Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769582 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3045 Dátum: 2016.02.22 15:25:58 »
De durva,hogy ekkora mérhető különbség van tanítás és szünet között is... :wacko:
Teljes mértékben OFF,
de még vidéken is durván megérezhető ez a forgalomban,gyalogos,autós,buszos...sőt még egy Zeg.-Szentgotthárd útvonalon is abszolút érezhető a két időszak.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3046 Dátum: 2016.02.23 09:43:02 »
Hello!

1.8 benzines Avensis vásárlását tervezem 2006 körüli évjáratból. Nem ismerem még a márkát ,de elég sok pozitívumot olvastam eddig róla. Hosszú utakra használnám .de én nyugdíjas tempóban vezetek autópályán is 120-125-tól nem több. Eddig egy Astra 2.0Di-t hajtottam és annak a fogyasztása 5.8-6.2 liter volt ez imént említett  tempónál útviszonyoktól függően (tél nyár). Azt szeretném kideríteni ,hogy az 1.8 benzines vagy az XY dízel motorral szereltek közül melyik  a megbízhatóbb műszakilag ill. kinek milyen tapasztalata volt velük esetleg melyik típust ajánlanátok benzinesből vagy dízelesből ill. melyiket nem?

Hello,

ha alapból nyugodtabb vezetési stílust képviselsz, szerintem kicsit 7 liter felett fog enni az említett körülmények között.
Nálam elég sportos használati mód mellett 8 liter a nagyátlag (nagyváros, pályás 140-150, elég ritka 100 körüli tempó).
A dízel (2.0 d4d) valószínűleg ennél 1,5-2 literrel kevesebbel is beéri.

Esszenciális kérdések a dízek-benzin döntésben:
Mennyit mész évente?
Milyen arányban van a város, városon kívüli használat?
Van-e sok rövid járat (pár km, utána egyből motor leáll)?
Szükséged van a dízel nyomatéktöbbletére vagy sem?



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3047 Dátum: 2016.05.17 07:33:55 »
Sziasztok!
Fogyasztással kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni.
Boldog tulajdonosa lettem egy 2006.11 havi 2.0 VVT-i T25 kombinak, az eddig vegyes használat mellett tankolással számított fogyasztásom 8,3 l.   Elég sok a hidegindításom, munkába járáshoz is használom 5 km távolságra. 215/50 R17 gyári méretű abroncsok vannak fenn (ez van az ajtón lévő táblácskán is). A nyomás az előírt 2,5 bar mind a négy kerékben. Olaj, levegőszűrő 2015. októberben cserélve. Olajfogyasztást eddig nem tapasztaltam, bár mondom, csak 2000 km-t tettem bele eddig. 5W30 "gyári" olaj van benne, Toyotánál nem tudom mit jelent a "gyári", szóval nem tudom milyen. 15e km-re van írva a csereperiódus a motortérben lévő bilétán.
Valós 170e km van az autóban (németországi, kizárólag Toyotánál szervizelt autó, dokumentált múlttal. Magánszemélytől vettem kint, próbautam a helyi szervizbe vezetett ahol megerősítették a szervizkönyvbe írtakat, illetve a hazai helyi márkaszerviznél is lekérdezve). Abroncsa Falken Ziex 912, keskeny árkokkal, elég nagy arányú az úttal érintkező futófelület. A jobb első kerék enyhén csapágyas, 2 hét múlva cserélik.
Az autó nincs túlterhelve a használat során, átlagban 2 felnőtt 1 kisgyermek, illetve tele csomagtartó hosszú távú használatnál (főleg ruhákkal-játékokkal)  :)
Klímát nem használtam eddig. Vezetési stílusom benzinkímélő. Féket ritkán használom, kereszteződés megközelítés általában már több száz méterről lassítva..  :) mindenhol az előírt sebességhatárokat tartom (mióta apa vagyok).  ;)
Azt hiszem minden infót leírtam ami hatással lehet a fogyasztásra.
Ennek ismeretében kérdezem Tőletek, szerintetek reális?
Illetve még egy kérdés: amikor kivillan a "szegénységjelző"m még 45-50 km a hatótáv a fedélzeti computer szerint. Amikor tankoltam, már csak 10 km volt. Ennek ellenére 49 liter ment bele, holott elvileg 60 literes a tank. Bár ez a fogyasztással nem függ össze, mert azt teletanktól teletankig számoltam.
Köszi előre is!
Gergő

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3048 Dátum: 2016.05.17 07:59:51 »
Szerintem teljesen rendben van ez a fogyasztás.  :yes:

A Range értékét felejtsd el, nagyon túlbiztosított. Amikor a szegénység jelző kivillan, kb 9-10 liter ü.a van még a tankban, tehát a te fogyasztásoddal is kb 120 km-t el tudsz menni vele még, ha nagyon kell. Én ilyenkor (szegénységjelző világít) a B napi km számlálót nullázom és így látom, hogy max meddig gurulhatok.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3049 Dátum: 2016.05.17 08:24:32 »
Sziasztok!
Fogyasztással kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni.
Boldog tulajdonosa lettem egy 2006.11 havi 2.0 VVT-i T25 kombinak, az eddig vegyes használat mellett tankolással számított fogyasztásom 8,3 l.   Elég sok a hidegindításom, munkába járáshoz is használom 5 km távolságra. 215/50 R17 gyári méretű abroncsok vannak fenn (ez van az ajtón lévő táblácskán is). A nyomás az előírt 2,5 bar mind a négy kerékben. Olaj, levegőszűrő 2015. októberben cserélve. Olajfogyasztást eddig nem tapasztaltam, bár mondom, csak 2000 km-t tettem bele eddig. 5W30 "gyári" olaj van benne, Toyotánál nem tudom mit jelent a "gyári", szóval nem tudom milyen. 15e km-re van írva a csereperiódus a motortérben lévő bilétán.
Valós 170e km van az autóban (németországi, kizárólag Toyotánál szervizelt autó, dokumentált múlttal. Magánszemélytől vettem kint, próbautam a helyi szervizbe vezetett ahol megerősítették a szervizkönyvbe írtakat, illetve a hazai helyi márkaszerviznél is lekérdezve). Abroncsa Falken Ziex 912, keskeny árkokkal, elég nagy arányú az úttal érintkező futófelület. A jobb első kerék enyhén csapágyas, 2 hét múlva cserélik.
Az autó nincs túlterhelve a használat során, átlagban 2 felnőtt 1 kisgyermek, illetve tele csomagtartó hosszú távú használatnál (főleg ruhákkal-játékokkal)  :)
Klímát nem használtam eddig. Vezetési stílusom benzinkímélő. Féket ritkán használom, kereszteződés megközelítés általában már több száz méterről lassítva..  :) mindenhol az előírt sebességhatárokat tartom (mióta apa vagyok).  ;)
Azt hiszem minden infót leírtam ami hatással lehet a fogyasztásra.
Ennek ismeretében kérdezem Tőletek, szerintetek reális?
Illetve még egy kérdés: amikor kivillan a "szegénységjelző"m még 45-50 km a hatótáv a fedélzeti computer szerint. Amikor tankoltam, már csak 10 km volt. Ennek ellenére 49 liter ment bele, holott elvileg 60 literes a tank. Bár ez a fogyasztással nem függ össze, mert azt teletanktól teletankig számoltam.
Köszi előre is!
Gergő
Nekem 1.8 van, de a használat ugyanígy folyik ahogy leírtad. Sok hidegindítással, városi használattal 8,5-ös átlag jött ki. Ha autópálya, autóút, vagy 10+km-es utak vannak, akkor lemegy 7,5 alá is.
Mikor villan, hogy tankoljak, még 50 liter belemegy, vagyis olyankor még ~10 liter van benne. Arra mindenképp figyel, hogy 2000 alatt ne nagyon járasd.

Télen volt egy tankolási ciklus, amikor 3-4 alkalommal előmelegítettem a srácoknak az utasteret negyed órán át, hogy ne kabátban kelljen beülni hanem rögtön levetkőzhessenek. Na ott dobott egy 11 literes átlagot.  :eek:

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3050 Dátum: 2016.05.17 12:32:59 »
Köszi a válaszokat! :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3051 Dátum: 2016.05.18 10:04:17 »
Sziasztok!
Fogyasztással kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni.
Boldog tulajdonosa lettem egy 2006.11 havi 2.0 VVT-i T25 kombinak, az eddig vegyes használat mellett tankolással számított fogyasztásom 8,3 l.   Elég sok a hidegindításom, munkába járáshoz is használom 5 km távolságra. 215/50 R17 gyári méretű abroncsok vannak fenn (ez van az ajtón lévő táblácskán is). A nyomás az előírt 2,5 bar mind a négy kerékben. Olaj, levegőszűrő 2015. októberben cserélve. Olajfogyasztást eddig nem tapasztaltam, bár mondom, csak 2000 km-t tettem bele eddig. 5W30 "gyári" olaj van benne, Toyotánál nem tudom mit jelent a "gyári", szóval nem tudom milyen. 15e km-re van írva a csereperiódus a motortérben lévő bilétán.
Valós 170e km van az autóban (németországi, kizárólag Toyotánál szervizelt autó, dokumentált múlttal. Magánszemélytől vettem kint, próbautam a helyi szervizbe vezetett ahol megerősítették a szervizkönyvbe írtakat, illetve a hazai helyi márkaszerviznél is lekérdezve). Abroncsa Falken Ziex 912, keskeny árkokkal, elég nagy arányú az úttal érintkező futófelület. A jobb első kerék enyhén csapágyas, 2 hét múlva cserélik.
Az autó nincs túlterhelve a használat során, átlagban 2 felnőtt 1 kisgyermek, illetve tele csomagtartó hosszú távú használatnál (főleg ruhákkal-játékokkal)  :)
Klímát nem használtam eddig. Vezetési stílusom benzinkímélő. Féket ritkán használom, kereszteződés megközelítés általában már több száz méterről lassítva..  :) mindenhol az előírt sebességhatárokat tartom (mióta apa vagyok).  ;)
Azt hiszem minden infót leírtam ami hatással lehet a fogyasztásra.
Ennek ismeretében kérdezem Tőletek, szerintetek reális?
Illetve még egy kérdés: amikor kivillan a "szegénységjelző"m még 45-50 km a hatótáv a fedélzeti computer szerint. Amikor tankoltam, már csak 10 km volt. Ennek ellenére 49 liter ment bele, holott elvileg 60 literes a tank. Bár ez a fogyasztással nem függ össze, mert azt teletanktól teletankig számoltam.
Köszi előre is!
Gergő

Szia Gergő!

Nem fogyasztás topikos téma, de ez a közvetlen befecskendezésű benzinmotor nagyon nem való városi használatra!
Vigyázz vele, itt egy kis ízelítő. hogy mi a gond, ha sokat fut városban, ráadásul hidegen. Az a baj vele, hogy szívóoldali kokszképződést nem lehet letakarítani a klasszikus kikormolással, mert a szívóoldal sosem melegszik fel annyira, hogy leégjen róla a koksz  (nem úgy mint a kipufogó oldal), hanem csak gyűlik és gyűlik.

Üdv:
BF

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3052 Dátum: 2016.05.18 10:58:36 »
Szia Gergő!

Nem fogyasztás topikos téma, de ez a közvetlen befecskendezésű benzinmotor nagyon nem való városi használatra!
Vigyázz vele, itt egy kis ízelítő. hogy mi a gond, ha sokat fut városban, ráadásul hidegen. Az a baj vele, hogy szívóoldali kokszképződést nem lehet letakarítani a klasszikus kikormolással, mert a szívóoldal sosem melegszik fel annyira, hogy leégjen róla a koksz  (nem úgy mint a kipufogó oldal), hanem csak gyűlik és gyűlik.

Üdv:
BF
Uhhh, durva a videó...

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3053 Dátum: 2016.05.19 10:23:35 »
Szia Gergő!

Nem fogyasztás topikos téma, de ez a közvetlen befecskendezésű benzinmotor nagyon nem való városi használatra!
Vigyázz vele, itt egy kis ízelítő. hogy mi a gond, ha sokat fut városban, ráadásul hidegen. Az a baj vele, hogy szívóoldali kokszképződést nem lehet letakarítani a klasszikus kikormolással, mert a szívóoldal sosem melegszik fel annyira, hogy leégjen róla a koksz  (nem úgy mint a kipufogó oldal), hanem csak gyűlik és gyűlik.

Üdv:
BF

Szia! Hát, megnéztem, nagyon komoly... azért arra figyelek, hogy 2000 felett legyen a fordulat, városban nem rakom fel 4-be, már kezdek hozzászokni.
Amúgy mit lehet vele csinálni? Ez amit a videón is látunk megoldás lehet? Gyakorlatilag kiveszik és kipucolják? Gondolom ez egy nagyobb beavatkozás... a jele pedig az, hogy gyenge a motor, ahogy a videó elején is írták?
Köszi az infót!
Gergő

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3054 Dátum: 2016.05.19 11:21:52 »
Szia! Hát, megnéztem, nagyon komoly... azért arra figyelek, hogy 2000 felett legyen a fordulat, városban nem rakom fel 4-be, már kezdek hozzászokni.
Amúgy mit lehet vele csinálni? Ez amit a videón is látunk megoldás lehet? Gyakorlatilag kiveszik és kipucolják? Gondolom ez egy nagyobb beavatkozás... a jele pedig az, hogy gyenge a motor, ahogy a videó elején is írták?
Köszi az infót!
Gergő
Szerintem erre a problémára tökéletesen jó a totalcaros cikkben leírt módszer.
http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/05/18/szivocsatorna_es_szeleptisztitas_diohejszorassal/

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3055 Dátum: 2016.05.19 12:01:07 »
Szerintem erre a problémára tökéletesen jó a totalcaros cikkben leírt módszer.
http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/05/18/szivocsatorna_es_szeleptisztitas_diohejszorassal/

Lehet, hogy buta a kérdés: az egy 1.8 VVTi nem közvetlen befecsi, ugye?  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3056 Dátum: 2016.05.19 12:03:35 »
Uhhh, durva a videó...

Az! Leginkább amikor késsel kapargatja a kormot a szelep fészek felületeit is érintve.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3057 Dátum: 2016.05.19 12:06:57 »
Lehet, hogy buta a kérdés: az egy 1.8 VVTi nem közvetlen befecsi, ugye?  :innocent:
Nem az.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3058 Dátum: 2016.05.20 15:14:51 »
Szerintem erre a problémára tökéletesen jó a totalcaros cikkben leírt módszer.
http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/05/18/szivocsatorna_es_szeleptisztitas_diohejszorassal/

Köszi! Én is utána olvastam tegnap, és én is erre bukkantam. :) Kétségkívül egyedi ötlet. Aztán lehet, hogy szükség is lesz rá, mert én a kocsit az 1.6 Megane után nem érzem túl erősnek, kb. ugyanannyira húz, mondjuk 300 kilóval nehezebb de többet vártam a 150 lótól (a 108 után). A szerelő szerint, ahol átnézettem, nincs gond vele húzás terén. Meglátjuk... azért ha lesz pár napom Pesten, szerintem bejelentkezem Novoth Tiborékhoz, aztán akkor kiderül, mennyi benn a koksz. Annyit tudok az előző tulaj se használta nagyon pályán.. vagyis jó eséllyel lehet benne. Nagyon köszi az infót, mert ezt eddig nem tudtam, pedig egy fontos rész a kocsi jó állapotának megőrzésében.. 8-10 évre minimum tervezek vele, szóval meg szeretnék adni neki mindent. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3059 Dátum: 2016.05.20 15:32:39 »
Lehet, hogy buta a kérdés: az egy 1.8 VVTi nem közvetlen befecsi, ugye?  :innocent:
Nyugi, nem az!  ;)
Csak a 2.0 volt az.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i