Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764075 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1305 Dátum: 2013.07.05 23:16:14 »
Hát, jótól kérdezed. Nekem benzinesem van és 8 litert még soha nem evett alattam. A tied, ilyen körülmények között valahol 5-6 liter környékén lenne, de ez Békéscsabai síkság, itt csak a 44-es elkerülő felüljárója van egyetlen dombnak...  :D

Viccet félretéve: ha semmi egyéb gondod nincs a kocsival, akkor szimplán csak nem nyomjad neki. Pláne ne az üzemi hő elérése előtt. A 3300 fordulat egy dízelnek azért már igen magasnak mondható. Ez csak akkor indokolt, ha nagyon meredek az emelkedő, amin fel kell menj, vagy, nagyon szűk a hely, hogy befejezd az előzést (de nem üzemmeleg motorral ilyet sem illik). Egy szóval, lehetséges, hogy azért eszik ennyit az autód, mert a kelleténél sokkal jobban hajtod. Ha elváltogatsz max 2500-nál, nem fogsz lassabban odaérni a kis távolságra lévő célodhoz...  ;)

Egyetértek, nem üzemmeleg motorral nem illik, s nem is szoktam. A majdnem üzemmeleg nálam: ha üzemmeleg tű 3 óránál áll, akkor majdnem üzemmeleg 4-nél. A 3300 meg, ahogy írtad szűk helyen, nem tucatnyi utcán keresztül. Nem is írtam, de a rövid táv az esetemben 3 km, nagy ritkán 5, aránylag kevés dugóval (Marosvásárhely, 120 ezres város).
Jól jön néha, ha valaki csillapítja az embert, hogy vegye le a lábát a gázpedálról. Köszi ;)
Hát akkor kisebb méretű lábbelire kell áttérjek.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1306 Dátum: 2013.07.05 23:18:46 »
Bölcs dolog az önértékelés.  :yes: :yes: :yes:

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1307 Dátum: 2013.07.05 23:22:01 »
Szerintem bepi81 már leírta a legfontosabbakat.

Esetleg nézd még meg a légszűrőt. A túl koszos szűrő tud fogyasztásnövekedést eredményezni. Bagatel, de a guminyomás is igenis fontos, ellenőrizni kell időnként.

És még vmi! Nincs vmi csodadoboz a motortérben, ami extra üzemanyag igényt küldene az ecu felé?

Légszűrő kb 1500 km-rel ezelőtt volt cserélve. Guminyomás kb 2.5, szoktam ellenőrizni. Csodadoboz, hát bizony nem csillog-villog ilyesmi a tető alatt.
Az egr szelepre gyanakszom, amióta nálunk/nalam van azóta nem volt tisztítva. S az előző tulaj szakszervíznél nem tudom hogy ígényelte-e vagy sem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1308 Dátum: 2013.07.05 23:54:30 »
Légszűrő kb 1500 km-rel ezelőtt volt cserélve. Guminyomás kb 2.5, szoktam ellenőrizni. Csodadoboz, hát bizony nem csillog-villog ilyesmi a tető alatt.
Az egr szelepre gyanakszom, amióta nálunk/nalam van azóta nem volt tisztítva. S az előző tulaj szakszervíznél nem tudom hogy ígényelte-e vagy sem.
Az EGR nem tudom, mit módosít(?) a fogyasztáson, de mindenesetre a dízeleknél bizonyos időközönként nem árt, mert felgyülemlik benne a sok korom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1309 Dátum: 2013.07.06 10:00:08 »
Ezek apróságok - ráadásul a háromból kettő csak bizonyos kiviteleket/motorizációkat érint. Szerintem ennyi "gyerekbetegség" abszolút nem probléma. Főleg ha megnézzük, hogy a T25 mekkora minőségi és biztonsági ugrást hozott.

Sajnos minket érintett.  ;) A mi esetünkben a fénysz. Aut magasságállító szenzorját is cserélni kellett, mert vizet kapott és kicsit megpörkölődött, de tudom ez is inkább egyedi eset.  :innocent:
A Xenon lámpák cseréje pedig az 50% méltányosságival is 230e Ft volt, a mi autónkat pedig 2005-ben gyártották és nem 2003-ban, szóval nem az első legurult 1000 autó egyike volt.

Amúgy maximális respect az autónak, óriási ugrás volt a T22-eshez képest.  :yes:
Csak abból átülve 1-2 bosszantó apróságról mintha megfeledkeztek volna. Pl a tükörállító gombjai miért nincsenek megvilágítva? A T22-esemben ez természetes volt (de persze megjegyzem abban meg elektromosan behajló tükör nem volt  ;) ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1310 Dátum: 2013.07.07 09:49:42 »
Eljöttünk a Balcsira tegnap délután. Legózva pakolt csomagtartó, 3 felnőtt + egy kicsi, 10 napi cuccokkal, full klímával, 31-33 fok hőmérséklet, GPS szerinti 100km/h utazó (+- ahogy a forgalom kívánta), végig főúton. Forgalom volt, de nem tartottak fel, többnyire tudtunk haladni a saját tempónkban.

Íme az eredmény (számomra ez nagyon korrekt, érdemes egy pillantást vetni az átlagsebességre):

a szerk.: A 6,0-ás LPK adat az valami olyasmi lehet, hogy az aktuális felhasználási mód szerint elérhető legalacsonyabb átlagfogyasztás, de nem ez a mérvadó adat, hanem a 6,2. Ennyi lett az út átlaga.

« Utoljára szerkesztve: 2013.07.07 09:53:28 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1311 Dátum: 2013.07.07 10:12:31 »
kellemes.
nem eszik az sokat így.
bár megnézném egy hét pesti dugóban,klímával vagy télen,szintén dugóban.kolegámé 10körül iszik ekkor.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1312 Dátum: 2013.07.07 10:26:20 »
kellemes.
nem eszik az sokat így.
bár megnézném egy hét pesti dugóban,klímával vagy télen,szintén dugóban.kolegámé 10körül iszik ekkor.
Persze. Oda nem is vinném. Bár egyszer megnézném, hogy alattam mit enne Pesten.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1313 Dátum: 2013.07.07 12:32:16 »
Kicsit vicces, hogy olyanok is beszállnak a városi fogyasztási vitába, akik bevallottan egy 2. számú kisautót használnak városi rövidtávokon, munkába járáshoz és a szent tehenet csak 50+ km-re veszik elő.

T25 116 Le D-4D 8 liter / 100 km városban extrém lenne? Nézzük csak a gyári adatot:  7.5  l / 100 km

De ennek a motornak az elődje T22-ben 110 LE-vel városban: 8.0 .

Most akkor miről is beszélünk? Kicsit parttalannak érzem a vitát.

Ha valaki túlfogyasztásra gyanakszik, akkor keressen fel egy szakosodott műhelyt (nem elsősorban márkaszervizre gondolok, BP-n ajánlom a Filep műhelyt) és méressen rá az injektorokra. A kopottság szintjét nagyon pontosan meg lehet becsülni a mért résolaj mennyiségéből. Ha végképp kezdi megadni magát az injektor, akkor előfordulhat túlfogyasztás, de ez ekkorra már melegindítási gondokat okoz és sok elégetlen üzemanyag marad a kipufogógázokban, ezt nehéz nem észrevenni.

Én is figyelem az autóim fogyasztását, de ami sokszor itt megy negatív rekordok felállítása terén az komolytalan és alkalmas arra, hogy egy érdeklődő idetévedő leendő Toyota vásárlót félrevezessen.

Éljen a spritmonitor.de! Bár érdemi információt ott csak úgy érdemes keresni, ha legalább 20.000 km-es határt állítunk be. Az ez alatti infók inkább csak félrevezetnek.

Üdv:
BF

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1314 Dátum: 2013.07.07 13:01:23 »
Kicsit vicces, hogy olyanok is beszállnak a városi fogyasztási vitába, akik bevallottan egy 2. számú kisautót használnak városi rövidtávokon, munkába járáshoz és a szent tehenet csak 50+ km-re veszik elő.
...
Hm. Kicsit helyesbítenék a részemről, ha nem probléma:
1. Nem vitáztam. Mért eredményeket írtam le.
2. Nem szent tehén még véletlenül sem. Miért is lenne az?
3. Nem 50+km-re veszem elő. Általában a használat 33-50%-a rövidtáv (5-7km)
4. Ha meg használom, eredmény is van, ha van másik autó, ha nincs.

Ezek mellett nem sokkal fogyaszt többet tavasztól őszig (mindkettővel kb. azonos helyekre közlekedek), mint a Maruti, mert az 6-6,5 litert fogyaszt, a Carina meg, mint írtam is, legutóbb 6,7-es átlagot csinált (leghosszabb táv max. 40km volt), de a legrosszabb fogyasztás is 8,3 körül volt télen, autópályán, 4 személlyel, valós 130-140 mellett (és kisebb gumikkal).

Egyébként Carinások egyáltalán nem mondanak ettől nagyon eltérő eredményeket, mármint a szegénykeverékeseket kivéve.

...
Éljen a spritmonitor.de! Bár érdemi információt ott csak úgy érdemes keresni, ha legalább 20.000 km-es határt állítunk be. Az ez alatti infók inkább csak félrevezetnek.
...

20.000 km sem annyira mérvadó szerintem. Miért? Mert ha 1-2000km-en meg kijön pl. 7 literes fogyasztás, akkor általában 20.000-en sem fog kijönni 5 liter vagy 10 liter, hacsak nem történik valami nagy változás a kocsiban vagy a sofőrben, vagy az úttípusban/távban.

Részemről nem hiszem, hogy félrevezető dolgokat tettem volna közzé  :no:

« Utoljára szerkesztve: 2013.07.07 13:08:33 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1315 Dátum: 2013.07.07 13:53:46 »
Elolvastam még egyszer az elejétől ezt a dízel Avensis 8 literes fogyasztás dolgot.
Nem vagyok hozzászokva, hogy egy dízelnek ennyi legyen a fogyasztása, de az is igaz, hogy soha, semmilyen autót nem használtam még pusztán városban.
Pláne nem dugóban, klímával.
Mindezek ellenére úgy gondolom (vagy jól, vagy rosszul), hogy a 8 liter egy olyan adat, ahol még csak meg sem próbál az ember takarékosan vezetni, kb ahogy esik, úgy puffan.
Emiatt érzem a magam részéről soknak ezt a 8 litert.

Anyukám 1.7cdti 100 lovas Astrája Sarkadon, csak helyi használatban 6.5-et eszik. Klíma is be szokott kapcsolva lenni, amikor kell és szinte soha nem éri el az üzemi hőmérsékletet a hűtővíz. Jó, Sarkadon nincs dugó, de ezt anyukám vezetési tudása pótolja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1316 Dátum: 2013.07.07 15:58:05 »
Elolvastam még egyszer az elejétől ezt a dízel Avensis 8 literes fogyasztás dolgot.
Nem vagyok hozzászokva, hogy egy dízelnek ennyi legyen a fogyasztása, de az is igaz, hogy soha, semmilyen autót nem használtam még pusztán városban.
Pláne nem dugóban, klímával.
Mindezek ellenére úgy gondolom (vagy jól, vagy rosszul), hogy a 8 liter egy olyan adat, ahol még csak meg sem próbál az ember takarékosan vezetni, kb ahogy esik, úgy puffan.
Emiatt érzem a magam részéről soknak ezt a 8 litert.

Anyukám 1.7cdti 100 lovas Astrája Sarkadon, csak helyi használatban 6.5-et eszik. Klíma is be szokott kapcsolva lenni, amikor kell és szinte soha nem éri el az üzemi hőmérsékletet a hűtővíz. Jó, Sarkadon nincs dugó, de ezt anyukám vezetési tudása pótolja.
Még az is lehet, hogy nincs rendben az az Avensis :D
Meg az a 6,5 l is sok, pláne egy kisvárosban, mert az inkább csökkenti a fogyit, hiszen ahogy írod nincs dugó és azért sokat mehetsz a nem túl magas megengedett sebességgel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1317 Dátum: 2013.07.07 16:06:12 »
Még az is lehet, hogy nincs rendben az az Avensis :D
Meg az a 6,5 l is sok, pláne egy kisvárosban, mert az inkább csökkenti a fogyit, hiszen ahogy írod nincs dugó és azért sokat mehetsz a nem túl magas megengedett sebességgel.
Ahogy írtam, anyukám vezetési szokásai felérnek a nagyvárosi dugóval.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1318 Dátum: 2013.07.07 16:58:58 »
Na, lehet kezdődik az újabb vitaest.  ;)

Egy mai modern dízelautótól a 8 liter városban sok.

Ha mindenki alaposan végigolvassa a 8 litert fogyasztó Avensishez tartozó kommenteket, akkor szerintem meg lehet találni a sorok között a magyarázatot is.
Még maga a tulaj is elismerte, hogy elég dinamikussan használja az autót, és a végeredmény az lett - amennyire én jól értettem - hogy megpróbál kicsit finomabban autózni.
Szerintem, ha így lesz, akkor sokkal szerényebb értékkel fog majd találkozni a következő tankolásnál és megnyugszik az eredményen.

Most már kezdem kicsit sajnálni a tulajt, hogy így "céltáblába" vette mindenki.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1319 Dátum: 2013.07.07 18:17:24 »
Hm. Kicsit helyesbítenék a részemről, ha nem probléma:
1. Nem vitáztam. Mért eredményeket írtam le.
2. Nem szent tehén még véletlenül sem. Miért is lenne az?
3. Nem 50+km-re veszem elő. Általában a használat 33-50%-a rövidtáv (5-7km)
4. Ha meg használom, eredmény is van, ha van másik autó, ha nincs.

Ezek mellett nem sokkal fogyaszt többet tavasztól őszig (mindkettővel kb. azonos helyekre közlekedek), mint a Maruti, mert az 6-6,5 litert fogyaszt, a Carina meg, mint írtam is, legutóbb 6,7-es átlagot csinált (leghosszabb táv max. 40km volt), de a legrosszabb fogyasztás is 8,3 körül volt télen, autópályán, 4 személlyel, valós 130-140 mellett (és kisebb gumikkal).

Egyébként Carinások egyáltalán nem mondanak ettől nagyon eltérő eredményeket, mármint a szegénykeverékeseket kivéve.

20.000 km sem annyira mérvadó szerintem. Miért? Mert ha 1-2000km-en meg kijön pl. 7 literes fogyasztás, akkor általában 20.000-en sem fog kijönni 5 liter vagy 10 liter, hacsak nem történik valami nagy változás a kocsiban vagy a sofőrben, vagy az úttípusban/távban.

Részemről nem hiszem, hogy félrevezető dolgokat tettem volna közzé  :no:

Igazad van, kicsit elhamarkodtam az előző hozzászólásom, nem kerestem vissza, hogy ki hogyan is használja az autóját. Utólag is bocsánat, ha magadra vetted. Innen már nem is neked szól, az irományom.

Még mindig tartom, hogy a 8 literes városi fogyasztás az említett autótól nem extrém, hanem a körülményekkel logikusan magyarázható normális (!) fogyasztási érték.
Az én dízel Avensisem télen, túlnyomó részben városban evett már 7.5 litert egy tankolásra vetítve teljesen normális vezetési stílussal. Most éppen az előző tankra (85 % város 15 % országút) pedig 6.4 lett. Ezekre a feltöltős dízelekre jellemző nyomatékhegy valahol 2000 rpm alatt megérkezik. Ha ezt valaki minden lámpától-lámpáig történő közlekedéskor kihasználja, akkor egyáltalán nem irreális, hogy a 6.4-ből a 8.0 l/100 km legyen. Gondoljatok bele: 280 Nm (T25) nem jön a semmiből! Ráadásul egy új tulaj, aki egy esetleg jóval gyengébb autóból ül át, még inkább szereti minden gyorsításkor megérezni azt "a nagy tolást" :) és annak ára van.
Először a benzinkúton, később pedig a szervizben...