Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799063 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #435 Dátum: 2011.09.16 21:23:35 »
robi

Ceed SW szerintem nem rossz választás.

A régi Corolládat te magad add el, mert ha beszámíttatod, jóval kevesebbet kapsz érte. És ezeknek az autóknak az eladása nem probléma, ha reális az árelképzelés.

Eddig a ceed_sw a befutó, a mai kereskedésben töltött pár óra bebizonyította, hogy az alapmodell ami most akciós, gyári audiórendszerrel és metáfényezéssel, vonóhoroggal és sötétített hátsó üvegekkel nem csak hogy tökéletesen kielégít minden kritériumot, de bele is fér a büdzsébe. A corollát nevetséges pénzért akarják beszámítani. A kiszemelt ceed_sw egy az egyben meg is van a Magyarországi raktárban, max 2 hetet kellene rá várni. Így 2 hetünk volna, hogy jobb árban eladjuk a régit külön.

Voltunk dacia kereskedésben is, nevetséges a szuper-akciós Renault Crédit ajánlat, nem csoda, hogy csak személyesen merik megmondani, online semmi részletet nem találni. Alkudni semmit nem lehetett. A ceed_sw esetén adnak pár extrát, igaz ott sem túl sokat, de az akció egyébként tényleg nagyon vonzó így is. Ilyen ajánlat mellett hülyeség használt autót vennem.

Tesztvezettük a ceed-et, a 105LE-s 1,4-es motor elég lesz nekünk. A mostani Corollánkhoz képest ég és föld, ennél több fölösleges. Hátra tökéletesen beférek magam mögé, akkor is, amikor tökre hátra van az ülés. Elöl is nagyon tágas, ez az első autó, ahol az ülést nem kell tökig hátranyomni. Hátul tökéletes a fejtér, és ki is látni normálisan az ablakon. Csomi hatalmas. Szerintem megtaláltuk. Ma este döntünk, msot vacsi.
Hát ez szuper, jó döntés :hug:
És még vacsira is jut! még ilyent :szemez:

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #436 Dátum: 2011.09.16 21:32:48 »
Mondtam én, hogy nézzetek meg egyet. Képes lettél volna valami használt francia dízelt venni... ejj...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #437 Dátum: 2011.09.16 21:37:35 »
Hány nap van a 365-ből, amikoor a sedanba be nem férő cuccot szálítasz?
Elég sokat, minden második hétvégén szinte, havonta egyszer biztos. Meló van szerencsére...
Én ha melozok az autoval, egyedül ülök benne :cool2:
Neked mi az a nagy cucc amit beleraksz? :hmmmm:
Példák:
- Most épp édesanyám lakása van felújításban. Hamarosan veszek neki beépített tűzhelyet, olyan helyen van jó árban a kiválasztott típus, ahol drága a házhoz szállítás. A felújitás kapcsán még lesz pár ilyen tétel az elkövetkezendő pár hónapban.
- Kábelezéskor gyakran használok kábelcsatornát. 2m - 2,5m egy szál, szoktam venni 10db-ot. És közben a csomiban szerszám és egyéb anyag-hegyek. Van, hogy létrát is viszek (3 lépcsőfokosat).
- Gyerek nemrég kapott szülőkormányzós triciklit. Akkora dobozban volt, hogy az 5 ajtós corollába is nehezen préseltem be
- Saját lakásunkat 5 év alatt fokozatosan szereltük fel apránként. Mindent mi magunk hoztunk haza (bútorok, berendezések, etc), nem kellett a házhoz szállításhoz igazodni, és nem került pénzbe sem.
- Amikor utazunk visszük a nagy babakocsit, és van hogy nagy tárgyakat is, a családnak vidékre, ahol nem, vagy nehezebben jutnának hozzájuk.
Mindezt egy szedánnal képtelen lennék megoldani. A praktikusság, a funkcionalitás nálam 100x többet ér, mint a design.



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #438 Dátum: 2011.09.16 21:44:00 »
Egy negatívum a ceed_sw-nél: a gyári audió rendszer iszonyat fosul szól. A corollába is sz@r volt, hangszóró csere óriásit javított rajta. Itt is kellesz, a gyári rádiót azért veszem mégis meg, mert utángyártottat sem tudnék sokkal olcsóbban belerakni (nem DIN-méret, beépítő keretet úgyis venni kell, adapterekkel együtt egy normális rádió ára alig pár tízezerrel kevesebb, a hangszórók pedig benne vannak az előkészítésbe, így is, úgy is cserélni kell.)

Sajnos a gyári hangrendszerek általában minden autóban elég sz@rul szólnak. Ja és a dácsiában az előkészítésben csak a kábelek vannak, hangszórók nincsenek. Legtöbb esetben egyszerű hangszórócsere elég, hogy normális legyen a hang.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 21:45:48 írta robi »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #439 Dátum: 2011.09.16 21:46:15 »
Ezeket énis mind megoldom, a legtöbb amit írsz a sedánba is belefér, a többi meg megy az utánfutommal :devil:
Persze én is szeretnék egy tetösines kombit :sorcerer: dehát nincs és a Corollát nem kotyavetyélem el.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #440 Dátum: 2011.09.16 21:50:27 »
az utánfutommal
Jó hogy van neked. Egy párszor én is elgondolkodtam rajta. De végképp lemondtam róla, amikor azt mondták nekem tavaly, hogy külön kötelező biztosítást kell rá kötni. Nem tudom, ez igaz-e még.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #441 Dátum: 2011.09.16 21:54:10 »
az utánfutommal
Jó hogy van neked. Egy párszor én is elgondolkodtam rajta. De végképp lemondtam róla, amikor azt mondták nekem tavaly, hogy külön kötelező biztosítást kell rá kötni. Nem tudom, ez igaz-e még.
Minden kell rá adó meg kötelezö, de ez a kevesebb, müszaki vizsga annyi mint egy személyautora. Nekem már megvan 1994-óta

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #442 Dátum: 2011.09.16 21:56:39 »
Köszi, továbbra sem veszek utánfutót. Ha nagyon kellene bruttó 600Ft/óráért bérelek egyet. Mert minden más befér majd úgyis a kombiba.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #443 Dátum: 2011.09.16 22:05:03 »
Köszi, továbbra sem veszek utánfutót. Ha nagyon kellene bruttó 600Ft/óráért bérelek egyet. Mert minden más befér majd úgyis a kombiba.
Vagy a tetrejére, SW ugye? akkor van tetősin :hmmmm:

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #444 Dátum: 2011.09.16 22:33:51 »
Egy negatívum a ceed_sw-nél: a gyári audió rendszer iszonyat fosul szól. A corollába is sz@r volt, hangszóró csere óriásit javított rajta. Itt is kellesz, a gyári rádiót azért veszem mégis meg, mert utángyártottat sem tudnék sokkal olcsóbban belerakni (nem DIN-méret, beépítő keretet úgyis venni kell, adapterekkel együtt egy normális rádió ára alig pár tízezerrel kevesebb, a hangszórók pedig benne vannak az előkészítésbe, így is, úgy is cserélni kell.)

Sajnos a gyári hangrendszerek általában minden autóban elég sz@rul szólnak. Ja és a dácsiában az előkészítésben csak a kábelek vannak, hangszórók nincsenek. Legtöbb esetben egyszerű hangszórócsere elég, hogy normális legyen a hang.

A gyári fejegység azért jó, mert a kormányról vezérelhetőség adott, azt hiszem kapod is a csomaghoz, ezt egy bármilyen másikkal már nem tudom hogyan lehetne megoldani. A hangszórókat pedig cserélni kell, ha jó hangzást akarsz. (én Magnat-ot raktam a Carinába, elég jól szólt, de az Ave gyárija is elég jól szólt)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #445 Dátum: 2011.09.16 22:37:37 »
Azért örülök, hogy nem a Dacia melett döntöttetek.
/Érdeklődéssel olvastam, hogy olyanok ajánlják teljes meggyőződéssel, akiknek nincs is és nem is vettek Daciat, pedig megtehették volna./
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #446 Dátum: 2011.09.16 22:38:28 »
A gyári fejegység azért jó, mert a kormányról vezérelhetőség adott, azt hiszem kapod is a csomaghoz, ezt egy bármilyen másikkal már nem tudom hogyan lehetne megoldani. A hangszórókat pedig cserélni kell, ha jó hangzást akarsz. (én Magnat-ot raktam a Carinába, elég jól szólt, de az Ave gyárija is elég jól szólt)

Igen, jár a kormányról vezérelhetőség! Magnat szerintem is jó.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #447 Dátum: 2011.09.16 22:40:38 »
Vagy a tetrejére, SW ugye? akkor van tetősin :hmmmm:
Van. Tetőcsomim van a corollához is, azt is intenzíven használtuk rumlizáskor.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #448 Dátum: 2011.09.16 23:43:30 »
Hát ez szuper, jó döntés :hug:
És még vacsira is jut! még ilyent :szemez:

Dobprögés........... a döntés: Igen!  :clap:
Holnap megyünk szerződni.  :D


Phoenix Silver metálfény a kiválasztott

Ugyanitt Toyota Corolla XLI 1996 eladó, korának megfelelő állapotban. :whistling:
A hét elején, miután lemosattam, készítek képeket, és teszem fel a használtautóra.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 23:48:03 írta robi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #449 Dátum: 2011.09.17 01:22:39 »
Valami félreértés van: az egyszerre alatt természetesen nem azt értem, hogy egyszerre rakom be őket, hanem hogy egyszerre vannak benn. A nyári cuccunk tuti, hogy nem fért volna be egy 4 ajtósba, ugyanis a kalaptartót ki kellett venni, hogy le tudjam csukni a csomagtérajtót.  ;)
De nincs ezzel gond, nálad ez nem szempont, nálam meg az.
Literre  nincs nagy különbség a térfogatban csak nekem ügyeskedni kell hogy sok börönd beleférjen és nincs kalaptartó amit kivegyek, ez igaz :nonono: Alkalmazkodunk kevesebb dolgot pakolunk böröndbe. Mindegy nekem bőven elég nagy az utastér is meg a csomagtartó is.
Elsö gondom most adódott: anyukám eltörte a bokáját és a járokeret nem fér bele a csomagtartóba :D Kénytelen voltam az első ülésre rakni.
Alkalmazkodunk? Veszünk egy hatalmas nagy valag pénzért egy unpraktikus autót, hogy aztán alkalmazkodjunk? ... Okos  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )