Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764079 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2025 Dátum: 2014.06.17 21:00:50 »
Irtam en olyat kedves uram?  :szemez: Ne adj szamba olyat amit nem irtam :flowers:

Cserebe eleg konkretan leirtam, hogy milyen benzinessel jartam allj meg-indulj el varosi dugoban 10 literrel.
Nagyon elbeszelunk egymas mellett az utobbi idoben testverem :hug:

En is gyalog+metroval jarok most munkaba. Gondolkozom is egy roller beszerzesen  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2026 Dátum: 2014.06.17 21:15:24 »
En anno megtankoltam az Aurist Salzburgnal. Nemeteknel vegig 180-190-es utazora torekedtem, osztrakoknal 130-140. Majd felmentem a Brenner hagora (1700m) 110-es tempoban es ott tankoltam. Ezen a rovid tavon fogyasztott 7.2-t. Ez volt a max anno amit bele birtam tomni.  ;) Meg kene tanulni vezetni gyerekek [rohog] :lol:

Lehet, hogy viccnek szántad, de annak elég sz.r volt.  :nono:  :flowers:

En behemottal nagy ritkan tudtam 10 folott etetni (1600kg, 2.4-es benyas 190Le, 5 fokozatu hagyomanyos automata) es ahhoz mar csiki-csuki
+ hidegido kellett es rovid tav.
Olyan adatokat irsz es hozol ki az autoiddal, amikbol egyenesen kovetkezik, hogy nem kene kocsival jarnotok  :tt2: Ott a tomegkozlekedes  :otlet: A WC-re meg papucsban kell menni nem autoban  :hug:

Én írtam már egyszer (vagy többször) korábban, hogy az sem érdekelne, ha az Ave 12-t enne, mivel nekem fontosabb egy autó alapvető megbízhatósága mint a hipermillerezés.  :flowers:

(Ezért sem lesz dízelem, mert 2000 ccm / 350-400 NM alatt nincs semmi, ami igazi élményt adna, nálam pedig ez is megenne 6,5-7 litert. Nekem nem ér meg egy-másfél litert a dízelhang és a nagyobb meghibásodási hajlam.  :flowers: )



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2027 Dátum: 2014.06.17 21:25:11 »
Lehet, hogy viccnek szántad, de annak elég sz.r volt.  :nono:  :flowers:
Nyilvan! Elnezest, ha nem volt vilagos, hogy kaksis vicc akart lenni  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2028 Dátum: 2014.06.17 21:34:32 »
Nyilvan! Elnezest, ha nem volt vilagos, hogy kaksis vicc akart lenni  :flowers:

El van nézve!  :flowers:  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2029 Dátum: 2014.06.17 21:56:52 »
Érdekes téma ez.  :yes: Én azt hiszem, hogy aki egy 2000-es dízellel megetet 9-10 litert, az úgy vezeti a dízelt, mint egy benzinest. Nekem a mostani a 4. dízelem, mind kétezres volt (bár a mostani kétezerkettes), de én bizony nem tudtam 6.5-nél többet megetetni velük (kivéve most a D-CAT-et, ami akár 7 is lehet). Igaz, nem figyeltem rögeszmésen a fogyasztás adatokat, mert ha menni kellett/akartam, akkor mentem és kész. A tankoláskor számoltam nagyjából utána, hogy is áll a fogyasztás, és én dinamikusan vezettem, araszoltam, amikor úgy hozta a sors. Nem mondom, hogy nem lehetetlen a 8 liter, de az nagyon extrém körülmény kell, hogy legyen.

