Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228914 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #540 Dátum: 2014.08.10 23:44:11 »
OFFNe bántsd a GépÉsz-eket, a legtöbbjük bikkfanyelven beszél.  ;)
ON

apósom is gépész, nem is akármilyen. a gödöllői egyetemen a gépjármű tanszék vezetője volt, amíg nyugdíjba nem ment. ő is elég szögletes, de én nem félek tőle  :lol: :hug:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #541 Dátum: 2014.08.11 06:08:03 »
apósom is gépész, nem is akármilyen. a gödöllői egyetemen a gépjármű tanszék vezetője volt, amíg nyugdíjba nem ment. ő is elég szögletes, de én nem félek tőle  :lol: :hug:
off
Emlékszem, a tiszteletre méltó kolléga úr akkor került szóba köztünk, amikor  gjmű. gumiabroncsok élettartam növelése kapcsán kértem tőled valamit. on
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #542 Dátum: 2014.08.11 08:44:13 »
te is egyetemi alkalmazott vagy? részvétem  :devil:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #543 Dátum: 2014.08.11 09:16:51 »
Na me mi a baj az egyetemi alkalmazottakkal? HE?!?  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #544 Dátum: 2014.08.11 12:31:59 »
láttam. sőt, egy gyerekem belgiumban született kábé 4000 euróért, és egy évvel később volt egy vesekőműtétem is ugyanott kábé 3500 euróért.
és igen, a gyerekeimet is az állam pénzén oktatják. és azt is tudom, hogy a statisztikák szerint a magyar népesség az egészségügyi rendszer által finanszírozott kiadások kb. 90%át az élete utolsó pár évében használja el.

és mindezzel együtt a privát véleményem az, hogy ha én oszthatnám be a pénzemet, sokkal jobban állnék anyagilag ma, mint most. de ez egy kisebbségi vélemény kis hazánkban.
Egy dologban igazad van:majdnem mindenben az állami szervezetek rosszabbul gazdálkodnak mint a magánszféra  és az egyének. (bár utobbiak  többsége még magáról se tud gondoskodni, különösen nem élete végéig. Ezeket a múlt rendszer bebizonyitotta, el is bukott. A másik véglet, hogy mindent privatizálnak ,több mindent mint nyugaton, így a védtelen tömeg nem tud mit tenni ellene.
Az egészségügybe ti, meg én is többet fizettünk be mint amennyit kaptunk (de te is látod saját példádból) hogy tud ez másképpen is történni. És pont aki súlyos beteg pl. tartósan, nem fog tudja kifizetni azt amibe a gyógyitása kerül,+ még keressen is  mellette.
A nyugdijügyben is igazságtalan a mai helyzet: mikor kitalálták a nyugdijbiztosítást cca 100 éve Ausztriába a járulékot befektették, lakásokat, ingatlant vettek és annak hasznából fizették a nyugdíjakat. Na mára ez mindenütt felborult, rég eltünt minden vagyon. Ezt a járulékot már adónak kellene hívni.
Bára nyugdijelőtakarékosság jól hangzik, de a hasznot itt is a bankok/biztositók üzemeltetési költség cimán lenyelik (hányan dolgoznak a biztositóknál/bankoknál? ráadásul többet keresnek mint az értelmiség általában) Persze ma nehéz jó befektetést találni, állampapirok, részvények, ingatlanbefektetések mind nagyon kérdésesek lettek. Mondjuk jó ötlen lenne ha az állam nevesítené az egyének befizetését és annyi hasznot írna jóvá, mint amennyit a tökepiacról hitelért fizetne.
Megtakaritás öregkorra? És kb hány éves korig legyen elég? És van sejtésed milyen betegségeit lesznek? Vagy ha elfogy a pénzed dobjanak a szemétdombra? Vagy majd a gyerekeid ellátnak? :D
(Na ezekre van egy pár aktuális példám a környezetemben)
Nem is értem azt, amit mindenhol látok, hallok, hogy egyik fizetésről a másikra élnek, vagy még a hitelüket is alig tudják fizetni, azokkal mi lesz öreg korukra :cry:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #545 Dátum: 2014.08.11 14:29:45 »
Lehet morbid, de az Állambácsinak "az lenne a jó", ha a Tisztelt adózó-munkavállaló a nyugdíjba lépése napján meghalna, és így nem kellene utána "fizetnie"...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #546 Dátum: 2014.08.11 14:56:39 »
Az a helyzet, hogy nem lenne kevesebb pénzünk, ha saját magunknak tennénk félre azt a befizetett/levont pénzt, vagy esetleg egy biztosítást fizetnénk belőle. Vagy mindkettőt ugye.

És akkor nem a nagy közös kalapba menne, ahonnan ellopják autópályára, stadionra, stb... , hanem mindenkinek meglenne a saját egészségbiztosítása.

Így valószínű nem nekem kellene behordani a korházba a fájdalomcsillapítót, vagy a gézt. És még az is lehet, hogy a kisebb műtétek előtt is érzéstelenítenének. (Ezek mind megtörténtek az elmúlt években a családban, ismerősi körben...)

Sajnos most mindenki fizet egy csomót a színvonaltalan ellátásra, és a tönkremenő rendszer fenntartására.  :no:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #547 Dátum: 2014.08.11 15:25:12 »

Lehet morbid, de az Állambácsinak "az lenne a jó", ha a Tisztelt adózó-munkavállaló a nyugdíjba lépése napján meghalna, és így nem kellene utána "fizetnie"...  :innocent:
bingó! Ez a valóság!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #548 Dátum: 2014.08.11 15:59:27 »
Az a helyzet, hogy nem lenne kevesebb pénzünk, ha saját magunknak tennénk félre azt a befizetett/levont pénzt, vagy esetleg egy biztosítást fizetnénk belőle. Vagy mindkettőt ugye.

És akkor nem a nagy közös kalapba menne, ahonnan ellopják autópályára, stadionra, stb... , hanem mindenkinek meglenne a saját egészségbiztosítása.

Így valószínű nem nekem kellene behordani a korházba a fájdalomcsillapítót, vagy a gézt. És még az is lehet, hogy a kisebb műtétek előtt is érzéstelenítenének. (Ezek mind megtörténtek az elmúlt években a családban, ismerősi körben...)

Sajnos most mindenki fizet egy csomót a színvonaltalan ellátásra, és a tönkremenő rendszer fenntartására.  :no:
Igen és akkor 100 milliárdokkal kell megmenteni a korházakat :cry: (meg az önkormányzatokat)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #549 Dátum: 2014.08.11 16:09:23 »
Lehet morbid, de az Állambácsinak "az lenne a jó", ha a Tisztelt adózó-munkavállaló a nyugdíjba lépése napján meghalna, és így nem kellene utána "fizetnie"...  :innocent:
Még jó hogy nem mondják ki :D! Mert  ugye mindenki lesz öreg, kivéve aki elötte meghalt, de annak ugye nem számit :devil:
El tudnák képzelni olyan ösztönzőt, ami miatt sokan szívesen tovább dolgoznának (pl adó- és járulékkedvezmény).
De a mai rendszerben mindenki csak azt nézi hogyan lehet minnél hamarabb nyugdijba vonulni. (Mondjuk szinte senkit nem ismertem az elmúlt 10-20 évben aki betöltötte 60 éves nyugdijkort.)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #550 Dátum: 2014.08.11 16:31:12 »
Inkább legyen becsületes nyugdíj, és menjen mindenki nyugdíjba, ha ledolgozta a saját idejét.

Így jut hely a fiataloknak is, akik ismét tudnak termelni.  ::)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #551 Dátum: 2014.08.11 16:58:19 »
Lehet morbid, de az Állambácsinak "az lenne a jó", ha a Tisztelt adózó-munkavállaló a nyugdíjba lépése napján meghalna, és így nem kellene utána "fizetnie"...  :innocent:
Öööö, erre volna néhány logikus gondolatom, az összeesküvés-elméleteket kedvelőknek  :wacko:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #552 Dátum: 2014.08.11 17:00:58 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #553 Dátum: 2014.08.11 17:36:59 »
Inkább legyen becsületes nyugdíj, és menjen mindenki nyugdíjba, ha ledolgozta a saját idejét.

Így jut hely a fiataloknak is, akik ismét tudnak termelni.  ::)
Nem egészen így van :no: Miért ne dolgozhatna valaki tovább, addig is megsporólja az állam a nyugdiját és még tovább is fizeti a járulékot.
Az utolsó mondat mögött az van, hogy az öregek már nem tudnak termelni? (OK hogy egy 70 éves kőműves esetleg leszédülne az állványról)De az ilyen "termelő" munkakörök talán a munkahelyek pár %-át teszi ma már ki. Milyen fizikai erőnlét kel,l hogy egy banki alkalmazott létrehozzon egy új terméket :D? (Ezen akadok ki a legjobban, amikor számomra egy termék a kukorica vagy egy autó, de nem egy agyafurt hitelkonstrukció  ;))

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #554 Dátum: 2014.08.11 18:26:16 »
Ez a valóság!
Dehogy, rosszul látjátok. A szomorú valóság az, hogy az állam érdeke az, hogy az emberek legnagyobb része a nyugdíjkorhatárt megelőző években elhalálozzon.  :devil:  Az idős emberek sajnos gyakrabban betegek, így a gyógyíttatásuk drága és több táppénzt is kell nekik fizetni. Ma már megszüntették a nyugdíj előtt állók elbocsátás elleni védelmét, aki egy bizonyos kor után kerül utcára annak ritkán van esélye tisztességes munkát találni ami szintén plusz kiadást generál. Az állami alkalmazottakra különösen igaz, hogy az idősebbek sokba kerülnek, mert koruk előrehaladtával emelkedik a fizetésük,  és több az éves fizetett szabadságuk. Nem véletlen az, hogy a nyugdíjkorhatárt megemelték 65 évre, sok munkakörben statisztikailag az emberek az utolsó 9! munkás évüket sem élik meg.


« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 18:28:07 írta Agyarka »