Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789663 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #345 Dátum: 2011.09.15 10:50:30 »
Jó az a duster.... ha nagy és új autó kellene ócsón akkor meglépném... tudod, hogy nem várhatsz sokat, de a 3milla minden forintját teljesíteni fogja és te pukizol bele elsőként :)
És garid is van!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #346 Dátum: 2011.09.15 10:59:09 »
Hátha nem tudsz megbarátkozni egy kicsit idősebb jobb márkáju autoval, akkor nincs más vállasztásod ;)

Tökéletesen meg tudnék barátkozni egy 2-3 évessel, csak nem találok olyat, melynek múltjában meg is bízhatnék.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #347 Dátum: 2011.09.15 11:00:37 »
Jó az a duster.... ha nagy és új autó kellene ócsón akkor meglépném... tudod, hogy nem várhatsz sokat, de a 3milla minden forintját teljesíteni fogja és te pukizol bele elsőként :)

Hát a 3milás Duster elég gáz motorikusan, 9-10 literes fogyasztása van a tesztek szerint, és gyengus is. A dízel lenne a jó, de az még 1 mila plusszba.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #348 Dátum: 2011.09.15 11:03:55 »
Robi, szerintem jobb eséllyel találsz megbízható előéletű használt autókat márkakereskedéseknél. Érdemes ezeknek utánanézni. Én pl úgy vettem a Corollámat a Reálnál, hogy a teljes szervíztörténetét megkaptam (a régi tulaj mindent ott csináltatott, még az ablakmosó töltését is), szóval vannak ilyenek, csak ki kell fogni.

Továbbá az bennevan, hogy a használtautó mindig zsákbamacska lesz. Ezért magas az új felára, mert garancia van rá, meg nem lehet vele gond. Ezért a kevesebb árért pedig be kell vállalni valamennyi kockázatot, persze lehetőleg minél kevesebbet.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.15 11:11:21 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #349 Dátum: 2011.09.15 11:17:09 »
Leglopottabb járművek statisztika

Egy új Dáciával nem a 11. kerületben, lehet, hogy már nem is érdemes lopás-casco-t kötni. Kutyának sem kell.  :D

pzs

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #350 Dátum: 2011.09.15 11:43:33 »
Leglopottabb járművek statisztika

Egy új Dáciával nem a 11. kerületben, lehet, hogy már nem is érdemes lopás-casco-t kötni. Kutyának sem kell.  :D

Mert uj...  :flowers: Majd par ev mulva amikor kopo es egyeb alkatreszeket cserelni kell...

E12-es Corollat meg Yaris I-et sem loptak par evvel ezelott... Most, hogy 10 evesek lesznek es kellenek a kulonbozo kopo es karosszeria alkatreszek sokkal keresettebbek lettek a tolvajok koreben  :censored: :ph34r:

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #351 Dátum: 2011.09.15 11:46:51 »
Robi:
Ceed SW 3.2M
Grand Modus 2.9M
Aveo 2.8M
Linea 2.7M

ezekből még talán alkudni is lehet.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #352 Dátum: 2011.09.15 12:14:13 »
Leglopottabb járművek statisztika

Egy új Dáciával nem a 11. kerületben, lehet, hogy már nem is érdemes lopás-casco-t kötni. Kutyának sem kell.  :D
Te asztán jól kürbejárod a szempontokat :eek:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #353 Dátum: 2011.09.15 12:23:45 »
Leglopottabb járművek statisztika

Egy új Dáciával nem a 11. kerületben, lehet, hogy már nem is érdemes lopás-casco-t kötni. Kutyának sem kell.  :D
Te asztán jól kürbejárod a szempontokat :eek:

Kénytelen vagyok. Ha az autó hitelre megy, akkor a havi költségem az autó kapcsán nem csak a hitel meg az üzemanyag, hanem a biztosítások is amiket kötelezően nyakamba varrnak.
Kollégám casco-mentesen hitelre vett vadi új Opel Astráját 3 hónaposan kötötték el, 1M kp-t bukott rajta. Neves márkás autót, amit lopnak előszeretettel, lopás-casco-mentesen megvenni...

Így most mérlegelem, hogy új autó esetén lehet, hogy havi pár ezerrel nagyobb részletet is be vállaljak-e hitel esetén, tudva, hogy pl. nincs szükség vezérmű/fék/stb cserére vásárlás után, mint a használtnál. Taperolom az anyagi határaimat.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.15 12:31:06 írta robi »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #354 Dátum: 2011.09.15 12:36:56 »
Leglopottabb járművek statisztika

Egy új Dáciával nem a 11. kerületben, lehet, hogy már nem is érdemes lopás-casco-t kötni. Kutyának sem kell.  :D
Te asztán jól kürbejárod a szempontokat :eek:

Kénytelen vagyok. Ha az autó hitelre megy, akkor a havi költségem az autó kapcsán nem csak a hitel meg az üzemanyag, hanem a biztosítások is amiket kötelezően nyakamba varrnak.
Kollégám casco-mentesen hitelre vett vadi új Opel Astráját 3 hónaposan kötötték el, 1M kp-t bukott rajta. Neves márkás autót, amit lopnak előszeretettel, lopás-casco-mentesen megvenni...

Így most mérlegelem, hogy új autó esetén lehet, hogy havi pár ezerrel nagyobb részletet is be vállaljak-e hitel esetén, tudva, hogy pl. nincs szükség vezérmű/fék/stb cserére vásárlás után, mint a használtnál. Taperolom az anyagi határaimat.

szerintem ne feszegesd nagyon a határokat, inkább vegyél valami olcsóbbat. a ménkű mindig beüthet.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #355 Dátum: 2011.09.15 12:42:39 »
Robi! Megértem, hogy egy nagyobb autora van szükséged, de a helyzetedben pláne egy öregebb autot keresnék.
Én pl eladtam a Jazzt és egy 20 éves Merciben gondolkodom, amin nagy valószinüséggel csak néhány kopo alkatrészt kellhet cserélni, vagy egy kis karosszériázás. Semmi nem kerül annyiba mint egy ujszerü kicsin. Gondolom az öreg Toyotádnak is ilyesmi a perspektivája ill.tapasztalatod.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #356 Dátum: 2011.09.15 13:10:06 »
Leglopottabb járművek statisztika

Egy új Dáciával nem a 11. kerületben, lehet, hogy már nem is érdemes lopás-casco-t kötni. Kutyának sem kell.  :D
Te asztán jól kürbejárod a szempontokat :eek:

Kénytelen vagyok. Ha az autó hitelre megy, akkor a havi költségem az autó kapcsán nem csak a hitel meg az üzemanyag, hanem a biztosítások is amiket kötelezően nyakamba varrnak.
Kollégám casco-mentesen hitelre vett vadi új Opel Astráját 3 hónaposan kötötték el, 1M kp-t bukott rajta. Neves márkás autót, amit lopnak előszeretettel, lopás-casco-mentesen megvenni...

Így most mérlegelem, hogy új autó esetén lehet, hogy havi pár ezerrel nagyobb részletet is be vállaljak-e hitel esetén, tudva, hogy pl. nincs szükség vezérmű/fék/stb cserére vásárlás után, mint a használtnál. Taperolom az anyagi határaimat.
Lopási statisztika semmit nem jelent, egyrészt mindig arányaiban kell nézni, mert suzuki-opel-vw -ből van a legtöbb! Én pl. a lopástól azért nem félek nagyon, mert angol jobbkormányos E12-es corollák már tényleg aprópénzért vannak = nem érdemes lopni, illetve van casco-m.
Egy mai újszerű autón a casco-t őrültség megspórolni, hisz egy kisebb koccanás (főleg, ha lufi is nyílik) simán 500ezer-1milla....

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #357 Dátum: 2011.09.15 13:12:43 »
Mennyibe kerül a cascod?

pzs

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #358 Dátum: 2011.09.15 13:21:03 »
Én pl. a lopástól azért nem félek nagyon, mert angol jobbkormányos E12-es corollák már tényleg aprópénzért vannak = nem érdemes lopni

Szinte minden gyarto gyart jobb kormanyos autot Angliaba ami apropenz hasznaltan az itteni arakhoz kepest  :whistling:.

Jobb kormanyos auto hazaszallitassal egyutt fel milla felett van + jobb kormanyosban nem minden ott van ahol itthon lennie kell (elso-hatso lampa nem plug&play, szonyegek kuka, motorter is sokban kulonbozik).
Alapbol nagy kockazatot vallalnak a tolvajok attol fuggetlenul, hogy mennyit er az auto... Ugye nem gondolod komolyan, hogy nem fogjak ellopni mert kulfoldrol a piaci ar negyedeert hazajon? Ebbol akar azt is kikovetkeztethetnenk, hogy regi swiftet nem lopnak, mert apro penzert vannak. Pedig de... :flowers:


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #359 Dátum: 2011.09.15 13:34:41 »
Az Opel Astra Caravan-ban lévő benzines A 1.6 XER, 85 kW / 115 LE motorról mi a véleményetek?