Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769380 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1425 Dátum: 2013.07.21 07:58:13 »
Ha megfinanszírozod nekem, egy pillanatig nem sajnálnám eladni az Avét. Én is hibridre hajtok, kb 5 év múlva, ha minden körülményem meg fogja engedni, behozok magamnak egy Auris Tourer Sports hibridet. Nekem aztán "bégethet", nem zavar.  :wub:
Vagy, addigra majd meglátjuk, hogy milyen árba esnek a Prius+-ok...

Viccet félretéve, természetesen csakis anyagi okai vannak, miért nem hibriddel járok, elviekben számomra a hibrid az AUTÓ.  :yes:

Ami az adatokat illeti, a hibridet is meg kell tanulni vezetni. Más, mint egy hagyományos autó. És nálam sokkal-sokkal tapasztaltabb hibridesek vannak itt a fórumon. Nem kizárt, egyébként, hogy az itteni körülmények között hamar megtalálnám a gyári megadott értéket a Priusszal is... Jó lenne már ott tartani, hogy ezt ki is próbálhassam..

BP dzsungelben nem hiszem, hogy csodát tudnék művelni az Avensisszel. A gyári adata az autómnak városi fogyasztásra 10 liter. MEgkockáztatom, hogy maximum 0,5-1 literrel tudnék ezen belül teljesíteni, de ebben azért nagyon sok a bizonytalanság...
Na látod ezért írtozom a benzinestől, mert nálam is így festene a valóság. :cry:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1426 Dátum: 2013.07.21 13:20:30 »
Én nem vettem észre ekkora eltérést  :hmmmm: ... az is igaz, mondjuk, hogy igen ritkán forgatom 3500 fölé. Már 3000-ig pörgetve is teljesen korrektül, lendületesen lehet vele autózni. Efölé igazából csak egy-egy tempósabb országúti előzésnél, meredekebb emelkedőn, vagy autópályán nyomom.


Pedig valóban így van. 3300-3500 fölött van egy érzehető erősödés, ami nagyon kellemes.  :D

Én nem vezettem még AveII 1.8-at, így nem tudom vele összehasonlítani, hogy az agilisebb-e vagy sem. Viszont nem tartom ezt a motort kelletlennek, pörgetni kell ezt is, mint minden szívó benzines társát. Ne felejtsük el, hogy erre egy hosszabb áttételű váltót raktak, ami sokat jelent. A rugalmassság terén negatív, de pozitív hatása van a csendesség és a fogyasztás terén.
Ez a motor szemben az 1.8-cal kb. + 20 Le és + 30 Nm. Szerintem szívó benzines motor esetén minden egyes Nm áldás ehhez a tömegű kasztnihoz.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.21 13:45:23 írta András1980 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1427 Dátum: 2013.07.22 08:17:02 »
Azzmiazz?  :?: :1eye:
Ööö, pont ilyen. Ez nem felel meg annak, amit írtam, milyen szín?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1428 Dátum: 2013.07.22 08:18:11 »
Itt talán jobban látszik a szín:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1429 Dátum: 2013.07.22 08:31:33 »
Pénteken volt egy rövid vidéki utam. Vazze, az Ave kezd átmenni hibridbe... :lol:
Persze, rövid etap, klíma nélkül, utazó sebesség óra szerinti 100km/h-ra csökkentve kíváncsiságból, hőmérséklet 25 Celsius.
No, hát így... de akkor is...  :eek:

szerk.: javítottam, így már látnod kell.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.22 08:59:37 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1430 Dátum: 2013.07.22 08:47:15 »
szerverhibát jelez. de ki is írhatod, mennyit fogyasztottál,, én is kiírtam (6.6 tegnap tankoltam, egyharmada budapest)  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1431 Dátum: 2013.07.22 08:48:27 »
Itt talán jobban látszik a szín:
szóval világosbarna. értjük  :winkiss:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1432 Dátum: 2013.07.23 06:55:06 »
Pénteken volt egy rövid vidéki utam. Vazze, az Ave kezd átmenni hibridbe... :lol:
Tankoláskor mennyire vágnak egybe az adatok?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

npistu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1433 Dátum: 2013.07.23 09:18:33 »
Sziasztok!

Újra egy kis fogyasztási adat.
Most összegeztem 2 tankolást, mert az egyik alkalommal sikerült úgy tankolni, hogy nem lett rátöltve újra a kattanásig.
Szóval 1400 km-re 6,7 liter/100 km jött ki.
Annyiban különbözött a vezetésem az eddigiektől, hogy ebben volt kb. 200 km autópálya tempomatos 150 km/h tempóval és 4 személlyel, telepakolva csomagokkal.
És hosszabb országúti szakasz viszonylag sok előzőssel az ott haladó lassabb járművek miatt.

Még egy kis apróság, bár tudom, hogy ez nem mérvadó fogyasztási adat, de reggel tankoltam az M5 tesco-nál levő shell kúton, majd bejöttem a városba a gyér forgalomban a Lurdy házig szinte végig tempomattal. 3 lámpánál kellett csak megállni és kb. 9 km-t jöttem. Így a megállásnál a fed komp. 5,1 liter mutatott :) (közben volt egyszer 4,9 is :D) Igaz majd délután hazafele, végig klímával, kifelé a városból vissza fog menni olyan 6,5-7 környékére, de akkor is érdekes, hogy ilyet is tud ez a motor.
Most jutott eszembe, hogy kb. ugyanez az úton a régi autómmal (Ave II, 2.0 d4d 116Le) sikerült egyszer 3,3-as fogyasztási is produkálni.

Egyébként az autót még mindig nagyon szeretem és meg vagyok elégedve ezekkel az adatokkal.

Üdv,
   István

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1434 Dátum: 2013.07.23 10:15:39 »
Tankoláskor mennyire vágnak egybe az adatok?
Ha a board-dal vetem össze, akkor 2-3 alkalommal előfordult ugyan, hogy 2-3 deci eltérés is volt, de alapvetően a teljes tankra vetített átlag fogyasztási érték kerekítésnyi pontossággal mutatja a valós, számított értéket.

Az általam most leírt, mutatott 5,1l adat csak egy rövid, 75km-es pusztán országúti adat, teljes tankra még nem volt lehetőségem ellenőrizni. Azonban, mivel alapvetően pontosnak mondható a board által jelzett érték, és figyelve a Torque Pro által - sűrűbben frissített - adatot, teljesen egybevágnak, az ECU és a board ugyanazt mutatja. És azt is számolom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1435 Dátum: 2013.07.23 12:24:31 »
Azért érdekes lehet egy hosszabb táv (teljes tankos) átlaga. Én mondjuk mindig tele tankolok, de sokan csak rátöltögetnek, így a fedkomp által "becsült" adatra hagyatkozhatnak csak.
Én is tudok produkálni olyat, hogy mondjuk autóúton 100-as tempomattal 3.3 az átlag, de azért nem ez a jellemző.
De minden esetre szép értékeket tudsz kihozni!  :clap:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1436 Dátum: 2013.07.23 12:40:25 »
Köszi. Az a bajom a teljes tankkal, hogy javarészt az asszony használja az autót, így a Sprites átlagot, ha megnézed és a megjegyzéseket is, egyértelműen az Ő "művét" mutatja, ami persze, köszönő viszonyban sincs az én adataimmal.
Tavaly előtti tavaszi találkozóra a Corollával mentem, akkor tudtam azzal teljes tankra 5,59-et hozni, hasonló körülmények között szerintem az Avensisszel sem lehetetlen, csak éppen nincsenek most ilyen útjaim. A nyaralás alatt Békéscsaba-Balaton távon odafelé 6,2 lett 280km átlaga, míg hazafelé azonos körülmények között 291km-re 5,6. Ezek a leghosszabb etapjaim eddig, de persze a teljes tanktól még mezek is messze vannak.

Lényeg a lényeg: egy 1,8 vvti benzines Avensis is tud nagyon keveset fogyasztani viszonylag magas átlagsebesség mellett...  :yes:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1437 Dátum: 2013.07.23 13:25:42 »
nálunk is hajtja az asszony is a kocsit. én az ismerős lámpáknál még a motort is le szoktam állítani, továbbá képes vagyok alacsony fordulatszámon elindulni, sőt, gyorsan felváltogatok  :devil: közös ló, na. attól még a "családi fogyasztás" a valós...
a viszonylag magas átlagsebesség azért szerintem elég messze van a 70 km/h-tól...próbálj meg egyszer 120-as átlagot t egy fél napon át  :devil: nem mondd, hogy szemét vagyok, csinálhatod nappal is  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1438 Dátum: 2013.07.23 13:40:22 »
nálunk is hajtja az asszony is a kocsit. én az ismerős lámpáknál még a motort is le szoktam állítani, továbbá képes vagyok alacsony fordulatszámon elindulni, sőt, gyorsan felváltogatok  :devil: közös ló, na. attól még a "családi fogyasztás" a valós...
a viszonylag magas átlagsebesség azért szerintem elég messze van a 70 km/h-tól...próbálj meg egyszer 120-as átlagot t egy fél napon át  :devil: nem mondd, hogy szemét vagyok, csinálhatod nappal is  :lol:
Azt vágod, hogy a "viszonylag" szó mit jelent?  :devil:
Esetemben azt, hogy ORSZÁGÚTI használathoz mérten magas! Itt, betartva a gps szerinti megengedett 90-et, igenis magasnak számít a 70km/h átlagsebesség. Nem közlekedek pályán, ott nyilván más lenne a helyzet, de az engem nem érdekel. Nem azt mondtam, hogy az autóm nagyátlaga 5,6 liter. Nem értem, miért forgatod ki - helytelenül - azt, amit pontosan leírok. Ha nem tudsz ilyen adatot hozni, nem baj, csak ne vond kétségbe azt, amit Én tapasztalok.  :surrender:

Ezt az átlagfogyasztást, pedig máshogy értelmezzük, mert Te mindenbe azt próbálod belemagyarázni, hogy csakis az évek nagyátlaga az ÁTLAG, míg én azt mondom, és eddig minden képemnél leírtam, hogy a "szakaszra vetített átlagfogyasztásom" annyi, amennyi.
Ezt tudd már elválasztani a másiktól, ne a nagysebességű autópályás-nagyvárosi vánszorgásos elérhető maximális fogyasztást vedd átlagnak, mert abban neked SOHA nem volt országúti fogyasztás, legalábbis csak nagyon minimális.

A nagyátlagot mind3 körülmény azonos megléte adja, ami nyilvánvaló, hogy sem nálam, sem nálad nem stimmel teljesen.
Így légyszi-légyszi, fogadd már el, ha azt mondom, hogy szakaszra vetített átlagfogyasztás, okés?  :szemez: Szándékosan megadtam a fogyasztási adathoz tartozó átlagsebességet is, hogy korrekt legyen a kép.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.23 13:42:32 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1439 Dátum: 2013.07.23 13:56:02 »
Szerintem bepi81 (Nagycitrom detto :)) autóhasználata nem átlagos, de ettől még az átlagfogyasztása piszkosul irigylendő! Ugyanakkor biztos csalatkozni fog, ha valaki az ő fogyasztási adatára alapoz...