Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764168 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2355 Dátum: 2014.07.22 21:35:13 »
Van rajta egy no fera matrica :D dob pár lovat :)
nem, Panasonic Toyota Racing matrica van rajta a szombati Kakucs tali óta!  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2356 Dátum: 2014.07.22 21:35:29 »
Tudtommal nem vicc. Elektromos rendszerű gázpedáloknál van lehetőség rá, hogy egy áramkör egyszerű, utólagos beépítésével kiküszöböljék azt, hogy hirtelen odalépésnél gondolkodik a motor, mielőtt nekiáll dolgozni. Állítólag.
Mivel az enyémben nincs lehetőség ilyen beépítésére (nem elektromos rendszerű a gázpedál és nincs is ez a hezitálás), nem is néztem utána, hogy mi módon működik, vagy egyáltalán működik-e?
Hallottam róla, ennyi. Semmi köze az erőátvitelhez. Akit érint, úgyis utána fog nézni.
Ilyenről én is hallottam. Az elektronikus gázpedál késését ki lehet vele küszöbölni, de a turbó töltésének idejét nem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2357 Dátum: 2014.07.22 21:36:22 »
savanyú a szőlő, igaz 1.4 d4d?  [rohog]

Lásd a poénkodást az írásainkban és ne a kritikát... 1.6 XLi. :)
Szeretem a savanyú szőlőt... :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2358 Dátum: 2014.07.22 21:41:40 »

Lásd a poénkodást az írásainkban és ne a kritikát... 1.6 XLi. :)
Szeretem a savanyú szőlőt... :)
de még milyen fantasztikus 1.6 xli !!! Chuck Norris csak ezt használná ha egyszer kipróbálná...  :D
Én nem szeretem a savanyú szőlőt, vékonyítja az arcomat.  :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2359 Dátum: 2014.07.22 21:46:12 »
Akkor a 2.0-ás Carinák mennyit mennek végsebességre? Van itt valakinek?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2360 Dátum: 2014.07.22 21:47:41 »
Szerintem nem lehet sokkal több, mert annak hosszabb az 5. fokozata a 2,0 motor miatt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2361 Dátum: 2014.07.22 21:48:21 »
Érdekes, hogy a d4d-sek ugranak erre...  :hmmmm:   [rohog]
Neked is leirom, mert afolott mar atsiklottal: nem azert irtam azt amit. En elhiszem neki amit irt  :winkiss:
Csupan pikirt megjegyzes volt arra, hogy ha egy Carinas meglat/olvas valamit, akkor rogton jon ra a valasz, hogy ezt a carina is tudja, csak meg!  ;)
Amivel nincs is semmi baj, valoban remek auto es szep dolog a szerelem  :) :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2362 Dátum: 2014.07.22 21:50:51 »
Akkor a 2.0-ás Carinák mennyit mennek végsebességre? Van itt valakinek?
Nekünk van 2.0 Avensis 3S-FE motorral, amilyen a Carinákba is van, de automata, aminek a gyári értéke 10km/h-val kevesebb mint a kézi-váltósnak. Avensis-nél még nem mentem németországban végsebességgel...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2363 Dátum: 2014.07.22 21:51:07 »
Neked is leirom, mert afolott mar atsiklottal: nem azert irtam azt amit. En elhiszem neki amit irt  :winkiss:
Csupan pikirt megjegyzes volt arra, hogy ha egy Carinas meglat/olvas valamit, akkor rogton jon ra a valasz, hogy ezt a carina is tudja, csak meg!  ;)
Amivel nincs is semmi baj, valoban remek auto es szep dolog a szerelem  :) :yes:

Ezért írtam neki, hogy nem kell komolyan venni ezeket a poénkodásokat. Nekem sem savanyú a szőlő, mert az enyém nem megy 209-et. ( Bár ki tudja, még nem próbáltam...) :D :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2364 Dátum: 2014.07.22 22:01:29 »
Neked is leirom, mert afolott mar atsiklottal: nem azert irtam azt amit. En elhiszem neki amit irt  :winkiss:
Csupan pikirt megjegyzes volt arra, hogy ha egy Carinas meglat/olvas valamit, akkor rogton jon ra a valasz, hogy ezt a carina is tudja, csak meg!  ;)
Amivel nincs is semmi baj, valoban remek auto es szep dolog a szerelem  :) :yes:
Így is van! Carina =  :wub:
Accord 2.4 mennyit ment végre?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2365 Dátum: 2014.07.22 22:04:40 »
Jó, biztos csak én nem értem a poénkodásokat, de szerintem itt nem erről szólt a dolog, hogy ki milyen poénos.
Ebből indult el körülbelül:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1043.msg602340#msg602340
1.6 Skoda 110 LE. 190 tisztességes tőle. Így is van.
Ez itt ugyebár egy Toyota fórum, ezért, és az összehasonlítás kedvéért mertem írtni erre, amit. 1.6 Carina, teljesen jól összehasonlítható.
(Amúgy valóban nagyon nem komálom az európai kocsikat, főleg a németeket nem, de ez az én bánatom)
Nem tehetek róla, ha simán veri. Ennyi a különbség a Toyota javára. Ja, csak Euró kettes...bocs. Szerintem nézhetnénk az Euró 2 kategóriát is.
Akinek nem tetszik és poénra veszi, az ő dolga, hogy utólag a "ja én csak vicceltem" fordulattal él.

De bocsánat, ha akaratomon kívül megbántottam volna bárkit is,  fő a békesség  :flowers:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2366 Dátum: 2014.07.22 22:07:09 »
Neked is leirom, mert afolott mar atsiklottal: nem azert irtam azt amit. En elhiszem neki amit irt  :winkiss:
Csupan pikirt megjegyzes volt arra, hogy ha egy Carinas meglat/olvas valamit, akkor rogton jon ra a valasz, hogy ezt a carina is tudja, csak meg!  ;)
Amivel nincs is semmi baj, valoban remek auto es szep dolog a szerelem  :) :yes:
Én csak a Feleségembe vagyok szerelmes, de nagyon  :wub:  :yes:
A kocsi van értünk  ;)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2367 Dátum: 2014.07.22 22:07:32 »
Jó, biztos csak én nem értem a poénkodásokat, de szerintem itt nem erről szólt a dolog, hogy ki milyen poénos.
Ebből indult el körülbelül:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1043.msg602340#msg602340
1.6 Skoda 110 LE. 190 tisztességes tőle. Így is van.
Ez itt ugyebár egy Toyota fórum, ezért, és az összehasonlítás kedvéért mertem írtni erre, amit. 1.6 Carina, teljesen jól összehasonlítható.
(Amúgy valóban nagyon nem komálom az európai kocsikat, főleg a németeket nem, de ez az én bánatom)
Nem tehetek róla, ha simán veri. Ennyi a különbség a Toyota javára. Ja, csak Euró kettes...bocs. Szerintem nézhetnénk az Euró 2 kategóriát is.
Akinek nem tetszik és poénra veszi, az ő dolga, hogy utólag a "ja én csak vicceltem" fordulattal él.

De bocsánat, ha akaratomon kívül megbántottam volna bárkit is,  fő a békesség  :flowers:

Akinek nem tetszene, az nem poénra venné, hanem egyszerűen azt mondaná, hogy ez kamu.
Az, hogy mi chuck norris tól kezdve, mindent felhoztunk hülyeségből, hangulat javítás céljából... szerintem nem sértés, hanem egyszerűen jó hangulatunk van.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2368 Dátum: 2014.07.22 22:09:15 »
Így is van! Carina =  :wub:
Accord 2.4 mennyit ment végre?
Nem neztem soha, 160 folott nem mentem vele  :innocent:
Youtube tanusaga szerint 220 a vege (katalogus adat is ezt adta a 190loeroshoz) es annak az oraja nem csalt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2369 Dátum: 2014.07.22 22:09:30 »
Akinek nem tetszene, az nem poénra venné, hanem egyszerűen azt mondaná, hogy ez kamu.
Az, hogy mi chuck norris tól kezdve, mindent felhoztunk hülyeségből, hangulat javítás céljából... szerintem nem sértés, hanem egyszerűen jó hangulatunk van.

Ha visszaolvasol, ez történt, csak diplomatikusabban  :)

No, szép estét, megyek a fiamért  :yes: