Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769704 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2520 Dátum: 2014.09.02 08:55:39 »
Az átlagban épp az a szép, hogy átlag, ha kellőképpen nagy a minta, akkor jó közelítéssel pontos lesz. Én 8931 km -t futottam eddig, 7,33 l átlaggal. Ez azért elég közel van a sprit -es átlaghoz. Tájékoztatónak teljesen jó az, ha olyan típust nézel, amihez van elég adat.
Igen, tájékoztatónak, de nem többnek. Szerintem leginkább arra szolgál viszonylag jó közelítéssel, ha két különböző típust akarsz összehasonlítani és ezen típusok közötti difire vagy kíváncsi.  :flowers:
Pl. 500db Passat 2,0 CRTDI és 500db Avensis d-4d

De egy típuson belül csak tájékoztató adatot kapsz, következtetést levonni belőle szerintem csak nagyon óvatosan szabad, hiszen, mindenkinek a saját használati módja és vezetési szokásai fogják megadni pontosan az átlagfogyasztást.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 08:57:30 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2521 Dátum: 2014.09.02 09:04:22 »
Meg vagy áldva ezzel a sprites átlaggal...  :ph34r:

Nem vagyunk vele megáldva, Bepi.  :hug:

Csak mivel Oximoron pályázik is (ahogy többedmagammal én is ), kijön Neki egy VEGYES fogyasztás, ahogy a  sprites átlagok is jellemzöen VEGYES értékek.  :yes:
Èppen ezért számára reálisak és irányadóak a sprites értékek ( ahogy számomra is ).  :flowers:

Ne gondold azt, hogy mert Te nem pályázol, az a reális, magyar átlag ami Neked kijön autóutas és kisvárosi nyugodt vezetés mellett.  ;)

Sokan vannak akik bizony nagyvárosi és pályás közlekedésre használják a kocsijukat, de ettöl még ök is reális MAGYAR értékeket hoznak.  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2522 Dátum: 2014.09.02 09:06:18 »
Na tessék: én a Corival az együtt töltött hat év alatt alig jártam pályán. Mostanában meg csak ott.  :D
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2523 Dátum: 2014.09.02 09:07:27 »
Na tessék: én a Corival az együtt töltött hat év alatt alig jártam pályán. Mostanában meg csak ott.  :D
ja,mer mostmár nyugatra jársz citromléért;) ;) ;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2524 Dátum: 2014.09.02 09:07:53 »
ja,mer mostmár nyugatra jársz citromléért;) ;) ;) ;)


 :D :lol: [rohog]



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2525 Dátum: 2014.09.02 09:08:48 »
ja,mer mostmár nyugatra jársz citromléért;) ;) ;) ;)
Van ez így. ;) (Viszont megnéztem a Sprites oldalamat és érdekes, hogy 6.1 és 6.6 fogyi váltakozik... Mostantól írni fogom, melyik MOL-on tankoltam, mert egyre erősebb a gyanúm, hogy ahova átszoktam, ott valami gebax van, rendre fél lityóval magasabb a fogyim...
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #2526 Dátum: 2014.09.02 09:09:33 »
a lukól már nem játszik?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2527 Dátum: 2014.09.02 09:12:51 »
Nem vagyunk vele megáldva, Bepi.  :hug:

Csak mivel Oximoron pályázik is (ahogy többedmagammal én is ), kijön Neki egy VEGYES fogyasztás, ahogy a  sprites átlagok is jellemzöen VEGYES értékek.  :yes:
Èppen ezért számára reálisak és irányadóak a sprites értékek ( ahogy számomra is ).  :flowers:

Ne gondold azt, hogy mert Te nem pályázol, az a reális, magyar átlag ami Neked kijön autóutas és kisvárosi nyugodt vezetés mellett.  ;)

Sokan vannak akik bizony nagyvárosi és pályás közlekedésre használják a kocsijukat, de ettöl még ök is reális MAGYAR értékeket hoznak.  :innocent:
Máté, nem érted.  :flowers: ;)

Én nem mondtam ilyenek, amiket írtál. Nem gondolom, hogy az adott autótípusra az az átlag, amit én mutatok. Azt írtam, hogy mindenkinek a saját felhasználási körülményei és vezetési szokásai által eredményezett adat lesz az átlagfogyasztás.
A Te használati körülményeid között a Te autód 8 litert eszik átlagban, az enyém az én használati körülményeim között 6,8-at. Mindkét adat átlagfogyasztás.

És éppen az a lényeg, hogy a spriten NEM TUDHATOD, hogy mennyire vegyesek azok az értékek, hiszen, korrektül nem lehet rászűrni. Tehát, Te nem tudhatod, hogy ki hogyan használja az autóját, csak annyit látsz, hogy x típusú autó z mennyiségű üzemanyagot fogyaszt.

Egyébként, értem, amit írsz és oximoron is, hogy nálatok kijön az az érték, amit a Spritmonitor mutat...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #2528 Dátum: 2014.09.02 09:13:19 »
a lukól már nem játszik?
Nem, az csak 1-2 évig volt, azóta megint MOL kártyán kapjuk a benzinpénzt.
         

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2529 Dátum: 2014.09.02 09:17:59 »
Igen, tájékoztatónak, de nem többnek. Szerintem leginkább arra szolgál viszonylag jó közelítéssel, ha két különböző típust akarsz összehasonlítani és ezen típusok közötti difire vagy kíváncsi.  :flowers:
Pl. 500db Passat 2,0 CRTDI és 500db Avensis d-4d

De egy típuson belül csak tájékoztató adatot kapsz, következtetést levonni belőle szerintem csak nagyon óvatosan szabad, hiszen, mindenkinek a saját használati módja és vezetési szokásai fogják megadni pontosan az átlagfogyasztást.
Szerintem nagyjából egyről beszélünk  :yes: Persze hogy tájékoztató, de legalább nem a gyári mozi, hanem (többnyire) valós autósok valós mért adatai. Ad egy átlagot, amit az átlag autós, átlagos használat mellett kb fog is tudni hozni. Azt már mindenki eldöntheti, hogy az ő közlekedési módja és stílusa mennyire átlagos, és ez alapján kb hová várja a saját átlagát - egy bevallottan sportos vezető nyilván nem az átlagot fogja hozni, de pl egy átlag sofőr sem, ha kizárólag országúton fog közlekedni nulla autópálya és városi közlekedés mellett. Emellett egyiküknek sem lesz igaza, amikor a saját tapasztalataik alapján azt mondják, hogy a sprit -es átlag nem jó - pont arra jó, amire való, tájékoztatónak.  :flowers:
Jujj, mennyi hozzászólás születik, míg mobilról bepötyög valamit az ember  :D
A statisztikai pontosság leginkább csak mintavétel kérdése. Ha elég minta van, a sok egyéni átlagból egy nagy lesz. Egyébként meg a statisztikát jól jellemzi az a vicc, hogy ha egyszer a vaddisznó elé lövök egy méterrel, egyszer utána egy méterrel, akkor a vaddisznó statisztikailag halott  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 09:27:25 írta Oximoron »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2530 Dátum: 2014.09.02 09:28:34 »
Szerintem nagyjából egyről beszélünk  :yes: Persze hogy tájékoztató, de legalább nem a gyári mozi, hanem (többnyire) valós autósok valós mért adatai. Ad egy átlagot, amit az átlag autós, átlagos használat mellett kb fog is tudni hozni. Azt már mindenki eldöntheti, hogy az ő közlekedési módja és stílusa mennyire átlagos, és ez alapján kb hová várja a saját átlagát - egy bevallottan sportos vezető nyilván nem az átlagot fogja hozni, de pl egy átlag sofőr sem, ha kizárólag országúton fog közlekedni nulla autópálya és városi közlekedés mellett. Emellett egyiküknek sem lesz igaza, amikor a saját tapasztalataik alapján azt mondják, hogy a sprit -es átlag nem jó - pont arra jó, amire való, tájékoztatónak.  :flowers:
Jujj, mennyi hozzászólás születik, míg mobilról bepötyög valamit az ember  :D
A statisztikai pontosság leginkább csak mintavétel kérdése. Ha elég minta van, a sok egyéni átlagból egy nagy lesz. Egyébként meg a statisztikát jól jellemzi az a vicc, hogy ha egyszer a vaddisznó elé lövök egy méterrel, egyszer utána egy méterrel, akkor a vaddisznó statisztikailag halott  :D
:clap: :hug: Szívemből szóltál.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2531 Dátum: 2014.09.02 10:00:20 »
Szerintem nagyjából egyről beszélünk  :yes: Persze hogy tájékoztató, de legalább nem a gyári mozi, hanem (többnyire) valós autósok valós mért adatai. Ad egy átlagot, amit az átlag autós, átlagos használat mellett kb fog is tudni hozni. Azt már mindenki eldöntheti, hogy az ő közlekedési módja és stílusa mennyire átlagos, és ez alapján kb hová várja a saját átlagát - egy bevallottan sportos vezető nyilván nem az átlagot fogja hozni, de pl egy átlag sofőr sem, ha kizárólag országúton fog közlekedni nulla autópálya és városi közlekedés mellett. Emellett egyiküknek sem lesz igaza, amikor a saját tapasztalataik alapján azt mondják, hogy a sprit -es átlag nem jó - pont arra jó, amire való, tájékoztatónak.  :flowers:
ez a lényeg  :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2532 Dátum: 2014.09.02 10:00:55 »
A statisztikai pontosság leginkább csak mintavétel kérdése. Ha elég minta van, a sok egyéni átlagból egy nagy lesz. Egyébként meg a statisztikát jól jellemzi az a vicc, hogy ha egyszer a vaddisznó elé lövök egy méterrel, egyszer utána egy méterrel, akkor a vaddisznó statisztikailag halott  :D

