Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1765170 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #285 Dátum: 2011.09.13 15:06:24 »
8l kényelmesen városon belül forgalomba, ha kirándulsz, tehát szerpentines vidéki utakon kocsikázva 7.
A klímanélküliségről pedig annyit, hogy eddig nem hiányzott soha... kivéve amikor egyszer egy baleset miatt beállt a hungária... akkor azért meleg volt, de amúgy nincs gond.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #286 Dátum: 2011.09.13 15:45:00 »
murray Komám figyelmébe a cikkben szereplő Thalia. Best buy.

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #287 Dátum: 2011.09.13 15:47:45 »
Én ezért mondom azt -- és én így is tettem --, hogy a korához képest magas futású autót kell venni, mert azt tutira nem tekerték vissza.
Soha ne mondd, hogy soha: ebben a kocsiban 3,5 éves korára már meglehetett a 200ezer. Ha ebből visszatekertek volna 80ezret, az még mindig magas futás, mégis visszatekert lett volna.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #288 Dátum: 2011.09.13 15:48:46 »
8l kényelmesen városon belül forgalomba, ha kirándulsz, tehát szerpentines vidéki utakon kocsikázva 7.
A klímanélküliségről pedig annyit, hogy eddig nem hiányzott soha... kivéve amikor egyszer egy baleset miatt beállt a hungária... akkor azért meleg volt, de amúgy nincs gond.

hejj de jó is lenne egy ilyen...kár, hogy pár év múlva lesz csak esedékes nekem  :cry:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #289 Dátum: 2011.09.13 15:56:10 »
[rohog] A Nagykőrösi úti telepen ez a mondat nulla értékű.
Innen akarta nekem egy fószer látatlanban elmagyarázni, hogy a kocsimban hamarosan EGR szelepet kell tisztíttatni, mer az típushiba, meg hogy max. 1,7-et ér.
Most a hirdetésből azt lehet gondolni, hogy 1,9M-ért odaadod, ő meg nem ismeri a kocsidat (gondolom nem jött ki megnézni), simán belekalkulál látatlanba egy két negatív dolgot, és így kijöhet neki az 1,7, vagyis olyan nagyot nem tévedett....
Hát ha így kalkulál, mint az EGR szeleppel, akkor lehet... Nade bármelyik 8 éves autónál lehet kalkulálni, és ha mindegyiknél kalkulálsz, az olyan, mintha egyiknél se, szóval azért mégsem annyira egyszerű. ;)
...1,7M-ért valószínűleg rövid idő alatt elmenne.... így meg várhatod a vevőt x ideig. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell őket lebecsülni, egész nap ezt csinálják, nyilván nyereséget úgy tudnak realizálni, hogy olcsón vesznek és jobb áron adnak.... na meg érdekük, hogy ne álljon sokáig a pénzük a kocsiban. Tehát, mindenben ellenérdekeltek Veled szemben. Így ne várjon az ember olyan árat tőlük, ami a legszebb álma.  :no:... no de haragudni ezért nem kell rájuk.
Nem várok, de volt nepper, aki adott volna érte - legalábbis ezt mondta, mert azt is el tudom képzelni, hogy arra játszik, hogy telefonban mond valamennyit, amire rábólintok, idejön, közli, hogy mégsem annyi, és én majd kénytelen-kelletlen elfogadom, mert nála van a pénz, ezért ő diktál - 1,7-et, amennyiért ő eladná. Persze az nem a Nagykőrösi úton volt, és azt már én is tapasztaltam, hogy nem egyformán eladható egy-egy autó az országkülönböző részén.
A vevőt meg várom X ideig. Ha most odaadnám a Nagykőrösi úti pasinak 1,5M-ért, és ezt a pénzt betenném bankba kamatozni. EGY ÉV alatt kamatozna a létező legjobb feltételek mellett 75ezer forintot nettóban. Azaz havi 6250 Ft-ot. Ennél lesz jobb ajánlat. (van is).
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #290 Dátum: 2011.09.13 16:04:46 »
Music: A szomszédom megvette volna, de nenki sajnos kombi kell, mert csokit árul :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #291 Dátum: 2011.09.13 16:09:06 »
hejj de jó is lenne egy ilyen...kár, hogy pár év múlva lesz csak esedékes nekem  :cry:

Ne habozz, cabriozz, gondolkozz! Kitalálunk egy neked is megfelelő árat és szépen elpakolod valami garázsba... még befektetésnek sem rosz, pár év múlva már a többszörösét éri ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #292 Dátum: 2011.09.13 16:27:41 »
[rohog] A Nagykőrösi úti telepen ez a mondat nulla értékű.
Innen akarta nekem egy fószer látatlanban elmagyarázni, hogy a kocsimban hamarosan EGR szelepet kell tisztíttatni, mer az típushiba, meg hogy max. 1,7-et ér.
Most a hirdetésből azt lehet gondolni, hogy 1,9M-ért odaadod, ő meg nem ismeri a kocsidat (gondolom nem jött ki megnézni), simán belekalkulál látatlanba egy két negatív dolgot, és így kijöhet neki az 1,7, vagyis olyan nagyot nem tévedett....
Hát ha így kalkulál, mint az EGR szeleppel, akkor lehet... Nade bármelyik 8 éves autónál lehet kalkulálni, és ha mindegyiknél kalkulálsz, az olyan, mintha egyiknél se, szóval azért mégsem annyira egyszerű. ;)
...1,7M-ért valószínűleg rövid idő alatt elmenne.... így meg várhatod a vevőt x ideig. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell őket lebecsülni, egész nap ezt csinálják, nyilván nyereséget úgy tudnak realizálni, hogy olcsón vesznek és jobb áron adnak.... na meg érdekük, hogy ne álljon sokáig a pénzük a kocsiban. Tehát, mindenben ellenérdekeltek Veled szemben. Így ne várjon az ember olyan árat tőlük, ami a legszebb álma.  :no:... no de haragudni ezért nem kell rájuk.
Nem várok, de volt nepper, aki adott volna érte - legalábbis ezt mondta, mert azt is el tudom képzelni, hogy arra játszik, hogy telefonban mond valamennyit, amire rábólintok, idejön, közli, hogy mégsem annyi, és én majd kénytelen-kelletlen elfogadom, mert nála van a pénz, ezért ő diktál - 1,7-et, amennyiért ő eladná. Persze az nem a Nagykőrösi úton volt, és azt már én is tapasztaltam, hogy nem egyformán eladható egy-egy autó az országkülönböző részén.
A vevőt meg várom X ideig. Ha most odaadnám a Nagykőrösi úti pasinak 1,5M-ért, és ezt a pénzt betenném bankba kamatozni. EGY ÉV alatt kamatozna a létező legjobb feltételek mellett 75ezer forintot nettóban. Azaz havi 6250 Ft-ot. Ennél lesz jobb ajánlat. (van is).
Music, a Te autód egy jó autó, korrekt példány. Amelyik autó fedhetetlen, azt a gazdája többnyire eltudja adni, nincs szükség kereskedőre. Kereskedőnek az adja el, akinek problémás az autója,
vagy nagyon nagyon gyorsan kell a pénz, vagy nem érdekli ez az egész adok-veszek herce hurca, így nem fogja a telefonja végén élesben heteken hónapokon át várni a vevőt.
Én, ha a kocsimat eladnám, ugyan azt csinálnám, mint te. Nyílván nekem is tolnák az 1,2M-es ajánlatokat.....  :hug:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #293 Dátum: 2011.09.13 16:28:51 »
Vegyetek ilyet :)  :sorcerer:
Lehet tavasszal érdemesebb lenne meghirdetni..  :hmmmm:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #294 Dátum: 2011.09.13 16:31:36 »
Rendben, akkor vedd meg és hirdesd meg tavasszal ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #295 Dátum: 2011.09.13 17:04:59 »
murray Komám figyelmébe a cikkben szereplő Thalia. Best buy.

 

nekem faceliftes kell-hiába az igényesség  :lol: [rohog]- de azért koszi  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #296 Dátum: 2011.09.14 12:42:55 »
Azért döbbenet, a Dacia Duster-ben, csak a legdrágább típusba alapfelszereltség a rádió. A legalap modellbe nem is rendelhető [rohog] de előkészítés az van benne.

Gondolom az előkészítés csak a kábeleket jelenti, hangszórókat is venni kell külön  :cry:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #297 Dátum: 2011.09.14 12:48:54 »
Legalább olyan fejegységet és hangszórókat veszel bele, ami neked a legjobb.  Nem kell kidobni a gagyit. :hug:

Gondolkozol egy Dusterben?  Ahhoz is van szerelőm :whistling:, habár az úgyis garis lesz. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #298 Dátum: 2011.09.14 13:12:25 »
Hát nagyjából egy Duster megfelelne a kritériumoknak, a Bio-Etanolos AMBIANCE +klímával már 3,3M vadonat újonnan. Ha sikerülne lealkudni azt a 0,3M-t, akár szóba is jöhet. Bár attól függ, ez a Renault Crédit  finanszírozás milyen lehetőségeket nyújt.

A héten lehet hogy beszaladok egy szalonba, csak hogy személyesen beleülhessek, lássam, nagyon gagyi?

(legalább nem kellene fosni ezektől a nepperektől, és új autóm lenne... és aszondom, számítsák be a Corollát, de ha nincs rádió a Duster-ben, akkor a VDO-Dayton rádiómat nem adom oda nekik, és a Magnat hangszórókat sem  :tt2:  [rohog])

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #299 Dátum: 2011.09.14 13:20:55 »
Figyelj, eléggé pang mostanában az újautó piac, szóval jó eséllyel le tudod alkudni az a 300 ezret.
Nem tudom mennyire gagyi, de kelet-európának készült, szóval szerintem elég tartós szerkezet.
Ha bemész, majd oszd meg légyszíves a tapasztalataidat!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...