Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5165114 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3555 Dátum: 2010.12.04 21:46:50 »
Ja akkor még nem az volt a kérdés, hogy  van.e benne automata váltó meg klima [rohog]
Csak legyen 4 kereke meg utlevél meg egy kis valuta benzinre, Különleges vagdalthus meg volt bőven olcsoért utravalónak :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #3556 Dátum: 2010.12.04 22:07:05 »
Tegnap volt egy Pécs-BP-Pécs utunk egy '95-ös Passat Varianttal. Öten voltunk, öt felnőtt pasi  ::) ... Volt "szerencsém" odafelé hátul középen ülni; visszafelé hátul baloldalt. Hááát... Akármekkora hely is van ebben az autóban, azért ismét csak megerősítette, hogy az ötszemélyes minősítés tulajdonképpen minden európai személyautónál egy vicc 
Írtam is akkor, hogy tavasszal én is megjártam Szombathelyet egy ilyen utasaként, és hasonló tapasztalataim voltak. Pedig anno apósomnak volt ilyen szolgálati Passatja, és az az F Astra után egy hodály volt, akkor Jesoloig ültem benne úgy, hogy még az orrunkból is csomagok lógtak ki.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3557 Dátum: 2010.12.04 22:57:09 »
Viszont ami elképesztő: hogy az Audi A2-esben mekkora hely van  :sorcerer: ... Az valami magic! Ma ültem benne hátul, ugye nem egészen 24 órával a Passat után... És szűkebb persze, de összességében véve döbbenetes, hogy csak mekkora mértékben szűkebb. Bőven, kényelmesen el lehet benne férni! És ami nagy plusz, pl. a Passathoz képest, hogy hátul ülve, az első ülések alá kényelmesen, teljesen befér a lábfejed pl. egy téli, meleg, bélelt csizmában is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3558 Dátum: 2010.12.05 10:44:23 »
Srácok, nekünk 8 éves koromig kispolskink volt, és van egy 9 évvel idősebb nővérem. Azzal mentünk mindenhova négyen, mert az volt. A lengyeleket pedig gyakran láttunk (Rétság, ugye 2-es főút, sok lengyel ott megy át) tetőcsomagtartóval, sokszor lakókocsival (volt az a kis lengyel lakókocsi direkt kispolskihoz), és azzal mentek a világ végére. Mondták akik beszéltek velük (étteremben, benzinkutasok stb), hogy sokat Bulgáriába mentek a Fekete tengerhez. Nekik az volt, azzal mentek.

Nekem a mai napig minden tiszteletem a kisköbcentis hosszú utakhoz, bírom ezt a műfajt  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3559 Dátum: 2010.12.05 11:40:28 »
Hát ha belegondolunk... Régen az olaszok az 500-asokkal rajzottak mindenfelé... Az NDK-sok Trabantokkal... A lengyelek (és sokan mások) a Kispókokkal... De nem volt sokkal tágasabb vagy kényelmesebb az a Bogár sem, amivel minden mást felülmúló mennyiségben nyüzsögték be a német családok Európát az 50-60-70-es években... Vagy a franciák az R4-eseikkel meg a Kacsáikkal... (mondjuk, előbbi még egész autószerű a többi felsorolthoz képest). Más idők voltak.

Én még szerencsésnek mondhatom magam, igazán ""szar"" autónk sosem volt  :hmmmm: ... Az 1300-as Dacia '72-ben nagyon nem számított annak, de a későbbi kocsijaink sem, a maguk idejében. Na jó, az 1500-as Lada a 80-as évek közepén világviszonylatban már nem volt egy hightech darab... De azért akkor, Romániában, nagyon is jó kocsinak számított  :)

Na, OK, utána persze azért én belekóstoltam a tragacsok világába, főleg a legelső Moszkvicsommal  :sorcerer: ... De na, az megint más dolog, amikor egy fiatal hülyegyerek a saját kárán tanulva jön bele az autók világának rejtelmeibe  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.05 11:42:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #3560 Dátum: 2010.12.05 13:24:15 »
80as évek közepén itthon is nagy dolgo volt az ezeröcsi.
én 93ban kezdtem kockaladával sztem még a 90es évek közepén sem volt ciki.
ahány embert (nőket  :whistling:) én hazavittem avval a kocsival hát hosszú lenne a sor.. :yes:
2002ben adtam el.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3561 Dátum: 2010.12.05 13:58:58 »
Nálam '93-ban volt néhány hétig egy akkor talán négy éves, tiptop állapotú, galambszürke 2104-es kombi... Emlékszem, hogy kb. olyan respektusa volt, mint ma mondjuk egy komoly, új(szerű) középkategóriás gépnek á la Avensis. Definitíve "fel voltál öltözve" vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Egyéb autók
« Válasz #3562 Dátum: 2010.12.05 16:44:37 »
Hát ha belegondolunk... Régen az olaszok az 500-asokkal rajzottak mindenfelé... Az NDK-sok Trabantokkal... A lengyelek (és sokan mások) a Kispókokkal... De nem volt sokkal tágasabb vagy kényelmesebb az a Bogár sem, amivel minden mást felülmúló mennyiségben nyüzsögték be a német családok Európát az 50-60-70-es években...
De. ezeknél igen.
Nekünk volt Bogarunk, és ezzel egyidőben volt kispolszkis ismerősünk is. A Trabant egyébként nem olyan vészes, annak csak a motorja volt kicsi, a kasznija közel sem annyira.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3563 Dátum: 2010.12.05 16:59:56 »
Jó, persze hogy tágasabb egy Bogár, mint egy Kispók  :) ... De abszolút skálán az is szűk (hónapokig volt nálam egy), pláne családi autónak. Így értettem, amit írtam.

Igen, a Trabant sem annyira vészes... Bár hülye pózban ülsz benne, és ugye nagyon gyenge és zajos. Na persze gyengeségért meg zajért a többiek sem mennek a szomszédba, a felsoroltak közül  :sorcerer: ... Bár nyilván vannak különbségek.

Na... Az összevetés ugye igazából sántít is, hisz a Kispókot nem is tervezték családi kocsinak. Az más kérdés, hogy kényszerűségből rengetegen mégis ilyenként használták.

A "legautóbb" a felsorolásból az R4... Van benne hely... Négyhengeres, vízhűtéses motor, ennek megfelelő futáskultúrával... Praktikus... Aránylag jóindulatúan kanyarodik... És még a rugózása is kényelmes. Igazából (ha a biztonságot nem nézzük) a szó alapvető értelmében véve teljes értékű autó... Míg a többit nem igazán nevezném annak, ahhoz túl nagy kompromisszumot igényelnek egy vagy akár több téren is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3564 Dátum: 2010.12.05 19:37:57 »
Talán Sityuval beszéltük a múltkor, hogy ma már ha egy családba jön a gyerek, akkor egyből kell a kombi ha még egy akkor meg az egyterű. Pedig szerintem egy hülyeség, mert egy HB Corollával is simán lehet egy családot mozgatni, különösan annak fényében, hogy mivel jártunk régen. Nem kell mindenhova vinni a babakocsit meg a fél lakást, és nincs gond  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Egyéb autók
« Válasz #3565 Dátum: 2010.12.05 19:42:57 »
Nem is így van. Nézd meg Misiéket. Ott gyerek nélkül egyterű, majd az ő érkezésével lett IS :D
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Egyéb autók
« Válasz #3566 Dátum: 2010.12.05 19:51:29 »
Talán Sityuval beszéltük a múltkor, hogy ma már ha egy családba jön a gyerek, akkor egyből kell a kombi ha még egy akkor meg az egyterű. Pedig szerintem egy hülyeség, mert egy HB Corollával is simán lehet egy családot mozgatni, különösan annak fényében, hogy mivel jártunk régen. Nem kell mindenhova vinni a babakocsit meg a fél lakást, és nincs gond  ::) .
Nem hülyeség, egyszerűen kényelmesebb, praktikusabb. Könnyű a jót megszokni  ;)
Persze ha alapvetően nem jön be a kombi vagy egyterű, akkor nem kell.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3567 Dátum: 2010.12.05 20:40:38 »
Nekem bejön a kombi. Sőt az bejön, az egyterű nem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3568 Dátum: 2010.12.05 22:09:39 »
Talán Sityuval beszéltük a múltkor, hogy ma már ha egy családba jön a gyerek, akkor egyből kell a kombi ha még egy akkor meg az egyterű. Pedig szerintem egy hülyeség, mert egy HB Corollával is simán lehet egy családot mozgatni, különösan annak fényében, hogy mivel jártunk régen. Nem kell mindenhova vinni a babakocsit meg a fél lakást, és nincs gond  ::) .
Hülyeségnek nem nevezném... Mondjuk úgy, hogy nem létszükséglet. Megoldható nélküle is - csak nehezebben, kompromisszumok árán. De valóban nincs rá okvetlenül szükség. Nade ha megteheti az ember... Hát tegye, akinek ez fontos. Végül is ezért dolgozunk, vagy mi  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Egyéb autók
« Válasz #3569 Dátum: 2010.12.05 22:40:35 »
Nekem a következő kocsim egy Avensis kombi méretű autó lesz. Még ez úgyis messze van, éppen ezért mondom, hogy nem feltétlenül Toyota, de mindenképpen kombi.  ::)
Az egyterű nekem azért nem tetszik, mert olyan teherautó. Bár egy Avensis Verso azért izgatja a fantáziámat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...