Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789721 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #450 Dátum: 2011.09.17 01:27:00 »
...látványra szedánpárti vagyok, de - Avensis II-ből szerintem szebb is az 5 ajtós, mint a 4.
Hirtelen nem tudnék olyan autót mondani, amiből ne lenne szebb az 5 ajtós, mint a 4  :hmmmm: ... Félreértés ne essék: liftback vs. szedán szembeállításra gondolok. A szedán forma annyira őskonzervatív, nyárspolgári, hogy igazából ciki mindenen, ami kisebb, mint egy Mercedes E-osztály. (Kivételek persze, mint mindig, akadnak.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #451 Dátum: 2011.09.17 06:58:11 »
nem értek egyet. rakás gyönyörü sedan van. szinte az összes Usa autó, camryk , lexusok stb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #452 Dátum: 2011.09.17 07:28:56 »
Azért örülök, hogy nem a Dacia melett döntöttetek.
/Érdeklődéssel olvastam, hogy olyanok ajánlják teljes meggyőződéssel, akiknek nincs is és nem is vettek Daciat, pedig megtehették volna./
Daciát mindenki megtudja venni, aki mást is azonos méretü stb a kategoriábol, hiszen a legolcsobb :devil:
Robi pedig az ár kérdésében nagyon" alacsonyra" tette a mércét ;), Gondolom most árban túl is lépte az eredeti elképzelését.
Amig a keretösszeghez nem tett hozzá és ujat akart, nem is fért volna bele  szinte semmi más, tehát egyáltalán nem meggyőződésből mondtam én személy szerint, hanem egyikét a kevés megoldásoknak. Egyébként továbbra se hallottam semmi rosszat az ujkori Dáciákrol és lehet, hogy idővel olyan jo hirnevük lesz mint most a koreaiaknak (akik szépen előreléptek az elmult 15 évben).
Az hogy fapados vagy nem az pénztálcakérdés elsősorban. Ha olyan munkaeszköz kellene számomra ahol sokat kell szállitani és sokan be is férnek és kevés pénzem lenne akkor vennék Daciát.
Szerencsére egyik se forog fent nálam.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #453 Dátum: 2011.09.17 07:33:14 »
nem értek egyet. rakás gyönyörü sedan van. szinte az összes Usa autó, camryk , lexusok stb
Nézd meg a sedanodat még ma is normálisan néz ki! A korabeli  LB- nekem az tetszett a legjobban, nagyon designos volt- de mára  osdinak néz ki .

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #454 Dátum: 2011.09.17 07:39:29 »
Valami félreértés van: az egyszerre alatt természetesen nem azt értem, hogy egyszerre rakom be őket, hanem hogy egyszerre vannak benn. A nyári cuccunk tuti, hogy nem fért volna be egy 4 ajtósba, ugyanis a kalaptartót ki kellett venni, hogy le tudjam csukni a csomagtérajtót.  ;)
De nincs ezzel gond, nálad ez nem szempont, nálam meg az.
Literre  nincs nagy különbség a térfogatban csak nekem ügyeskedni kell hogy sok börönd beleférjen és nincs kalaptartó amit kivegyek, ez igaz :nonono: Alkalmazkodunk kevesebb dolgot pakolunk böröndbe. Mindegy nekem bőven elég nagy az utastér is meg a csomagtartó is.
Elsö gondom most adódott: anyukám eltörte a bokáját és a járokeret nem fér bele a csomagtartóba :D Kénytelen voltam az első ülésre rakni.
Alkalmazkodunk? Veszünk egy hatalmas nagy valag pénzért egy unpraktikus autót, hogy aztán alkalmazkodjunk? ... Okos  :yes:
Ez volt a legolcsobb és legnagyobb a" kategoriájában".Ritkán van szállitási gondom , azt  meg max. megoldom az utánfutoval.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #455 Dátum: 2011.09.17 08:49:41 »
...látványra szedánpárti vagyok, de - Avensis II-ből szerintem szebb is az 5 ajtós, mint a 4.
Hirtelen nem tudnék olyan autót mondani, amiből ne lenne szebb az 5 ajtós, mint a 4  :hmmmm: ... Félreértés ne essék: liftback vs. szedán szembeállításra gondolok. A szedán forma annyira őskonzervatív, nyárspolgári, hogy igazából ciki mindenen, ami kisebb, mint egy Mercedes E-osztály. (Kivételek persze, mint mindig, akadnak.)
audi a8-a7. nesze :D
egyetértek a második felével. bár egy merci c-osztály sem épp nyárspolgári...vagy egy a4-es...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #456 Dátum: 2011.09.17 09:17:59 »
...látványra szedánpárti vagyok, de - Avensis II-ből szerintem szebb is az 5 ajtós, mint a 4.
Hirtelen nem tudnék olyan autót mondani, amiből ne lenne szebb az 5 ajtós, mint a 4  :hmmmm: ... Félreértés ne essék: liftback vs. szedán szembeállításra gondolok. A szedán forma annyira őskonzervatív, nyárspolgári, hogy igazából ciki mindenen, ami kisebb, mint egy Mercedes E-osztály. (Kivételek persze, mint mindig, akadnak.)
audi a8-a7. nesze :D
egyetértek a második felével. bár egy merci c-osztály sem épp nyárspolgári...vagy egy a4-es...
Nem sok különbség van egy C merci és a Corollám (2007-es) között méretben azonosak (jo a Corolla magasabb). Ja igen a Corolla megbizhatóbb és fele annyiba kerül :D :tt2:
A többi meg nem számit :devil:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #457 Dátum: 2011.09.17 09:29:37 »
Hát elég sok  börönd befér a sedánba is , egymás után. Max hajóbörönddel lenne gond.
Avensis III sedan nyílása 45 cm (!!) magas. Nem csak a hajóbőrönddel lenne gondom  ;) Nagyon finoman szólva is nem praktikus.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #458 Dátum: 2011.09.17 09:32:30 »
Anno el kellett volna hozni jobbára közel kocka elemekből összerakható kanapét. Ötajtós Coriba hármat lazán be lehetett rakni, a szedán Ave-ba meg egy SE ment be, egyszerűen nem volt a kocsin elég nagy nyílás sehol (!), holott fizikailag 2-3 beférhetett volna... Soha többé szedán.  :szemez:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #459 Dátum: 2011.09.17 09:36:46 »
Ennyi tefust  [rohog]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #460 Dátum: 2011.09.17 09:47:04 »
Ennyi tefust  [rohog]
Költözködtünk, néha előfordul az életben... Egyik autó sem vonóhorgos és mintegy 2*100 km távolságra teherautót bérelni igen drága mulatság lenne....
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #461 Dátum: 2011.09.17 09:48:07 »
Ennyi tefust  [rohog]
Az, hogy Neked a sedan jön csak be, az rendben van, de miért kell megmagyarázni, hogy az ugyanolyan praktikus is  :?:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #462 Dátum: 2011.09.17 10:04:43 »
Ennyi tefust  [rohog]
Az, hogy Neked a sedan jön csak be, az rendben van, de miért kell megmagyarázni, hogy az ugyanolyan praktikus is  :?:
Ha lett volna LB a Corollábol, akkor biztos azt vállasztottam volna. Aurist még nem lehetett kapni, és valahogy egyébként se tetszett.
E-12-es wagonom volt, de nagyon nem jött be.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #463 Dátum: 2011.09.17 10:32:26 »
Anno el kellett volna hozni jobbára közel kocka elemekből összerakható kanapét. Ötajtós Coriba hármat lazán be lehetett rakni, a szedán Ave-ba meg egy SE ment be, egyszerűen nem volt a kocsin elég nagy nyílás sehol (!), holott fizikailag 2-3 beférhetett volna... Soha többé szedán.  :szemez:
Én is nagy hatchback fan vagyok.... egy alsóköezepes hatchback-el amit nem lehet hazahozni, oda már tényleg kisteher kell.... bútorok, hűtő, 2m magas leander cserepestül, és még sorolhatnám,
a kutyáról meg a biciklikről nem is beszélve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #464 Dátum: 2011.09.17 10:51:18 »
Nekem az LB-be be lehet dobni a bringát, de a Corival meg az Ave-val (két tetőcsomagtartó is tele volt) hazahoztunk egy kanyarral anno egy öt méteres szekrénysort (lapraszerelt) meg egy közel négyméteres nappalifalat.  :innocent: Szedánnal ezek esélytelenek lettek volna. Igaz, a tető is így necces volt.  :devil: