Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1836290 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #315 Dátum: 2011.09.14 14:58:43 »
Logan MCV 1,5 dCi 75 LEDuster 1,6 16V 105 LE Bio-Etanol
ár3 390 0003 380 000
fogyasztás5,5 dízel9,6 benzin / 13,5 etanol
rádióPioneer DEH-2200UBNincs
csomagtér700475
Szerintem a Logan - és nem a rádió miatt :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #316 Dátum: 2011.09.14 15:07:13 »
az MCV nekem is bejön. aztán ha tecc, akár még rá is huzathatsz rendes kárpitot az ülésekre, meg lehet bele rendes lejátszót is tenni. nem rossz az a három év garancia...

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #317 Dátum: 2011.09.14 15:17:03 »
Menj el próbáld ki mindkettőt és úgy könnyebb lesz dönteni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #318 Dátum: 2011.09.14 15:23:27 »
Jó. A kritériumok a következők:
- minimum kombi, vagy egyterű (nagy csomagtérre van szükség + hátsó ülések is "használhatók" legyenek 1,92m magas ember számára + gyerekülés)
- max 2-3 éves
- max 50ezer km-el
- klíma legyen benne
- min ABS, légzsák legyen benne. Minél több biztonsági extra van, annál jobb, de ezek feltétlenül legyenek benne.
- hitelre (Ft.) elvihető legyen, havi max 50ezer 20%-os önerővel
A fentiek fényében a legolcsóbb megoldás érdekel. Nyilván ezért nem lehet a Toyota az elsődleges cél... (fájó szívvel bevallva)
Ez egy Dácia :D Azt akarsz venni?
21 oldallal ezelött a Dácia már felmerült [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] :surrender:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #319 Dátum: 2011.09.14 15:51:30 »
Mi a suzuki ignisunket akartuk lecserélni duster-re voltunk is bent megnézni de végül nem cseréltük le mert úgy voltunk vele hogy az ignis is jó nekünk.
Amúgy a tapasztalatom az az hogy annyira gagyi anyagokból készül hopgy már majdnem jó látszik a spórolás ami az árán is meglátcik.
A kereskedő szerint Németországban úgy viszik mint a cukrot.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #320 Dátum: 2011.09.14 16:00:10 »
Én igazán rosszat nem hallottam az uj Dáciákról. De bennem  még mindig él a mult emléke, mennyire szidták. Nekem is volt egy uj  1988-ban nem  volt  vele gondom, igaz csak egy évig volt meg.
Egyik partneremnek van Dacia furgonja, 2 év alatt beletettek 60 ekm-t de semmi gondjuk nincs vele.
Persze aki ragaszkodik a sok extrához, meg a toyota-like minéséghez annak nehéz átülnie.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #321 Dátum: 2011.09.14 16:02:11 »
Mi a suzuki ignisunket akartuk lecserélni duster-re voltunk is bent megnézni de végül nem cseréltük le mert úgy voltunk vele hogy az ignis is jó nekünk.

Ez elég kiábrándító :D....

Figyi csak egy ráspoly és a műanyagok sarkait szépen letompítod... meg van ilyen gumi utánzatú spray azzal befújod a "gyakran tapicskolt" felületeket :) Bakelittel kinyomod az ajtókat... szal meg lehet ezt oldalni :)

Ezeket a dákókat egyben adják már vagy lapra szerelve? :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.14 16:14:37 írta Cimbi »

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #322 Dátum: 2011.09.14 16:05:40 »
Mi a suzuki ignisunket akartuk lecserélni duster-re voltunk is bent megnézni de végül nem cseréltük le mert úgy voltunk vele hogy az ignis is jó nekünk.

Ez elég kiábrándító :D....

Figyi csak egy ráspoly és a műanyagok sarkait szépen letompítód... meg van ilyen gumi utánzatú spray azzal befújod a "gyakran tapicskolt" felületeket :) Bakelittel kinyomod az ajtókat... szal meg lehet ezt oldalni :)

Ezeket a dákókat egyben adják már vagy lapra szerelve? :)

ŐŐ ezt nem nagyon értettem..?? :helpsmilie:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #323 Dátum: 2011.09.14 16:15:43 »
Csak a hiányos minőségérzet megteremtésére gondoltam... :) Amikor ültünk benne a műanyag illesztése, végei és sarka sorjásak voltak és minden olyan volt mintha egy tejfölösdobozt fogtál volna... valamint kongott a bódi amikor becsuktad az ajtót :)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #324 Dátum: 2011.09.14 16:22:09 »
A duster, vagy az ignis?( bocsásd meg értetlenségemet de ez a nap ma nem az enyém :(  :D )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #325 Dátum: 2011.09.14 16:26:27 »
dácsiák...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #326 Dátum: 2011.09.14 16:27:36 »
Jó. A kritériumok a következők:
- minimum kombi, vagy egyterű (nagy csomagtérre van szükség + hátsó ülések is "használhatók" legyenek 1,92m magas ember számára + gyerekülés)
- max 2-3 éves
- max 50ezer km-el
- klíma legyen benne
- min ABS, légzsák legyen benne. Minél több biztonsági extra van, annál jobb, de ezek feltétlenül legyenek benne.
- hitelre (Ft.) elvihető legyen, havi max 50ezer 20%-os önerővel
A fentiek fényében a legolcsóbb megoldás érdekel. Nyilván ezért nem lehet a Toyota az elsődleges cél... (fájó szívvel bevallva)
Ez egy Dácia :D Azt akarsz venni?
21 oldallal ezelött a Dácia már felmerült [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] :surrender:
Valóban  :clap:  írtam is később, hogy a gondolatot nem vetettük el, de legalább egy kört fussunk előtte, hátha mást érdemes venni.

Ez továbbra is mezőnyben van, érdekes az előélete, ennek felderítése folyamatban van:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xsara_picasso/citroen_xsara_picasso_1.6_hdi_collection_fa_14000km_2010-es_gyartas-5051879

A tulaj maga hozta be németből, ahol egy autószalonban, a mellette lévő autó kigyulladt, ennek a jobb oldala sérült emiatt. Elmondása szerint a jobb ajtókat cserélték (festék-vastagság mérő gyári fényezést mutat rajtuk), az első és hátsó kerék feletti részen mérhető az újrafényezés. A C oszlopon glettelés is volt mérések alapján. Benne egy kis doh-szag, nem tudom, lehet azért mert állt egész nyáron, és a klíma légcsatornák berohadtak?

Megvan lefénymásolva a forgalmija. Elvileg 2010.01 gyártva (alváz szám ellenőrzés alatt), 2010. ősszel behozva, 2011.01 Magyarországon forgalomba helyezve. Gumik Michelin, dátuma 4809, eredeti acélfelnin, újszerűek. Alufelnin ami a képen látható valami más gumi van (szintén nyári), mind a 8 kerék jár az autóhoz.

A tulaj kereskedőn keresztül árulja, gyömrőiek mindketten. Kértem, valahogy bizonyítsák, hogy a sérülés valóban az említett sztori szerint keletkezett (szvsz egy autószalonban keletkezett tűzeset biztosan le van dokumentálva + amikor vette, nyilván voltak képei róla).

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #327 Dátum: 2011.09.14 16:29:00 »
Nekem az tette be a kaput a dusternél hogy a csomagtartó ajtó belső részénél nem az egész van leburkolva hanem csak egy nagyon kicsi rész.A "króm" elemek a gatyibnál is gatyibbak illetve az ( ezt a forgalmazó is alátámasztotta) hogy a fényezése nagyon gyenge minőségű.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #328 Dátum: 2011.09.14 16:30:22 »
Persze aki ragaszkodik a sok extrához, meg a toyota-like minéséghez annak nehéz átülnie.

Hát az árkülönbségnek nyilván megvan az oka. Ha lapáttal forgatnám nap mint nap a bankó hegyeket mint Dagobert bácsi, akkor fabetétes, bőrüléses autóm lenne. :cry:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #329 Dátum: 2011.09.14 16:32:49 »
Benne egy kis doh-szag, nem tudom, lehet azért mert állt egész nyáron, és a klíma légcsatornák berohadtak?

... vigyázz mert lehet, hogy beázik és a dohos szagot nagyon nehéz kiírtani... a víznek elég egy rossz illesztés vagy akármi és már bejuthat...