Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228892 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #420 Dátum: 2014.06.30 21:56:12 »
én igen, de ez főleg ösztönzőnek jó, vagyis ami le van kötve, azt nem költöd el..
Elkölti a hozamodat helyetted a bank, meg a pénzedből is egy kicsit...  :whistling: Ezért nem tartok pénzt lekötve a bankban. Máshol igen...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #421 Dátum: 2014.06.30 22:03:25 »
Jól értem, hogy azt sugallod, hogy pénzt bankban lekötni JÓ megoldás?  :szemez: Akkor kicsit számolj már utána, hogy az a jelenlegi körülmények között VALÓJÁBAN(!!!) mennyire éri meg?
Mert szerinted hol kellene tartani? Otthon a fiókban vagy a párnacihában?
Ha nem a hiteltörlesztést szeretném majd fizetni (bármire is, de pl amikor az Ave csereéretté válik, vagy a gyerek taníttatására), akkor előre kell gyűjtenem a pénzt, amit valahol tartani kell addig is.
Nekem megéri, mert így annyit fizetek, amennyit a vételár szelvényre ráírnak majd. Nincs kamat, nincs kezelési kts, nincs árfolyam, nincs lópikulakissámli.  :flowers: Ja, és annyit teszek félre havonta (vagy amikor sikerül), amennyi jólesik és nem annyit kell, amit a bank kényszerít.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #422 Dátum: 2014.06.30 22:03:40 »
Amikor felvettem az autóhitelt, a kereskedésben ez a lehetőség volt (BA ZRt.). A lakáshitel fölvételénél a városban található összesen 11 féle bankot bejártuk, objektíven nézve mindegyik szar volt, amit választottunk, az volt a legkevésbé szar.  :surrender:

Nem vagyok bank, nincs anyagi lehetőségem uzsoráskodni, de emberileg sem tenném. Nem vagyopk az az erőszakos fajta, aki véres kézzel rohanna a pénzéért...
Bocs, de te kerested meg a bankot, hogy adjon kölcsön. Logikus, hogy a bank diktálja a feltételeket. Szerintem senki sem ütötte a hátad a bank részéről, hogy vedd fel és fogadd el a feltételeket. Tudom, a körülmények, de az nem a bank dolga.  :flowers:

(mielőtt kiátkoznátok, igen, nekem is volt egyszer (autó) hitelem, de nem pénzhiány miatt, hanem egyéb okokból. :hug:  )


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #423 Dátum: 2014.06.30 22:04:24 »
Csak egy kérdés: Miért, illetve, kit érdekel a betéti kamat? Van köztetek olyan, aki a folyószámláján kívül bankban lekötve tartja a pénzét? Csak nemtán...  :whistling: :nono:

nekem volt pár ft-om megtakarítva , próbálkoztam államkötvénnyel a kamat röhej , berágtam eladtam a panelt ,  és az egészet ingatlanba fektettem egy ház képében. gondolkodtam hogy vegyek egy másik panelt kiadni de én meg nem nyomorgok 2 gyerekkel 60nm-en így ez lett
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #424 Dátum: 2014.06.30 22:04:48 »
Elkölti a hozamodat helyetted a bank, meg a pénzedből is egy kicsit...  :whistling: Ezért nem tartok pénzt lekötve a bankban. Máshol igen...
Ha tudsz jó és biztos befektetést, akkor ne tartsd magadban. Elvégre ez a topik arról szól  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #425 Dátum: 2014.06.30 22:24:29 »
Ha tudsz jó és biztos befektetést, akkor ne tartsd magadban. Elvégre ez a topik arról szól  :D
Mi számít biztosnak? Szerintem egyedül a halál...  :lol:

Amit én teszek, az a hosszú távú befektetés. Én a bankkal szemben ezt preferálom. 20 év, évi nem egészen 500.000Ft Euro-ban, egyösszegben befizetve, fix 3,5% garantált kamat, plusz a társaság éves nyereségének 95%-ból rámeső visszatérítése, amivel 4% körüli (körülményektől függően) euro alapú kamatot kapok. Ez első hallásra nem tűnik soknak, de kb annyitjelent, mintha forintban nekem egy hazai bank kb 15-18% éves hozamot adna (valósan). Az éves díjamat évente indexálhatom az euro inflációs mérétkével, ha akarom.
10., 15. és 20. év végén 1/3-adonként is kivehetem az összeget, ha éppen szükségem van rá. Ekkor nyilván a hozam ugrik, de van az a helyzet, amikor inkább ehhez nyúlok, mint újabb hitelhez.  :surrender: Bárhogy is döntök, a befizetett pénzemet minden esetben visszakapom. A tervem jelenleg értelem szerűen a lakáshitelem kinullázása lesz, saját kp-m mellett ennek a befektetésnek a segítségével.

Emelett az első befizetéstől tartalmaz egy biztosítási összeget (életbiztosítási rész), ha történne velem valami. Ha nem történik semmi, akkor 20 év végén évi 3,5%-os euro kamattal szép kis összeg gyűlik össze, és ami a legfontosabb, pénzügyi termékek (kötvények) között ez nagyon biztonságosnak mondható elemekből összeállított befektetés. Gyakorlatilag az összes eleme legalább AA minősítésű papírokból áll (S&P, Moody's, Fitch). A szerződő pénzügyi szolgáltató a világ legnagyobb ilyen intézménye, az American Life Insurance Company (Alico - MetLife újabban).

Tudtommal az ING-nek van még viszonylag normális terméke, ami ehhez hasonló.

A bank számomra = a pénztemetővel. A folyószámlámat muszáj, hogy ott tartsam, de csak a szükséges összeggel...  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.30 22:27:01 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #426 Dátum: 2014.07.01 12:01:20 »
Leírva jól hangzik. De majd beszéljünk, ha lejárt a 20 éved.  ;)
Én az ilyen havonta kötelezően befizetendő dolgokat nem szeretem, mert nem hogy 20, de még 10 évre előre sem tudok biztosat.
Pláne, hogy kötvény alapú, ezzel nálam szóba sem jön.

Egyszer volt az asszonynak valami ilyesmi, hosszú évekig fizette szorgalmasan, majd a lejárat előtt hogy-hogynem, pont rossz volt a konstelláció és még a tőkerészt sem kapta vissza, nemhogy a több évi kamatot.  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #427 Dátum: 2014.07.01 13:53:43 »
Leírva jól hangzik. De majd beszéljünk, ha lejárt a 20 éved.  ;)
Én az ilyen havonta kötelezően befizetendő dolgokat nem szeretem, mert nem hogy 20, de még 10 évre előre sem tudok biztosat.
Pláne, hogy kötvény alapú, ezzel nálam szóba sem jön.

Egyszer volt az asszonynak valami ilyesmi, hosszú évekig fizette szorgalmasan, majd a lejárat előtt hogy-hogynem, pont rossz volt a konstelláció és még a tőkerészt sem kapta vissza, nemhogy a több évi kamatot.  :no:
Az valszeg a 90-es évek ún. "halálbiztosítása" volt, ami konkrétan akkor fizetett, ha a biztosított fél elhunyt. Eléréskor, pedig az addig befizetett összeg kb 1/3-át fizette ki. Tisztára megérte... Ha jól emlékszem, a Nationale Niederlande biztosító volt az, aminek utódja az ING. Több tízezer embert csaptak be ezzel a 90-es években, volt ilyen "károsult" a tágabb családi körömben is. Megtehették, mert előtte a szocializmusban nem volt "életbiztosítás", egy új és menő dolog volt anno ez, rákaptak az emberek.
Az általam preferált kötvény alapjaiban más. Eleve éves összege van, nem havi, ezzel is töredéke az admin. költség a "régi megoldásokéhoz", pláne, a banki lekötésekéhez, de fontosabb ennél, hogy a befizetett összeget a futamidő végén a garantált kamattal növelve megkapom, már az aláíráskor tisztázva van a minimális összeg, amit meg kell, hogy kapjak. 

A hosszútávú gondoskodás egészen másról szól. Ha Te szülőként anyagilag megteheted, hogy havonta 30.000-40.000Ft-ot úgy félre tudsz tenni, hogy arra ne legyen szükséged 20 évig, akkor a lejáratnál összegyűlik egy X összeg, amiből, elindítva egy újabb, kicsit emelt éves díjjal rendelkező újabb kötvényt újabb 15-20 évre, tudod fizetni az újabb kötvény díját és így láncolat formájában, generációkon átívelően megteremtheted az anyagi biztonságot a gyermekeid, unokáid részére. Sőt, van kifejezetten a gyerekek részére szóló (mint kedvezményezettek) kötvény is, ez hasonló az előzőhöz annyiban, hogy egyszeri éves díja van Euroban, 20 éves, de a gyermek kapja egyösszegben a lejáratkor. Egy kb 300.000Ft-os éves díjú kötvénnyel és kamataival igen szép összeget össze lehet szedni, miközben a szerződő biztosítva is van, ha a futamidő alatt történne vmi az egészségével.

Persze, önmagában az anyagi biztonsághoz nem elég néhány kötvény, érdemes és célszerű több féle befektetésben tartani a pénzt: kockázati kötvény (unit-linked = magasabb kockázat, többszörös nyereség lehetősége), nyersanyag (arany), hogy ne egy dolog által legyen kiszolgáltatva a vagyon. Ahogy megfigyeltem, pl. az arany ára fordítottan mozog mindig a deviza árfolyamokkal (ezzel együtt a gazdasági helyzettel - minél nagyobb az ország gazdasági kockázata, annál feljebb megy az arany ára).

Egy nagy bánatom van jelenleg: a pénzügyi kríziskor, eltörölték az öngondoskodásra hajlandó emberek adókedvezményét, ami az éves díj 20%-a, max 100.000Ft volt.  :cry: Nagyon várom, hogy hozzák ezt vissza, mert az államnak ÉRDEKE, hogy az arra hajlandó és képes emberek kevésbé legyen majd rászorulva az állami nyugdíjra, ami, tudvalevő, hogy 2018-2020-tól a jelek szerint katasztrofális mértékben csökkenni fog, hiszen, a Ratkó-korszakban született emberek ekkor mennek tömegesen nyugdíjba, a nyugdíjasok száma többszöröződni fog. (Ratkó Anna - miniszter megtiltotta a terhesség megszakítást, emiatt ugrásszerűen nőtt a születendő csecsemők száma)
Az aktív keresők száma folyamatosan csökken, így az általuk befzetett adók mértéke sem lesz több, ami értelem szerűen többfelé fog oszlani, ami egyénre vetítve kevesebb nyugdíjat és más anyagi ellátást jelent. Éppen ezért, ha aki teheti, és gondoskodik magáról hosszú távon, netán a családjáról is, azt az államnak érdeke támogatni az öngondoskodás ideje alatt és hatékony pénzügyi kultúra oktatással kellene/illene a fiatalokat is képbe hozni pénzügyi tekintetben...

A másik fontos dolog: A Bankok működési módja saját magán kívül senkinek sem jó, mindenkinek ráfizetés. A biztosítók - normális esetben - valóban pénzt csinál az ügyfél részére és nyilván magának is. A kettő merőben eltérő célzattal jött létre.

Végszükség esetén a mai kötvények fizetését lehet szüneteltetni, díjmentesíteni, visszavásároltatni, vagy a fizetésre halasztást kérni. Anyagilag ezek közül értelem szerűen egyik sem éri meg, de van/lehet olyan emergency helyzet, hogy ezt kjell meglépni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.01 13:58:04 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #428 Dátum: 2014.07.01 14:03:37 »
Ja, és a legfontosabb: Az "én" kötvényemben az is benne van ám, hogy a kockázatelemzés a kötvény aláírása előtt(!!!) megtörtént, jóval a biztosítási esemény bekövetkezte előtt(!!!). Sok biztosítónál mind a mai napig az van, hogy ajánlat -> kötvény -> biztosítási esemény -> kockázati elemzés... Talán érthető miért rossz ez.  :surrender: Utóbbi esetben a biztosító az Esemény bekövetkezte után dönt arról, hogy fizet-e a kedvezményezettnek, akinek már a pénzre van szüksége, nem az elemzés eredményére.

Ezek olyan apróságok, ami alapján el lehet dönteni, hol, mennyire nézik az embert valóban ügyfélnek...  :whistling: :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #429 Dátum: 2014.07.01 14:29:38 »

a hitel valóban luxus, ha piaci alapon nyújtják. fel nem foghatom egyébként, hogy magyarországon miért sokkal drágábbak a hitelek, mint nyugaton. a bankokat én rosszindulatú semlegességgel figyelem, a pénzügyekhez nem nagyon értek. a nemfizető adósok megmentésével pedig általánosságban NEM értek egyet. az én pénzemből kell kismillió szűklátókörű hülyét korábbi rossz döntéseik miatt finanszírozni...ha bárki megkérdezné a véleményemet, hát pont ez az a terület, ahol az állami szerepvállalásnak szerintem nemigen lehetne helye. de nem élek álomvilágban, tudom, hogy mennyi szavazat múlik rajta...kicsit olyan ez, mint a panelek felújításának állami támogatása, amit szintén nem pártolok, de ott legalább a lakók felelőssége sokkal kisebb a kialakult helyzetben...

ami a lekötést illeti: édesanyám két éve, amikor a kormány jól belekeveredett a xarba, hétszámjegyű összeggel szállt be az országmentésbe. azt is szem előtt tartva persze, hogy elég magas hozamot ígértek arra az állampapírsorozatra. na és mi lett belőle két év után? LÓF*SZ. az államkincstári pénztáros pcsa pökhendi módon közölt vele valami érthetetlen hülyeséget arról, hogy anyám nem rendelkezett az átadott összeg lekötésének módjáról vagy valami ilyesmi, úgyhogy nem is csináltak a lóvéval semmit. csak átvették. de anyám nem hagyta annyiban, óriási patáliát csinált, minden vezetőt megkeresett. ebben a pillanatban már miniszteri vizsgálat folyik az ügyben, állítólag nem egyedi esetről van szó :censored:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #430 Dátum: 2014.07.01 15:18:33 »
"Érdekes" elmélet az adósokat hibáztatni olyanért, ami még meg sem történt...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #431 Dátum: 2014.07.01 21:46:42 »
Az valszeg a 90-es évek ún. "halálbiztosítása" volt, ami konkrétan akkor fizetett, ha a biztosított fél elhunyt.
Nem életbizti volt, hanem befektetés. Csak becsalizáskor minden szivárványos volt, majd 10 év után meg "nagyon sajnáljuk..."  :devil:
Életbizti most is van, ami minimális befektetéssel kombinált, de az kb a tőkét adja vissza, plusz némi aprópénzt rászámol.

Persze, önmagában az anyagi biztonsághoz nem elég néhány kötvény, érdemes és célszerű több féle befektetésben tartani a pénzt: kockázati kötvény (unit-linked = magasabb kockázat, többszörös nyereség lehetősége), nyersanyag (arany), hogy ne egy dolog által legyen kiszolgáltatva a vagyon. Ahogy megfigyeltem, pl. az arany ára fordítottan mozog mindig a deviza árfolyamokkal (ezzel együtt a gazdasági helyzettel - minél nagyobb az ország gazdasági kockázata, annál feljebb megy az arany ára).
Nekem eleve a kötvény és részvényalapú humbukk kizárt. Ígérhet akármit az elején, 20 év múlva kin fogom leverni?
Inkább gyűjtök 3-5 évig a bankba kicsi kamattal, aztán elköltöm magamra/családomra  ;) Majd kezdem előlről  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #432 Dátum: 2014.07.01 22:38:15 »
Én egyszer próbáltam ügyes lenni, tőkegarantált befektetési alap volt a kiszemelt forma. Az ötlet nem volt rossz, a hozama fél év után már 11%-on járt, csakhogy én 2007 közepén vettem, és jött a válság... Mivel tőkegarantált, gondoltam, legalább a névérték visszajár, de a bank kitalálta, hogy értékszámlán vezeti az ügyletet, amiért havidíjat számolt fel. A 3 év végére 97,5%-ig visszamászott, ők valóban adták volna a 100%-ot, csakhogy a 3 évnyi számlavezetéssel csökkentve. Ezt nem hagytam annyiban, írtam nekik, hogy nincs olyan, hogy kicsit tőkegarantált, vagy nagyon, ha egyszer azt írják, hogy visszajár a befizetett összeg, akkor visszajár. Gondolkodtak rajta két hetet, majd visszautalták a 3 évnyi számlavezetési díjat. Nem volt sok, csak az elv...
Reagálva valaki kérdésére, hogy bankban tartod-e a pénzt, azóta többször megkérdeztem a bankos kisasszonyt, hogy adott pillanatban tud-e olyan biztos hozamú befektetési formát ajánlani, ami az akkor kapható akciós betéti kamatot felülmúlja, mindannyiszor az volt a válasz, hogy nem. A magas hozamok rizikósak.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #433 Dátum: 2014.07.01 22:51:02 »
úgyvan,ha jogtalan,akkor a 10ft is fáj.
kjúrva anyját az összes..............(tartalom miatt moderálva Trotter)  banknak és bankárnak!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.02 05:45:10 írta Trotter66 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #434 Dátum: 2014.07.02 10:44:46 »
úgyvan,ha jogtalan,akkor a 10ft is fáj.
kjúrva anyját az összes..............(tartalom miatt moderálva Trotter)  banknak és bankárnak!!!!!!

Itt - a moderált tartalomban -  valami persono pathia ekvivalencia rejlik?? :D ;) :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu