Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1831216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #525 Dátum: 2011.09.24 11:45:59 »
Viccnek jó, értéktartás nulla, tisztelet az úton zéró, minden másfeledik autó pont ilyen.

A következőt már tényleg annyi időre venném, hogy nem számít az értéktartás, mert egy idő után ezeknek az ára már nem csökken. Tiszteletet megteremtem, ha más nem akkor kierőszakolom. Azért a swift sport nem olyan gyakori....

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #526 Dátum: 2011.09.24 11:48:58 »
Viccnek jó, értéktartás nulla, tisztelet az úton zéró, minden másfeledik autó pont ilyen.
Azért a 125 lovával nem sok" pont ilyen" van :no: :1eye: Majd kivivja a "tiszteletet".

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #527 Dátum: 2011.09.24 11:50:59 »
Viccnek jó, értéktartás nulla, tisztelet az úton zéró, minden másfeledik autó pont ilyen.

A következőt már tényleg annyi időre venném, hogy nem számít az értéktartás, mert egy idő után ezeknek az ára már nem csökken. Tiszteletet megteremtem, ha más nem akkor kierőszakolom. Azért a swift sport nem olyan gyakori....
Egyszerre irtuk ;)
Ráadásul a sportkocsi után nem is lenne kicsi neked. :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #528 Dátum: 2011.09.24 12:17:49 »
Nekem az SSS-ek mindig is nagyon tetszettek. Bár, még nem vezettem, csak az 1,25ddis-t, és csakis egy apró próbakörre (így a utcai presztízzsel kapcsolatban talán hiteltelen a véleményem), azt gondolom, hogy ezek az új Swiftek már valamelyest kinőtték az elődjük zéró tiszteletét. Ezek nagyon jó kis kocsik, pláne ezek a Sportok, bár Lizard elmondása szerint nehézkesebbek, mint a Yaris TS mozgásra. Viszont minőségre jók, normál használattal egészen biztosan nem fogyaszt sokat. Egyedül, ami számomra kérdés a tágassága..., khm, szűkössége inkább.... Biztosan elég lesz Neked méretre? No, nem, mintha Te hordó lennél, de azért mégis "erős alkat vagy"...  :D

Tényleg: A Yaris TS-ben nem gondolkodtál? Oké, hogy nem 2-3 éves, de egy 6 évessel sem járnál rosszul, és az azért mégiscsak Toyota, illetve Yaris, ami nagyon frappánsan variálható belülről (tologatható hátsó ülés), utastérre egy kategóriával nagyobb autót is csinálhatsz belőle, ha kell...  ;)
 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #529 Dátum: 2011.09.24 12:27:47 »
Igazából, lehet, hogy barbárul hangzik, de nekem a swift sport tetszik a legjobban kinézetre, ráadásul pont ebben a színben, esetleg fekete vagy kék.... és mellette szól, hogy a suzukik megbízhatósága van legalább olyan mint a toyotáé (vagy még talán igénytelenebb is). Felszereltségben meg még egy fokkal jobb is talán és korban is fele annyi idős, ezzel kissebb az esély rá, hogy már átfutott pár paréj kezén...
Igen tudom, hogy izmos vagyok :) , de ha a miata kényelmes volt akkor szerintem ebben sem lesz gond.... ebben biztos is vagyok szinte.
Egyre inkább úgy érzem, hogy ez lesz a vége....Választék van, miatára pedig ma is csörgött a teló...

Jogos ellenérveket várok tőletek, próbáljátok meg elvenni a kedvem úgy, hogy ne tudjak belekötni!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #530 Dátum: 2011.09.24 14:25:00 »
Érdekelne a véleményetek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/swift/suzuki_swift_1.6_sport-5108596
Ami nekem fontos lenne a következő autó szempontjából, amit már hosszabb időre veszek:
fiatal (értsd: a kiskorúakra gerjedek)
keveset futott
nem volt törve
jól felszerelt (kényelmi extrákkal és nem a homasitából)
nem jön szembe minden sarkon (nem G astra)
lépeget is ha kell, de nem zabálja le a gatyámat (10literig még ok)
olcsó fentartási ktg (nem 30ezer egy szaros tárcsa)
nem francia fostalicska vagy olasz romantikus...
2db millió a forintosított orgazmus
Ezek alapján szerintem kiváló választás  :yes: ... Az új Swiftet eleve jó vezetni, ezzel a változattal meg tényleg garantált a vigyor-faktor  :D ... Emellett megbízható, fenntartása is vállalható. Szóval sztem nagyon is jó ötlet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #531 Dátum: 2011.09.24 14:50:47 »
Múlt héten ezt a Swift Sportot néztük majd vettük meg egy ismerősnek, (plusz olajat és szűrőket cseréltem rajta gyorsba) ezek szerint még nem törölték a hahu-ról
http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/swift/suzuki_swift_1.6_sport_18e_km___-4820413

