Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789742 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6900 Dátum: 2014.05.08 19:23:28 »
Én ezt így nem merném kijelenteni.  :hmmmm:

Vennék Superbt, vennék A6-ot, talán még Passatot is.  :yes:
Csak az a nem mindegy, hogy milyen motorral és hogy honnan.  :tt2:

Szerintem a német autók nem annyira igénytelenek, mint japán társaik, több rajtuk a kicsi és idegesítő hülyeség ami kijöhet.

Viszont szerintem egy megkímélt, valós futású, nem problémás motorral szerelt darabtól nem kell félni.  ;)

( Gondoljunk bele, nagyon sok embernek van VW-konszernből származó autója, ők mind hülyék lennének?  :eek: Szerintem ennél árnyaltabb a kép.  ;) )

Jaja így gondolom én is! Persze a japán technikát komolyabbnak tartom, de ettől még lehet jó német autót találni. Mi az hogy? Nem is egyet. Európában vagyunk, töménytelen mennyiségben vannak az utakon, könnyen lehet alkatrészt találni hozzájuk, ez a fészkük na, Európa. Mondjuk az is igaz, hogy ettől meg izgalmasabbak a japán autók (nem mind, sok a rusnya igénytelen nem ide való :))
Jól kell tudni választani német vonalon és akkor nem kell rettegni a problémáktól, rengeteg pozitív tapasztalat is van!

TÜV statisztika egy valamiféle támpontnak jó, de nem teljesen valós képet ad mert egybegyúrják a típusokat motorváltozattól függetlenül és így a rosszabb konstrukciók árnyalják a képet, rontják a típus általános megbízhatóságát. Na meg rengeteg német autó turbós, japánok meg nem ez is utóbbiak felé billenti a mérleget. Viszont izgalmasabbak, többrétűek, mindenki megtalálja köztük a neki megfelelőt, ez ami hiányzik a Toyota-nal pl., Avensis lehetne kicsit vagányabb egy egy erős motorral. Szóval nem olyan egyszerű a képlet.

Lényeg amit mondani akartam, hogy szerintem azért nem úgy van, hogy van a Toyota vagy egyéb japán autó és ezen kívül minden másfajta autónál rettegni kell a hetente jelentkező problémáktól.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6901 Dátum: 2014.05.08 19:55:24 »
Jaja így gondolom én is! Persze a japán technikát komolyabbnak tartom, de ettől még lehet jó német autót találni. Mi az hogy? Nem is egyet. Európában vagyunk, töménytelen mennyiségben vannak az utakon, könnyen lehet alkatrészt találni hozzájuk, ez a fészkük na, Európa. Mondjuk az is igaz, hogy ettől meg izgalmasabbak a japán autók (nem mind, sok a rusnya igénytelen nem ide való :))
Jól kell tudni választani német vonalon és akkor nem kell rettegni a problémáktól, rengeteg pozitív tapasztalat is van!

TÜV statisztika egy valamiféle támpontnak jó, de nem teljesen valós képet ad mert egybegyúrják a típusokat motorváltozattól függetlenül és így a rosszabb konstrukciók árnyalják a képet, rontják a típus általános megbízhatóságát. Na meg rengeteg német autó turbós, japánok meg nem ez is utóbbiak felé billenti a mérleget. Viszont izgalmasabbak, többrétűek, mindenki megtalálja köztük a neki megfelelőt, ez ami hiányzik a Toyota-nal pl., Avensis lehetne kicsit vagányabb egy egy erős motorral. Szóval nem olyan egyszerű a képlet.

Lényeg amit mondani akartam, hogy szerintem azért nem úgy van, hogy van a Toyota vagy egyéb japán autó és ezen kívül minden másfajta autónál rettegni kell a hetente jelentkező problémáktól.

 :yes:  :hug:

Ez az ami amúgy engem a legjobban zavar a Toyotánál.
Hol van egy erős, manuális váltós Ave a kínálatból? Az újaknál is a 2.0 152 ló a teteje, ami azért valljuk meg, elég halovány egy 200 lovas Passat, vagy 260 lovas A6 mellett.  :hmmmm:

Persze, erre mondhatjátok: ott a Lexus.  :ph34r:
De ott sincs egy igazi nyerserő sem. Vagy automata, vagy hibrid.
Továbbá valahol sajnálnék egy Lexust a mindennnapokban szétrúgni, nekem egy GS vagy LS inkább egy "ünnepi", utazós autó.  :yes:

Utóbbi időben azon gondolkodom, hogy ha lenne hova raknom, simán vennék egy E12 Corollát 1.4 D4D motorral, városi lötyögésben sokat spórolhatnék vele és a turbódízelek közül az egyik legmegbízhatóbb, jó értelemben véve legegyszerűbb konstrukció.  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6902 Dátum: 2014.05.08 20:06:20 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_avant_3.0_v6_tdi_quattro-6798457

Na, ez jöhetne minden gond nélkül  :wub:


3.0 TDI quattro, manuális váltóval hmmm..  :cool2:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6903 Dátum: 2014.05.08 20:06:48 »
Ha nem baj, még tennék be videót, hogy valamennyire egy helyen legyenek ezek a témák.
Ez sem mond el újdonságot, de legalább összefoglal néhány fontos dolgot. Mondjuk, én Palaczkkal egyetértve szintén vennék egy magunk által külföldrő behozott autót, mint hazait, ismerve a magyar autótulajok "érdekes" szokásait, tisztelet mndig a kivételeknek.
Én nem csak magunk által behozottat vennék. Itt Pécsett is van egy kereskedés, amelyik rendszeresen, ugyanattól a németországi Toyota-márka(!)kereskedéstől hordja be a használt Toyotákat. Yarist, Corollát, Avét. Sokat megnéztem már - mindegyik korrekt. Valós óraállású, többnyire szervizkönyves kocsik. Nem tiptop, de teljesen korrekt darabok. Jóbarátom Avensisét is tőlük vettük anno, szűk három éve.

Nomeg, ugye, a te kocsid is ilyen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6904 Dátum: 2014.05.08 20:08:37 »
Én nem csak magunk által behozottat vennék. Itt Pécsett is van egy kereskedés, amelyik rendszeresen, ugyanattól a németországi Toyota-márka(!)kereskedéstől hordja be a használt Toyotákat. Yarist, Corollát, Avét. Sokat megnéztem már - mindegyik korrekt. Valós óraállású, többnyire szervizkönyves kocsik. Nem tiptop, de teljesen korrekt darabok. Jóbarátom Avensisét is tőlük vettük anno, szűk három éve.

Nomeg, ugye, a te kocsid is ilyen  :yes:

Mi a neve a kereskedésnek, ha nem vagyok indiszkrét?  :cool2:




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6905 Dátum: 2014.05.08 20:11:20 »
Vennék Superbt, vennék A6-ot, talán még Passatot is.  :yes:
Hajrááá  :yes:

Némelyiket én is megvenném. Például az ezelőtti Passatot, az alap 105 lovas 1.9-es TDI-vel. De csak akkor venném meg, ha japánt valamilyen okból nem vehetnék  :) ... mert amúgy számomra a világon semmi nem szólna mellette, egy 2.0 D-4D Avensissel szemben.

A6? Nincs az az A6, amit előbb vennék meg, mint egy Lexus GS-t.

Stb...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #6906 Dátum: 2014.05.08 20:16:24 »

Hajrááá  :yes:

Némelyiket én is megvenném. Például az ezelőtti Passatot, az alap 105 lovas 1.9-es TDI-vel. De csak akkor venném meg, ha japánt valamilyen okból nem vehetnék  :) ... mert amúgy számomra a világon semmi nem szólna mellette, egy 2.0 D-4D Avensissel szemben.

A6? Nincs az az A6, amit előbb vennék meg, mint egy Lexus GS-t.

Stb...
Én meg ezzel értek egyet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6907 Dátum: 2014.05.08 20:30:15 »
Hajrááá  :yes:

Némelyiket én is megvenném. Például az ezelőtti Passatot, az alap 105 lovas 1.9-es TDI-vel. De csak akkor venném meg, ha japánt valamilyen okból nem vehetnék  :) ... mert amúgy számomra a világon semmi nem szólna mellette, egy 2.0 D-4D Avensissel szemben.

A6? Nincs az az A6, amit előbb vennék meg, mint egy Lexus GS-t.

Stb...

Vennék  :flowers:

Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy ha eladósorba kerülne egyszer az Ave, és tovább szeretnék lépni, nem fogok tudni a Toyota-palettájáról választani.  :no:

Vagy veszek egy T27-et (ami formailag nem tetszik), vagy kénytelen leszek körülnézni más márkáknál.  :wacko:

Jelöltek:








Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6908 Dátum: 2014.05.08 20:46:30 »
:yes:  :hug:
Ez az ami amúgy engem a legjobban zavar a Toyotánál.
Hol van egy erős, manuális váltós Ave a kínálatból? Az újaknál is a 2.0 152 ló a teteje, ami azért valljuk meg, elég halovány egy 200 lovas Passat, vagy 260 lovas A6 mellett.  :hmmmm:
Persze, erre mondhatjátok: ott a Lexus.  :ph34r:
De ott sincs egy igazi nyerserő sem. Vagy automata, vagy hibrid.
Továbbá valahol sajnálnék egy Lexust a mindennnapokban szétrúgni, nekem egy GS vagy LS inkább egy "ünnepi", utazós autó.  :yes:
Utóbbi időben azon gondolkodom, hogy ha lenne hova raknom, simán vennék egy E12 Corollát 1.4 D4D motorral, városi lötyögésben sokat spórolhatnék vele és a turbódízelek közül az egyik legmegbízhatóbb, jó értelemben véve legegyszerűbb konstrukció.  :innocent:
fiatal vagy és bohó. nekem a 2.4-es ave kombi úgy volt jó, ahogy volt. annál erősebb autóra egyszerűen nem vágyok. és nagyjából ugyanazt tudja ma egy 2.0-s avensis is. ráadásul szerintem avensis pont automatával az igazi. semmi dög vagy karcosság nincs benne, ami miatt mondjuk jó váltogatni egy mazda3-ast, netán egy seat leont, vagy egy honda accordot. és szerintem ne tedd egymás mellé az a6-ost meg az avensist, mert nagyon nem egy kategória a kettő ;)
én egyébként örömmel szétrúgnék egy lexust a mindennapokban is :D ja és totálisan kielégítene egy automata hibrid  :wub:

és a hétüléses prius mellett tartanék egy e39-es hathengeres bömbit is, és kizárólag azzal járnék  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6909 Dátum: 2014.05.08 21:03:02 »
Mi a neve a kereskedésnek, ha nem vagyok indiszkrét?  :cool2:
Ők: http://lamoto.ucoz.hu/

És tőlük hordják be a Toyotákat: http://www.auto-hausmann.de/
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.08 21:05:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6910 Dátum: 2014.05.08 21:10:42 »
Vennék  :flowers:

Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy ha eladósorba kerülne egyszer az Ave, és tovább szeretnék lépni, nem fogok tudni a Toyota-palettájáról választani.  :no:

Vagy veszek egy T27-et (ami formailag nem tetszik), vagy kénytelen leszek körülnézni más márkáknál.  :wacko:

Jelöltek...
Nagyon komolyan mondom, hogy ilyen Audit ne vegyél, mert igen jó eséllyel jönnek majd a sok százezres javítások  :excl: Itt valaki tényleg azt gondolja, hogy alaptalanul fújom ezt ennyit? Nagyságrenddel nagyobb a durva szívás esélye, mint a japánok esetében. Érted? Nagyságrenddel!

Ha ez az Ave formailag nem tetszik, várd ki az utódját (ami ugye mindjárt jön). Vagy vegyél Priust. Auris kombit. Versot. Lexust! Mittomén...

Bár persze a másik két japán is jó választás. Én ezekből a Hondát preferálnám, nagyon finom kocsi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6911 Dátum: 2014.05.08 21:16:07 »
:yes:  :hug:

Ez az ami amúgy engem a legjobban zavar a Toyotánál.
Hol van egy erős, manuális váltós Ave a kínálatból? Az újaknál is a 2.0 152 ló a teteje, ami azért valljuk meg, elég halovány egy 200 lovas Passat, vagy 260 lovas A6 mellett.  :hmmmm:

Persze, erre mondhatjátok: ott a Lexus.  :ph34r:
De ott sincs egy igazi nyerserő sem. Vagy automata, vagy hibrid.
Továbbá valahol sajnálnék egy Lexust a mindennnapokban szétrúgni, nekem egy GS vagy LS inkább egy "ünnepi", utazós autó.  :yes:

Utóbbi időben azon gondolkodom, hogy ha lenne hova raknom, simán vennék egy E12 Corollát 1.4 D4D motorral, városi lötyögésben sokat spórolhatnék vele és a turbódízelek közül az egyik legmegbízhatóbb, jó értelemben véve legegyszerűbb konstrukció.  :innocent:
Az 1.4 dízel Corolla mindenhol lépést tud tartani az Avensiseddel, ha utóbbit nem pörgeted 5000 fölé  :yes: !

A GS-t sajnálnád a mindennapokban szétrúgni, de egy A6-ost nem? Pedig az sem kevésbé ünnepi autó.

Nyers erő? Vegyél egy MX-5-ös Mazdát egymillióért, és rájössz hamar, hogy az autózás élvezetéhez nincs szükség nyers erőre  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6912 Dátum: 2014.05.08 21:21:46 »
...és szerintem ne tedd egymás mellé az a6-ost meg az avensist, mert nagyon nem egy kategória a kettő ;)
Hát... pontosan egy kategória eltérés van köztük. Nem több. Az Ave beltere is igényes, minőségi, jól összerakott, remekül hangszigetelt. Az A6 annyival tud többet, amennyivel eggyel magasabb kategóriás autóként illik is többet tudnia.

De az számomra pl. tanulságos volt, hogy unokatesóm E90-es BMW 3-asának a beltere mennyivel egyszerűbb, puritánabb, mint a mi Ave II-esünké  :sorcerer: ! Pedig, ugye, prémium autó - és kb. ugyanaz a kategória, mint az Ave (még ha ez kissé sántít is, mert a prémium középkategóriás kocsik ugye kisebbek, mint a "nem-prémium" középkategóriások).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6913 Dátum: 2014.05.08 21:22:01 »
Nagyon komolyan mondom, hogy ilyen Audit ne vegyél, mert igen jó eséllyel jönnek majd a sok százezres javítások  :excl: Itt valaki tényleg azt gondolja, hogy alaptalanul fújom ezt ennyit? Nagyságrenddel nagyobb a durva szívás esélye, mint a japánok esetében. Érted? Nagyságrenddel!

Ha ez az Ave formailag nem tetszik, várd ki az utódját (ami ugye mindjárt jön). Vagy vegyél Priust. Auris kombit. Versot. Lexust! Mittomén...

Bár persze a másik két japán is jó választás. Én ezekből a Hondát preferálnám, nagyon finom kocsi  :yes:

Hiszek Neked, sőt, tudom, hogy igazad van.  :yes:
Alapvetően nekem nem is ez az A6, hanem az elődje tetszik.
A maga egyszerűségével és letisztultságával, és 2.8 V6 quattro motorjával.  :D



Az Accord amúgy nálam is a nyerő, ott a 2.4-es motor a 200 lóval, kombiként vérbeli családi autó.  :devil:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6914 Dátum: 2014.05.08 21:22:51 »
fiatal vagy és bohó. nekem a 2.4-es ave kombi úgy volt jó, ahogy volt. annál erősebb autóra egyszerűen nem vágyok. és nagyjából ugyanazt tudja ma egy 2.0-s avensis is. ráadásul szerintem avensis pont automatával az igazi.
:yes:

Csak ezt sajnálom, hogy a miénk nem ilyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )