Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769726 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #915 Dátum: 2013.02.05 19:31:48 »
ha kigyullad a lámpa, azonnal állj be egy kútra, aztán a tankolt mennyiséget vonjad ki az üzemanyagtartály méretéből. ki fog jönni, hogy mennyi volt még benne  :devil:
az avensis fedcompja xar, muszáj kézzel kiszámolgatni.
Annyira azért nem rossz, általában +/-2 deci, de inkább mínusz. Persze mivel a kutak sem egyformán "mérnek", nehéz pontosan megítélni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #916 Dátum: 2013.02.15 13:33:40 »
Nos, nem volt egyszerű a reggelem, de végül is tanulságos.
Reggel indítom a kocsit a comp. szerint még 24KM van hátra a "végső megsemmisülésig" :innocent:
Akkor ez nekem elég lesz a 2. kútig, ahol olcsóbb a benzin egy kicsit.
Az utolsó 5KM-nél már kezdtem rosszul lenni, egyszer csak az 5KM-ből 0 lett és még volt hátra 3KM. :eek:
Szerencsésen becammogtam a kúthoz és a lenti kép is igazolja 55litert sikerült tankolni a 3. kattanás után. 50l a tank plusz a cső max. 2l (sztem) nos akkor nem is csal keveset a kút, igaz??? :hmmmm:
Tanulság,  a comp. tényleg csal egy kicsit, de nem hiszem hogy sok benzin maradt a tankban, így minimális az eltérés.
Mindenesetre jó tudni, hogy ha a kijelző 10KM-t mutat hátralevő útnak, tényleg menj tankolni :devil:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #917 Dátum: 2013.02.15 14:23:19 »
Nálam a 0 km jelzéstől még legalább 120 km-t lehet menni.
A legutóbb a sárga lámpa kigyulladása után mentem még 86 km-t (pálya és BP) és így tankoltam 55,6 litert (60 l-es a tankom).


András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #918 Dátum: 2013.02.15 15:04:44 »
Nos, nem volt egyszerű a reggelem, de végül is tanulságos.
Reggel indítom a kocsit a comp. szerint még 24KM van hátra a "végső megsemmisülésig" :innocent:
Akkor ez nekem elég lesz a 2. kútig, ahol olcsóbb a benzin egy kicsit.
Az utolsó 5KM-nél már kezdtem rosszul lenni, egyszer csak az 5KM-ből 0 lett és még volt hátra 3KM. :eek:
Szerencsésen becammogtam a kúthoz és a lenti kép is igazolja 55litert sikerült tankolni a 3. kattanás után. 50l a tank plusz a cső max. 2l (sztem) nos akkor nem is csal keveset a kút, igaz??? :hmmmm:
Tanulság,  a comp. tényleg csal egy kicsit, de nem hiszem hogy sok benzin maradt a tankban, így minimális az eltérés.
Mindenesetre jó tudni, hogy ha a kijelző 10KM-t mutat hátralevő útnak, tényleg menj tankolni :devil:

Én úgy tudom, hogy T25 Ave üzemanyag tankja 60 liter, nem 50.
Így gondolom mindent másként értékelnél.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #919 Dátum: 2013.02.15 15:10:17 »
Annyira azért nem rossz, általában +/-2 deci, de inkább mínusz. Persze mivel a kutak sem egyformán "mérnek", nehéz pontosan megítélni.
nekem bő nyolc decit tévedett permanensen a káromra, ha vegyesben használtam városban és pályán is

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #920 Dátum: 2013.02.15 15:12:34 »
Nos, nem volt egyszerű a reggelem, de végül is tanulságos.
Reggel indítom a kocsit a comp. szerint még 24KM van hátra a "végső megsemmisülésig" :innocent:
Akkor ez nekem elég lesz a 2. kútig, ahol olcsóbb a benzin egy kicsit.
Az utolsó 5KM-nél már kezdtem rosszul lenni, egyszer csak az 5KM-ből 0 lett és még volt hátra 3KM. :eek:
Szerencsésen becammogtam a kúthoz és a lenti kép is igazolja 55litert sikerült tankolni a 3. kattanás után. 50l a tank plusz a cső max. 2l (sztem) nos akkor nem is csal keveset a kút, igaz??? :hmmmm:
Tanulság,  a comp. tényleg csal egy kicsit, de nem hiszem hogy sok benzin maradt a tankban, így minimális az eltérés.
Mindenesetre jó tudni, hogy ha a kijelző 10KM-t mutat hátralevő útnak, tényleg menj tankolni :devil:
csak éppen az avensis tankja tudtommal 60 literes  :lol:

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #921 Dátum: 2013.02.16 15:24:32 »
csak éppen az avensis tankja tudtommal 60 literes  :lol:
Bizony-bizony. :yes:
Egyébként az én fed. comp.-em valószínűleg csúcsot dönt. Általában 1-1,5 literrel mutat több átlagfogyasztást a számolt értéknél. Ha a tényleges fogyasztás alacsonyabb, akkor az eltérés kisebb abszolút értékben, ha meg nagyobb, akkor a különbség is nagyobb.  Ebből meg az következik, hogy százalékosan meg ugyanannyi lehet, ki tudja, ezt nem számoltam ki. Menet közben nem esik jól látni a magas értéket, még akkor sem, ha tudom, hogy ennél jóval kisebb a fogyasztás.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.16 15:32:06 írta gbucus »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #922 Dátum: 2013.02.16 18:00:41 »
mondom én, hogy xarok ezek a fedcompok...

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #923 Dátum: 2013.02.18 10:46:29 »
Jesszus, tehát még volt 4.5l benzin a kocsiban, de a fed. comp. 0KM-et irt!
Ezek alapján nagyon nem megbízható az egység, 4.5liter benya min. 50KM plusz.

Elnézést az 50l-s tankért, ezt csúnyán benéztem. Igazatok volt.
Ahogy András1980 is irta, így mindent máshogy értékelek.

Tanulság: A fed. comp. nem kicsit csal!!!! :eek:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #924 Dátum: 2013.02.18 11:03:28 »
Örülj neki, hogy nem ellenkező irányba csal...  :otlet:

Amúgy, nálam egyelőre a Corollához hasonlóan kerekítésen belüli pontossággal mutatja a fogyasztási értéket a fed. comp.
Jelenleg 6,1-en állunk...  :clap: :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #925 Dátum: 2013.02.18 11:06:28 »
Örülj neki, hogy nem ellenkező irányba csal...  :otlet:

Ez is igaz. Inkább előbb megyek tankolni, mint gyalog egy 5l-es kannával... :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #926 Dátum: 2013.02.18 11:22:49 »
Jesszus, tehát még volt 4.5l benzin a kocsiban, de a fed. comp. 0KM-et irt!
Ezek alapján nagyon nem megbízható az egység, 4.5liter benya min. 50KM plusz.
Elnézést az 50l-s tankért, ezt csúnyán benéztem. Igazatok volt.
Ahogy András1980 is irta, így mindent máshogy értékelek.
Tanulság: A fed. comp. nem kicsit csal!!!! :eek:
én is úgy emlékszem, hogy kábé 5-7 liter van a tankban, amikor a visszaszámláló elérte a nullát. úgyhogy én mindig akkor mentem tankolni, amikor 0-ra ért. mindenesetre erős pszichológiai terrort jelent azt bámulni a mászerfalon, akkor is, ha tudod, hogy még van benne valamennyi  :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #927 Dátum: 2013.02.18 13:22:01 »
Jesszus, tehát még volt 4.5l benzin a kocsiban, de a fed. comp. 0KM-et irt!
Ezek alapján nagyon nem megbízható az egység, 4.5liter benya min. 50KM plusz.

Elnézést az 50l-s tankért, ezt csúnyán benéztem. Igazatok volt.
Ahogy András1980 is irta, így mindent máshogy értékelek.

Tanulság: A fed. comp. nem kicsit csal!!!! :eek:
Szerintem jó ez így. Én is szoktam még a sárga lámpa kigyulladása után menni 100km-t, ami a "range 0" után kb. 50km.
De egy nagyobb emelkedőn ilyenkor már nem biztos, hogy felmegy, mert az enyém a tank elején szívja a benzint. Asszony alatt már állt meg emiatt az autó. A Toyota meg nem számolhat mindig sík úttal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #928 Dátum: 2013.02.18 16:39:49 »
Szerintem jó ez így. Én is szoktam még a sárga lámpa kigyulladása után menni 100km-t, ami a "range 0" után kb. 50km.
De egy nagyobb emelkedőn ilyenkor már nem biztos, hogy felmegy, mert az enyém a tank elején szívja a benzint. Asszony alatt már állt meg emiatt az autó. A Toyota meg nem számolhat mindig sík úttal.

Nekem hajszálpontos mindig, de mindig le is nullázom az átlagmérőt is tankoláskor. Egyedül akkor téved, amikor valamiért nem méri egyáltalán a fogyasztást, ezt 2-3 havonta megcsinálja, de nem tudom mi a baja  :hmmmm:
Egyébként változó, ha hegyes környéken vagyok, és 0-t ír ki, akkor 15km után jártam úgy, hogy 59,9L-t tankoltam. Amikor az Alföldön megyek, akkor 0-nál 56L körül tankolok úgy, hogy a 0 után még megyek 10-15km-t. De aránylag megbízható, mert figyelem a napi km számlálót és az átlagfogyit, és visszaszámolok 58L benyából, így nem futok lukra  ::)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #929 Dátum: 2013.02.19 09:31:53 »
Hát erről beszélek. Ha 0 km-t ír, akkor már érdemes tankolni ha nem ismered eléggé az autódat, vagy nem akarsz foglalkozni azzal, hogy mennyit is lehet még vele elmenni síkon, emlekedőn, lejtőn.
Attila 31
  - Avensis
- Prius