Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764113 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2505 Dátum: 2014.09.01 20:24:30 »
Én az 1.8-on azért érzem,ha megy a klíma,fogyasztáson is biztosan emel.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2506 Dátum: 2014.09.01 21:02:09 »
Hogy miert teszem megis mindig hozza?! Hogy menozzek  :cool2: :lol:
  :clap:  :cool2:

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2507 Dátum: 2014.09.01 21:13:43 »
Kicsit kilóg a sorból a dízel automata, nem ilyen (pozitv értelemben) "éhezőművész", mint a 2.0 motor. Ezen a hétvégén sikerült az eddigi  legalacsonyabb, és legmagasabb fogyasztást is mérni. Vegyes országút - város viszonylatban, viszonylag odafigyelős vezetéssel 6,39 l lett egy 472 km -es etap átlaga (47 km/h átlagsebességgel, a fogyasztásmérő 6,6 átlagot mutatatott), és rögtön utána egy javarészt autópályás, ott óra szerint 150 km/ órás szakasz következett, 74 km/h átlagsebességgel, aminek 680 km -en 8,01 lett az átlaga (a műszer 8,3 értéket mutatott) Mindkét esetben csaknem végig klímával. Nem tudom, ez jó -e, avagy rossz, nekem egy ekkora autótól nem zavaróan magas.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2508 Dátum: 2014.09.01 21:33:06 »
Jó lehet a tipped városban (Bp) az enyém is annyi kb.(Kisvárosban 5 alatt is kijön)
Milyen szempontból kérdés a részecskeszűrő? Környezetbarátságbul? ;)A Coriba 2009-tól rakták bele
ha sokat mesz varosban akkor konnyeben megtelik a szuro

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2509 Dátum: 2014.09.01 23:13:35 »
Belinkelem melyikről lenne szó: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol-8155751

Képek alapján valóban jól néz ki, de sajnos a belsejéről (ülések, kormány) nem készült kép. Gyári alufelni van rajta.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2510 Dátum: 2014.09.02 06:57:58 »
Kicsit kilóg a sorból a dízel automata, nem ilyen (pozitv értelemben) "éhezőművész", mint a 2.0 motor. Ezen a hétvégén sikerült az eddigi  legalacsonyabb, és legmagasabb fogyasztást is mérni. Vegyes országút - város viszonylatban, viszonylag odafigyelős vezetéssel 6,39 l lett egy 472 km -es etap átlaga (47 km/h átlagsebességgel, a fogyasztásmérő 6,6 átlagot mutatatott), és rögtön utána egy javarészt autópályás, ott óra szerint 150 km/ órás szakasz következett, 74 km/h átlagsebességgel, aminek 680 km -en 8,01 lett az átlaga (a műszer 8,3 értéket mutatott) Mindkét esetben csaknem végig klímával. Nem tudom, ez jó -e, avagy rossz, nekem egy ekkora autótól nem zavaróan magas.

sikerült hoznod a típus sprites átlagát  :D

Kellee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2511 Dátum: 2014.09.02 08:26:41 »
Sziasztok!

Megnéztem a kocsit. Nem értek hozzá, de jó állapotban van szerintem, a belseje kifogástalan, a motortér száraz, poros.
A tulaj már telefonban említette, hogy fogott vele egy őzet, és a sérült elemeket lecserélte (motorháztető, lámpa és az első kerék feletti elem).
Mutatta is a sérült elemeket, szerintem sok ember azokat újította volna fel a csere helyett, ebből gondolom, hogy azért oda volt figyelve a kocsira.
Mutatta a pótkereket is, nem is volt használva, a hátulja biztos nem volt megnyomva.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2512 Dátum: 2014.09.02 08:35:11 »
Én már tagnap úgy éreztem,hogy Te már rábeszélted magad... ;) :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2513 Dátum: 2014.09.02 08:39:53 »
sikerült hoznod a típus sprites átlagát  :D
Meg vagy áldva ezzel a sprites átlaggal...  :ph34r: Elfelejted, hogy ezeket az értékeket a németek nagy része autópályás használat mellett érik el. Továbbá, a spriten nem lehet rászűrni a használati módokra megfelelően (nem tudod leszűrni az autópályás használatban, hogy 130-cal mennyit fogyaszt egy autó és 180-nál mennyit fogyaszt, innen kezdve nem sok értelme van ezen adatok alapul vételének) Ennél lehet jóval kevesebbet is fogyasztatni az autóval. Az átlagfogyasztás, tehát, nem jelent mást, mint mindenkinek a SAJÁT használati módjában elért fogyasztás. Ha valaki országúton használja az autóját, akkor neki AZ az átlagfogyasztá, ha pályán, akkor az, ha városban, akkor az. Ha mind3 körülmény benne van a használati módban, akkor meg az lesz az átlag.
Bár, szerintem a futott km legalább olyan mérvadó átlagfogyasztás szempontjából (sőt!), mint a használati mód.

Nálunk pl. a vétel óta 24.000km-t futott az Avensis és ezalatt az összesített átlagom 6,8l/100km. Tök mindegy, hogy a sprites átlag mennyi, vagy a gyári adat mennyi, mert az én autómnak jelenleg ennyi az ÁTLAGfogyasztása az elmúlt 24.000 km-en.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2514 Dátum: 2014.09.02 08:42:40 »
Elfelejted, hogy ezeket az értékeket a németek nagy része autópályás használat mellett érik el.
Sztem nem igaz, hogy minden egyes német csak autópályán használja a kocsit és csak ők írják a Spriten a fogyit. A legjobb fogyikra  (értsd: legalacsonyabb) már valósnak tartom némi fenntartással.
         

Kellee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2515 Dátum: 2014.09.02 08:44:37 »
Igen, de nem néztem meg olyan sok autót, nem biztos, hogy a 2.-nál meg kell állni. Bár gondolom az autóvásárlás mindig lutri.
Annyi kérdésem lenne még, hogy a tulaj mutatta, hogy a lambdaszonda hibajel, már 1,5 éve világít neki. Mivel nem értek a kocsikhoz, nem tudom, hogy mi lehet a hiba. Azt mondta, lehet rossz benzint kapott és a szonda nagyon érzékeny.
Egy ilyen alkatrészt mennyibe kerülne cserélni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2516 Dátum: 2014.09.02 08:48:23 »
Sztem nem igaz, hogy minden egyes német csak autópályán használja a kocsit és csak ők írják a Spriten a fogyit. A legjobb fogyikra  (értsd: legalacsonyabb) már valósnak tartom némi fenntartással.
Persze, én sem azt írtam, hogy minden német autópályán közlekedik, de biztos vagyok benne, hogy nagyrészük igen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2517 Dátum: 2014.09.02 08:51:35 »
Meg vagy áldva ezzel a sprites átlaggal...  :ph34r: Elfelejted, hogy ezeket az értékeket a németek nagy része autópályás használat mellett érik el. Továbbá, a spriten nem lehet rászűrni a használati módokra megfelelően (nem tudod leszűrni az autópályás használatban, hogy 130-cal mennyit fogyaszt egy autó és 180-nál mennyit fogyaszt, innen kezdve nem sok értelme van ezen adatok alapul vételének) Ennél lehet jóval kevesebbet is fogyasztatni az autóval. Az átlagfogyasztás, tehát, nem jelent mást, mint mindenkinek a SAJÁT használati módjában elért fogyasztás. Ha valaki országúton használja az autóját, akkor neki AZ az átlagfogyasztá, ha pályán, akkor az, ha városban, akkor az. Ha mind3 körülmény benne van a használati módban, akkor meg az lesz az átlag.
Bár, szerintem a futott km legalább olyan mérvadó átlagfogyasztás szempontjából (sőt!), mint a használati mód.

Nálunk pl. a vétel óta 24.000km-t futott az Avensis és ezalatt az összesített átlagom 6,8l/100km. Tök mindegy, hogy a sprites átlag mennyi, vagy a gyári adat mennyi, mert az én autómnak jelenleg ennyi az ÁTLAGfogyasztása az elmúlt 24.000 km-en.  ;)
Az átlagban épp az a szép, hogy átlag, ha kellőképpen nagy a minta, akkor jó közelítéssel pontos lesz. Én 8931 km -t futottam eddig, 7,33 l átlaggal. Ez azért elég közel van a sprit -es átlaghoz. Tájékoztatónak teljesen jó az, ha olyan típust nézel, amihez van elég adat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2518 Dátum: 2014.09.02 08:52:44 »
Igen, de nem néztem meg olyan sok autót, nem biztos, hogy a 2.-nál meg kell állni. Bár gondolom az autóvásárlás mindig lutri.
Annyi kérdésem lenne még, hogy a tulaj mutatta, hogy a lambdaszonda hibajel, már 1,5 éve világít neki. Mivel nem értek a kocsikhoz, nem tudom, hogy mi lehet a hiba. Azt mondta, lehet rossz benzint kapott és a szonda nagyon érzékeny.
Egy ilyen alkatrészt mennyibe kerülne cserélni?
Ez a rákfenéje ennek a motortípusnak. Van benne összesen 4db lambdaszonda és 2db katalizátor. Akinek már volt ilyen T22-ese, azt mondta, ha az egyik lambda megadja magát, akkor rövid időn belül a többi 3 is követni fogja. Áruk nem olcsó, mivel csak az eredeti Denso létezik hozzá, kb 40000Ft/db.
Nem biztos, hogy a kiszemelt autónak is meghalt a lambdája, de ezzel érdemes számolni vásárlás előtt. Jó lenne rádugni egy gyári diagnosztikai műszert és alaposan kiolvasni az adatokat, akár real-time módban is. Én úgy gondolom, hogy ez a hiba bizony alkutéma, hiszen, legrosszabb esetben igen zsebbe nyúlós is lehet a javítása (kinek mennyire, nekem a 160.000Ft annak számít).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kellee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2519 Dátum: 2014.09.02 08:55:00 »
Huh!

Az egyik legjobb döntés volt regisztrálni a fórumra! Köszönöm!!! :)