A dízelhanghoz csak annyit, hogy a mai dízelek már nem hangosak, és nem is vibrálnak. Alapjáraton persze, ha az ember fülel, belülről is észrevehető a dízelség, de a D-CAT-nél már szinte ez sem igaz. Amikor a kocsimat vettem, a benzines is szóba került, de végül lemondtam róla, mert vibrációban alapjáraton nem voltak jobbak, sőt némelyik 2 literes Ave kifejezetten csalódáskeltő volt alapjáraton. Menet közben pedig 150 LE ide, vagy 129 LE oda (1.8-ast is próbáltam), dízel után harmatgyengének éreztem vonóerőben mindet. Persze-persze...ki kell forgatni, de vonóerő akkor sincs, csak sokáig nem kell váltani. Fönt már van power, de a dízelben pont ez a jó, hogy nem kell az egekben táncoltatni, hogy húzzon, és kapcsolódva a topic-hoz, ilyenkor a fogyasztása is nagyon jó.



Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2030 Dátum: 2014.06.17 22:12:02 »
Érdekes téma ez.  :yes: Én azt hiszem, hogy aki egy 2000-es dízellel megetet 9-10 litert, az úgy vezeti a dízelt, mint egy benzinest. Nekem a mostani a 4. dízelem, mind kétezres volt (bár a mostani kétezerkettes), de én bizony nem tudtam 6.5-nél többet megetetni velük (kivéve most a D-CAT-et, ami akár 7 is lehet). Igaz, nem figyeltem rögeszmésen a fogyasztás adatokat, mert ha menni kellett/akartam, akkor mentem és kész. A tankoláskor számoltam nagyjából utána, hogy is áll a fogyasztás, és én dinamikusan vezettem, araszoltam, amikor úgy hozta a sors. Nem mondom, hogy nem lehetetlen a 8 liter, de az nagyon extrém körülmény kell, hogy legyen.

A dízelhanghoz csak annyit, hogy a mai dízelek már nem hangosak, és nem is vibrálnak. Alapjáraton persze, ha az ember fülel, belülről is észrevehető a dízelség, de a D-CAT-nél már szinte ez sem igaz. Amikor a kocsimat vettem, a benzines is szóba került, de végül lemondtam róla, mert vibrációban alapjáraton nem voltak jobbak, sőt némelyik 2 literes Ave kifejezetten csalódáskeltő volt alapjáraton. Menet közben pedig 150 LE ide, vagy 129 LE oda (1.8-ast is próbáltam), dízel után harmatgyengének éreztem vonóerőben mindet. Persze-persze...ki kell forgatni, de vonóerő akkor sincs, csak sokáig nem kell váltani. Fönt már van power, de a dízelben pont ez a jó, hogy nem kell az egekben táncoltatni, hogy húzzon, és kapcsolódva a topic-hoz, ilyenkor a fogyasztása is nagyon jó.

Valahol igazad van, hiszen egy dízellel nehezebb megetetni azt a 8 litert amit nálam az 1.8 átlagban benyel.  :yes:
Ettől függetlenül nem lehetetlen.  :D

Emlékszem ismerős srácnak milyen nehezen hittem el, hogy 10 liter alatt eszik a 4.2 TDI quattro Audi A8-a.  :hmmmm:

Ha egy dízelhez szokott beleül egy benzinesbe, harmatosnak érzi a nyomatékot (ami valahol az is.. ) a sajátjához képest.  :yes:
Én pedig cserébe gyengének érzem a dízelek gyorsulását álló helyzetből.  :flowers:

A dízelhang pedig ugyan folyamatosan csökkentve van a gyártók álltal, de valamennyire mindig is megmarad.  :whistling:

Ha egyszer dízelt kéne vennem, tuti a D-Cat mellett voksolnék, mert nagyon sokan már-már sportosnak írják le és (ahogy Te is írod) nincs meg annyira a dízel hangja sem, mint kétezres társainak.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2031 Dátum: 2014.06.17 22:17:34 »
Pedig amiket itt olvasgattam éppen a D-cattal tud még inkább probléma lenni és a 2.0 d4d-vel a legkevesebb :hmmmm:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2032 Dátum: 2014.06.17 22:21:16 »
Pedig amiket itt olvasgattam éppen a D-cattal tud még inkább probléma lenni és a 2.0 d4d-vel a legkevesebb :hmmmm:

Lehet, de ha már lúd, legyen kövér.  :clap:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2033 Dátum: 2014.06.17 22:26:42 »
Lehet, de ha már lúd, legyen kövér.  :clap:
Ebben igazad van, egyszer élünk ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2034 Dátum: 2014.06.17 23:03:04 »
Lehet, de ha már lúd, legyen kövér.  :clap:
De ne a javítási számla legyen kövér!!!  :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2035 Dátum: 2014.06.18 07:12:02 »
Én is tapasztalom, hogy mekkora különbségek vannak pl. Bécs és Sopron között.  :innocent:
Persze, ha nincs forgalom, hanem elgurulgatsz egy lámpáktól mentes részen akkor ua., de a melóbajárás engem itt kikészít.  :censored:
Van vagy 8 lámpa, zöldhullámot felejtsd el, vagy 70-el mindenki, vagy satufék, meg is van a "jutalma": legutóbb 50 km városozás után az addigi 300 valamennyi kilóméteren összehozott 6,2-m felment 7,6-ra..  :nono:
Srácok, én csak atzt nem értem, ha előre tudjátok, hogy minden reggel egy órás araszolás lesz dugóban, akkor miért nem választotok más eszközt a munkába járáshoz? Engem biztos szétvetne az ideg, ha minden reggel ácsorogni kellene haladás helyett.
Így inkább a korai munkakezdésre szavaztam, úgyis korán felébredek. Meg reggel sokkal jobb úgy dolgozni, hogy nem csörög a telefon 3 percenként és nem jönnek a dolgozók 2 percenként.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2036 Dátum: 2014.06.18 09:52:14 »
Srácok, én csak atzt nem értem, ha előre tudjátok, hogy minden reggel egy órás araszolás lesz dugóban, akkor miért nem választotok más eszközt a munkába járáshoz? Engem biztos szétvetne az ideg, ha minden reggel ácsorogni kellene haladás helyett.
Így inkább a korai munkakezdésre szavaztam, úgyis korán felébredek. Meg reggel sokkal jobb úgy dolgozni, hogy nem csörög a telefon 3 percenként és nem jönnek a dolgozók 2 percenként.  ;)

A melóba tömegközlekedéssel így is dupla annyi idö lenne eljutni, mint kocsival.  ;)
Arról nem is beszélve, hogy herótom van a metrótól, lehet, hogy kényes vagyok, de nagyon nehezen bírom a zötykölödést és a sok (büdös) embert.  :D

Amúgy hétköznap nem nagyon dugózok, csak állok sokat a lámpáknál.  :hug:
A dugózás akkor van, ha pénteken kora du. elindulok haza.   :censored:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2037 Dátum: 2014.06.18 10:52:35 »
Srácok, én csak atzt nem értem, ha előre tudjátok, hogy minden reggel egy órás araszolás lesz dugóban, akkor miért nem választotok más eszközt a munkába járáshoz? Engem biztos szétvetne az ideg, ha minden reggel ácsorogni kellene haladás helyett.
Így inkább a korai munkakezdésre szavaztam, úgyis korán felébredek. Meg reggel sokkal jobb úgy dolgozni, hogy nem csörög a telefon 3 percenként és nem jönnek a dolgozók 2 percenként.  ;)
Ja aki megteheti.  :D De te se csinálod a legeslegideálisabban :no:
Úgy kell csinálni mint én: otthon van az irodám, csak ha vevőkhöz megyek akkor kell kocsiba ülni, azt meg általában én döntöm el hánykor ;).
Nos ez nálam már cca 25 éve működik, ezt még a főnökeim se tehették meg  :winkiss:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2038 Dátum: 2014.06.18 10:58:08 »
Mivel foglalkozól? Van felvétel? :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2039 Dátum: 2014.06.18 11:14:00 »
Mivel foglalkozól? Van felvétel? :)
Ezeket forgalmazom: http://www.cito.de/de/DE/