ráadásul kétszer is  :lol:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2533 Dátum: 2014.09.02 10:11:10 »
Szerintem nagyjából egyről beszélünk  :yes: Persze hogy tájékoztató, de legalább nem a gyári mozi, hanem (többnyire) valós autósok valós mért adatai. Ad egy átlagot, amit az átlag autós, átlagos használat mellett kb fog is tudni hozni. Azt már mindenki eldöntheti, hogy az ő közlekedési módja és stílusa mennyire átlagos, és ez alapján kb hová várja a saját átlagát - egy bevallottan sportos vezető nyilván nem az átlagot fogja hozni, de pl egy átlag sofőr sem, ha kizárólag országúton fog közlekedni nulla autópálya és városi közlekedés mellett. Emellett egyiküknek sem lesz igaza, amikor a saját tapasztalataik alapján azt mondják, hogy a sprit -es átlag nem jó - pont arra jó, amire való, tájékoztatónak.  :flowers:
Jujj, mennyi hozzászólás születik, míg mobilról bepötyög valamit az ember  :D
A statisztikai pontosság leginkább csak mintavétel kérdése. Ha elég minta van, a sok egyéni átlagból egy nagy lesz. Egyébként meg a statisztikát jól jellemzi az a vicc, hogy ha egyszer a vaddisznó elé lövök egy méterrel, egyszer utána egy méterrel, akkor a vaddisznó statisztikailag halott  :D

 :D

Ahogy mondod  :yes:

Csak annyit kiegészítésként, hogy nekem eddig mindkét autóm +/- 0,2 literrel hozta a sprites átlagot.  ;)

Persze, volt 6,88-as átlagfogyim is egy tankra, ami alacsonyabb a gyárilag megadottnál is, de ott 90%-ban autóutas 90-100-110-es tempó volt.  :innocent:

Ha valaki tudnán szeretné, hogy nagyjából milyen fogyasztással úszhatja meg egy adott típussal, annak informatív lehet a spritmonitor.

Ja, még valami: nem árt megnézni a szórást az értékek között, ha túl nagy, akkor ott érdemes alaposabban megnézni a betankolások számát a usereknél.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2534 Dátum: 2014.09.02 10:32:15 »

Persze, volt 6,88-as átlagfogyim is egy tankra, ami alacsonyabb a gyárilag megadottnál is, de ott 90%-ban autóutas 90-100-110-es tempó volt.  :innocent:
Ha valaki tudnán szeretné, hogy nagyjából milyen fogyasztással úszhatja meg egy adott típussal, annak informatív lehet a spritmonitor.
Ja, még valami: nem árt megnézni a szórást az értékek között, ha túl nagy, akkor ott érdemes alaposabban megnézni a betankolások számát a usereknél.  ;)

én egyszerűen átállítom a futást magasabbra, mondjuk 15.000 km-re.