Nekem nagyon bejött ez a kisautó, futóműve egész jó, kuplung-váltó-kormányzás finom, motor nagyon OK.



music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #532 Dátum: 2011.09.24 15:05:54 »
Érdekelne a véleményetek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/swift/suzuki_swift_1.6_sport-5108596
Ami nekem fontos lenne a következő autó szempontjából, amit már hosszabb időre veszek:
fiatal (értsd: a kiskorúakra gerjedek)
keveset futott
nem volt törve
jól felszerelt (kényelmi extrákkal és nem a homasitából)
nem jön szembe minden sarkon (nem G astra)
lépeget is ha kell, de nem zabálja le a gatyámat (10literig még ok)
olcsó fentartási ktg (nem 30ezer egy szaros tárcsa)
nem francia fostalicska vagy olasz romantikus...
2db millió a forintosított orgazmus
Ezek alapján szerintem kiváló választás  :yes: ... Az új Swiftet eleve jó vezetni, ezzel a változattal meg tényleg garantált a vigyor-faktor  :D ... Emellett megbízható, fenntartása is vállalható. Szóval sztem nagyon is jó ötlet  :)
Egyetlen negatívumot tudnék mondani, a hátsó sorban ülni nem egy élmény. Nem olyan rossz a helyzet, mint egy 2+2-es kabrióban, de ez alapvetően egy kétszemélyes autó, csak véletlenül tettek bele hátsó üléssort is. :devil:
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #533 Dátum: 2011.09.24 15:06:47 »
Na egyre jobban örülök, hogy mindenkinek tetszik :) nekem tényleg bejön a forma meg úgy az egész... vagy lehet, hogy igazából nem is az van hogy annyira tetszik, hanem szerintem nincs riválisa az általam felsorolt szempontok alapján... Ha elmegy a mazda, valszeg ez lesz, legfeljebb nem 18ezer km-rel hanem 60-70.... az még nem a világ.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #534 Dátum: 2011.09.24 15:07:35 »
Egyetlen negatívumot tudnék mondani, a hátsó sorban ülni nem egy élmény. Nem olyan rossz a helyzet, mint egy 2+2-es kabrióban, de ez alapvetően egy kétszemélyes autó, csak véletlenül tettek bele hátsó üléssort is. :devil:

Csak ismételni tudom magam: "Lehetőséget nyújtok az utazásra 4fő részére, de nem kényelmet."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #535 Dátum: 2011.09.24 15:08:28 »
Igazából két negatívumot hallottam:
A 95benzinnel csekkendzsin világít mert 98ra van állítva és a 17es gummák cseréje lehet még drágább játék... Mást nemtok...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #536 Dátum: 2011.09.24 16:51:38 »
Marci, én a sima 1.3-ast vezettem új swiftből (régit ugye elég sokat) és csak jót tudok róla mondani. Nekem nem tetszik a formája, de ez szubjektív, viszont olyan váltót egyedül a fordokban tapasztaltam, mint ami abban volt, kényelmes, ki van találva stb. Ezzel tutira nem lősz mellé.
Presztizse meg a sport változatnak azért lesz! Nézd meg a csomagtartóját, elég hülye formája van, ha megfelel, akkor hajrá!  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #537 Dátum: 2011.09.24 17:02:51 »
holnap megyünk autonézöbe..... pár rav4-et és hiluxot szemügyre veszünk :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #538 Dátum: 2011.09.24 17:12:11 »
Megvan a gittkalkulátor?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #539 Dátum: 2011.09.24 18:20:40 »
Marci, én a sima 1.3-ast vezettem új swiftből (régit ugye elég sokat) és csak jót tudok róla mondani. Nekem nem tetszik a formája, de ez szubjektív, viszont olyan váltót egyedül a fordokban tapasztaltam, mint ami abban volt, kényelmes, ki van találva stb. Ezzel tutira nem lősz mellé.
Presztizse meg a sport változatnak azért lesz! Nézd meg a csomagtartóját, elég hülye formája van, ha megfelel, akkor hajrá!  :D
Én az "új" swiftból (2004-2010) vezettem az 1,5-öt és az 1,3-at is. A pedálkiosztása, a kuplung/fék kezelése annyira hasonlít a CorollaE12-esére (saját 1,4vvti-mre gondolok) hogy meg sem tudom szinte különböztetni. A váltója meg 100%-os, azt kell mondjam odaveri az e12-es váltóját. Apám Golf5-jében van ilyen jó váltó.