hatchback-et akarta jelöli a két fogalom, tehát csak a karosszériát. A motor az 55kW-os/75Le 2E tehát a vákumcsöves karbis cucc.
Mester már tegnapra kész lett. Gyújtást állított, gyertyákat nézett, karbit állított és felhívta figyelmemet, hogy hiányzik 1 liter az olajamból valamint kiszakadt a jobb első gumiharang a gömbcsuklón. A motor hidegen is és melegen is egyenletes lett (hidegen fordulatszámmérő szerint 1800körül, melegen 700-800on) és ami a legmeglepőbb nagyon szépen egyenletesen húz, azonnal reagál gázra(nincs késlekedés) nem rángat. Fogyasztásban nem tudom még a változást, azt majd később látom majd.
Tehát szó sincs hozzá nem értő elállításról, tudálékoskodásról részéről. Ahogy korábban is írtátok 7e Ft-ért vállalta a karbi baállítást egyébként.
Visszaviszem hozzá olajcserére és a gumiharang cserére is, nekem bejött. Köszönöm az ajánlást!
Egyébként már többször láttam egy idősebb taxist ilyen öreg Corollával itt Pécsen, legközelebb őt is megkérdem kivel javíttat:).
Üdv: G

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #389 Dátum: 2008.10.29 21:17:16 »
Szia Galagonya!

Csak beállította a karbit, tehát nem kellett szétszednie, kitisztítania, stb? Csak külső állítások történtek?
Amúgy a 7e ft igen baráti ár. És jól vettem ki szavaidból, egy napot aludt ott az autód? Vagy mennyi idő alatt lett meg?

Mert nekem még megvannak a gondjaim: melegen többször csak gázzal indul, hidegen rövid ideig eléggé göthös a hangja (először szépen felpörög, majd olyan nem jól járóssá válik, gyengévé, majd gázfröccsökre kis idő múlva újra jó lesz a fordulat), melegen időnként szaggat... Amúgy hozzútávon fogyasztás 5.6 (országutas kirándulás - téli gumikkal), de rövidebb úton munkába járás országút, kevés város - nem is tud igazán felmelegedni- úgy 7.5, 8. , 8.5 liter fogyasztás. Alacsonyabb fordulaton ingadozik az alapjárat, ha meg ráállítok akkor sokat pörög (fordulatszám-mérő nincs a kocsiban).

Szóval, ha úgy adódna, műszaki után, motor átnézése után elvinném én is hozzá.

üdv.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi