Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368308 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4695 Dátum: 2012.02.09 11:42:26 »
Pl. nem mehetsz majd a buszsávban. :tt2:
??? Miért is mehetne ???
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4696 Dátum: 2012.02.09 11:45:41 »
Fiúk! Nem JBL-es rádióhoz érdemes JBL hangszórókat bevásárolni?? Csak őszintén!! :D
Az alap hangszórókat is a JBL adja csak nincs logózva, de a JBL logós hang is nagy trágya, valamit ki kéne ötölnünk... Egy csomó autót nem néztem meg, mert nem JBL-es volt :( Így utólag kár...
Nagyon hiányoznak a mély hangok. Az egyik barátom első körben erősítőt javasolt, aztán hangszórók cseréje és a végén plusz mélynyomó.
Szívem szerint én a végén kezdeném, hogy mi történik a hangképpel, ha a mélyet mélynyomóra bízzuk?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4697 Dátum: 2012.02.09 11:46:04 »
??? Miért is mehetne ???

Ő arra utalt, hogy jövő évtől, akinek hibrid vagy villanyos autója van, és egyik szeme barna, a másik kék, vörös haja van, és pepita kabátot hord, péntekenként 18:00 - 18:02 között nyugodtan használhatják a buszsávot. Ez a kisbetűs rész a törvénytervezetben. :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4698 Dátum: 2012.02.09 11:59:53 »
Az alap hangszórókat is a JBL adja csak nincs logózva, de a JBL logós hang is nagy trágya, valamit ki kéne ötölnünk... Egy csomó autót nem néztem meg, mert nem JBL-es volt :( Így utólag kár...
Nagyon hiányoznak a mély hangok. Az egyik barátom első körben erősítőt javasolt, aztán hangszórók cseréje és a végén plusz mélynyomó.
Szívem szerint én a végén kezdeném, hogy mi történik a hangképpel, ha a mélyet mélynyomóra bízzuk?

Offos autóban ezen túl vagyok. A legjobb megoldás egy olyan mélynyomó hátra, ami az alábbi tulajdonságokkal rendelkezik:

1. Saját erősítője van (különben kell egy erősítő is, erres is van jó tippem) aminek van power bemenete (vagy kell egy power- line-in átalakító, van ilyen, btw).
2. Lehetőleg szabályozható a szűrője, a mély kiemelés mértéke, stb.
3. A mélynyomó tépőzárral (vagy hasonló megoldással) rögzíthető a csomagtérben.

A csatlakozókat könnyen oldhatóra kell kialakítani, hogy a mélynyomót - ha kell a hely - gyorsan ki lehessen szedni. Az a szerencsés helyzet, hogy a Prius amolyan egyterű-szerűség, így szemben a limuzinokkal, a mély jó hatásfokkal vehető ki a rendszerből.

Az Auris HSD-vel mákom van, olyan sok a mélye, hogy amikor A2DP-vel hallgatok zenét, le kell vennem a mélyet a kocsiban. Emögött az van, hogy a telefonomon fülessel hallgatom a zenét, amikor sétálok. A fülesek meg szarok, vagy ha nem, akkor nem hallani semmit a környezetből, szóval simán a busz elé lehet lépni. Ezért e telón a mély meg van emelne. Ez a kocsiban igen brutális hatással jár. Szerencsére forrásonként szabályozható a hangszín beállítás.

Azzal azért érdemes tisztában lenni, hogy autóban nem lehet igazán mély (20 - 30 Hz) hangokat kicsalni, mert ahogy elkezd gördülni a kocsi, kioltja ezeket a frekiket. Szóval ez ne legyen cél, mert nem fog menni.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4699 Dátum: 2012.02.09 12:23:57 »
Sokszor sokan mondtátok már, hogy a JBL-es Prius-nak milyen szar a hangminősége.
Nekem az előző autóimba elég komoly cucc volt beépítve, de ezt a JBL-t nem hallom annyival rosszabbnak, hogy nekiálljak szétfaragni a Prius-t. Persze hallom, hogy rosszabb, de pl. nem hallom rosszabbnak, mint egy Audi TT-ben lévő Bose-t. A 10 éves Corollánál meg fényévekkel szebben szól.
Szóval én annyira nem fikáznám.
Avensis-hez még nem volt szerencsém, amit annyira dícsértetek. :(

OFF
A komoly cucc: Boston Acoustics hangszórók, elöl 3 utas 16 cm-es, hátul ami éppen elfért a gyári helyen, 30 cm-es mély (12.5 kg !) + 80 l-es zárt doboz (kivehető), Soundstream erősítő. Kishazánkban sajnos nem igazán ismertek ezek a márkák :( . Ez ha kellett, akkor levitte a fejedet, de én inkább a hangminőség miatt építettem be és normális hangerővel hallgattam. Ja és nem tucc-tucc-ot. :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4700 Dátum: 2012.02.09 13:01:12 »
Kerüljenek szóba végre komolyabb dolgok is.  [rohog]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4701 Dátum: 2012.02.09 13:06:34 »
Prius extra fa berakással...? :wacko:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4702 Dátum: 2012.02.09 13:08:54 »
Ahogy nézem, a gyűrődés legegyszerűbb eltüntetését választotta a tulajdonos. Egyszerűen bedeszkázta.  Ahogy nézem, asztalos, vagy műbútor asztalos lehet az user.  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4703 Dátum: 2012.02.09 14:07:30 »
Urak, nektek milyen környezetvédelmi besorolás van a forgalmiban? Nekem 14 - EURO5. Nem 5-ösnek, azaz hibridnek kéne lennie?
http://kalkulatorlap.hu/gepjarmu_kornyezetvedelmi_besorolas.html
Nekem 09 szerepel a V9-es mezőben  :no:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4704 Dátum: 2012.02.09 14:14:53 »
Nálam is 9-es van.  :censored:

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4705 Dátum: 2012.02.09 14:36:10 »
Urak, nektek milyen környezetvédelmi besorolás van a forgalmiban? Nekem 14 - EURO5. Nem 5-ösnek, azaz hibridnek kéne lennie?

http://kalkulatorlap.hu/gepjarmu_kornyezetvedelmi_besorolas.html

A miénkben 05 szerepel.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4706 Dátum: 2012.02.09 14:43:15 »
Sokszor sokan mondtátok már, hogy a JBL-es Prius-nak milyen szar a hangminősége.
Nekem az előző autóimba elég komoly cucc volt beépítve, de ezt a JBL-t nem hallom annyival rosszabbnak, hogy nekiálljak szétfaragni a Prius-t. Persze hallom, hogy rosszabb, de pl. nem hallom rosszabbnak, mint egy Audi TT-ben lévő Bose-t. A 10 éves Corollánál meg fényévekkel szebben szól.
Szóval én annyira nem fikáznám.
Avensis-hez még nem volt szerencsém, amit annyira dícsértetek. :(

OFF
A komoly cucc: Boston Acoustics hangszórók, elöl 3 utas 16 cm-es, hátul ami éppen elfért a gyári helyen, 30 cm-es mély (12.5 kg !) + 80 l-es zárt doboz (kivehető), Soundstream erősítő. Kishazánkban sajnos nem igazán ismertek ezek a márkák :( . Ez ha kellett, akkor levitte a fejedet, de én inkább a hangminőség miatt építettem be és normális hangerővel hallgattam. Ja és nem tucc-tucc-ot. :)

Én onnan közelíteném meg a kérdést inkább, hogy mennyi időt töltesz az autódban és milyen körülmények között (város a-ból b-be, országút nagy A-ból nagy B-be), hogy megérje ennyit foglalkozni ezzel?

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4707 Dátum: 2012.02.09 14:47:38 »
Nálam is 9-es van.  :censored:
A következő műszakinál mindenképpen reklamáljatok.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4708 Dátum: 2012.02.09 14:51:05 »
Az még két év. Remélem nem lesz addig valamiféle új rendelkezés ami miatt ez hátrányosan érintene.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4709 Dátum: 2012.02.09 15:09:11 »
Ha már így kezembe került a forgalmi... Pont tegnap volt egy éve hogy használni kezdtem az autót.  :flowers:
Az 1 év mérlege:
megtett táv: 18.437 km
átlagfogyasztás: 4,95 l/100km
egy tankra vetítve a legjobb: 3,95 (Horvátországi kirándulás során)  :flowers:
egy tankra vetítve a legtöbb: 6,18 (most január végi tankolás, csak rövid utakkal) - bár az aktuális még több lesz ha nem jön a tavasz vagy egy hosszabb út.  :cry:
A benzin mellett felmerült további költségek: olajcsere 2x, szőnyeggarnitúra télre, téligumi + felni, lelopott hátsó ablaktörlő  :censored:  [size=78%]pótlása. [/size]
Ezek mellett volt még egy garanciális vízpumpa csere.


Jó kis autó ez.  :yes: