Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5083833 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Egyéb autók
« Válasz #3570 Dátum: 2010.12.05 23:17:37 »
Az egyterű nekem azért nem tetszik, mert olyan teherautó.
Sok minden beugrik nekem az egyterűről, de hogy teherautó... az biztosan nem  :eek:  Milyen egyterűt vezettél utoljára, hogy ilyen vízióid vannak?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3571 Dátum: 2010.12.05 23:20:29 »
Inkább az a baj az egyterüekkel, hogy feleslegesen magassak: minek a fejed felett fél méter.? Csak jó nagy tőle a légellenállás :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3572 Dátum: 2010.12.05 23:42:13 »
Nekem a következő kocsim egy Avensis kombi méretű autó lesz. Még ez úgyis messze van, éppen ezért mondom, hogy nem feltétlenül Toyota, de mindenképpen kombi.  ::)
Az egyterű nekem azért nem tetszik, mert olyan teherautó. Bár egy Avensis Verso azért izgatja a fantáziámat.
Teherautó  :ph34r: ? ... Akkor már inkább busz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Egyéb autók
« Válasz #3573 Dátum: 2010.12.06 08:42:13 »
Inkább az a baj az egyterüekkel, hogy feleslegesen magassak: minek a fejed felett fél méter.? Csak jó nagy tőle a légellenállás :hmmmm:
Használtál már egyterűt? Pont az a tér kellemes benne! Kényelmesen kiihatom az utolsó cseppet is a 1,5 literes ásványvízből  :D
Mekkora is az a jó nagy légellenállás? Ha normálisan meg van tervezve, hozza egy szedán értékét.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Egyéb autók
« Válasz #3574 Dátum: 2010.12.06 08:54:09 »
Ha a légellenállási együtthatóra gondolsz, abban hozhatja egy szedán értékét, de azt még ugye meg kell szorozni a felület nagyságával...
Az egyterűekben nekem is teherautós érzésem van, de nevezhetjük azt buszosnak is. Én a magas súlypontból adódó viselkedést nem szeretem bennük.
De ha sokat kell cuccolni, akkor nagyon jól jön. ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #3575 Dátum: 2010.12.06 09:25:06 »
Mekkora is az a jó nagy légellenállás? Ha normálisan meg van tervezve, hozza egy szedán értékét.
Hozza bezony, csak a homlokfelulet sokkal nagyobb  :wacko: Emiatt vennek inkabb kombit, mert 140-150 kornyeken meg egy nagyon takarekos egyteru is mar 7 korul fogyaszt.
A kombiban viszont nincsenek 6-7 ulesek vagy lehajtato asztalkak az elso ules hatuljan, emiatt meg inkabb egyterut vennek.  :szemez:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3576 Dátum: 2010.12.06 09:25:09 »
Oké, nem teherautó, legyen busz. A magas üléspozíció, a magas karosszéria nekeme nem jön be. Oké, tudom praktikus meg minden, de nekem nem tetszik, ennyi.
Milyen egyterűekben ültem mostanában:
- Elég sokat ültem a főnököm Corolla Versojában (2005-ös, tehát az újabb) abban minden rendelhető extra bennevan. Kényelmes meg minden, de nem tetszik.
- Mercedes Vito (többféle felszereltségűben is), szintén ugyanez.

Most hirtelen ennyi. Elég sokban ültem már, de ezekben mostanában. Nekem a kombi jobban bejön, de ettől szép a világ, hogy mindenkinek más tetszik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #3577 Dátum: 2010.12.06 12:22:16 »
Mekkora is az a jó nagy légellenállás? Ha normálisan meg van tervezve, hozza egy szedán értékét.
Hozza bezony, csak a homlokfelulet sokkal nagyobb  :wacko: Emiatt vennek inkabb kombit, mert 140-150 kornyeken meg egy nagyon takarekos egyteru is mar 7 korul fogyaszt.
A kombiban viszont nincsenek 6-7 ulesek vagy lehajtato asztalkak az elso ules hatuljan, emiatt meg inkabb egyterut vennek.  :szemez:


Ennél a tempónál nekem 6,5 liter a fogyi. Egykilenc dCi
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #3578 Dátum: 2010.12.06 13:28:09 »
- Mercedes Vito (többféle felszereltségűben is), szintén ugyanez.
Ez inkabb a Hiace/Transporter vonal nem?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Egyéb autók
« Válasz #3579 Dátum: 2010.12.06 23:15:43 »
Hozza bezony, csak a homlokfelulet sokkal nagyobb  :wacko: Emiatt vennek inkabb kombit, mert 140-150 kornyeken meg egy nagyon takarekos egyteru is mar 7 korul fogyaszt.
Hát, ez nem egészen stimmel. Ugyanolyan motorizáltságú egyterű max. fél literrel fogyaszt többet, mint egy felsőközép kombi, de inkább kevesebbel.

Egyébként sokáig én is értetlen voltam az egyterűek népszerűsége miatt, mert nem vettem észre, (pontosabban számomra nem volt ennek jelentősége) hogy van egy paramétere, amiben többet tud, mint egy kombi, a hátsó - illetve a hétülésesek esetében a középső - üléssor kiképzése. Sajnos nem tudsz olyan nem egyterűt mondani, amelyik ténylegesen is 5 személyes, nemcsak a forgalmi szerint. Még az Avensis sem az, nem három egyenértékű ülése van hátul. Ebből következően nem tudsz három (kisgyermeknek való) gyermekülést betenni hátulra.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3580 Dátum: 2010.12.06 23:20:20 »
Hát egy vicc, hogy egy 3 éves gyereknek több hely kell mint egy felnöttnek [rohog]
Esetleg egy kispolszkit kéne kipróbálni :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Egyéb autók
« Válasz #3581 Dátum: 2010.12.06 23:50:58 »
Nem kéne több hely, ha a biztonsági övet lehetne az adott személyhez idomítani. De nem lehet, ezért inkább bazi nagy ülések vannak, azoknak meg hely kell.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #3582 Dátum: 2010.12.07 09:31:19 »
Hozza bezony, csak a homlokfelulet sokkal nagyobb  :wacko: Emiatt vennek inkabb kombit, mert 140-150 kornyeken meg egy nagyon takarekos egyteru is mar 7 korul fogyaszt.
Hát, ez nem egészen stimmel. Ugyanolyan motorizáltságú egyterű max. fél literrel fogyaszt többet, mint egy felsőközép kombi, de inkább kevesebbel.

Egyébként sokáig én is értetlen voltam az egyterűek népszerűsége miatt, mert nem vettem észre, (pontosabban számomra nem volt ennek jelentősége) hogy van egy paramétere, amiben többet tud, mint egy kombi, a hátsó - illetve a hétülésesek esetében a középső - üléssor kiképzése. Sajnos nem tudsz olyan nem egyterűt mondani, amelyik ténylegesen is 5 személyes, nemcsak a forgalmi szerint. Még az Avensis sem az, nem három egyenértékű ülése van hátul. Ebből következően nem tudsz három (kisgyermeknek való) gyermekülést betenni hátulra.
Nekem 150 korul mar inkabb 6-6,5 korul csurog le a torkan. Akkor ez a Versoban siman lenne szerinted is 6,5-7. Nekem ez mar faj. Nezd meg ugyanilyen motorral mennyit evett az Avensis az vezess.hu tesztjen egy nemetorszagi kikuldetesen, ahol sajat bevallasuk szerint volt benne menes.

Amit vezettel uj Versot, abban is a hatso traktust lehet 3 teljeserteku ulesnek titulalni?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Egyéb autók
« Válasz #3583 Dátum: 2010.12.07 22:46:26 »
Egy adatot tudok mondani, nyáron Brüsszelből hazafelé jőve valahol Regensburg körül tankoltam, aztán Mosonmagyaróvárnál. A kettő közt tempomatos 140 - kivéve a Bécs körüli részt, meg Linznél azt a pár km-t, és erre jött ki 5,9. Ja, és a német részen elég vacak idő volt - ekkor volt az a nagy vihar, ami egy nap alatt végigszántotta Európát. A motor a 126 lovas 2,0 dízel.

A hátsó ülést lehet 3 ülésesnek venni. Többféle elrendezésben ültünk benne 7-en (4 felnőtt és 3 kisgyerek)
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Egyéb autók
« Válasz #3584 Dátum: 2010.12.08 21:31:53 »
Bal3-tól kérdezem:

A sárga zsigulidban is egyenes fogazású váltó volt? Írtad, hogy rallyztál... Írhatnál ról - a kocsiró - pár érdekességet. Egy jó barátom Borsodban amatőr rallys - navigátorként - egy 1200-ben, a sofőrje 12(!) éves korában ült először a Ladába, azóta is ő a pilóta. Idén 19 éves a gyerek, és ez a barátom őstehetségnek tartja. Természetesen a kezdetektől navigál mellette... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i