Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764114 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1140 Dátum: 2013.06.18 10:37:17 »
Sziasztok,

nemrég vásárolta a Corolla helyett egy 2006-os 2.0 D-4D Avensis kombit.  Fedélzeti szerint 5,8 az átlag viszont tankolásnál a számolt érték 6,6 létezik h ekkor a különbség van? Más is tapasztalt már hasonlót?.. köszi.
Ennél nem lehet nullázni az átlagfogyit?
         

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1141 Dátum: 2013.06.18 10:38:22 »
7 körül??? Ne viccelj, az utópia. Sőt, még az sem mindegy, melyik autópálya(szakasz). Többszöri megfigyelésem, hogy pl, az M7 balatoni részén jobban fogy a benzin, mint a Lepsény-Bp. közti részen  :excl:
120-szal evett nekem 7,2 környékén két felnőtt + 1-2 gyerek+sok csomag légkondival.

igen, látványos különbség van útszakaszok között. Nekem 1.8b van, és felváltva nyomom az M6 és M5 pályákat végig és néha M7 Lelléig.

Az M5-ösön most vasárnap 6,3-es fogyasztásom volt 350km alatt végig klímával és 120-szal. Az M6-oson szintén ilyen tempónál 6,5-6,6 szokott lenni. Ennyit számít, hogy dimbes-dombos a táj.
Az M7-es no comment a péntek esti forgalomban.

De ez ugye AveI, ami kicsit könnyebb is meg alacsonyabb is.

kiccsavo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1142 Dátum: 2013.06.18 10:42:06 »
De lehet, miért ne lehetene?

3 tankolással ezelőtt lett resetelve 1 tank után 5,8 2. 5,9 3. 5,8...

azaz a 3dik alatt kétszer annyival evett kevesebbet mint a másodiknál többet. ezért tudott a átlag visszaállni 5,8 ra..


azonban ehhez képest a mérés 6.7 lett  a 3. tanknál 2. 6.6

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1143 Dátum: 2013.06.18 10:51:07 »
Ja oké, csak volt már ilyen user gond, hogy az autó 0 km-es kora óta nem volt kinullázva. :D
Vagy szoftvert kéne rajta frissíteni (ha van rá) vagy el kell fogadni, hogy ez ilyen. Van nagyon pontos és csalós fed.comp.  ::)
         

kiccsavo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1144 Dátum: 2013.06.18 10:58:02 »
Azért is kérdeztem h nem e esetleg egy rossz befecskendező rendetlenkedik és többet.

Így a fed komp nem tud a "hibával" kalkulálni ez okozza a töbletet.. esetleg más 2,0 d-4d s nek hogy áll a fogyasztá?  abszolut kímélő módban 110 5. tempomat :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1145 Dátum: 2013.06.18 11:00:32 »
Fejből nem tudom, kinek van ilyen mocija, de itt a Spriten látszik az átlagfogyi (igaz, nagyon kevés autó van regelve, hisz nem nagyon fogyott az Ave Verso).
         

kiccsavo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1146 Dátum: 2013.06.18 11:02:25 »
Avensis kombi nem verso..  :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1147 Dátum: 2013.06.18 11:06:43 »
Azért is kérdeztem h nem e esetleg egy rossz befecskendező rendetlenkedik és többet.

Így a fed komp nem tud a "hibával" kalkulálni ez okozza a töbletet.. esetleg más 2,0 d-4d s nek hogy áll a fogyasztá?  abszolut kímélő módban 110 5. tempomat :)
Tankolási szokásaid?
Azonos kúton, azonos fejről szoktál tankolni, vagy váltogatod, ahogy az utad visz? Több ok is lehet, ami összejátszva okoz ekkora difit. Alapból nem kéne, sőt, szerintem a leírt vezetési stílus miatt inkább 5 literhez közelebbi értéket kéne produkálni.
(tesómnál pl az aksi saru alapos tisztítása hozott pár decit a fed. comp. kijelző értékén, igaz, nála a valós fogyi volt alacsonyabb)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kiccsavo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1148 Dátum: 2013.06.18 11:20:59 »
első második kattig tele..  tudom mennyit tankoltam rá nullázom a napi számlálót uh tudom mennyit mentem..

0,7 eltérés

ha a fedélzeti szerinti fogyasztás lenne a valós 950km köröl kellene tankolni  nem 780 nál..

ekkora eltérést szerintem nem okozhat "tankolási szokás"

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1149 Dátum: 2013.06.18 11:24:49 »
Hát, akkor részemről passzolom. Szeretem megfogni a dolgoknak a legegyszerűbb oldalát, így most ezeket kizártuk, valami más lehet a gond.
Dinamikára rendben van az autó? Esetleg EGR szelep tisztítása jöhet jól (ha van benne).  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1150 Dátum: 2013.06.18 11:28:04 »
De, a tankolási szokás simán okozhat fél liter elérést, a maradék 2 dl meg már majdnem a fedcomp mérési pontatlansága.
Nem állítom, hogy ez van, de lehetséges.
A legpontosabb: tankold tele, addig míg habosodás mentesen látod az ü.a-ot a nyílásban. És mindig így tankold, akkor kapod a legpontosabb mérést.
Nálam így is van 1-2 tized eltérés, de több soha.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1151 Dátum: 2013.06.18 11:34:01 »
Sziasztok,
nemrég vásárolta a Corolla helyett egy 2006-os 2.0 D-4D Avensis kombit.  Fedélzeti szerint 5,8 az átlag viszont tankolásnál a számolt érték 6,6 létezik h ekkor a különbség van? Más is tapasztalt már hasonlót?.. köszi.
simán. az én 2007.es avém átlagban 8 tizedet tévedett ugyanígy, ahogy nálad. de volt másfél liter is...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1152 Dátum: 2013.06.18 11:40:57 »
De, a tankolási szokás simán okozhat fél liter elérést, a maradék 2 dl meg már majdnem a fedcomp mérési pontatlansága.
Nem állítom, hogy ez van, de lehetséges.
A legpontosabb: tankold tele, addig míg habosodás mentesen látod az ü.a-ot a nyílásban. És mindig így tankold, akkor kapod a legpontosabb mérést.
Nálam így is van 1-2 tized eltérés, de több soha.
Na a dieselnél várhatnám míg lemegy a hab, a sőrnek hamarabb lemegy ;) (1 kat kicsit várok, aztán még lassan töltök rá egy kicsit oszt kész)

kiccsavo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1153 Dátum: 2013.06.18 12:32:16 »
De, a tankolási szokás simán okozhat fél liter elérést, a maradék 2 dl meg már majdnem a fedcomp mérési pontatlansága.
Nem állítom, hogy ez van, de lehetséges.
A legpontosabb: tankold tele, addig míg habosodás mentesen látod az ü.a-ot a nyílásban. És mindig így tankold, akkor kapod a legpontosabb mérést.
Nálam így is van 1-2 tized eltérés, de több soha.

ahhoz hogy az átlag 0,5 öt változzon  780 km es futásteljesítményre 4L-rel kellne kevesebbet beletennem.. vagyis az utsó 4 lityi amit simán benyel a tank azt valójában a lábamra tankolom... és nem veszem észre..  a 0,2-t meg a fed komp csalja el..

hát ezt valahogy nem tudom elképzelni..

első katt után még "eröltetem kicsit"... mindíg..

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1154 Dátum: 2013.06.18 16:08:09 »
ahhoz hogy az átlag 0,5 öt változzon  780 km es futásteljesítményre 4L-rel kellne kevesebbet beletennem.. vagyis az utsó 4 lityi amit simán benyel a tank azt valójában a lábamra tankolom... és nem veszem észre..  a 0,2-t meg a fed komp csalja el..

hát ezt valahogy nem tudom elképzelni..

első katt után még "eröltetem kicsit"... mindíg..

Szia!

Nekem Ave I D-4D-m van és teljesen hasonlókat tapasztaltam, mint amit írsz. Itt a statisztikám, ami kicsit még kevéske, de már azért érdekes lehet. Ahol lehetett mindig kiírtam a fed.comp. által számolt értéket (volt párszor, hogy áramtalanítanom kellett az egész autót, akkor nyilván nem vettem figyelembe) is és láthatod, hogy nekem is lefelé csal 0.5-1 liter. És én még olyat sem tapasztaltam, hogy a használat szerinti lenne a megoszlás, azaz országúton, pályán, vagy városban lenne pontosabb vagy pontatlanabb. Egyszerűen szar.
Hasonlóan gondolkodtam, mint te, hogy lehet valami a befecskendezők körül, de eddig még nem volt lehetőségem ezt szakműhelyben ellenőrizni.
Mindig szinte teljesen üres tankra tankolok, ha tehetem ugyanannál a kútoszlopnál és az, hogy itt a mérési hiba egész tankra vetítve 1 liternél nagyobb legyen szerintem egész egyszerűen nem fordulhat elő. Ami ugye egy 900 km-es etapnál kb. 0.11 l/100 km hibát jelentene. Szóval, ennyi erővel tankolhatnék bármilyen kútnál, mert 6-8 literes tankolási szórást nem fogok produkálni, amiből adódna az említett mértékű csalás. Kicsit túl van ez a hol/hogy tankolsz dolog misztifikálva. Ha kb. üres tankra tankolsz,  akkor elenyésző lesz a mérési hiba.

Mindenesetre, ha lesz értelmes megoldás, akkor engem is érdekelne. Esetleg, protko kollégát lenne még érdemes megkérdezni, mert neki 2 db befecskendezőt is cseréltek és nem írt róla, hogyan változott a valós fogyasztása a fed.comp. által számolthoz képest, ha változott egyáltalán.

Üdv:
BF
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 16:12:39 írta keeper83 »